Finanse CMOC Group Limited (A shares) (CMOC)
SHH · Basic Materials · Industrial Materials · Pracownicy: 12 354 · CEO: Xuhui Peng
- Cena
- 13,51 CNY -1,03%
- Kapitalizacja
- 289 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 296 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-03-19 Prognoza EPS: 0,43 CNY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 289 mld CNY EV 296 mld CNY
- Przychody
- 268 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +27% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 10,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 9,6× Prognozowany 8,8× (FY2026)
- P/S
- 1,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 5,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 8,96 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 29 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 263 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-03-19 Prognoza przychodów: 73,4 mld CNY
- Dywidenda
- 0,29 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-24): przychody poniżej o 0,6%, EPS poniżej o 7,5%Przychody 71,5 mld CNY wobec oczekiwanych 72 mld CNY (-0,6%); EPS 0,37 CNY wobec 0,40 CNY (-7,5%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 41,9%Przychody za Q3 '26: 72 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 22,1%.
- Marża operacyjna 20,5% (TTM), zmiana r/r: +3,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 62,6%, przychody: wzrost 31,8%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 10,3% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 49,8 mld CNY, zysk operacyjny 54,9 mld CNY (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 4,0% przychodów (rok temu 2,5%)Zainwestowano 10,7 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+111,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 8,96 mld CNY = 30,9% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 21,3 mld, rok wcześniej: 21,3 mld.
- Gotówka netto: 15,7 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 67,7 mld CNY, dług z leasingiem: 52 mld CNY; rok temu gotówka netto: 9,76 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 72 mld CNY | 50,7 mld CNY | +41,9% |
| Marża brutto | 21,3% | 23,5% | -2,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 12,7 mld CNY | 10,3 mld CNY | +23,1% |
| Marża operacyjna | 17,7% | 20,4% | -2,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 7,87 mld CNY | 5,61 mld CNY | +40,3% |
| Rozwodniony EPS | 0,37 CNY | 0,26 CNY | +42,3% |
| Przepływy operacyjne | -2,48 mld CNY | 3,88 mld CNY | -164,0% |
| Capex | 3,24 mld CNY | 876 mln CNY | +269,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | -5,72 mld CNY | 3,01 mld CNY | -290,3% |
| R&D | 162 mln CNY | 112 mln CNY | +43,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-24| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 71,5 mld CNY | 72 mld CNY | -0,6% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,37 CNY | 0,40 CNY | -7,5% |
Z raportu z 2026-10-24 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 19,6 mld CNY
- Capex
- -10,7 mld CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- 0 CNY
- Przejęcia
- -5,91 mld CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 31,7 mld CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 8,96 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 9,6× | 17,0× | 10,6× – 23,3× |
| EV / EBITDA | 5,4× | 7,5× | 4,1× – 9,4× |
| EV / przychody | 1,1× | 1,0× | 0,7× – 2,1× |
| Cena / FCF | 32,3× | 32,5× | 5,2× – 62,7× |
| Cena / wartość księgowa | 3,0× | 2,8× | 1,9× – 5,2× |
| Rentowność FCF | 3,1% | 6,3% | 1,6% – 19,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 20,1% | 8,8% | 4,5% – 18,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 32,7% | 16,4% | 11,7% – 24,7% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 263 mld CNY | +27,2% | 1,53 CNY | +61,3% | 8,8× | 5 |
| FY2027 | 275 mld CNY | +4,5% | 1,67 CNY | +8,8% | 8,1× | 9 |
| FY2028 | 289 mld CNY | +5,3% | 1,87 CNY | +11,9% | 7,2× | 12 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy: Financial Modeling Prep.
Dane na 2026-11-02