Finanse DocuSign, Inc. (DOCU)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 7044 · CEO: Allan C. Thygesen
- Cena
- 82,17 $ +0,77%
- Kapitalizacja
- 15,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 15 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-09-04
- Następny raport
- 2026-12-03 Prognoza EPS: 1,17 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 15,4 mld $ EV 15 mld $
- Przychody
- 3,36 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +9% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 9,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 49,2× Prognozowany 17,8× (FY2027)
- P/S
- 4,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 26,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,2 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 330 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,5 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-03 Prognoza przychodów: 889 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-03): przychody powyżej o 1,0%, EPS powyżej o 6,4%Przychody 876 mln $ wobec oczekiwanych 867 mln $ (+1,0%); EPS 1,16 $ wobec 1,09 $ (+6,4%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 9,4%Przychody za Q2 '27: 876 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 8,4%.
- Marża operacyjna 12,0% (TTM), zmiana r/r: +4,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 64,1%, przychody: wzrost 8,6%.
- Capex: 3,7% przychodów (rok temu 3,4%)Zainwestowano 125 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+20,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,2 mld $ = 363,2% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,11 mld $ = 92,5% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 1,11 mld $ (rok temu 719 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 606 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 8,9%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 193 mln, rok wcześniej: 212 mln.
- Gotówka netto: 595 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 778 mln $, dług z leasingiem: 183 mln $; rok temu gotówka netto: 718 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 876 mln $ | 801 mln $ | +9,4% |
| Marża brutto | 79,7% | 79,3% | +0,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 118 mln $ | 65,2 mln $ | +80,3% |
| Marża operacyjna | 13,4% | 8,1% | +5,3 pkt proc. |
| Zysk netto | 77,7 mln $ | 63 mln $ | +23,4% |
| Rozwodniony EPS | 0,40 $ | 0,30 $ | +33,3% |
| Przepływy operacyjne | 335 mln $ | 246 mln $ | +36,0% |
| Capex | 38,8 mln $ | 28,4 mln $ | +36,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | 296 mln $ | 218 mln $ | +35,9% |
| R&D | 164 mln $ | 170 mln $ | -3,6% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 149 mln $ | 161 mln $ | -7,4% |
Raport vs konsensus
2026-09-03| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 876 mln $ | 867 mln $ | +1,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,16 $ | 1,09 $ | +6,4% |
Z raportu z 2026-09-03 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Subscription and Circulation | 854 mln $ | +8,9% | 97,5% | 3,29 mld $ | +8,7% | |
| Professional Services And Other | 21,8 mln $ | +34,1% | 2,5% | 76,1 mln $ | +5,2% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 604 mln $ | +6,3% | 68,9% | 2,34 mld $ | +5,7% | |
| Non-US | 272 mln $ | +16,8% | 31,1% | 1,02 mld $ | +15,9% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,32 mld $
- Capex
- -125 mln $
- Skup akcji
- -1,11 mld $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -15,4 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 606 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,2 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 92,5%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 49,2× | 74,1× 3 z 5 lat | 18,5× – 169,2× |
| EV / EBITDA | 26,6× | 1155,4× | 22,4× – 4469,5× |
| EV / przychody | 4,5× | 6,1× | 3,1× – 11,9× |
| Cena / FCF | 12,8× | 25,9× | 10,0× – 55,6× |
| Cena / wartość księgowa | 9,1× | 27,2× | 5,5× – 89,8× |
| Rentowność FCF | 7,8% | 5,4% | 1,8% – 10,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 15,1% | 2,4% | -5,7% – 12,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 17,7% | 7,0% | -25,4% – 53,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 68,75 $ (-16,3%)
zakres 58,00 $ – 75,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 3,5 mld $ | +8,8% | 4,62 $ | +212,3% | 17,8× | 12 |
| FY2028 | 3,78 mld $ | +8,0% | 5,21 $ | +12,8% | 15,8× | 12 |
| FY2029 | 4,07 mld $ | +7,5% | 5,73 $ | +9,8% | 14,3× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (236), które DocuSign, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 21,9 mln $ | 10,6 mln $ | +105,4% | 17,4 mln $ | 30,7 mln $ | -43,3% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 371 mln $ | 357 mln $ | +3,8% | 516 mln $ | 430 mln $ | +20,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 8,5 mln $ | 10,2 mln $ | -16,6% | 9,92 mln $ | 8,83 mln $ | +12,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 121 mln $ | 101 mln $ | +20,3% | 113 mln $ | 99,6 mln $ | +13,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -7,84 mln $ | -16,1 mln $ | +51,2% | -3,71 mln $ | -28,4 mln $ | +86,9% |
| Additional Paid in Capital | 4,05 mld $ | 3,54 mld $ | +14,3% | 3,78 mld $ | 3,32 mld $ | +13,8% |
| Advertising Expense | – | – | – | 74,5 mln $ | 79 mln $ | -5,7% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 168 tys. $2026-01-31 | 139 tys. $ | +20,9% | 775 tys. $ | 554 tys. $ | +39,9% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 16,1 mln $ | 24,7 mln $ | -34,7% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 10,8 mln | 4,51 mln | +139,1% | 3,83 mln | 1,05 mln | +265,6% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, ESPP, Increase for Cost Recognition | 171 mln $ | 177 mln $ | -3,8% | 687 mln $ | 657 mln $ | +4,6% |
