Finanse Credo Technology Group (CRDO)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 807 · CEO: William J. Brennan
- Cena
- 150,99 $ -8,65%
- Kapitalizacja
- 28,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 27,9 mld $
- Ostatni raport
- Q1 '27 złożony 2026-09-02
- Następny raport
- 2026-12-02 Prognoza EPS: 1,29 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 28,4 mld $ EV 27,9 mld $
- Przychody
- 1,59 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +87% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 33,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 51,2× Prognozowany 24,0× (FY2027)
- P/S
- 17,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 47,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 439 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 538 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,5 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-02 Prognoza przychodów: 532 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-01): przychody powyżej o 1,2%, EPS powyżej o 2,6%Przychody 479 mln $ wobec oczekiwanych 473 mln $ (+1,2%); EPS 1,20 $ wobec 1,17 $ (+2,6%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 114,7%Przychody za Q1 '27: 479 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 226,0%.
- Marża operacyjna 31,7% (TTM), zmiana r/r: +12,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 346,1%, przychody: wzrost 165,1%.
- Capex: 3,9% przychodów (rok temu 5,5%)Zainwestowano 61,8 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+87,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 439 mln $ = 81,5% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 45,1 mln $ = 10,3% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 45,1 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 235 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 5,3%Akcji rozwodnionych w Q1 '27: 194 mln, rok wcześniej: 185 mln.
- Gotówka netto: 744 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 764 mln $, dług z leasingiem: 20,7 mln $; rok temu gotówka netto: 464 mln $.
Ostatni kwartał: Q1 '27
Kwartał zakończony 2026-08-01. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q1 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 479 mln $ | 223 mln $ | +114,7% |
| Marża brutto | 64,5% | 67,4% | -2,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 121 mln $ | 60,7 mln $ | +98,7% |
| Marża operacyjna | 25,2% | 27,2% | -2,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 129 mln $ | 63,4 mln $ | +104,1% |
| Rozwodniony EPS | 0,67 $ | 0,34 $ | +97,1% |
| Przepływy operacyjne | 90,2 mln $ | 54,2 mln $ | +66,6% |
| Capex | 7,28 mln $ | 2,82 mln $ | +158,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 82,9 mln $ | 51,3 mln $ | +61,5% |
| R&D | 115 mln $ | 52,4 mln $ | +118,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 88 mln $ | 35,5 mln $ | +148,1% |
Raport vs konsensus
2026-09-01| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 479 mln $ | 473 mln $ | +1,2% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,20 $ | 1,17 $ | +2,6% |
Z raportu z 2026-09-01 za Q1 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 479 mln $ | – | 100,0% | – | – | |
| Product | – | – | – | – | – | |
| License | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 255 mln $ | +208,4% | 53,3% | 941 mln $ | +586,0% | |
| Hong Kong | 91,2 mln $ | +21,8% | 19,0% | 395 mln $ | +36,4% | |
| MALAYSIA | 74,5 mln $ | – | 15,5% | – | – | |
| Rest Of The World | 56,8 mln $ | +318,5% | 11,9% | 128 mln $ | +163,7% | |
| CHINA | 1,1 mln $ | -97,9% | 0,2% | 30,2 mln $ | -75,2% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 500 mln $
- Capex
- -61,8 mln $
- Skup akcji
- -45,1 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -849 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 235 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 439 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 10,3%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 51,2× | 104,2× 2 z 5 lat | 69,6× – 138,9× |
| EV / EBITDA | 47,4× | 76,7× 2 z 5 lat | 62,3× – 91,0× |
| EV / przychody | 17,6× | 14,5× | 6,0× – 23,8× |
| Cena / FCF | 64,7× | 163,9× 3 z 5 lat | 80,9× – 248,5× |
| Cena / wartość księgowa | 10,3× | 8,0× | 3,4× – 16,0× |
| Rentowność FCF | 1,5% | -0,9% | -3,9% – 1,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 17,9% | 1,6% | -6,6% – 21,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 27,2% | 2,8% | -6,6% – 22,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 272,91 $ (+80,7%)
zakres 235,00 $ – 310,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 2,5 mld $ | +87,5% | 6,30 $ | +151,0% | 24,0× | 12 |
| FY2028 | 3,86 mld $ | +54,2% | 9,67 $ | +53,6% | 15,6× | 12 |
| FY2029 | 5,01 mld $ | +29,9% | 12,38 $ | +27,9% | 12,2× | 5 |
| FY2030 | 5,67 mld $ | +13,0% | 13,60 $ | +9,9% | 11,1× | 1 |
| FY2031 | 6,25 mld $ | +10,2% | 13,45 $ | -1,1% | 11,2× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (208), które Credo Technology Group Holding Ltd oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | 148 tys. $ | – | – | |
| – | – | – | 0,0% | – | – | |
| – | – | – | 0 $ | – | – | |
| – | – | – | 11 tys. $ | – | – | |
| Accounts Payable and Other Accrued Liabilities, Current | 45,7 mln $ | 6,25 mln $ | +632,0% | 43,9 mln $ | 13,5 mln $ | +224,6% |
| Accounts Payable, Current | 102 mln $ | 54,9 mln $ | +85,5% | 107 mln $ | 56,2 mln $ | +91,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 289 mln $ | 181 mln $ | +59,4% | 233 mln $ | 162 mln $ | +43,9% |
