Finanse Wynn Resorts, Limited (WYNN)
NASDAQ · Consumer Cyclical · Gambling, Resorts & Casinos · Pracownicy: 28 500 · CEO: Craig S. Billings
- Cena
- 74,66 $ +0,61%
- Kapitalizacja
- 7,69 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 18,5 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 0,54 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 7,69 mld $ EV 18,5 mld $
- Przychody
- 7,41 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +4% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 6,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 17,1× Prognozowany 17,8× (FY2026)
- P/S
- 1,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 9,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 792 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 449 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 7,4 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 1,75 mld $
- Dywidenda
- 1,00 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody powyżej o 1,3%, EPS powyżej o 25,0%Przychody 1,86 mld $ wobec oczekiwanych 1,83 mld $ (+1,3%); EPS 1,24 $ wobec 0,99 $ (+25,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 6,9%Przychody za Q2 '26: 1,86 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 4,8%.
- Marża operacyjna 16,1% (TTM), zmiana r/r: +1,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 15,5%, przychody: wzrost 6,4%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 72,1% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 694 mln $, zysk operacyjny 1,19 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 9,0% przychodów (rok temu 8,0%)Zainwestowano 667 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+20,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 792 mln $ = 176,5% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 349 mln $ = 44,1% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 168 mln $ (rok temu 699 mln $), dywidendy: 181 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 86,3 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,4%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 103 mln, rok wcześniej: 104 mln.
- Dług netto: 10,2 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,1 mld $, dług z leasingiem: 12,3 mld $; rok temu dług netto: 10,2 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,86 mld $ | 1,74 mld $ | +6,9% |
| Marża brutto | 40,9% | 41,8% | -0,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 299 mln $ | 265 mln $ | +13,1% |
| Marża operacyjna | 16,1% | 15,2% | +0,9 pkt proc. |
| Zysk netto | 140 mln $ | 66,2 mln $ | +111,5% |
| Rozwodniony EPS | 1,32 $ | 0,64 $ | +106,3% |
| Przepływy operacyjne | 492 mln $ | 405 mln $ | +21,4% |
| Capex | 153 mln $ | 165 mln $ | -7,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | 339 mln $ | 240 mln $ | +41,4% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 16,9 mln $ | 28,8 mln $ | -41,4% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,86 mld $ | 1,83 mld $ | +1,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,24 $ | 0,99 $ | +25,0% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Casino | 1,18 mld $ | +11,7% | 63,3% | 4,67 mld $ | -10,7% | |
| Occupancy | 290 mln $ | -0,3% | 15,6% | 1,16 mld $ | -21,9% | |
| Food and Beverage | 264 mln $ | +1,3% | 14,2% | 1,05 mld $ | -20,0% | |
| Entertainment Retail And Other | 127 mln $ | -5,1% | 6,8% | 536 mln $ | -20,9% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Las Vegas Operations | 643 mln $ | +0,7% | 42,7% | 3,24 mld $ | – | |
| Macau Operations | 653 mln $ | +21,1% | 43,4% | 2,21 mld $ | -30,9% | |
| Encore Boston Harbor | 209 mln $ | -3,0% | 13,9% | 837 mln $ | -1,7% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,46 mld $
- Capex
- -667 mln $
- Skup akcji
- -168 mln $
- Dywidendy
- -181 mln $
- Przejęcia
- -105 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 185 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 86,3 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 792 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 44,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 17,1× | 23,7× 3 z 5 lat | 14,0× – 38,1× |
| EV / EBITDA | 9,5× | 25,4× | 9,7× – 61,9× |
| EV / przychody | 2,5× | 3,9× | 2,7× – 5,2× |
| Cena / FCF | 9,7× | 13,8× 3 z 5 lat | 9,4× – 18,0× |
| Cena / wartość księgowa | -45,3× | – | – |
| Rentowność FCF | 10,3% | 2,6% | -5,9% – 10,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 8,6% | 4,0% | -3,5% – 9,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | -174,9% | -44,8% | -290,4% – 352,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 125,40 $ (+68,0%)
zakres 102,00 $ – 143,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 7,4 mld $ | +3,7% | 4,20 $ | +33,7% | 17,8× | 11 |
| FY2027 | 7,62 mld $ | +2,9% | 4,39 $ | +4,7% | 17,0× | 9 |
| FY2028 | 7,94 mld $ | +4,2% | 5,36 $ | +21,9% | 13,9× | 7 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (259), które Wynn Resorts, Limited oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 241 mln $ | 202 mln $ | +19,3% | 255 mln $ | 205 mln $ | +24,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 54,9 mln $ | 42,9 mln $ | +27,9% | 45,6 mln $ | 37,7 mln $ | +21,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 54,9 mln $ | 42,9 mln $ | +27,9% | 45,6 mln $ | 37,7 mln $ | +21,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Recovery | 256 tys. $ | 753 tys. $ | -66,0% | 6,68 mln $ | 5,8 mln $ | +15,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 2,43 mln $ | 1,66 mln $ | +45,9% | 11,5 mln $ | 13,3 mln $ | -13,1% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 392 mln $ | 369 mln $ | +6,0% | 448 mln $ | 362 mln $ | +23,9% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 6,93 mln $ | 3,35 mln $ | +106,7% | 12,8 mln $ | 4,99 mln $ | +157,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 7,74 mld $ | 7,28 mld $ | +6,3% | 7,51 mld $ | 7,06 mld $ | +6,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 6,74 mln $ | 10,6 mln $ | -36,3% | -3,14 mln $ | -5,7 mln $ | +45,0% |