| Assets | 3,96 mld $ | 3,95 mld $ | +0,3% | 4,23 mld $ | 4,01 mld $ | +5,4% |
| Assets, Current | 1,27 mld $ | 1,32 mld $ | -3,8% | 1,49 mld $ | 1,49 mld $ | +0,1% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 4,15 mln $ | -63 tys. $ | +6679,4% | 3,3 mln $ | 5,69 mln $ | -41,9% |
| Capitalized Computer Software, Additions | 44,8 mln $2026-04-30 | 29,7 mln $ | +50,8% | 143 mln $ | 115 mln $ | +25,0% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | 21 mln $2026-04-30 | 17,4 mln $ | +20,7% | 76,5 mln $ | 55,2 mln $ | +38,6% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 69,7 mln $ | 68,7 mln $ | +1,5% | 271 mln $ | 237 mln $ | +14,3% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 469 mln $ | 463 mln $ | +1,3% | 475 mln $ | 467 mln $ | +1,6% |
| Cash | 239 mln $ | 320 mln $ | -25,4% | 354 mln $ | 465 mln $ | -23,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 528 mln $ | 600 mln $ | -12,0% | 602 mln $ | 649 mln $ | -7,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 546 mln $ | 616 mln $ | -11,5% | 618 mln $ | 660 mln $ | -6,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -20,2 mln $ | -56,2 mln $ | +64,1% | -41,4 mln $ | -142 mln $ | +70,8% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 83,5 mln2026-01-31 | 78,6 mln | +6,3% | 83,5 mln | 78,6 mln | +6,3% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 500 mln | 500 mln | 0,0% | 500 mln | 500 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 188 mln | – | – | 198 mln | 203 mln | -2,3% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 188 mln | 201 mln | -6,4% | 198 mln | 202 mln | -2,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 19 tys. $ | 20 tys. $ | -5,0% | 20 tys. $ | 20 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 73,8 mln $ | 65,1 mln $ | +13,5% | 334 mln $ | 1,06 mld $ | -68,5% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 7,6 mln $ | 9,9 mln $ | -23,2% | 10,8 mln $ | 13,8 mln $ | -21,7% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 7,55 mln $ | 9,89 mln $ | -23,7% | 10,8 mln $ | 13,8 mln $ | -21,7% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,58 mld $ | 1,44 mld $ | +9,7% | 1,63 mld $ | 1,46 mld $ | +12,1% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 28,8 mln $ | 27,4 mln $ | +5,1% | 30 mln $ | 21,5 mln $ | +39,2% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 529 mln $ | 490 mln $ | +8,1% | 1,4 mld $ | 1,3 mld $ | +7,7% |
| Cost of Goods and Services Sold | 178 mln $ | 165 mln $ | +7,5% | 663 mln $ | 622 mln $ | +6,7% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 786 tys. $ | 4,76 mln $ | -83,5% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 29,6 mln $ | 6,11 mln $ | +384,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 33,7 mln $ | 18,8 mln $ | +79,5% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,38 mln $ | 7,94 mln $ | -57,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 43 tys. $ | 214 tys. $ | -79,9% | 814 tys. $ | 535 tys. $ | +52,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 1,32 mln $ | 475 tys. $ | +177,1% | 94 tys. $ | 407 tys. $ | -76,9% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 195 mln $ | – | – | 164 mln $2019-01-31 | – | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 250 mln $ | – | – | 251 mln $2019-01-31 | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestAfterAllowanceForCreditLoss | 723 mln $2025-10-31 | 578 mln $ | +25,1% | 633 mln $2025-01-31 | 723 mln $ | -12,5% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 445 mln $ | 733 mln $ | -39,3% | 633 mln $2025-01-31 | 723 mln $ | -12,4% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestCurrent | 250 mln $ | 244 mln $ | +2,1% | 264 mln $ | 315 mln $ | -16,1% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestNoncurrent | 195 mln $ | 209 mln $ | -6,4% | 208 mln $ | 134 mln $ | +55,4% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,82 mln $ | -747 mln $ | +100,8% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -10,8 mln $ | 3,28 mln $ | -429,3% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 764 mln $ | 837 mln $ | -8,6% | 835 mln $ | 840 mln $ | -0,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,5 mln $ | -839 mln $ | +100,5% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 21 mln $ | 19,1 mln $ | +9,9% | 21,5 mln $ | 20,6 mln $ | +4,4% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 37,8 mln $ | 5 mln $ | +656,4% | 4,71 mln $ | -840 mln $ | +100,6% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 9,5 mln $ | -94,9 mln $ | +110,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,13 mld $2026-01-31 | 1,13 mld $ | +0,4% | 1,13 mld $ | 1,13 mld $ | +0,4% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 232 mln $2026-01-31 | 179 mln $ | +29,3% | 232 mln $ | 179 mln $ | +29,3% |
| Deferred Tax Assets, Net | 814 mln $2026-01-31 | 820 mln $ | -0,7% | 814 mln $ | 820 mln $ | -0,7% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 1,05 mld $2026-01-31 | 1,02 mld $ | +2,7% | 1,05 mld $ | 1,02 mld $ | +2,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 483 mln $2026-01-31 | 487 mln $ | -0,8% | 483 mln $ | 487 mln $ | -0,8% |
| Deferred Tax Assets, Other | 69,4 mln $2026-01-31 | 54,3 mln $ | +27,8% | 69,4 mln $ | 54,3 mln $ | +27,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30, 10-K 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-Q 2024-07-31
Dane na 2026-11-02