Finanse CEA Industries Inc. Common Stock (BNC)
NASDAQ · Industrials · Industrial - Machinery · Pracownicy: 164 · CEO: David J. Namdar
- Cena
- 4,95 $ -8,50%
- Kapitalizacja
- 212 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 224 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-09-11
- Następny raport
- 2026-12-11
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 212 mln $ EV 224 mln $
- Przychody
- 157 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- 178,4% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 0,9×
- P/S
- 1,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 1,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 269 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 281 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2026-12-11 Prognoza przychodów: 9,3 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 70,4%Zysk przed opodatkowaniem 302 mld $, zysk operacyjny 89,5 mld $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,1% przychodówZainwestowano 125 tys. $ w ostatnich 4 kwartałach (– r/r). Wolne przepływy pieniężne: 269 mln $ = 95,9% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 17,2 mln $ = 6,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 17,2 mln $ (rok temu –), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 54 tys. $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 6495,9%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 52,9 mln, rok wcześniej: 802 tys..
- Dług netto: 11,4 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 7,08 mln $, dług z leasingiem: 18,5 mln $; rok temu dług netto: 4,48 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 7,17 mln $ | 7,51 mln $ | -4,6% |
| Marża brutto | 25,2% | 30,6% | -5,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -5,94 mln $ | -5,62 mln $ | -5,6% |
| Marża operacyjna | -82,9% | -74,9% | -8,0 pkt proc. |
| Zysk netto | -11,4 mln $ | -5,83 mln $ | -95,6% |
| Rozwodniony EPS | -0,22 $ | -7,27 $ | +97,0% |
| Przepływy operacyjne | -6,48 mln $ | -1,99 tys. $ | -326 096,5% |
| Capex | 123 tys. $ | 10,6 mln $ | -98,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | -6,6 mln $ | -12,6 mln $ | +47,7% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 67 tys. $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-09-11| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 7,17 mln $ | 9,3 mln $ | -23,0% |
Z raportu z 2026-09-11 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Equipment and Systems Sales | 65 tys. $ | -39,2% | 100,0% | – | – | |
| Equipment And Systems Sales | – | – | – | – | – | |
| Engineering And Other Services | – | – | – | – | – | |
| Other Sales | – | – | – | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 269 mln $
- Capex
- -125 tys. $
- Skup akcji
- -17,2 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -245 tys. $
- Dług netto zaciągnięty
- 11 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 54 tys. $
- Wolne przepływy pieniężne
- 269 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 6,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 0,9× | 2,6× 1 z 5 lat | 2,6× – 2,6× |
| EV / EBITDA | 1,1× | 2,1× 3 z 5 lat | 1,0× – 2,7× |
| EV / przychody | 1,4× | 1,2× 2 z 5 lat | 0,4× – 2,0× |
| Cena / FCF | 0,8× | 1,0× 1 z 5 lat | 1,0× – 1,0× |
| Cena / wartość księgowa | 0,9× | 4,3× | 0,4× – 19,5× |
| Rentowność FCF | 126,8% | -37,9% | -138,8% – 96,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 27 918,6% | 3859,2% | -202,8% – 19 592,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 77,8% | -78,3% | -343,5% – 46,6% |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (256), które BNB Standard Corp. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2,21 mln $ | – | – | 2,37 mln $ | – | – | |
| 17 mln $2026-04-30 | – | – | 17 mln $ | – | – | |
| 303 mln $2026-04-30 | – | – | 303 mln $ | – | – | |
| -15,3 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 250 mln $2025-09-30 | – | – | 250 mln $2025-09-30 | – | – | |
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 4,44 mln $ | 2,99 mln $ | +48,4% | 5,29 mln $ | – | – |
| Accounts Payable, Current | 1,5 mln $ | 1,1 mln $ | +36,1% | 5,3 mln $ | 700 tys. $ | +657,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 200 tys. $ | 86 tys. $ | +132,6% | 0 $ | – | – |
| Accrued Liabilities, Current | 1,7 mln $ | – | – | 1,4 mln $2025-04-30 | – | – |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 600 tys. $ | 852 tys. $ | -29,6% | 115 tys. $2024-12-31 | 252 tys. $ | -54,5% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -156 tys. $ | -46,9 tys. $ | -232,9% | 59 tys. $ | – | – |
