Rachunek przepływów pieniężnych Zoom Communications Inc. (ZM)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 7438 · CEO: Eric S. Yuan
- Cena
- 95,50 $ -2,21%
- Kapitalizacja
- 27,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 27 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-08-26
- Następny raport
- 2026-11-23 Prognoza EPS: 1,49 $
W Q2 '27 Zoom Communications Inc. (ZM): przepływy operacyjne 495 mln $, nakłady inwestycyjne 22,4 mln $, wolne przepływy pieniężne 472 mln $. W ostatnich czterech kwartałach wolne przepływy pieniężne wyniosły 1,93 mld $.
Przepływy pieniężne
| Przepływy pieniężne | Trend | Q3 '24 | Q4 '24 | Q1 '25 | Q2 '25 | Q3 '25 | Q4 '25 | Q1 '26 | Q2 '26 | Q3 '26 | Q4 '26 | Q1 '27 | Q2 '27 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Działalność operacyjna | |||||||||||||
| Zysk netto | 141 mln $ | 299 mln $ | 216 mln $ | 219 mln $ | 207 mln $ | 368 mln $ | 255 mln $ | 359 mln $ | 613 mln $ | 674 mln $ | 426 mln $ | 1,54 mld $ | |
| Amortyzacja | 27 mln $ | 27,3 mln $ | 26,7 mln $ | 29,1 mln $ | 32,3 mln $ | 34,6 mln $ | 35,3 mln $ | 32,2 mln $ | 32,4 mln $ | 33 mln $ | 50,2 mln $ | 32,3 mln $ | |
| Wynagrodzenie w akcjach | 259 mln $ | 254 mln $ | 229 mln $ | 238 mln $ | 241 mln $ | 223 mln $ | 202 mln $ | 189 mln $ | 185 mln $ | 185 mln $ | 179 mln $ | 180 mln $ | |
| Odroczony podatek dochodowy | 6,08 mln $ | -137 mln $ | -7,95 mln $ | -49,9 mln $ | -14,3 mln $ | -18,4 mln $ | -24,7 mln $ | -28,6 mln $ | 53,4 mln $ | 105 mln $ | 23,3 mln $ | 318 mln $ | |
| Zmiana kapitału obrotowego | -44,2 mln $ | -38,5 mln $ | 71,2 mln $ | -48,2 mln $ | -41,5 mln $ | -108 mln $ | -56,3 mln $ | -60,5 mln $ | 72,6 mln $ | -224 mln $ | -53,9 mln $ | -18,9 mln $ | |
| Pozostałe pozycje niepieniężne | 104 mln $ | -54 mln $ | 52,6 mln $ | 61,4 mln $ | 58,6 mln $ | -74 mln $ | 78,8 mln $ | 25,6 mln $ | -327 mln $ | -419 mln $ | -103 mln $ | -1,56 mld $ | |
| Przepływy z działalności operacyjnej | 493 mln $ | 351 mln $ | 588 mln $ | 449 mln $ | 483 mln $ | 425 mln $ | 489 mln $ | 516 mln $ | 629 mln $ | 355 mln $ | 522 mln $ | 495 mln $ | |
| Działalność inwestycyjna | |||||||||||||
| Nakłady inwestycyjne | -40 mln $ | -18,5 mln $ | -18,5 mln $ | -84,2 mln $ | -25,5 mln $ | -8,33 mln $ | -25,9 mln $ | -7,97 mln $ | -15 mln $ | -16,1 mln $ | -21,1 mln $ | -22,4 mln $ | |
| Przejęcia | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | -120 mln $ | 0 $ | -249 mln $ | |
| Zakup inwestycji | -1,14 mld $ | -1,14 mld $ | -871 mln $ | -1,32 mld $ | -1,52 mld $ | -925 mln $ | -1,14 mld $ | -1,12 mld $ | -1,13 mld $ | -1,54 mld $ | -1,32 mld $ | -3,61 mld $ | |
| Sprzedaż / wykup inwestycji | 815 mln $ | 837 mln $ | 782 mln $ | 867 mln $ | 1,09 mld $ | 928 mln $ | 1,04 mld $ | 1,07 mld $ | 995 mln $ | 1,73 mld $ | 858 mln $ | 3,81 mld $ | |
