Finanse CAVA Group, Inc. (CAVA)
NYSE · Consumer Cyclical · Restaurants · Pracownicy: 13 480 · CEO: Brett Schulman
- Cena
- 58,74 $ -0,79%
- Kapitalizacja
- 6,86 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 7,06 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-12
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: 0,12 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 6,86 mld $ EV 7,06 mld $
- Przychody
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +27% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- – Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 102,6× Prognozowany 108,2× (FY2026)
- P/S
- 5,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 41,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,5 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 358 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-11): przychody powyżej o 2,3%, EPS powyżej o 3,5%Przychody 368 mln $ wobec oczekiwanych 360 mln $ (+2,3%); EPS 0,19 $ wobec 0,18 $ (+3,5%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 31,3%Przychody za Q2 '26: 368 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 23,3%.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,0%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 118 mln, rok wcześniej: 118 mln.
- Dług netto: 85,1 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 436 mln $, dług z leasingiem: 521 mln $; rok temu dług netto: 48,1 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-07-12. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 368 mln $ | 281 mln $ | +31,3% |
| Marża brutto | 25,9% | 20,6% | +5,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 26,8 mln $ | 25,8 mln $ | +4,0% |
| Marża operacyjna | 7,3% | 9,2% | -1,9 pkt proc. |
| Zysk netto | 23 mln $ | 18,4 mln $ | +25,3% |
| Rozwodniony EPS | 0,19 $ | 0,16 $ | +18,8% |
| Przepływy operacyjne | 70,5 mln $ | 60,3 mln $ | +16,8% |
| Capex | 41,2 mln $ | 41,1 mln $ | +0,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 29,3 mln $ | 19,2 mln $ | +52,6% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 4,02 mln $ | -100,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-11| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 368 mln $ | 360 mln $ | +2,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,19 $ | 0,18 $ | +3,5% |
Z raportu z 2026-08-11 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Restaurant Revenue | 365 mln $ | +31,3% | 100,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Wolne przepływy pieniężne
- –
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- –
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 102,6× | 134,1× 3 z 5 lat | 97,8× – 195,4× |
| EV / EBITDA | 41,6× | 50,3× 4 z 5 lat | 11,9× – 105,2× |
| EV / przychody | 5,1× | 5,9× 4 z 5 lat | 0,6× – 13,2× |
| Cena / FCF | 140,0× | 253,6× 2 z 5 lat | 241,0× – 266,2× |
| Cena / wartość księgowa | 8,1× | 10,7× 3 z 5 lat | 4,8× – 18,3× |
| Rentowność FCF | 0,7% | -67,0% | -169,0% – 0,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 5,2% | -3,6% | -17,0% – 5,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | 8,3% | 10,4% | 2,3% – 18,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 88,28 $ (+50,3%)
zakres 58,00 $ – 105,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,5 mld $ | +27,3% | 0,54 $ | +0,5% | 108,2× | 22 |
| FY2027 | 1,82 mld $ | +20,8% | 0,74 $ | +37,0% | 79,0× | 22 |
| FY2028 | 2,2 mld $ | +21,1% | 1,03 $ | +38,1% | 57,2× | 11 |
| FY2029 | 2,57 mld $ | +16,7% | 1,39 $ | +35,6% | 42,2× | 4 |
| FY2030 | 3,03 mld $ | +18,2% | 1,84 $ | +31,9% | 32,0× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (191), które CAVA Group, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 38 mln $ | 33,6 mln $ | +13,1% | 37,5 mln $ | 25,6 mln $ | +46,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 10,1 mln $ | 7,64 mln $ | +32,7% | 6,32 mln $ | 4,8 mln $ | +31,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 100 tys. $2025-12-28 | 100 tys. $ | 0,0% | 100 tys. $ | 100 tys. $ | 0,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 99,7 mln $ | 73,5 mln $ | +35,8% | 76,6 mln $ | 69,8 mln $ | +9,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 290 mln $ | 227 mln $ | +27,9% | 253 mln $ | 195 mln $ | +29,9% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -201 tys. $ | -13 tys. $ | -1446,2% | 118 tys. $ | 0 $ | – |
| Additional Paid in Capital | 1,08 mld $ | 1,06 mld $ | +2,3% | 1,07 mld $ | 1,05 mld $ | +1,9% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Stock Issued, Issuance Costs | – | – | – | 29,3 mln $2024-12-29 | 29,3 mln $ | 0,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | – | – | – | 189 tys. | 2000 | +9350,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | – | – | – | 15,2 mln $ | 13,6 mln $ | +12,0% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 1,25 mln $ | 0 $ | – |
| Assets | 1,5 mld $ | 1,29 mld $ | +16,1% | 1,36 mld $ | 1,17 mld $ | +16,3% |
