Finanse XP Inc. (XP)
NASDAQ · Financial Services · Financial - Capital Markets · Pracownicy: 8069 · CEO: Thiago Maffra
- Cena
- 14,29 $ -5,05%
- Kapitalizacja
- 7,39 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 125 mld R$
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-17
- Następny raport
- 2026-11-16
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 7,39 mld $ EV 125 mld R$
- Przychody
- 19,3 mld R$ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +7% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 27,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 7,6×
- P/S
- 2,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 19,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 21,5 mld R$ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 5,32 mld R$ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 19,4 mld R$ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-16
- Dywidenda
- 0,38 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 14,0%Przychody za Q2 '26: 4,99 mld R$, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 3,2%.
- Marża operacyjna 31,8% (TTM), zmiana r/r: -0,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 5,2%, przychody: wzrost 8,2%.
- Capex: 1,6% przychodów (rok temu 1,5%)Zainwestowano 308 mln R$ w ostatnich 4 kwartałach (+12,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 21,5 mld R$ = 404,8% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 3,02 mld R$ = 14,0% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 2 mld R$ (rok temu 1,02 mld R$), dywidendy: 1,01 mld R$, wynagrodzenie w akcjach: 127 mln R$ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 2,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 521 mln, rok wcześniej: 536 mln.
- Dług netto: 84,8 mld R$Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 7,97 mld R$, dług z leasingiem: 92,8 mld R$; rok temu gotówka netto: 2,29 mld R$.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 4,99 mld R$ | 4,38 mld R$ | +14,0% |
| Marża brutto | 66,4% | 67,5% | -1,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 1,63 mld R$ | 1,43 mld R$ | +13,6% |
| Marża operacyjna | 32,6% | 32,7% | -0,1 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,42 mld R$ | 1,27 mld R$ | +11,7% |
| Rozwodniony EPS | 2,74 R$ | 2,46 R$ | +11,4% |
| Przepływy operacyjne | 11,2 mld R$ | 4,76 mld R$ | +134,6% |
| Capex | 38,8 mln R$ | 106 mln R$ | -63,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | 11,1 mld R$ | 4,65 mld R$ | +139,1% |
| R&D | 0 R$ | 0 R$ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 R$ | 128 mln R$ | -100,0% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 21,8 mld R$
- Capex
- -308 mln R$
- Skup akcji
- -2 mld R$
- Dywidendy
- -1,01 mld R$
- Przejęcia
- -211 mln R$
- Dług netto zaciągnięty
- -3,59 mld R$
- Wynagrodzenie w akcjach
- 127 mln R$
- Wolne przepływy pieniężne
- 21,5 mld R$
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 14,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 7,6× | 14,7× | 8,9× – 24,9× |
| EV / EBITDA | 19,0× | 22,9× | 18,4× – 28,2× |
| EV / przychody | 6,5× | 7,5× | 5,4× – 9,0× |
| Cena / FCF | 1,9× | 10,8× 4 z 5 lat | 3,7× – 26,8× |
| Cena / wartość księgowa | 1,6× | 3,3× | 2,0× – 6,2× |
| Rentowność FCF | 53,5% | 12,5% | -4,9% – 26,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 1,4% | 2,9% | 1,4% – 4,2% |
| Zwrot z kapitału własnego | 22,1% | 22,9% | 19,7% – 25,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 26,33 $ (+84,3%)
zakres 19,00 $ – 37,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 19,4 mld R$ | +6,5% | 10,45 R$ | +7,5% | – | 6 |
| FY2027 | 21,8 mld R$ | +12,2% | 11,94 R$ | +14,3% | – | 6 |
| FY2028 | 24,8 mld R$ | +13,6% | 13,20 R$ | +10,5% | – | 5 |
| FY2029 | 28,1 mld R$ | +13,3% | 15,72 R$ | +19,1% | – | 1 |
| FY2030 | 29,9 mld R$ | +6,5% | 0,00 R$ | -100,0% | – | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02 · Kwoty w BRL zgodnie z raportem; cena i kapitalizacja w USD.