Finanse Circle Internet Group, Inc. (CRCL)
NYSE · Financial Services · Financial - Capital Markets · Pracownicy: 1100 · CEO: Jeremy D. Allaire
- Cena
- 72,54 $ -9,31%
- Kapitalizacja
- 18,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 16,7 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: 0,37 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 18,4 mld $ EV 16,7 mld $
- Przychody
- 2,91 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +10% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 15,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 38,4× Prognozowany 64,8× (FY2026)
- P/S
- 6,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 33,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 777 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 451 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,03 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 788 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody poniżej o 1,7%, EPS powyżej o 10,6%Przychody 701 mln $ wobec oczekiwanych 713 mln $ (-1,7%); EPS 0,18 $ wobec 0,16 $ (+10,6%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 6,6%Przychody za Q2 '26: 701 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 54,0%.
- Marża operacyjna 8,2% (TTM), zmiana r/r: +16,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 241,9%, przychody: wzrost 37,2%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 40,7%Zysk przed opodatkowaniem 402 mln $, zysk operacyjny 239 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,0% przychodów (rok temu 0,8%)Zainwestowano 0 $ w ostatnich 4 kwartałach (-100,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 777 mln $ = 172,2% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 149,9%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 269 mln, rok wcześniej: 108 mln.
- Gotówka netto: 1,73 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,73 mld $, dług z leasingiem: 0 $; rok temu gotówka netto: 913 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 701 mln $ | 658 mln $ | +6,6% |
| Marża brutto | 17,8% | -38,3% | +56,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 45,9 mln $ | -326 mln $ | +114,1% |
| Marża operacyjna | 6,5% | -49,5% | +56,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 48,2 mln $ | -482 mln $ | +110,0% |
| Rozwodniony EPS | 0,18 $ | -4,48 $ | +104,0% |
| Przepływy operacyjne | 517 mln $ | 247 mln $ | +109,4% |
| Capex | -15,6 mln $ | -11,7 mln $ | -33,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | 533 mln $ | 259 mln $ | +106,0% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 53,6 mln $ | 435 mln $ | -87,7% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 701 mln $ | 713 mln $ | -1,7% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,18 $ | 0,16 $ | +10,6% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reserve income | 668 mln $ | – | 95,2% | – | – | |
| Subscription and services | 28,2 mln $ | – | 4,0% | – | – | |
| Subscription and Services Revenue | – | – | – | – | – | |
| Transaction revenue | 5,33 mln $ | – | 0,8% | – | – | |
| Transaction Services | – | – | – | – | – | |
| Other Services | – | – | – | – | – | |
| Other | 96 tys. $ | – | 0,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 777 mln $
- Capex
- 0 $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 224 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 777 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 38,4× | 8,2× 2 z 5 lat | 5,5× – 10,8× |
| EV / EBITDA | 33,4× | 18,0× 3 z 5 lat | 3,2× – 47,3× |
| EV / przychody | 5,7× | 8,3× 4 z 5 lat | 0,6× – 25,2× |
| Cena / FCF | 23,7× | 18,5× 3 z 5 lat | 5,5× – 36,3× |
| Cena / wartość księgowa | 5,1× | 3,7× 4 z 5 lat | 1,6× – 5,8× |
| Rentowność FCF | 4,2% | 2,9% | -7,3% – 18,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 6,7% | -0,7% | -19,5% – 14,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | 13,6% | 16,5% | -87,5% – 78,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 94,29 $ (+30,0%)
zakres 37,00 $ – 150,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 3,03 mld $ | +10,3% | 1,12 $ | +486,2% | 64,8× | 17 |
| FY2027 | 3,83 mld $ | +26,4% | 1,45 $ | +29,5% | 50,0× | 16 |
| FY2028 | 4,74 mld $ | +23,9% | 2,11 $ | +45,6% | 34,4× | 16 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (289), które Circle Internet Group oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3,7 mln $ | 5,74 mln $ | -35,5% | – | – | – | |
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 419 mln $ | 412 mln $ | +1,7% | 361 mln $ | 287 mln $ | +25,6% |
| Accounts Payable, Other, Current | 20,7 mln $ | 10,4 mln $ | +98,5% | 20,3 mln $ | 9,12 mln $ | +123,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 105 mln $ | 13,2 mln $ | +697,8% | 62,9 mln $ | 6,42 mln $ | +879,5% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 0 $2025-12-31 | 85 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 2,27 mln $ | -100,0% |
| Accrued Income Taxes, Current | 3,5 mln $ | 3,85 mln $ | -9,1% | 1,63 mln $ | 678 tys. $ | +140,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 116 mln $ | 66,8 mln $ | +73,9% | 114 mln $ | 70,3 mln $ | +62,5% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 9,22 mln $ | 5,44 mln $ | +69,6% | 7,24 mln $ | 4,78 mln $ | +51,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 6,45 mln $ | 15,4 mln $ | -58,0% | 14,5 mln $ | 3,64 mln $ | +298,3% |
| Additional Paid in Capital | 4,69 mld $ | 4 mld $ | +17,4% | 4,61 mld $ | 1,79 mld $ | +157,1% |
