Finanse Centene Corp. (CNC)
NYSE · Healthcare · Medical - Healthcare Plans · Pracownicy: 61 100 · CEO: Sarah McGinty London
- Cena
- 68,45 $ -0,25%
- Kapitalizacja
- 33,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 28,7 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-27
- Następny raport
- 2027-02-05 Prognoza EPS: -1,14 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 33,9 mld $ EV 28,7 mld $
- Przychody
- 195 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +2% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 0,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 23,1× Prognozowany 13,2× (FY2026)
- P/S
- 0,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 7,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,96 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,46 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 199 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-05 Prognoza przychodów: 46 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-27): przychody powyżej o 7,5%, EPS powyżej o 506,1%Przychody 50,6 mld $ wobec oczekiwanych 47,1 mld $ (+7,5%); EPS 0,58 $ wobec 0,10 $ (+506,1%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 1,9%Przychody za Q3 '26: 50,6 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 9,6%.
- Marża operacyjna 0,6% (TTM), zmiana r/r: +3,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 120,8%, przychody: wzrost 4,8%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 38,1%Zysk przed opodatkowaniem 1,92 mld $, zysk operacyjny 1,19 mld $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,4% przychodów (rok temu 0,4%)Zainwestowano 781 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+10,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 3,96 mld $ = 271,0% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 59 mln $ = 1,5% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 59 mln $ (rok temu 1,42 mld $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 178 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,6%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 494 mln, rok wcześniej: 491 mln.
- Gotówka netto: 8,04 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 23,6 mld $, dług z leasingiem: 15,5 mld $; rok temu gotówka netto: 1,65 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 50,6 mld $ | 49,7 mld $ | +1,9% |
| Marża brutto | 17,5% | 16,4% | +1,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -307 mln $ | -6,95 mld $ | +95,6% |
| Marża operacyjna | -0,6% | -14,0% | +13,4 pkt proc. |
| Zysk netto | -71 mln $ | -6,63 mld $ | +98,9% |
| Rozwodniony EPS | -0,14 $ | -13,50 $ | +99,0% |
| Przepływy operacyjne | -3,67 mld $ | 1,36 mld $ | -370,6% |
| Capex | 194 mln $ | 211 mln $ | -8,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | -3,86 mld $ | 1,15 mld $ | -437,4% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 52 mln $ | 52 mln $ | 0,0% |
Raport vs konsensus
2026-10-27| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 50,6 mld $ | 47,1 mld $ | +7,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,58 $ | 0,10 $ | +506,1% |
Z raportu z 2026-10-27 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Medicaid Segment | 40,8 mld $ | +9,3% | 80,6% | – | – | |
| Medicaid | – | – | – | – | – | |
| Commercial Segment | 8,7 mld $ | -20,9% | 17,2% | – | – | |
| Medicare | – | – | – | – | – | |
| Commercial | – | – | – | – | – | |
| Other Operating Segment | 1,1 mld $ | -17,9% | 2,2% | – | – | |
| Other | – | – | – | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 4,74 mld $
- Capex
- -781 mln $
- Skup akcji
- -59 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -2,06 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 178 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,96 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 1,5%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 23,1× | 24,9× 4 z 5 lat | 9,6× – 39,2× |
| EV / EBITDA | 7,6× | 10,4× 4 z 5 lat | 6,0× – 14,6× |
| EV / przychody | 0,1× | 0,3× | 0,1× – 0,5× |
| Cena / FCF | 8,6× | 8,4× 4 z 5 lat | 4,7× – 14,6× |
| Cena / wartość księgowa | 1,5× | 1,5× | 1,0× – 2,0× |
| Rentowność FCF | 11,7% | 11,2% | -1,6% – 21,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 2,2% | 0,1% | -13,4% – 5,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | 6,8% | -0,1% | -33,4% – 12,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 75,43 $ (+10,2%)
zakres 69,00 $ – 80,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 199 mld $ | +2,2% | 5,20 $ | +138,2% | 13,2× | 11 |
| FY2027 | 194 mld $ | -2,4% | 5,48 $ | +5,4% | 12,5× | 12 |
| FY2028 | 198 mld $ | +2,2% | 6,59 $ | +20,3% | 10,4× | 6 |
| FY2029 | 200 mld $ | +0,9% | 8,60 $ | +30,5% | 8,0× | 3 |
| FY2030 | 209 mld $ | +4,5% | 9,63 $ | +11,9% | 7,1× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (265), które Centene Corp. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 15,5 mld $ | 16,9 mld $ | -8,4% | 13,8 mld $ | 13,2 mld $ | +4,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Recovery | – | – | – | 3 mln $ | 0 $ | – |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 2,23 mld $2025-12-31 | 2,8 mld $ | -20,4% | 2,23 mld $ | 2,8 mld $ | -20,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -514 mln $ | -100 mln $ | -414,0% | -58 mln $ | -504 mln $ | +88,5% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 20,9 mld $ | 20,7 mld $ | +1,0% | 20,8 mld $ | 20,6 mld $ | +1,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 161 mln $ | 170 mln $ | -5,3% | 685 mln $ | 692 mln $ | -1,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 5,55 mln | 6,93 mln | -19,9% | 5,66 mln | 278 tys. | +1935,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 52 mln $ | 52 mln $ | 0,0% | 204 mln $ | 212 mln $ | -3,8% |
