Finanse Yangtze Optical Fibre and Cable Joint Stock Limited Company (YOFC)
HKSE · Technology · Communication Equipment · Pracownicy: 10 596 · CEO: Dan Zhuang
- Cena
- 107,20 HKD +11,49%
- Kapitalizacja
- 153 mld HKD
- Wartość przedsiębiorstwa
- 217 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-03-26
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 153 mld HKD EV 217 mld CNY
- Przychody
- 23 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +88% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 28,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 34,6×
- P/S
- 9,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 25,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 4,67 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 6,45 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 26,8 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-03-26
- Dywidenda
- 0,34 HKD Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 139,4%Przychody za Q3 '26: 9,31 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 32,3%.
- Marża operacyjna 34,2% (TTM), zmiana r/r: +29,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 1012,2%, przychody: wzrost 66,8%.
- Capex: 8,5% przychodów (rok temu 9,5%)Zainwestowano 1,96 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+49,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 4,67 mld CNY = 72,3% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 243 mln CNY = 5,2% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 193 mln CNY (rok temu 2,52 mln CNY), dywidendy: 50,1 mln CNY, wynagrodzenie w akcjach: 0 CNY (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 9,3%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 822 mln, rok wcześniej: 752 mln.
- Dług netto: 776 mln CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 9,5 mld CNY, dług z leasingiem: 10,3 mld CNY; rok temu dług netto: 6,11 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 9,31 mld CNY | 3,89 mld CNY | +139,4% |
| Marża brutto | 57,4% | 29,7% | +27,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 3,97 mld CNY | 375 mln CNY | +958,1% |
| Marża operacyjna | 42,6% | 9,6% | +33,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 3,2 mld CNY | 174 mln CNY | +1741,8% |
| Rozwodniony EPS | 3,89 CNY | 0,23 CNY | +1591,3% |
| Przepływy operacyjne | 2,86 mld CNY | 1,03 mld CNY | +176,8% |
| Capex | 730 mln CNY | 329 mln CNY | +121,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | 2,13 mld CNY | 703 mln CNY | +202,3% |
| R&D | 495 mln CNY | 221 mln CNY | +123,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 6,63 mld CNY
- Capex
- -1,96 mld CNY
- Skup akcji
- -193 mln CNY
- Dywidendy
- -50,1 mln CNY
- Przejęcia
- -261 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- -1,93 mld CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 4,67 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 5,2%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 34,6× | 16,0× | 4,4× – 43,4× |
| EV / EBITDA | 25,5× | 9,2× | 4,5× – 16,5× |
| EV / przychody | 9,4× | 1,3× | 0,8× – 2,8× |
| Cena / FCF | 45,5× | 18,6× 2 z 5 lat | 15,2× – 21,9× |
| Cena / wartość księgowa | 12,0× | 1,1× | 0,5× – 2,6× |
| Rentowność FCF | 2,2% | -3,1% | -13,1% – 6,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 18,7% | 3,8% | 1,6% – 5,2% |
| Zwrot z kapitału własnego | 46,0% | 8,4% | 5,8% – 11,5% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 26,8 mld CNY | +88,0% | 9,72 CNY | +808,8% | – | 4 |
| FY2027 | 36,2 mld CNY | +35,1% | 14,37 CNY | +47,8% | – | 7 |
| FY2028 | 42,9 mld CNY | +18,5% | 16,31 CNY | +13,5% | – | 11 |
| FY2029 | 23,1 mld CNY | -46,2% | 0,00 CNY | -100,0% | – | 4 |
| FY2030 | 20,6 mld CNY | -10,8% | 0,00 CNY | – | – | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02 · Kwoty w CNY zgodnie z raportem; cena i kapitalizacja w HKD.