| Pozostała działalność inwestycyjna | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | -500 tys. $ | 1,36 mln $ | 0 $ | 184 tys. $ | -399 tys. $ | |
| Przepływy z działalności inwestycyjnej | -364 mln $ | -319 mln $ | -108 mln $ | -541 mln $ | -452 mln $ | -4,89 mln $ | -125 mln $ | -60,7 mln $ | -144 mln $ | 51,3 mln $ | -481 mln $ | -73,5 mln $ | |
| Działalność finansowa | |||||||||||||
| Skup akcji własnych | 0 $ | 0 $ | -150 mln $ | -288 mln $ | -302 mln $ | -355 mln $ | -418 mln $ | -465 mln $ | -414 mln $ | -324 mln $ | -362 mln $ | -361 mln $ | |
| Pozostała działalność finansowa (w tym podatek od przyznanych akcji) | -6,16 mln $ | 791 tys. $ | 6,58 mln $ | -3,72 mln $ | -669 tys. $ | 4,98 mln $ | -73,5 mln $ | -66,1 mln $ | -52,3 mln $ | -56 mln $ | -62,2 mln $ | -82,5 mln $ | |
| Przepływy z działalności finansowej | -5,51 mln $ | 24,2 mln $ | -142 mln $ | -256 mln $ | -300 mln $ | -329 mln $ | -491 mln $ | -495 mln $ | -466 mln $ | -354 mln $ | -394 mln $ | -401 mln $ | |
| Podsumowanie | |||||||||||||
| Wpływ kursów walut na gotówkę | -17,5 mln $ | 11,1 mln $ | -6,85 mln $ | 706 tys. $ | 3,13 mln $ | -12,2 mln $ | 11,9 mln $ | 1,42 mln $ | -14 tys. $ | -6,59 mln $ | 314 tys. $ | -2,45 mln $ | |
| Zmiana netto gotówki | 106 mln $ | 67,3 mln $ | 331 mln $ | -347 mln $ | -266 mln $ | 78,6 mln $ | -115 mln $ | -38,2 mln $ | 18,9 mln $ | 45,3 mln $ | -353 mln $ | 17,7 mln $ | |
| Wolne przepływy pieniężne (OCF - capex) | 453 mln $ | 333 mln $ | 570 mln $ | 365 mln $ | 458 mln $ | 416 mln $ | 463 mln $ | 507 mln $ | 614 mln $ | 338 mln $ | 500 mln $ | 472 mln $ | |
| Przepływy pieniężne | Trend | FY17 | FY18 | FY19 | FY20 | FY21 | FY22 | FY23 | FY24 | FY25 | FY26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Działalność operacyjna | |||||||||||
| Zysk netto | -14 tys. $ | -3,82 mln $ | 7,58 mln $ | 25,3 mln $ | 672 mln $ | 1,38 mld $ | 104 mln $ | 637 mln $ | 1,01 mld $ | 1,9 mld $ | |
| Amortyzacja | 1,22 mln $ | 2,79 mln $ | 7,01 mln $ | 16,4 mln $ | 28,9 mln $ | 48,2 mln $ | 82,3 mln $ | 104 mln $ | 123 mln $ | 133 mln $ | |
| Wynagrodzenie w akcjach | 1,04 mln $ | 10,3 mln $ | 8,94 mln $ | 73,1 mln $ | 276 mln $ | 477 mln $ | 1,29 mld $ | 1,06 mld $ | 931 mln $ | 761 mln $ | |
| Odroczony podatek dochodowy | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | -328 mln $ | -161 mln $ | -117 mln $ | -90,6 mln $ | 105 mln $ | |
| Zmiana kapitału obrotowego | 3,65 mln $ | 288 tys. $ | 4,97 mln $ | -12,3 mln $ | 320 mln $ | -186 mln $ | -413 mln $ | -255 mln $ | -127 mln $ | -268 mln $ | |
| Pozostałe pozycje niepieniężne | 3,47 mln $ | 9,85 mln $ | 22,8 mln $ | 49,3 mln $ | 174 mln $ | 219 mln $ | 392 mln $ | 171 mln $ | 98,6 mln $ | -641 mln $ | |
| Przepływy z działalności operacyjnej | 9,36 mln $ | 19,4 mln $ | 51,3 mln $ | 152 mln $ | 1,47 mld $ | 1,61 mld $ | 1,29 mld $ | 1,6 mld $ | 1,95 mld $ | 1,99 mld $ | |
