Finanse Caris Life Sciences, Inc. (CAI)
NASDAQ · Healthcare · Biotechnology · Pracownicy: 1846 · CEO: David Dean Halbert
- Cena
- 34,33 $ -5,01%
- Kapitalizacja
- 9,7 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 9,47 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: 0,03 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 9,7 mld $ EV 9,47 mld $
- Przychody
- 990 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +27% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 10,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 92,3× Prognozowany 285,2× (FY2026)
- P/S
- 9,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 54,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 146 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 105 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,03 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 255 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 10,8%, EPS poniżej o 139,2%Przychody 264 mln $ wobec oczekiwanych 238 mln $ (+10,8%); EPS -0,00 $ wobec 0,01 $ (-139,2%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 45,4%Przychody za Q2 '26: 264 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 99,7%.
- Marża operacyjna 15,5% (TTM), zmiana r/r: +41,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 211,2%, przychody: wzrost 85,4%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 45,9% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 105 mln $, zysk operacyjny 153 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 5,6% przychodów (rok temu 1,5%)Zainwestowano 54,9 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+570,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 146 mln $ = 139,3% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 38 mln $ = 25,9% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 38 mln $ (rok temu 22 tys. $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 65,1 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 283 mln, rok wcześniej: 276 mln.
- Gotówka netto: 341 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 793 mln $, dług z leasingiem: 452 mln $; rok temu gotówka netto: 302 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 264 mln $ | 181 mln $ | +45,4% |
| Marża brutto | 68,1% | 62,7% | +5,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 26,9 mln $ | 18 mln $ | +49,7% |
| Marża operacyjna | 10,2% | 9,9% | +0,3 pkt proc. |
| Zysk netto | -637 tys. $ | -71,8 mln $ | +99,1% |
| Rozwodniony EPS | -0,00 $ | -1,87 $ | +99,9% |
| Przepływy operacyjne | 61,4 mln $ | 7,29 mln $ | +741,8% |
| Capex | 32,4 mln $ | 1,39 mln $ | +2238,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | 28,9 mln $ | 5,9 mln $ | +390,3% |
| R&D | 32,4 mln $ | 25 mln $ | +29,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 38,1 mln $ | 28,3 mln $ | +34,6% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 264 mln $ | 238 mln $ | +10,8% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,00 $ | 0,01 $ | -139,2% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pharma Research And Development Services | 11,5 mln $ | -38,0% | 100,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 262 mln $ | +46,8% | 99,2% | – | – | |
| Non-US | 2,14 mln $ | -33,6% | 0,8% | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '25
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 217 mln $ | – | 32,6 mln $ | – | 15,1% | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 201 mln $
- Capex
- -54,9 mln $
- Skup akcji
- -38 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -8,91 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 65,1 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 146 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 25,9%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 92,3× | 18,1× 1 z 5 lat | 18,1× – 18,1× |
| EV / EBITDA | 54,8× | 320,6× 2 z 5 lat | 8,6× – 632,6× |
| EV / przychody | 9,6× | 17,3× | 7,5× – 28,2× |
| Cena / FCF | 66,2× | 61,3× 2 z 5 lat | 8,7× – 113,9× |
| Cena / wartość księgowa | 16,4× | 7,0× 2 z 5 lat | 0,7× – 13,2× |
| Rentowność FCF | 1,5% | -0,0% | -4,6% – 11,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 14,7% | -48,7% | -105,2% – 5,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | 18,8% | -8,6% | -93,2% – 18,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 28,50 $ (-17,0%)
zakres 22,00 $ – 38,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,03 mld $ | +26,8% | 0,12 $ | +106,5% | 285,2× | 8 |
| FY2027 | 1,23 mld $ | +19,3% | 0,35 $ | +191,3% | 97,9× | 8 |
| FY2028 | 1,42 mld $ | +15,9% | 0,51 $ | +46,6% | 66,8× | 7 |
| FY2029 | 1,63 mld $ | +14,8% | 0,60 $ | +16,7% | 57,2× | 2 |
| FY2030 | 1,86 mld $ | +13,6% | 0,73 $ | +20,8% | 47,4× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (258), które Caris Life Sciences, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 100 mln $2026-06-07 | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 86 mln $ | 28,7 mln $ | +199,3% | 39,2 mln $ | 27,8 mln $ | +41,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 117 mln $ | 50,9 mln $ | +129,7% | 112 mln $ | 88,2 mln $ | +27,1% |
| Accrued Bonuses, Current | 15,5 mln $ | 13,5 mln $ | +14,4% | 31,5 mln $ | 25,7 mln $ | +22,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 105 mln $ | 61,4 mln $ | +71,6% | 87,8 mln $ | 77,5 mln $ | +13,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 251 mln $ | 242 mln $ | +3,9% | 241 mln $ | 229 mln $ | +5,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 529 tys. $ | 669 tys. $ | -20,9% | 936 tys. $ | 210 tys. $ | +345,7% |