| Adjustment of Warrants Granted for Services | 4,5 mln $ | 4,5 mln $ | 0,0% | 23,6 mln $ | 0 $ | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 8,23 mln $2025-09-30 | – | – | 23,6 mln $ | – | – |
| Amortization of Intangible Assets | 28,9 mln $ | 13,6 mln $ | +112,0% | 73,7 mln $ | 49 mln $ | +50,4% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 766 tys. | 40,7 mln | -98,1% | 31,8 mln | 140 mln | -77,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 67,4 mln $ | 14,5 mln $ | +365,4% | 166 mln $ | 63,6 mln $ | +161,5% |
| Assets | 77,2 mld $ | 64,2 mld $ | +20,3% | 78,7 mld $ | 45,8 mld $ | +71,7% |
| Assets, Current | 76,2 mld $ | 63,3 mld $ | +20,3% | 77,8 mld $ | 45,2 mld $ | +72,3% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 0 $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,73 mld $ | 1,12 mld $ | +54,7% | 1,53 mld $ | 751 mln $ | +103,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 75,8 mld $ | 63,1 mld $ | +20,2% | 77,4 mld $ | 45 mld $ | +72,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -3,41 mld $ | 1,81 mld $ | -288,9% | 32,5 mld $ | 20 mld $ | +62,5% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 63,8 mln2025-12-31 | 193 mln | -66,9% | 63,8 mln | 193 mln | -66,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 46,3 mln $ | -472 mln $ | +109,8% | -58,6 mln $ | 154 mln $ | -138,0% |
| Contract with Customer, Liability | 246 mln $ | 8,51 mln $ | +2794,1% | 11,5 mln $ | 13,4 mln $ | -14,0% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 7,61 mln $2026-03-31 | 9,85 mln $ | -22,7% | 13,4 mln $ | 2,5 mln $ | +435,8% |
| Conversion of Stock, Amount Converted | 0 $ | 0 $ | – | 89 mln $ | 15 mln $ | +494,7% |
| Convertible Debt, Noncurrent | 0 $2025-12-31 | 40,7 mln $ | -100,0% | 0 $ | 40,7 mln $ | -100,0% |
| Convertible Notes Payable, Current | 0 $ | 206 mln $ | -100,0% | 36,8 mln $ | 0 $ | – |
| CryptoAssetAddition | – | – | – | 37,6 mln $ | 12,3 mln $ | +204,5% |
| CryptoAssetCost | 84,7 mln $ | 30,7 mln $ | +175,6% | 55,9 mln $ | 19,8 mln $ | +182,8% |
| CryptoAssetFairValue | 107 mln $ | 35,1 mln $ | +203,4% | 86,5 mln $ | 31,3 mln $ | +176,1% |
| CryptoAssetFairValueRestricted | 1,6 mln $ | 2,4 mln $ | -33,3% | 1,5 mln $ | – | – |
| CryptoAssetPaymentForService | – | – | – | 605 tys. $ | 10,1 mln $ | -94,0% |
| CryptoAssetRealizedAndUnrealizedGainLossOperating | 698 tys. $ | 693 tys. $ | +0,7% | -5,29 mln $ | 4,25 mln $ | -224,5% |
| CryptoAssetRealizedAndUnrealizedGainOperating | – | – | – | 44,2 mln $ | 13,5 mln $ | +228,1% |
| CryptoAssetRealizedAndUnrealizedLossOperating | – | – | – | 26 mln $ | 2,59 mln $ | +903,6% |
| CryptoAssetRealizedGainLossNonoperating | -3,58 mln $2026-03-31 | -8,26 mln $ | +56,7% | 23,8 mln $ | 8,56 mln $ | +178,2% |
| CryptoAssetRealizedGainLossOperating | -79 tys. $ | 7 tys. $ | -1228,6% | 55 tys. $ | 3,38 mln $ | -98,4% |
| CryptoAssetUnrealizedGainLossOperating | 777 tys. $ | 686 tys. $ | +13,3% | -5,35 mln $ | 2,51 mln $ | -313,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -32,8 mln $ | 57,6 mln $ | -156,9% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,4 mln $ | 542 tys. $ | +342,8% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -31,1 mln $ | 68,4 mln $ | -145,5% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -698 tys. $ | 10,2 mln $ | -106,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Gain (Loss) | 0 $2025-12-31 | 134 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 224 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,3 mln $ | 7,63 mln $ | -69,9% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -2,88 mln $ | -10,8 mln $ | +73,3% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 11,4 mln $ | 17,5 mln $ | -35,0% | 11,1 mln $ | 10,2 mln $ | +8,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 202 tys. $2025-12-31 | -388 tys. $ | +152,1% | -2,27 mln $ | -3,81 mln $ | +40,3% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 28,5 mln $ | 31,8 mln $ | -10,4% | 28,7 mln $ | 29,6 mln $ | -2,9% |
| Deferred Offering Costs | 0 $2025-12-31 | 4,24 mln $ | -100,0% | 0 $ | 4,24 mln $ | -100,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,69 mln $ | -652 tys. $ | -159,4% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 7,83 mln $2025-12-31 | 5,76 mln $ | +35,9% | 7,83 mln $ | 5,76 mln $ | +35,9% |
| Deferred Tax Assets, Charitable Contribution Carryforwards | 4,8 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 4,8 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 225 mln $2025-12-31 | 81,1 mln $ | +177,2% | 225 mln $ | 81,1 mln $ | +177,2% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 66,6 mln $2025-12-31 | 50 mln $ | +33,1% | 66,6 mln $ | 50 mln $ | +33,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 117 mln $2025-12-31 | 13 mln $ | +803,5% | 117 mln $ | 13 mln $ | +803,5% |
| Deferred Tax Assets, Other | 2,08 mln $2025-12-31 | 395 tys. $ | +426,1% | 2,08 mln $ | 395 tys. $ | +426,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 11,7 mln $2025-12-31 | 1,42 mln $ | +722,4% | 11,7 mln $ | 1,42 mln $ | +722,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 8,42 mln $2025-12-31 | 18,3 mln $ | -53,9% | 8,42 mln $ | 18,3 mln $ | -53,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 59,8 mln $2025-12-31 | 25,7 mln $ | +132,4% | 59,8 mln $ | 25,7 mln $ | +132,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30
Dane na 2026-11-02