Finanse Aehr Test Systems (AEHR)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 138 · CEO: Gayn Erickson
- Cena
- 54,89 $ -10,33%
- Kapitalizacja
- 1,79 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 1,69 mld $
- Ostatni raport
- Q4 '26 złożony 2026-07-27
- Następny raport
- 2026-11-02
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 1,79 mld $ EV 1,69 mld $
- Przychody
- 50,9 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +170% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- -14,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -238,7× Prognozowany 72,4× (FY2027)
- P/S
- 35,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -205,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -5,38 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -7,13 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 135 mln $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-02
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 40,2%Przychody za Q4 '26: 19,8 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -25,4%.
- Marża operacyjna -27,8% (TTM), zmiana r/r: -19,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -194,1%, przychody: wzrost -13,7%.
- Capex: 4,1% przychodów (rok temu 8,5%)Zainwestowano 2,07 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-58,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -5,38 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,8%Akcji rozwodnionych w Q4 '26: 30,7 mln, rok wcześniej: 29,8 mln.
- Gotówka netto: 106 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 116 mln $, dług z leasingiem: 9,88 mln $; rok temu gotówka netto: 14,4 mln $.
Ostatni kwartał: Q4 '26
Kwartał zakończony 2026-05-29. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q4 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 19,8 mln $ | 14,1 mln $ | +40,2% |
| Marża brutto | 40,6% | 30,3% | +10,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -993 tys. $ | -2,34 mln $ | +57,6% |
| Marża operacyjna | -5,0% | -16,6% | +11,6 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,39 mln $ | -2,9 mln $ | +148,0% |
| Rozwodniony EPS | 0,05 $ | -0,10 $ | +151,0% |
| Przepływy operacyjne | 1,21 mln $ | -2,3 mln $ | +152,6% |
| Capex | 134 tys. $ | 2,82 mln $ | -95,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | 1,08 mln $ | -5,12 mln $ | +121,0% |
| R&D | 3,65 mln $ | 2,69 mln $ | +35,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 1,87 mln $ | 1,42 mln $ | +31,2% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Contactors | 2,61 mln $ | -78,4% | 23,8% | – | – | |
| Systems | 6,76 mln $ | +11 173,3% | 61,7% | – | – | |
| Products | – | – | – | – | – | |
| Services | 1,59 mln $ | +65,0% | 14,5% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q1 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Asia | 2,48 mln $ | -80,3% | 22,6% | – | – | |
| United States | 4,81 mln $ | +820,1% | 43,9% | – | – | |
| Europe | 3,68 mln $ | +20 350,0% | 33,6% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -3,31 mln $
- Capex
- -2,07 mln $
- Skup akcji
- -2,36 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -1,8 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 6,76 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -5,38 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -44,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -238,7× | 32,3× 3 z 5 lat | 10,0× – 63,5× |
| EV / EBITDA | -205,5× | 33,1× 3 z 5 lat | 19,0× – 59,3× |
| EV / przychody | 33,1× | 16,2× | 3,7× – 54,5× |
| Cena / FCF | -333,5× | 211,7× 3 z 5 lat | 106,1× – 329,4× |
| Cena / wartość księgowa | 7,7× | 6,9× | 2,3× – 12,9× |
| Rentowność FCF | -0,3% | -0,6% | -4,4% – 0,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -3,7% | 6,6% | -3,7% – 16,2% |
| Zwrot z kapitału własnego | -4,7% | 12,2% | -3,2% – 29,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 132,50 $ (+141,4%)
zakres 110,00 $ – 175,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 135 mln $ | +170,3% | 0,76 $ | +429,6% | 72,4× | 2 |
| FY2028 | 137 mln $ | +1,6% | 0,71 $ | -7,0% | 77,9× | 2 |
| FY2029 | 217 mln $ | +57,7% | 1,32 $ | +87,2% | 41,6× | 1 |
| FY2030 | 247 mln $ | +14,2% | 0,91 $ | -31,1% | 60,3× | 1 |
| FY2031 | 288 mln $ | +16,5% | 1,65 $ | +81,3% | 33,3× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (217), które Aehr Test Systems oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | 1 tys. $ | – | – | |
| – | – | – | 0,0% | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 6,75 mln $ | 6,73 mln $ | +0,4% | 6,75 mln $ | 6,73 mln $ | +0,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 17,5 mln $ | 14,2 mln $ | +23,1% | 17,5 mln $ | 14,2 mln $ | +23,1% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accrued Professional Fees, Current | 576 tys. $ | 436 tys. $ | +32,1% | 576 tys. $ | 436 tys. $ | +32,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 6,98 mln $ | 5,47 mln $ | +27,6% | 6,98 mln $ | 5,47 mln $ | +27,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -105 tys. $ | -126 tys. $ | +16,7% | -105 tys. $ | -126 tys. $ | +16,7% |
| Additional Paid in Capital | 249 mln $ | 146 mln $ | +71,2% | 249 mln $ | 146 mln $ | +71,2% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Fair Value | – | – | – | 700 tys. $2025-05-30 | – | – |