| Additional Paid in Capital | 3,85 mld $ | 3,76 mld $ | +2,6% | 3,8 mld $ | 3,7 mld $ | +2,8% |
| Advertising Expense | – | – | – | 48,8 mln $ | 50,9 mln $ | -4,1% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 10,8 mln $ | 8,81 mln $ | +22,7% | 40 mln $ | 39,4 mln $ | +1,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 301 tys. | 365 tys. | -17,5% | 361 tys. | 310 tys. | +16,5% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 18,1 mln $ | 29,9 mln $ | -39,5% | 97,5 mln $ | 58,4 mln $ | +66,9% |
| Assets | 13,2 mld $ | 12,7 mld $ | +3,7% | 13,1 mld $ | 13 mld $ | +1,0% |
| Assets, Current | 2,65 mld $ | 2,5 mld $ | +6,0% | 2,68 mld $ | 2,92 mld $ | -8,2% |
| Buildings and Improvements, Gross | 8,82 mld $ | 8,63 mld $ | +2,2% | 8,71 mld $ | 8,55 mld $ | +1,9% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 21,4 mln $ | 0 $ | – |
| Cash | 1,42 mld $ | 1,47 mld $ | -3,2% | 1,3 mld $ | 1,64 mld $ | -20,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,57 mld $ | 1,98 mld $ | -20,7% | 1,46 mld $ | 2,43 mld $ | -39,7% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 153 mln $ | 517 mln $ | -70,5% | 166 mln $ | 787 mln $ | -78,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,67 mld $ | 2,08 mld $ | -19,8% | 1,56 mld $ | 2,52 mld $ | -38,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 384 mln $ | -85,4 mln $ | +549,4% | -962 mln $ | -448 mln $ | -114,8% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Cash Paid | 0,25 $ | 0,25 $ | 0,0% | 3,75 $2019-12-31 | 2,75 $ | +36,4% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 400 mln | 400 mln | 0,0% | 400 mln | 400 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 135 mln | 134 mln | +0,8% | 134 mln | 134 mln | +0,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 103 mln | 104 mln | -0,5% | 104 mln | 108 mln | -3,6% |
| Common Stock, Value, Issued | 1,35 mln $ | 1,34 mln $ | +0,7% | 1,34 mln $ | 1,34 mln $ | +0,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 42,8 mln $ | 15,2 mln $ | +181,6% | 83 mln $ | 135 mln $ | -38,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 141 mln $ | 79,9 mln $ | +76,3% | 330 mln $ | 492 mln $ | -32,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 184 mln $ | 95,1 mln $ | +93,2% | 413 mln $ | 627 mln $ | -34,2% |
| Construction in Progress, Gross | 365 mln $ | 293 mln $ | +24,4% | 350 mln $ | 287 mln $ | +21,9% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 513 mln $ | 509 mln $ | +0,8% | 570 mln $ | 509 mln $ | +12,0% |
| Costs and Expenses | 1,56 mld $ | 1,47 mld $ | +5,8% | 6,02 mld $ | 6 mld $ | +0,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -427 tys. $ | 894 tys. $ | -147,8% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -106 tys. $ | 141 tys. $ | -175,2% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 7,79 mln $ | 10,5 mln $ | -26,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8,32 mln $ | 9,5 mln $ | -12,4% |
| Debt Instrument, Fair Value Disclosure | 10,8 mld $ | 10,6 mld $ | +2,1% | 3,4 mld $2012-12-31 | 2,4 mld $ | +41,7% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 103 mln $ | 123 mln $ | -16,3% | 118 mln $ | 136 mln $ | -13,3% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium), Net | 118 mln $2025-12-31 | 136 mln $ | -13,3% | 118 mln $ | 136 mln $ | -13,3% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 99,4 mln $ | -4,59 mln $ | +2267,6% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 388 mln $ | 489 mln $ | -20,5% | 409 mln $ | 508 mln $ | -19,4% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 12,5 mln $ | 8,51 mln $ | +46,3% | 97,3 mln $ | -6,84 mln $ | +1522,7% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -2,17 mln $ | -2,26 mln $ | +4,3% |
| Deferred Tax Assets, Net | 409 mln $2025-12-31 | 508 mln $ | -19,4% | 409 mln $ | 508 mln $ | -19,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Foreign | 450 mln $2025-12-31 | 534 mln $ | -15,7% | 450 mln $ | 534 mln $ | -15,7% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 618 mln $2025-12-31 | 605 mln $ | +2,2% | 618 mln $ | 605 mln $ | +2,2% |
| Depreciation | 152 mln $ | 140 mln $ | +8,6% | 569 mln $ | 601 mln $ | -5,5% |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | 165 mln $ | 153 mln $ | +8,2% | 621 mln $ | 659 mln $ | -5,8% |
| Derivative Liability | 1,96 mln $ | 43 mln $ | -95,4% | 32,6 mln $ | 33 mln $ | -1,3% |
| Dividends, Cash | – | – | – | 176 mln $ | 140 mln $ | +25,8% |
| Dividends, Common Stock, Cash | 68,9 mln $ | 61,6 mln $ | +11,8% | – | – | – |
| Earnings Per Share, Basic | 1,37 $ | 0,64 $ | +114,1% | 3,16 $ | 4,56 $ | -30,7% |
| Earnings Per Share, Diluted | 1,32 $ | 0,64 $ | +106,3% | 3,14 $ | 4,35 $ | -27,8% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 414 tys. $ | -6,95 mln $ | +106,0% | -3,89 mln $ | 3,53 mln $ | -210,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | 108 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | 0,0% | 0,0% | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02