Finanse The Estée Lauder Companies Inc. (EL)
NYSE · Consumer Defensive · Household & Personal Products · Pracownicy: 41 800 · CEO: Stephane de la Faverie
- Cena
- 109,23 $ +0,39%
- Kapitalizacja
- 39,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 45,3 mld $
- Ostatni raport
- Q4 '26 złożony 2026-08-19
- Następny raport
- 2026-11-02 Prognoza EPS: 0,51 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 39,6 mld $ EV 45,3 mld $
- Przychody
- 15 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +5% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 1,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 214,2× Prognozowany 32,9× (FY2027)
- P/S
- 2,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 27,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,32 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 182 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 15,7 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-02 Prognoza przychodów: 3,65 mld $
- Dywidenda
- 1,40 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-19): przychody powyżej o 2,3%, EPS powyżej o 22,2%Przychody 3,63 mld $ wobec oczekiwanych 3,55 mld $ (+2,3%); EPS 0,39 $ wobec 0,32 $ (+22,2%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 6,3%Przychody za Q4 '26: 3,63 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 0,5%.
- Marża operacyjna 11,1% (TTM), zmiana r/r: +12,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 760,2%, przychody: wzrost 5,0%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 224,4% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 517 mln $, zysk operacyjny 1,68 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 3,0% przychodów (rok temu 4,2%)Zainwestowano 457 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-24,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,32 mld $ = 723,1% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 654 mln $ = 49,7% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 146 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 508 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 310 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,7%Akcji rozwodnionych w Q4 '26: 363 mln, rok wcześniej: 361 mln.
- Dług netto: 5,75 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 3,5 mld $, dług z leasingiem: 9,25 mld $; rok temu dług netto: 6,55 mld $.
Ostatni kwartał: Q4 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q4 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3,63 mld $ | 3,41 mld $ | +6,3% |
| Marża brutto | 75,5% | 72,0% | +3,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 254 mln $ | 141 mln $ | +80,1% |
| Marża operacyjna | 7,0% | 4,1% | +2,9 pkt proc. |
| Zysk netto | -116 mln $ | -546 mln $ | +78,8% |
| Rozwodniony EPS | -0,32 $ | -1,51 $ | +78,8% |
| Przepływy operacyjne | 576 mln $ | 601 mln $ | -4,2% |
| Capex | 151 mln $ | 207 mln $ | -27,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 425 mln $ | 394 mln $ | +7,9% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 56 mln $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-08-19| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3,63 mld $ | 3,55 mld $ | +2,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,39 $ | 0,32 $ | +22,2% |
Z raportu z 2026-08-19 za Q4 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Skin Care | 1,85 mld $ | +8,7% | 51,2% | 7,34 mld $ | +5,4% | |
| Makeup | 1,01 mld $ | +2,9% | 27,9% | 4,28 mld $ | +1,7% | |
| Fragrance | 618 mln $ | +10,4% | 17,1% | 2,78 mld $ | +11,6% | |
| Hair Care | 140 mln $ | -0,7% | 3,9% | 565 mln $ | 0,0% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Asia Pacific | 970 mln $ | -16,8% | 49,4% | 3,75 mld $ | -17,4% | |
| United States | 995 mln $ | +4,8% | 50,6% | 4,46 mld $ | +1,2% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,77 mld $