| Additional Paid in Capital | 3,14 mld $ | 3,12 mld $ | +0,5% | 3,14 mld $ | 0 $ | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Increase in Carrying Amount of Redeemable Preferred Stock | 0 $2025-12-31 | 25 mln $ | -100,0% | 85,4 mln $ | 96,4 mln $ | -11,3% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Stock Issued, Issuance Costs | – | – | – | 9 mln $2025-06-20 | – | – |
| Advertising Expense | 3,1 mln $2025-12-31 | 300 tys. $ | +933,3% | 3,6 mln $ | 1,2 mln $ | +200,0% |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | 298 tys. $ | 7,76 mln $ | -96,2% | 12,8 mln $ | 7,05 mln $ | +81,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 29,7 mln | 27,9 mln | +6,4% | 26,5 mln | 213 mln | -87,5% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 22,2 mln $ | 28,3 mln $ | -21,5% | 70 mln $ | 18,6 mln $ | +275,5% |
| Assets | 1,23 mld $ | 955 mln $ | +28,7% | 1,13 mld $ | 344 mln $ | +227,5% |
| Assets, Current | 1,06 mld $ | 833 mln $ | +26,9% | 998 mln $ | 216 mln $ | +362,5% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | – | – | – | 2,45 mln $ | 2,05 mln $ | +19,3% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 820 mln $2026-03-31 | 31,2 mln $ | +2527,8% | 796 mln $ | 64 mln $ | +1145,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 800 mln $2025-12-31 | 68 mln $ | +1076,0% | 800 mln $ | 68 mln $ | +1076,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 693 mln $ | 723 mln $ | -4,1% | 800 mln $ | 68 mln $ | +1076,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -131 mln $ | 687 mln $ | -119,0% | 732 mln $ | 8,02 mln $ | +9026,2% |
| Common Stock, Other Shares, Outstanding | 23,4 tys. | 43,6 tys. | -46,2% | 23,4 tys. | 662 tys. | -96,5% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 2,8 mld | 2,8 mld | 0,0% | 2,8 mld | 1,15 mld | +143,5% |
| Common Stock, Shares, Issued | 283 mln | 283 mln | 0,0% | 284 mln | 36,7 mln | +674,5% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 283 mln | 281 mln | +0,5% | 283 mln | 36,5 mln | +674,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 283 tys. $ | 282 tys. $ | +0,4% | 283 tys. $ | 38 tys. $ | +644,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -1 mln $ | -71,4 mln $ | +98,6% | -67,4 mln $ | -282 mln $ | +76,1% |
| Contract with Customer, Liability | 21,1 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | 20,5 mln $ | 5,34 mln $ | +284,2% | 24,5 mln $ | 7,47 mln $ | +227,9% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 539 tys. $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | – | – | – | 5,4 mln $2024-12-31 | 700 tys. $ | +671,4% |
| Conversion of Stock, Amount Converted | – | – | – | 2,39 mld $ | 0 $ | – |
| Costs and Expenses | 237 mln $ | 199 mln $ | +18,8% | 767 mln $ | 669 mln $ | +14,6% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount | 28,3 mln $2026-03-31 | – | – | 28,3 mln $ | 28,3 mln $ | 0,0% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 7,31 mln $ | 30,6 mln $ | -76,1% | 25,6 mln $ | 30,9 mln $ | -17,2% |
| Deferred Offering Costs | – | – | – | 4,5 mln $2024-12-31 | – | – |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 44,2 mln $2025-12-31 | 35,6 mln $ | +24,1% | 44,2 mln $ | 35,6 mln $ | +24,1% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 3,16 mln $2025-12-31 | 3,56 mln $ | -11,0% | 3,16 mln $ | 3,56 mln $ | -11,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 424 mln $2025-12-31 | 434 mln $ | -2,3% | 424 mln $ | 434 mln $ | -2,3% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 0 $2025-12-31 | 52,1 mln $ | -100,0% | 0 $ | 52,1 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 310 mln $2025-12-31 | 291 mln $ | +6,6% | 310 mln $ | 291 mln $ | +6,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 6,23 mln $2025-12-31 | 1,96 mln $ | +218,4% | 6,23 mln $ | 1,96 mln $ | +218,4% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 3,75 mln $2025-12-31 | 4,8 mln $ | -21,9% | 3,75 mln $ | 4,8 mln $ | -21,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 2,84 mln $2025-12-31 | 2,84 mln $ | 0,0% | 2,84 mln $ | 2,84 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 14 mln $2025-12-31 | 5,99 mln $ | +134,3% | 14 mln $ | 5,99 mln $ | +134,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 10 mln $2025-12-31 | 8,45 mln $ | +18,3% | 10 mln $ | 8,45 mln $ | +18,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Allowance for Doubtful Accounts | 18,3 mln $2025-12-31 | 16,9 mln $ | +8,3% | 18,3 mln $ | 16,9 mln $ | +8,3% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 410 mln $2025-12-31 | 422 mln $ | -2,6% | 410 mln $ | 422 mln $ | -2,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Derivatives | 3,6 mln $2025-12-31 | 3,46 mln $ | +4,1% | 3,6 mln $ | 3,46 mln $ | +4,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Goodwill | 281 tys. $2025-12-31 | 262 tys. $ | +7,3% | 281 tys. $ | 262 tys. $ | +7,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 13,9 mln $2025-12-31 | 12,8 mln $ | +9,1% | 13,9 mln $ | 12,8 mln $ | +9,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Defined Contribution Plan, Cost | 1,9 mln $2025-12-31 | 1,8 mln $ | +5,6% | 8,4 mln $ | 8 mln $ | +5,0% |
| Defined Contribution Plan, Maximum Annual Contributions Per Employee, Percent | 0,0%2025-12-31 | – | – | 100,0% | – | – |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 6,5 mln $ | 6,4 mln $ | +1,6% | 22,6 mln $ | 48,9 mln $ | -53,8% |
| Derivative Liability | – | – | – | 6,06 mln $2024-12-31 | – | – |
| Dividends Payable | 384 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 384 mln $ | 0 $ | – |
| Earnings Per Share, Basic | 0,00 $ | -7,97 $ | +100,0% | -3,22 $ | -10,66 $ | +69,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30
Dane na 2026-11-02