| Assets, Current | 480 mln $ | 419 mln $ | +14,7% | 431 mln $ | 394 mln $ | +9,4% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 323 mln $ | 290 mln $ | +11,2% | 283 mln $ | 366 mln $ | -22,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 323 mln $ | 290 mln $ | +11,2% | 283 mln $ | 366 mln $ | -22,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | – | – | – | -83,2 mln $ | 33,7 mln $ | -347,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 2,5 mld | 2,5 mld | 0,0% | 2,5 mld | 2,5 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 117 mln | 116 mln | +0,7% | 116 mln | 115 mln | +0,9% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 117 mln | 116 mln | +0,7% | 116 mln | 115 mln | +0,9% |
| Common Stock, Value, Outstanding | 12 tys. $ | 12 tys. $ | 0,0% | 12 tys. $ | 12 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | – | – | – | 63,9 mln $ | 130 mln $ | -51,0% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 7,47 mln $ | 6,17 mln $ | +21,1% | 6,78 mln $ | 6,74 mln $ | +0,6% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | – | – | – | 1 mln $2023-12-31 | 600 tys. $ | +66,7% |
| Conversion of Stock, Amount Converted | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | – | – | – | 889 mln $ | 722 mln $ | +23,2% |
| Cost, Direct Labor | – | – | – | 302 mln $ | 247 mln $ | +22,0% |
| Cost, Direct Material | – | – | – | 353 mln $ | 285 mln $ | +23,9% |
| Costs and Expenses | – | – | – | 1,12 mld $ | 921 mln $ | +22,1% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 20 tys. $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 954 tys. $ | 1,21 mln $ | -21,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 934 tys. $ | 1,21 mln $ | -22,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 161 tys. $2025-12-28 | – | – | 161 tys. $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 0 $2025-12-28 | – | – | 0 $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 43,2 mln $ | 73,2 mln $ | -41,0% | 84,3 mln $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 43,1 mln $ | 73,1 mln $ | -41,0% | 84,4 mln $ | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestAfterAllowanceForCreditLoss | 113 mln $ | 95,6 mln $ | +18,3% | 110 mln $ | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestAfterAllowanceForCreditLossCurrent | 113 mln $ | 95,6 mln $ | +18,3% | 110 mln $ | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 113 mln $ | 95,6 mln $ | +18,0% | 110 mln $ | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestCurrent | 113 mln $ | 95,6 mln $ | +18,0% | 110 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,79 mln $ | -56 mln $ | +110,3% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 51,6 mln $ | 71,6 mln $ | -27,9% | 65,4 mln $ | 71,5 mln $ | -8,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,1 mln $ | -71,6 mln $ | +108,5% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 309 tys. $ | -15,6 mln $ | +102,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 191 mln $2025-12-28 | 157 mln $ | +21,7% | 191 mln $ | 157 mln $ | +21,7% |
| Deferred Tax Assets, Net | 65,4 mln $2025-12-28 | 71,5 mln $ | -8,6% | 65,4 mln $ | 71,5 mln $ | -8,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 63,7 mln $2025-12-28 | 52,8 mln $ | +20,7% | 63,7 mln $ | 52,8 mln $ | +20,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 271 mln $2025-12-28 | 215 mln $ | +25,7% | 271 mln $ | 215 mln $ | +25,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | 143 mln $2025-12-28 | 155 mln $ | -7,7% | 143 mln $ | 155 mln $ | -7,7% |
| Deferred Tax Assets, Other | 5,37 mln $2025-12-28 | 5,71 mln $ | -5,9% | 5,37 mln $ | 5,71 mln $ | -5,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Compensation | 1,66 mln $2025-12-28 | 1,23 mln $ | +35,4% | 1,66 mln $ | 1,23 mln $ | +35,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 126 mln $2025-12-28 | 85,5 mln $ | +47,0% | 126 mln $ | 85,5 mln $ | +47,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 101 mln $2025-12-28 | 82,7 mln $ | +21,5% | 101 mln $ | 82,7 mln $ | +21,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 25,2 mln $2025-12-28 | 2,81 mln $ | +796,2% | 25,2 mln $ | 2,81 mln $ | +796,2% |
| Depreciation | – | – | – | 60,4 mln $2024-12-29 | 47,4 mln $ | +27,3% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | – | – | – | 73,7 mln $ | 60,4 mln $ | +22,0% |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | – | – | – | 73,7 mln $ | 60,4 mln $ | +22,0% |
| Earnings Per Share, Basic | – | – | – | 0,55 $ | 1,14 $ | -51,8% |
| Earnings Per Share, Diluted | – | – | – | 0,54 $ | 1,10 $ | -50,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | 14,9 mln $ | 12,6 mln $ | +18,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-12, 10-Q 2026-04-19, 10-K 2025-12-28, 10-Q 2025-10-05, 10-Q 2025-07-13, 10-Q 2025-04-20, 10-K 2024-12-29, 10-Q 2024-10-06, 10-Q 2024-07-14
Dane na 2026-11-02