- Capex
- -457 mln $
- Skup akcji
- -146 mln $
- Dywidendy
- -508 mln $
- Przejęcia
- -5 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -3 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 310 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,32 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 49,7%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 214,2× | 90,7× 4 z 5 lat | 38,4× – 157,9× |
| EV / EBITDA | 27,5× | 68,7× | 20,9× – 244,1× |
| EV / przychody | 3,0× | 3,6× | 2,3× – 5,4× |
| Cena / FCF | 30,1× | 34,3× 4 z 5 lat | 21,7× – 45,8× |
| Cena / wartość księgowa | 10,4× | 10,2× | 7,1× – 16,4× |
| Rentowność FCF | 3,3% | 2,1% | -2,2% – 4,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 4,1% | 7,3% | 3,1% – 16,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 4,6% | 8,7% | -29,3% – 42,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 108,69 $ (-0,5%)
zakres 86,00 $ – 125,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 15,7 mld $ | +4,6% | 3,32 $ | +564,4% | 32,9× | 18 |
| FY2028 | 16,4 mld $ | +4,3% | 3,94 $ | +18,6% | 27,7× | 18 |
| FY2029 | 17,2 mld $ | +4,9% | 4,53 $ | +15,0% | 24,1× | 7 |
| FY2030 | 17,7 mld $ | +2,9% | 4,82 $ | +6,3% | 22,7× | 5 |
| FY2031 | 17,8 mld $ | +0,2% | 4,23 $ | -12,2% | 25,8× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (291), które The Estée Lauder Companies Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | 25 mln $ | 0 $ | – | |
| – | – | – | 4,8% | 0,0% | – | |
| – | – | – | 18 mln $ | 27 mln $ | -33,3% | |
| – | – | – | 90 mln $ | 48 mln $ | +87,5% | |
| – | – | – | 5 mln $ | 5 mln $ | 0,0% | |
| Accounts Payable, Trade, Current | 1,58 mld $ | 1,5 mld $ | +5,4% | 1,58 mld $ | 1,5 mld $ | +5,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,52 mld $ | 1,53 mld $ | -0,8% | 1,52 mld $ | 1,53 mld $ | -0,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 30 mln $ | 26 mln $ | +15,4% | 30 mln $ | 26 mln $ | +15,4% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 12 mln $2026-03-31 | 0 $ | – | 1 mln $2025-06-30 | 2 mln $ | -50,0% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 5 mln $ | -1 mln $ | +600,0% | 20 mln $ | 11 mln $ | +81,8% |
| Accrued Income Taxes, Current | 205 mln $ | 282 mln $ | -27,3% | 205 mln $ | 282 mln $ | -27,3% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 276 mln $ | 287 mln $ | -3,8% | 276 mln $ | 287 mln $ | -3,8% |
| Accrued Payroll Taxes | 328 mln $ | 307 mln $ | +6,8% | 328 mln $ | 307 mln $ | +6,8% |
| Accrued Salaries, Current | 697 mln $ | 551 mln $ | +26,5% | 697 mln $ | 551 mln $ | +26,5% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 4,86 mld $ | 4,55 mld $ | +6,7% | 4,86 mld $ | 4,55 mld $ | +6,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -1,15 mld $ | -1,13 mld $ | -2,3% | -1,15 mld $ | -1,13 mld $ | -2,3% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 7,38 mld $ | 7,01 mld $ | +5,2% | 7,38 mld $ | 7,01 mld $ | +5,2% |
| Amortization of Intangible Assets | 26 mln $ | 26 mln $ | 0,0% | 105 mln $ | 131 mln $ | -19,8% |
| Assets | 19,8 mld $ | 19,9 mld $ | -0,7% | 19,8 mld $ | 19,9 mld $ | -0,7% |
| Assets, Current | 7,61 mld $ | 7,07 mld $ | +7,7% | 7,61 mld $ | 7,07 mld $ | +7,7% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 1,04 mld $2026-03-31 | – | – | – | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 11 mln $ | 6 mln $ | +83,3% | 34 mln $ | 32 mln $ | +6,3% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 879 mln $2026-03-31 | – | – | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 3,5 mld $ | 2,92 mld $ | +19,8% | 3,5 mld $ | 2,92 mld $ | +19,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 372 mln $ | 290 mln $ | +28,3% | 577 mln $ | -474 mln $ | +221,7% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,35 $ | 0,35 $ | 0,0% | 1,40 $ | 1,71 $ | -18,1% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 6 mln $ | 6 mln $ | 0,0% | 6 mln $ | 6 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -113 mln $ | -400 mln $ | +71,8% | 156 mln $ | -1,12 mld $ | +113,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | – | – | – | 156 mln $ | -1,12 mld $ | +113,9% |