| Działalność inwestycyjna | |||||||||||
| Nakłady inwestycyjne | -4,82 mln $ | -9,74 mln $ | -28,4 mln $ | -38,1 mln $ | -80 mln $ | -133 mln $ | -104 mln $ | -127 mln $ | -137 mln $ | -65 mln $ | |
| Przejęcia | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | -26,5 mln $ | -3,5 mln $ | -121 mln $ | -205 mln $ | 0 $ | -120 mln $ | |
| Zakup inwestycji | 0 $ | -143 mln $ | -78 mln $ | -803 mln $ | -2,07 mld $ | -4,74 mld $ | -2,92 mld $ | -4,15 mld $ | -4,64 mld $ | -4,92 mld $ | |
| Sprzedaż / wykup inwestycji | 0 $ | 39,7 mln $ | 68,7 mln $ | 344 mln $ | 618 mln $ | 2,03 mld $ | 2,84 mld $ | 3,3 mld $ | 3,67 mld $ | 4,83 mld $ | |
| Pozostała działalność inwestycyjna | 2 mln $ | 0 $ | -2,02 mln $ | -1,71 mln $ | -4,18 mln $ | -13 mln $ | -11,3 mln $ | 0 $ | 0 $ | -500 tys. $ | |
| Przepływy z działalności inwestycyjnej | -2,82 mln $ | -113 mln $ | -39,7 mln $ | -499 mln $ | -1,56 mld $ | -2,86 mld $ | -318 mln $ | -1,18 mld $ | -1,11 mld $ | -279 mln $ | |
| Działalność finansowa | |||||||||||
| Dług netto zaciągnięty / spłacony | 0 $ | -120 tys. $ | 14,9 mln $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | |
| Skup akcji własnych | -15 mln $ | -4,61 mln $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | -1 mld $ | 0 $ | -1,09 mld $ | -1,62 mld $ | |
| Pozostała działalność finansowa (w tym podatek od przyznanych akcji) | 0 $ | 0 $ | -939 tys. $ | 48,5 mln $ | 4,09 mln $ | -39,7 mln $ | 774 tys. $ | -4,11 mln $ | 7,17 mln $ | -248 mln $ | |
| Przepływy z działalności finansowej | 100 mln $ | -4 mln $ | 17,5 mln $ | 616 mln $ | 2,05 mld $ | 34,1 mln $ | -937 mln $ | 60,2 mln $ | -1,03 mld $ | -1,81 mld $ | |
| Podsumowanie | |||||||||||
| Wpływ kursów walut na gotówkę | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 0 $ | 63 tys. $ | 2,04 mln $ | -8,11 mln $ | -10,2 mln $ | -15,2 mln $ | 6,67 mln $ | |
| Zmiana netto gotówki | 107 mln $ | -97,9 mln $ | 29,1 mln $ | 268 mln $ | 1,96 mld $ | -1,22 mld $ | 26,9 mln $ | 465 mln $ | -204 mln $ | -88,5 mln $ | |
| Wolne przepływy pieniężne (OCF - capex) | 4,54 mln $ | 9,69 mln $ | 20,9 mln $ | 114 mln $ | 1,39 mld $ | 1,46 mld $ | 1,18 mld $ | 1,47 mld $ | 1,81 mld $ | 1,92 mld $ | |
| Zapłacony podatek dochodowy | 15 tys. $ | 133 tys. $ | 214 tys. $ | 1,07 mln $ | 3,18 mln $ | 39 mln $ | 309 mln $ | 348 mln $ | 395 mln $ | 0 $ | |
Ujednolicone na podstawie raportów spółki; wydatki i koszty zachowują znak podany przez dostawcę. Najedź na okres, aby zobaczyć datę zakończenia. Kwoty w USD.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweLiczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyPozostałe sprawozdania
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30, 10-K 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-Q 2024-07-31
Dane na 2026-11-02