Finanse Zhongji Innolight Co., Ltd. (ZHONGJI)
SHZ · Technology · Communication Equipment · Pracownicy: 11 625 · CEO: Sheng Liu
- Cena
- 550,00 CNY -0,54%
- Kapitalizacja
- 643 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 592 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-04-26 Prognoza EPS: 11,30 CNY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 643 mld CNY EV 592 mld CNY
- Przychody
- 82,8 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +184% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 31,3% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 23,9× Prognozowany 18,5× (FY2026)
- P/S
- 7,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 17,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,24 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 25,9 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 108 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-04-26 Prognoza przychodów: 40,1 mld CNY
- Dywidenda
- 1,40 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody poniżej o 9,1%, EPS poniżej o 12,1%Przychody 27,5 mld CNY wobec oczekiwanych 30,3 mld CNY (-9,1%); EPS 7,40 CNY wobec 8,42 CNY (-12,1%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 171,8%Przychody za Q3 '26: 27,8 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 131,4%.
- Marża operacyjna 40,6% (TTM), zmiana r/r: +7,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 220,6%, przychody: wzrost 162,3%.
- Capex: 12,4% przychodów (rok temu 7,8%)Zainwestowano 10,3 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+321,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 3,24 mld CNY = 12,5% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 376 mln CNY = 11,6% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 CNY (rok temu 0 CNY), dywidendy: 376 mln CNY, wynagrodzenie w akcjach: 0 CNY (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,8%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 1,16 mld, rok wcześniej: 1,13 mld.
- Gotówka netto: 53,3 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 55,8 mld CNY, dług z leasingiem: 2,54 mld CNY; rok temu gotówka netto: 5,51 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 27,8 mld CNY | 10,2 mld CNY | +171,8% |
| Marża brutto | 46,6% | 43,3% | +3,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 11,7 mld CNY | 3,96 mld CNY | +196,6% |
| Marża operacyjna | 42,3% | 38,8% | +3,5 pkt proc. |
| Zysk netto | 8,59 mld CNY | 3,14 mld CNY | +173,7% |
| Rozwodniony EPS | 7,40 CNY | 2,78 CNY | +166,2% |
| Przepływy operacyjne | 6,21 mld CNY | 2,27 mld CNY | +173,9% |
| Capex | 4,36 mld CNY | 661 mln CNY | +559,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | 1,85 mld CNY | 1,61 mld CNY | +15,2% |
| R&D | 710 mln CNY | 360 mln CNY | +97,3% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 27,5 mld CNY | 30,3 mld CNY | -9,1% |
| EPS (baza konsensusu) | 7,40 CNY | 8,42 CNY | -12,1% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 13,5 mld CNY
- Capex
- -10,3 mld CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- -376 mln CNY
- Przejęcia
- 1,6 mld CNY
- Dług netto zaciągnięty
- -145 mln CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,24 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 11,6%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 23,9× | 36,4× | 17,6× – 62,9× |
| EV / EBITDA | 17,5× | 24,8× | 10,3× – 45,7× |
| EV / przychody | 7,2× | 7,4× | 2,0× – 17,4× |
| Cena / FCF | 198,6× | 1029,7× | 12,7× – 4241,8× |
| Cena / wartość księgowa | 6,8× | 8,1× | 1,8× – 22,7× |
| Rentowność FCF | 0,5% | 1,9% | 0,0% – 7,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 26,1% | 16,6% | 6,3% – 31,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | 51,9% | 19,3% | 7,6% – 36,3% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 108 mld CNY | +183,7% | 29,77 CNY | +206,9% | 18,5× | 8 |
| FY2027 | 217 mld CNY | +100,4% | 62,49 CNY | +109,9% | 8,8× | 9 |
| FY2028 | 316 mld CNY | +45,4% | 93,60 CNY | +49,8% | 5,9× | 12 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02