| Accrued Liabilities, Current | 15,5 mln $2025-08-02 | 10,6 mln $ | +45,8% | 12,2 mln $2025-05-03 | 8,83 mln $ | +38,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 87,2 mln $ | 49,7 mln $ | +75,6% | 78,6 mln $ | 44,2 mln $ | +77,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -138 tys. $ | -428 tys. $ | +67,8% | 2,43 mln $ | -437 tys. $ | +655,1% |
| Additional Paid in Capital | 2,21 mld $ | 802 mln $ | +175,7% | 1,67 mld $ | 765 mln $ | +118,5% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | – | – | – | 13,2 mln $2025-05-03 | 3,93 mln $ | +235,9% |
| Amortization of Intangible Assets | 11,6 mln $ | 0 $ | – | 400 tys. $ | 0 $ | – |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 528 tys.2025-11-01 | -1,19 mln | +144,4% | 609 tys. | 3,35 mln | -81,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 88 mln $ | 35,5 mln $ | +148,1% | 183 mln $ | 77,4 mln $ | +136,1% |
| Assets | 3,01 mld $ | 905 mln $ | +232,8% | 2,3 mld $ | 809 mln $ | +183,7% |
| Assets, Current | 1,47 mld $ | 804 mln $ | +82,5% | 2 mld $ | 714 mln $ | +180,4% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 752 mln $ | – | – | 1,43 mld $ | 408 mln $ | +250,3% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 10,1 mln $ | 9,68 mln $ | +4,4% | 16,1 mln $ | 8,88 mln $ | +81,4% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 467 mln $ | 220 mln $ | +112,6% | 1,16 mld $ | 236 mln $ | +392,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 467 mln $ | 220 mln $ | +112,6% | 1,16 mld $ | 236 mln $ | +392,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -698 mln $ | -16,7 mln $ | -4082,1% | 929 mln $ | 169 mln $ | +448,2% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | – | – | – | 10,74 $2025-05-03 | 10,74 $ | 0,0% |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Warrants or Rights | – | – | – | 4,1 mln2022-04-30 | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 188 mln | 173 mln | +8,6% | 185 mln | 171 mln | +8,3% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 188 mln | 173 mln | +8,6% | 185 mln | 171 mln | +8,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 9 tys. $ | 9 tys. $ | 0,0% | 9 tys. $ | 8 tys. $ | +12,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 127 mln $ | 63,4 mln $ | +100,1% | 475 mln $ | 52,3 mln $ | +809,1% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 10,8 mln $2025-08-02 | – | – | 9,9 mln $2025-05-03 | 22,3 mln $ | -55,6% |
| Contract with Customer, Liability | 3,1 mln $2025-08-02 | – | – | 1,5 mln $2025-05-03 | 4 mln $ | -62,5% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 400 tys. $2025-08-02 | – | – | 3,9 mln $2025-05-03 | 4,1 mln $ | -4,9% |
| Cost of Goods and Services Sold | 170 mln $ | 72,7 mln $ | +133,7% | 427 mln $ | 154 mln $ | +177,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,22 mln $ | 2,25 mln $ | +176,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,26 mln $ | 2,27 mln $ | +176,2% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 32 tys. $ | 12 tys. $ | +166,7% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -2,56 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -386 tys. $ | 422 tys. $ | -191,5% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3,1 mln $ | 422 tys. $ | -834,6% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 53,7 mln $ | – | – | – | – | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -152 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 0 $2026-05-02 | 141 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 141 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 170 mln $2026-05-02 | 73 mln $ | +133,6% | 170 mln $ | 73 mln $ | +133,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 78,4 mln $2026-05-02 | 28,6 mln $ | +174,4% | 78,4 mln $ | 28,6 mln $ | +174,4% |
| Deferred Tax Assets, Other | 870 tys. $2026-05-02 | 11 tys. $ | +7809,1% | 870 tys. $ | 11 tys. $ | +7809,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Foreign | 0 $2026-05-02 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 72,9 mln $2026-05-02 | 35,6 mln $ | +104,5% | 72,9 mln $ | 35,6 mln $ | +104,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 10,6 mln $2026-05-02 | 3,67 mln $ | +188,0% | 10,6 mln $ | 3,67 mln $ | +188,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 2,85 mln $2026-05-02 | 1,9 mln $ | +49,7% | 2,85 mln $ | 1,9 mln $ | +49,7% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 163 mln $2026-05-02 | 69,5 mln $ | +134,5% | 163 mln $ | 69,5 mln $ | +134,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 13,2 mln $2026-05-02 | 4,85 mln $ | +172,7% | 13,2 mln $ | 4,85 mln $ | +172,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 4,78 mln $2026-05-02 | 2,89 mln $ | +65,4% | 4,78 mln $ | 2,89 mln $ | +65,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 5,64 mln $2026-05-02 | 1,33 mln $ | +325,6% | 5,64 mln $ | 1,33 mln $ | +325,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 6,5 mln $2026-05-02 | 0 $ | – | 6,5 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 1,95 mln $2026-05-02 | 1,96 mln $ | -0,5% | 1,95 mln $ | 1,96 mln $ | -0,5% |
| Deposits Assets, Current | 62,9 mln $ | – | – | – | – | – |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 8,61 mln $ | 5,46 mln $ | +57,6% | 34,6 mln $ | 21,9 mln $ | +57,9% |
| Earnings Per Share, Basic | 0,70 $ | 0,37 $ | +89,2% | 2,65 $ | 0,31 $ | +754,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-08-01, 10-K 2026-05-02, 10-Q 2026-01-31, 10-Q 2025-11-01, 10-Q 2025-08-02, 10-K 2025-05-03, 10-Q 2025-02-01, 10-Q 2024-11-02, 10-Q 2024-08-03
Dane na 2026-11-02