| Consolidation, Less than Wholly Owned Subsidiary, Parent Ownership Interest, Change Due to Net Income Attributable to Parent and Effects of Changes, Net | – | – | – | 182 mln $ | -1,13 mld $ | +116,1% |
| Contract with Customer, Liability | 490 mln $ | 533 mln $ | -8,1% | 490 mln $ | 533 mln $ | -8,1% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 282 mln $ | 314 mln $ | -10,2% | 282 mln $ | 314 mln $ | -10,2% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 551 mln $ | 581 mln $ | -5,2% | 292 mln $ | 288 mln $ | +1,4% |
| Contractual Obligation | 14,7 mld $ | 13,5 mld $ | +9,1% | 14,7 mld $ | 13,5 mld $ | +9,1% |
| Contractual Obligation, to be Paid, after Year Five | 6,79 mld $ | 7,22 mld $ | -5,9% | 6,79 mld $ | 7,22 mld $ | -5,9% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Five | 1,07 mld $ | 1,6 mld $ | -33,2% | 1,07 mld $ | 1,6 mld $ | -33,2% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Four | 1,87 mld $ | 264 mln $ | +606,8% | 1,87 mld $ | 264 mln $ | +606,8% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year One | 3,02 mld $ | 2,1 mld $ | +43,4% | 3,02 mld $ | 2,1 mld $ | +43,4% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Three | 577 mln $ | 1,1 mld $ | -47,5% | 577 mln $ | 1,1 mld $ | -47,5% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Two | 1,42 mld $ | 1,22 mld $ | +16,3% | 1,42 mld $ | 1,22 mld $ | +16,3% |
| Cost of Goods and Services Sold | 890 mln $ | 955 mln $ | -6,8% | 3,69 mld $ | 3,73 mld $ | -1,1% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 176 mln $ | 149 mln $ | +18,1% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 309 mln $ | 323 mln $ | -4,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 499 mln $ | 489 mln $ | +2,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 14 mln $ | 17 mln $ | -17,6% |
| Debt, Current | 503 mln $ | 3 mln $ | +16 666,7% | 503 mln $ | 3 mln $ | +16 666,7% |
| Debt, Long-term and Short-term, Combined Amount | 7,31 mld $ | 7,32 mld $ | -0,2% | 7,31 mld $ | 7,32 mld $ | -0,2% |
| Deferred Compensation Arrangement with Individual, Compensation Expense | – | – | – | -3 mln $2025-06-30 | -14 mln $ | +78,6% |
| Deferred Compensation Arrangement with Individual, Recorded Liability | – | – | – | 41 mln $2025-06-30 | 44 mln $ | -6,8% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -66 mln $ | -235 mln $ | +71,9% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -83 mln $ | -146 mln $ | +43,2% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -142 mln $ | -62 mln $ | -129,0% | -164 mln $ | -396 mln $ | +58,6% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -15 mln $ | -15 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 2,23 mld $ | 2,22 mld $ | +0,3% | 2,23 mld $ | 2,22 mld $ | +0,3% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 283 mln $ | 276 mln $ | +2,5% | 283 mln $ | 276 mln $ | +2,5% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 94 mln $ | 101 mln $ | -6,9% | 94 mln $ | 101 mln $ | -6,9% |
| Deferred Tax Assets, Net | 1,03 mld $ | 913 mln $ | +12,4% | 1,03 mld $ | 913 mln $ | +12,4% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 1,7 mld $ | 1,77 mld $ | -3,6% | 1,7 mld $ | 1,77 mld $ | -3,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 178 mln $ | 172 mln $ | +3,5% | 178 mln $ | 172 mln $ | +3,5% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-K 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-K 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-Q 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-K 2024-06-30
Dane na 2026-11-02