Finanse Zoom Communications Inc. (ZM)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 7438 · CEO: Eric S. Yuan
- Cena
- 95,50 $ -2,21%
- Kapitalizacja
- 27,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 27 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-08-26
- Następny raport
- 2026-11-23 Prognoza EPS: 1,49 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 27,9 mld $ EV 27 mld $
- Przychody
- 4,99 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +5% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 65,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 8,7× Prognozowany 15,5× (FY2027)
- P/S
- 5,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 6,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,93 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 3,26 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 5,09 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-23 Prognoza przychodów: 1,28 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-25): przychody powyżej o 0,8%, EPS powyżej o 4,7%Przychody 1,28 mld $ wobec oczekiwanych 1,27 mld $ (+0,8%); EPS 1,55 $ wobec 1,48 $ (+4,7%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 4,9%Przychody za Q2 '27: 1,28 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 5,0%.
- Marża operacyjna 23,7% (TTM), zmiana r/r: +3,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 22,0%, przychody: wzrost 5,0%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 71,7%Zysk przed opodatkowaniem 4,18 mld $, zysk operacyjny 1,19 mld $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 1,5% przychodów (rok temu 1,4%)Zainwestowano 74,6 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+9,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,93 mld $ = 59,2% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,46 mld $ = 75,8% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 1,46 mld $ (rok temu 1,54 mld $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 729 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 2,7%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 300 mln, rok wcześniej: 308 mln.
- Gotówka netto: 7,19 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 7,25 mld $, dług z leasingiem: 60,3 mln $; rok temu gotówka netto: 7,72 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,28 mld $ | 1,22 mld $ | +4,9% |
| Marża brutto | 77,2% | 77,6% | -0,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 314 mln $ | 322 mln $ | -2,3% |
| Marża operacyjna | 24,6% | 26,4% | -1,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,54 mld $ | 359 mln $ | +330,1% |
| Rozwodniony EPS | 5,14 $ | 1,16 $ | +343,1% |
| Przepływy operacyjne | 495 mln $ | 516 mln $ | -4,1% |
| Capex | 22,4 mln $ | 8,47 mln $ | +164,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 472 mln $ | 507 mln $ | -6,9% |
| R&D | 242 mln $ | 206 mln $ | +17,5% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 180 mln $ | 189 mln $ | -4,7% |
Raport vs konsensus
2026-08-25| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,28 mld $ | 1,27 mld $ | +0,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,55 $ | 1,48 $ | +4,7% |
Z raportu z 2026-08-25 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 1,28 mld $ | – | 100,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | 923 mln $ | – | 72,3% | – | – | |
| EMEA | 199 mln $ | – | 15,6% | – | – | |
| Asia Pacific | 155 mln $ | – | 12,1% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 2 mld $
- Capex
- -74,6 mln $
- Skup akcji
- -1,46 mld $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -368 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 729 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,93 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 75,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 8,7× | 63,8× | 14,6× – 214,3× |
| EV / EBITDA | 6,2× | 30,1× | 10,4× – 64,1× |
| EV / przychody | 5,4× | 6,1× | 4,0× – 10,9× |
| Cena / FCF | 14,5× | 18,5× | 13,2× – 31,3× |
| Cena / wartość księgowa | 2,5× | 3,9× | 2,4× – 7,9× |
| Rentowność FCF | 6,9% | 6,0% | 3,2% – 7,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 8,0% | 8,0% | 1,6% – 17,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | 32,3% | 12,8% | 1,7% – 23,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 118,71 $ (+24,3%)
zakres 104,00 $ – 133,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 5,09 mld $ | +4,6% | 6,15 $ | -0,5% | 15,5× | 16 |
| FY2028 | 5,32 mld $ | +4,4% | 6,36 $ | +3,4% | 15,0× | 16 |
| FY2029 | 5,56 mld $ | +4,5% | 6,76 $ | +6,4% | 14,1× | 6 |
| FY2030 | 5,89 mld $ | +5,9% | 7,35 $ | +8,6% | 13,0× | 2 |
| FY2031 | 5,95 mld $ | +1,0% | 6,62 $ | -9,9% | 14,4× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (251), które Zoom Communications, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 14,4 mln $ | 11,6 mln $ | +23,6% | 6,27 mln $ | 8,35 mln $ | -24,9% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 533 mln $ | 517 mln $ | +3,1% | 497 mln $ | 495 mln $ | +0,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 533 mln $ | 517 mln $ | +3,1% | 497 mln $ | 495 mln $ | +0,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 2 mln $ | 13,2 mln $ | -84,8% | 2,38 mln $ | 19,3 mln $ | -87,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 13,9 mln $ | 18 mln $ | -22,9% | 14,4 mln $ | 17,3 mln $ | -16,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 18,4 mln $ | 22,9 mln $ | -19,5% | 18,3 mln $ | 22,1 mln $ | -16,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 3,02 mln $ | 3,99 mln $ | -24,4% | 19,8 mln $ | 30,9 mln $ | -35,8% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss | 551 mln $ | 540 mln $ | +2,2% | 516 mln $ | 517 mln $ | -0,3% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 2,3 mln $ | 4,27 mln $ | -46,1% | 17,4 mln $ | 20 mln $ | -13,3% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 4,96 mln $ | 8,79 mln $ | -43,5% | 28,9 mln $ | 71,6 mln $ | -59,6% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes | 82,1 mln $2026-01-31 | 83,3 mln $ | -1,4% | 82,1 mln $ | 83,3 mln $ | -1,4% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 40,6 mln $ | 39,6 mln $ | +2,6% | 41,9 mln $ | 41,8 mln $ | +0,4% |