| Asset Impairment Charges | 0 $ | 6,74 mld $ | -100,0% | 7,31 mld $ | 13 mln $ | +56 138,5% |
| Assets | 79,3 mld $ | 82,1 mld $ | -3,4% | 76,7 mld $ | 82,4 mld $ | -6,9% |
| Assets, Current | 45,5 mld $ | 44,1 mld $ | +3,2% | 40,4 mld $ | 38 mld $ | +6,2% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 38,6 mld $ | 37,7 mld $ | +2,4% | 37,6 mld $ | 34,5 mld $ | +9,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 20,7 mld $ | 17,1 mld $ | +21,4% | 17,9 mld $ | 14,1 mld $ | +27,2% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 20,7 mld $ | 17,1 mld $ | +21,4% | 17,9 mld $ | 14,1 mld $ | +27,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 20,9 mld $ | 17,2 mld $ | +21,5% | 18 mld $ | 14,2 mld $ | +26,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Disposal Group, Including Discontinued Operations | 103 mln $ | 0 $ | – | 138 mln $ | 0 $ | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -3,34 mld $ | 2,59 mld $ | -229,0% | 3,94 mld $ | -3,3 mld $ | +219,5% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 800 mln | 800 mln | 0,0% | 800 mln | 800 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 627 mln | 623 mln | +0,6% | 623 mln | 620 mln | +0,5% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 495 mln | 491 mln | +0,7% | 492 mln | 496 mln | -0,8% |
| Common Stock, Value, Issued | 1 mln $ | 1 mln $ | 0,0% | 1 mln $ | 1 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 6 mln $ | -1 mln $ | +700,0% | -3 mln $ | -11 mln $ | +72,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -391 mln $ | -6,5 mld $ | +94,0% | -6,23 mld $ | 3,45 mld $ | -280,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -385 mln $ | -6,5 mld $ | +94,1% | -6,23 mld $ | 3,44 mld $ | -281,0% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 680 mln $ | 656 mln $ | +3,7% | 736 mln $ | 661 mln $ | +11,3% |
| Cost of Goods and Services Sold | 675 mln $ | 651 mln $ | +3,7% | 2,67 mld $ | 2,73 mld $ | -2,2% |
| Costs and Expenses | 51 mld $ | 56,6 mld $ | -10,0% | 202 mld $ | 160 mld $ | +26,6% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 77 mln $ | 798 mln $ | -90,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8 mln $ | 940 mln $ | -99,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -69 mln $ | 142 mln $ | -148,6% |
| Current Year Claims and Claims Adjustment Expense | 41,2 mld $ | 41,4 mld $ | -0,5% | 160 mld $ | 128 mld $ | +24,8% |
| Debt and Lease Obligation | 15,5 mld $ | 17,6 mld $ | -11,6% | 17,4 mld $ | 18,5 mld $ | -6,1% |
| Debt Instrument, Repurchased Face Amount | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Accrued Interest, after Allowance for Credit Loss | 171 mln $ | 183 mln $ | -6,6% | 180 mln $ | 178 mln $ | +1,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 11 mln $ | 260 mln $ | -95,8% | 256 mln $ | 73 mln $ | +250,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 694 mln $ | 385 mln $ | +80,3% | 325 mln $ | 727 mln $ | -55,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 4,02 mld $ | 7,02 mld $ | -42,7% | 6,17 mld $ | 8,73 mld $ | -29,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 342 mln $ | 379 mln $ | -9,8% | 320 mln $ | 643 mln $ | -50,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 11,3 mld $ | 1,02 mld $ | +1014,9% | 1,18 mld $ | 5,2 mld $ | -77,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 352 mln $ | 6 mln $ | +5766,7% | 5 mln $ | 84 mln $ | -94,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Number of Positions | 5281 position | 3513 position | +50,3% | 3236 position | 5276 position | -38,7% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -29 mln $ | 8 mln $ | -462,5% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 8 mln $ | -100,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 69 mln $ | 129 mln $ | -46,5% | -60 mln $ | 13 mln $ | -561,5% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 719 mln $ | 810 mln $ | -11,2% | 833 mln $ | 684 mln $ | +21,8% |
| Deferred Other Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -59 mln $ | 23 mln $ | -356,5% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -30 mln $ | 7 mln $ | -528,6% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 981 mln $2025-12-31 | 1,22 mld $ | -19,3% | 981 mln $ | 1,22 mld $ | -19,3% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 914 mln $2025-12-31 | 1,14 mld $ | -19,8% | 914 mln $ | 1,14 mld $ | -19,8% |
| Deferred Tax Assets, Other | 48 mln $2025-12-31 | 92 mln $ | -47,8% | 48 mln $ | 92 mln $ | -47,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 105 mln $2025-12-31 | 93 mln $ | +12,9% | 105 mln $ | 93 mln $ | +12,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 69 mln $2025-12-31 | 81 mln $ | -14,8% | 69 mln $ | 81 mln $ | -14,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 178 mln $2025-12-31 | 178 mln $ | 0,0% | 178 mln $ | 178 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 67 mln $2025-12-31 | 77 mln $ | -13,0% | 67 mln $ | 77 mln $ | -13,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Goodwill and Intangible Assets | 1,38 mld $2025-12-31 | 1,52 mld $ | -9,4% | 1,38 mld $ | 1,52 mld $ | -9,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 1,75 mld $2025-12-31 | 1,82 mld $ | -4,2% | 1,75 mld $ | 1,82 mld $ | -4,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 833 mln $2025-12-31 | 684 mln $ | +21,8% | 833 mln $ | 684 mln $ | +21,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 27 mln $2025-12-31 | 82 mln $ | -67,1% | 27 mln $ | 82 mln $ | -67,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02