| Additional Paid in Capital | 228 mln $ | 54,6 mln $ | +316,8% | 231 mln $ | – | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Other | – | – | – | 390 tys. $2019-12-31 | – | – |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | 0 $2026-01-31 | 0 $ | – | 63,2 tys. $2017-12-31 | 1,53 mln $ | -95,9% |
| Amortization of Intangible Assets | 100 tys. $ | – | – | 0 $2024-12-31 | 0 $ | – |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 51,1 mln | – | – | 644 tys.2024-12-31 | 665 tys. | -3,2% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Option, Increase for Cost Recognition | – | – | – | -5,52 tys. $2024-12-31 | 176 tys. $ | -103,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Restricted Stock Unit, Increase for Cost Recognition | – | – | – | 88 tys. $2024-12-31 | 101 tys. $ | -13,2% |
| Assets | 327 mln $ | 19,1 mln $ | +1610,3% | 338 mln $ | 9,04 mln $ | +3635,6% |
| Assets, Current | 14,8 mln $ | 7,3 mln $ | +103,3% | 10,2 mln $ | – | – |
| Assets, Noncurrent | 312 mln $ | 11,8 mln $ | +2539,7% | 328 mln $ | – | – |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Deferred Tax Liabilities | 1,4 mln $2026-04-30 | – | – | 1,4 mln $ | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 7,08 mln $ | 410 mln $ | -98,3% | 3,06 mln $ | 2,15 mln $ | +42,4% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 7,08 mln $ | – | – | 3,06 mln $ | 2,15 mln $ | +42,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 7,08 mln $ | 3,02 mln $ | +134,6% | 3,06 mln $ | 2,15 mln $ | +42,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | 4,09 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash, FDIC Insured Amount | 100 tys. $2026-01-31 | – | – | 250 tys. $2024-12-31 | 250 tys. $ | 0,0% |
| Cash, Uninsured Amount | 10 mln $2026-01-31 | – | – | 9,2 mln $2024-12-31 | 12,3 mln $ | -24,9% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 2,22 $2026-01-31 | – | – | 60,08 $2024-12-31 | 61,72 $ | -2,7% |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Each Warrant or Right | 1 | – | – | 1 | – | – |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 653 tys. | – | – | 647 tys. | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | – | – |
| Common Stock, Shares Authorized | 200 mln | 200 mln | 0,0% | 200 mln | – | – |
| Common Stock, Shares, Issued | 41,2 mln | 860 tys. | +4685,1% | 42,6 mln | – | – |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 41,2 mln | 860 tys. | +4685,1% | 42,6 mln | 1410 | +3 021 741,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 0 $ | 9 $ | -100,0% | 0 $ | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -11,6 mln $ | – | – | -3,27 mln $2016-12-31 | -5,3 mln $ | +38,2% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 233 tys. $2026-01-31 | – | – | 234 tys. $2024-12-31 | 224 tys. $ | +4,4% |
| Contract with Customer, Asset, Allowance for Credit Loss, Current | 1 tys. $2025-07-31 | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | 501 tys. $2026-01-31 | – | – | 344 tys. $2024-12-31 | 500 tys. $ | -31,2% |
| Contractual Obligation | 1,52 mln $2026-04-30 | – | – | 1,52 mln $ | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year One | 759 tys. $2026-04-30 | – | – | 759 tys. $ | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Two | 758 tys. $2026-04-30 | – | – | 758 tys. $ | – | – |
| Convertible Notes Payable, Current | 695 tys. $2026-01-31 | – | – | 761 tys. $2016-12-31 | 1,23 mln $ | -38,0% |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | 750 tys. $2026-01-31 | – | – | 524 tys. $2015-12-31 | 489 tys. $ | +7,2% |
| Cost of Revenue | 5,2 mln $ | – | – | 3,02 mln $2024-12-31 | 6,37 mln $ | -52,5% |
| Cost, Depreciation and Amortization | 100 tys. $ | – | – | 800 tys. $ | – | – |
| Cost, Overhead | 800 tys. $ | 400 tys. $ | +100,0% | 400 tys. $ | 618 tys. $ | -35,3% |
| CryptoAssetCost | 450 mln $ | 66,3 mln $ | +579,0% | 450 mln $ | – | – |
| CryptoAssetFairValue | 305 mln $ | – | – | 320 mln $ | – | – |
| CryptoAssetFairValueNoncurrent | 302 mln $ | – | – | 317 mln $ | – | – |
| CryptoAssetNumberOfUnits | 2 547 787 Integer2026-01-31 | – | – | – | – | – |
| CryptoAssetNumberOfUnits | 1 035 091 token | – | – | 825 954 token | – | – |
| Debt Instrument, Collateral Amount | 25,9 mln $ | – | – | 0 $ | – | – |
| Debt Instrument, Face Amount | 16,8 mln $ | – | – | 1,89 mln $ | – | – |
| Debt Instrument, Unamortized Discount | 26,3 tys. $2025-10-31 | – | – | – | – | – |
| Debt Issuance Costs, Net | 3,97 mln $2025-10-31 | – | – | -8,02 tys. $2015-12-31 | 489 tys. $ | -101,6% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 1,26 mln $2026-01-31 | – | – | – | – | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 13,4 mln $2026-04-30 | 665 tys. $ | +1910,7% | 13,4 mln $ | 665 tys. $ | +1910,7% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-K 2026-04-30, 10-Q 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02