| Accrued Employee Benefits, Current | 170 mln $ | 136 mln $ | +24,9% | 206 mln $ | 193 mln $ | +6,9% |
| Accrued Income Taxes, Current | 50 mln $ | 21,1 mln $ | +137,3% | 18,9 mln $ | 18,8 mln $ | +0,7% |
| Accrued Income Taxes, Noncurrent | 69,5 mln $ | 54,1 mln $ | +28,4% | 62,8 mln $ | 49,4 mln $ | +26,9% |
| Accrued Liabilities, Current | 180 mln $ | 172 mln $ | +4,6% | 192 mln $ | 200 mln $ | -4,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 431 mln $ | 375 mln $ | +15,2% | 389 mln $ | 328 mln $ | +18,5% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -31 mln $ | -477 tys. $ | -6400,0% | 8,54 mln $ | 4,99 mln $ | +71,2% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 3,67 mld $ | 4,54 mld $ | -19,2% | 4,1 mld $ | 5,13 mld $ | -20,1% |
| Advertising Expense | – | – | – | 56,9 mln $ | 50,8 mln $ | +12,0% |
| Alternative Investment | 3,66 mld $ | 434 mln $ | +742,8% | 1,45 mld $ | 452 mln $ | +220,4% |
| Amortization of Acquisition Costs | 55,6 mln $ | 70 mln $ | -20,5% | 283 mln $ | 282 mln $ | +0,5% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 13,9 mln $ | 13,5 mln $ | +3,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 184 mln $ | 189 mln $ | -3,1% | 761 mln $ | 938 mln $ | -18,9% |
| Assets | 13,6 mld $ | 11 mld $ | +23,0% | 12 mld $ | 11 mld $ | +8,8% |
| Assets, Current | 8,12 mld $ | 8,66 mld $ | -6,3% | 8,66 mld $ | 8,68 mld $ | -0,2% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 7,31 mld $2026-04-30 | – | – | 7,31 mld $ | 7,35 mld $ | -0,5% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | – | – | – | 15,2 mln $ | 20,4 mln $ | -25,4% |
| Capitalized Computer Software, Additions | – | – | – | 10 mln $ | 14,9 mln $ | -32,9% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | – | – | – | 283 mln $ | 282 mln $ | +0,5% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 324 mln $2026-01-31 | 312 mln $ | +4,0% | 324 mln $ | 312 mln $ | +4,0% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 139 mln $ | 177 mln $ | -21,7% | 109 mln $ | 188 mln $ | -42,2% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 264 mln $ | 124 mln $ | +112,7% | 216 mln $ | 123 mln $ | +74,6% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 932 mln $ | 1,2 mld $ | -22,2% | 1,27 mld $ | 1,35 mld $ | -5,7% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 474 mln $2026-04-30 | – | – | 763 mln $ | 867 mln $ | -11,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 949 mln $ | 1,21 mld $ | -21,5% | 1,28 mld $ | 1,36 mld $ | -5,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 17,7 mln $ | -38,2 mln $ | +146,3% | -77,6 mln $ | -204 mln $ | +61,9% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 111 mln2026-01-31 | 103 mln | +6,9% | 111 mln | 103 mln | +6,9% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 292 tys. $ | 299 tys. $ | -2,3% | 295 tys. $ | 305 tys. $ | -3,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 1,52 mld $ | 343 mln $ | +343,1% | 1,9 mld $ | 1,01 mld $ | +87,7% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 88,4 mln $ | 85,2 mln $ | +3,8% | 84,9 mln $ | 119 mln $ | -28,4% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,55 mld $ | 1,47 mld $ | +5,8% | 1,41 mld $ | 1,34 mld $ | +5,6% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 12,7 mln $ | 14,2 mln $ | -10,5% | 13,2 mln $ | 17,3 mln $ | -23,6% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 681 mln $ | 645 mln $ | +5,6% | 1,34 mld $ | 1,25 mld $ | +6,9% |
| Cost of Goods and Services Sold | 292 mln $ | 273 mln $ | +6,8% | 1,12 mld $ | 1,13 mld $ | -0,9% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 343 mln $ | 324 mln $ | +5,9% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 22,5 mln $ | 20,1 mln $ | +12,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 417 mln $ | 396 mln $ | +5,4% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 52 mln $ | 52,2 mln $ | -0,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 6,32 mld $ | 6,58 mld $ | -4,0% | 6,54 mld $ | 6,44 mld $ | +1,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 31 tys. $ | 5,84 mln $ | -99,5% | 12,1 mln $ | 12,2 mln $ | -0,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 41,8 mln $ | 7,12 mln $ | +487,4% | 1,56 mln $ | 6,31 mln $ | -75,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 6,36 mld $ | 6,58 mld $ | -3,4% | 6,53 mld $ | 6,44 mld $ | +1,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 41,8 mln $ | 7,1 mln $ | +488,7% | 1,5 mln $ | 6,2 mln $ | -75,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 6,32 mld $ | 6,58 mld $ | -4,0% | 6,54 mld $ | 6,44 mld $ | +1,6% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 4,75 mld $ | 3,09 mld $ | +53,7% | 3,38 mld $ | 2,91 mld $ | +16,1% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 1,56 mld $ | 3,49 mld $ | -55,1% | 3,17 mld $ | 3,53 mld $ | -10,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Noncurrent | 3,99 mln $ | – | – | 3,97 mln $ | 4,45 mln $ | -10,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Realized Gain (Loss) | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30, 10-K 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-Q 2024-07-31
Dane na 2026-11-02