| Amortization of Intangible Assets | 300 tys. $ | 300 tys. $ | 0,0% | 1,2 mln $ | 1,2 mln $ | 0,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -82 tys. | 135 tys. | -160,7% | 1,77 mln | 1,78 mln | -0,9% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 1,88 mln $ | 1,25 mln $ | +50,0% | 6,83 mln $ | 5,15 mln $ | +32,6% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 0 $ | 584 tys. $ | -100,0% |
| AssetAcquisitionConsiderationTransferred | – | – | – | 22,2 mln $2025-05-30 | – | – |
| Assets | 247 mln $ | 149 mln $ | +66,1% | 247 mln $ | 149 mln $ | +66,1% |
| Assets, Current | 184 mln $ | 88,8 mln $ | +107,8% | 184 mln $ | 88,8 mln $ | +107,8% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | – | – | – | 500 tys. $2025-05-30 | – | – |
| Capitalized Costs, Asset Retirement Costs | 400 tys. $2025-08-29 | 400 tys. $ | 0,0% | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 116 mln $ | 24,5 mln $ | +374,4% | 116 mln $ | 24,5 mln $ | +374,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 117 mln $ | 26,5 mln $ | +340,0% | 117 mln $ | 26,5 mln $ | +340,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 79,4 mln $ | -4,88 mln $ | +1727,7% | 90 mln $ | -22,8 mln $ | +494,4% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 75 mln | 75 mln | 0,0% | 75 mln | 75 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 32,5 mln | 29,9 mln | +8,7% | 32,5 mln | 29,9 mln | +8,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 32,5 mln | 29,9 mln | +8,7% | 32,5 mln | 29,9 mln | +8,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 325 tys. $ | 299 tys. $ | +8,7% | 325 tys. $ | 299 tys. $ | +8,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 1,37 mln $ | -2,84 mln $ | +148,2% | -7,11 mln $ | -3,88 mln $ | -83,2% |
| Construction in Progress, Gross | 405 tys. $ | 362 tys. $ | +11,9% | 405 tys. $ | 362 tys. $ | +11,9% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 1,9 mln $ | 3,6 mln $ | -47,2% | 1,9 mln $ | 3,6 mln $ | -47,2% |
| Contract with Customer, Liability | 5,2 mln $ | 2 mln $ | +160,0% | 5,2 mln $ | 2 mln $ | +160,0% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 100 tys. $ | 100 tys. $ | 0,0% | 1,9 mln $ | 1,3 mln $ | +46,2% |
| Cost of Revenue | 10,8 mln $ | 9,82 mln $ | +10,2% | 32,4 mln $ | 35 mln $ | -7,7% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 105 tys. $ | 33 tys. $ | +218,2% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 7 tys. $ | -100,0% |
| Customer Deposits, Current | 1,72 mln $2026-02-27 | – | – | 1,25 mln $2024-05-31 | 2,69 mln $ | -53,6% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -4,17 mln $ | -409 tys. $ | -919,6% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 23,8 mln $ | 19,1 mln $ | +24,7% | 23,8 mln $ | 19,1 mln $ | +24,7% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | -1,95 mln $ | -128 tys. $ | -1420,3% | -4,72 mln $ | -421 tys. $ | -1020,0% |
| Deferred Revenue | 638 tys. $ | 179 tys. $ | +256,4% | 638 tys. $ | 179 tys. $ | +256,4% |
| Deferred Revenue, Current | 5,19 mln $ | 1,98 mln $ | +162,1% | 5,19 mln $ | 1,98 mln $ | +162,1% |
| Deferred Revenue, Noncurrent | 34 tys. $ | 36 tys. $ | -5,6% | 34 tys. $ | 36 tys. $ | -5,6% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -545 tys. $ | -12 tys. $ | -4441,7% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 28,8 mln $ | 24,3 mln $ | +18,6% | 28,8 mln $ | 24,3 mln $ | +18,6% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 1,15 mln $ | 1,07 mln $ | +7,8% | 1,15 mln $ | 1,07 mln $ | +7,8% |
| Deferred Tax Assets, Net | 23,8 mln $ | 19,1 mln $ | +24,7% | 23,8 mln $ | 19,1 mln $ | +24,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 13,3 mln $ | 7,95 mln $ | +67,5% | 13,3 mln $ | 7,95 mln $ | +67,5% |
| Deferred Tax Assets, Other | 45 tys. $ | 28 tys. $ | +60,7% | 45 tys. $ | 28 tys. $ | +60,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 6,62 mln $ | 6,68 mln $ | -0,9% | 6,62 mln $ | 6,68 mln $ | -0,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Reserves | 1,57 mln $ | 1,37 mln $ | +14,8% | 1,57 mln $ | 1,37 mln $ | +14,8% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Liabilities, Deferred Expense, Capitalized Research and Development Costs | 3,16 mln $ | 4,29 mln $ | -26,5% | 3,16 mln $ | 4,29 mln $ | -26,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 2,22 mln $ | 2,29 mln $ | -2,7% | 2,22 mln $ | 2,29 mln $ | -2,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 2,07 mln $ | 2,04 mln $ | +1,9% | 2,07 mln $ | 2,04 mln $ | +1,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Other Finite-Lived Assets | 686 tys. $ | 860 tys. $ | -20,2% | 686 tys. $ | 860 tys. $ | -20,2% |
| Depreciation | 400 tys. $ | 400 tys. $ | 0,0% | 1,5 mln $ | 1 mln $ | +50,0% |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | 689 tys. $ | 739 tys. $ | -6,8% | 2,8 mln $ | 2,31 mln $ | +21,1% |
| Earnings Per Share, Basic | 0,05 $ | -0,10 $ | +150,0% | -0,23 $ | -0,13 $ | -76,9% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-K 2026-05-29, 10-Q 2026-02-27, 10-Q 2025-11-28, 10-Q 2025-08-29, 10-K 2025-05-30, 10-Q 2025-02-28, 10-Q 2024-11-29, 10-Q 2024-08-30, 10-K 2024-05-31
Dane na 2026-11-02