Finanse The Wendy's Company (WEN)
NASDAQ · Consumer Cyclical · Restaurants · Pracownicy: 14 900 · CEO: Robert D. Wright
- Cena
- 7,21 $ +0,63%
- Kapitalizacja
- 1,37 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 5,11 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-07
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 0,09 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 1,37 mld $ EV 5,11 mld $
- Przychody
- 2,2 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +1% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 5,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 10,9× Prognozowany 14,8× (FY2026)
- P/S
- 0,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 10,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 264 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 126 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,19 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 531 mln $
- Dywidenda
- 0,56 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-07): przychody powyżej o 2,4%, EPS powyżej o 10,5%Przychody 571 mln $ wobec oczekiwanych 557 mln $ (+2,4%); EPS 0,18 $ wobec 0,16 $ (+10,5%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 1,7%Przychody za Q2 '26: 571 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -1,7%.
- Marża operacyjna 13,4% (TTM), zmiana r/r: -3,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -21,9%, przychody: wzrost -1,0%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 64,7% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 179 mln $, zysk operacyjny 295 mln $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 4,3% przychodów (rok temu 4,4%)Zainwestowano 94,3 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-4,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 264 mln $ = 209,6% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 123 mln $ = 46,7% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 16,6 mln $ (rok temu 230 mln $), dywidendy: 107 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 12,1 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 191 mln, rok wcześniej: 193 mln.
- Dług netto: 3,73 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 341 mln $, dług z leasingiem: 4,07 mld $; rok temu dług netto: 3,81 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-28. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 571 mln $ | 561 mln $ | +1,7% |
| Marża brutto | 32,4% | 29,7% | +2,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 79,3 mln $ | 104 mln $ | -24,0% |
| Marża operacyjna | 13,9% | 18,6% | -4,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 32,6 mln $ | 55,1 mln $ | -40,8% |
| Rozwodniony EPS | 0,17 $ | 0,29 $ | -41,4% |
| Przepływy operacyjne | 101 mln $ | 60,6 mln $ | +66,0% |
| Capex | 19,6 mln $ | 21,4 mln $ | -8,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | 81 mln $ | 39,2 mln $ | +106,5% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 2,94 mln $ | 5,13 mln $ | -42,7% |
Raport vs konsensus
2026-08-07| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 571 mln $ | 557 mln $ | +2,4% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,18 $ | 0,16 $ | +10,5% |
Z raportu z 2026-08-07 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 240 mln $ | +3,1% | 42,1% | 929 mln $ | +1,5% | |
| Royalty | 124 mln $ | -6,5% | 21,7% | 612 mln $ | – | |
| Advertising | 127 mln $ | +14,4% | 22,3% | 446 mln $ | -0,8% | |
| Franchise | 26,2 mln $ | +8,9% | 4,6% | 132 mln $ | – | |
| Real Estate | 53,4 mln $ | -11,7% | 9,4% | 229 mln $ | -3,2% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 401 mln $ | +7,2% | 95,2% | 1,61 mld $ | +7,4% | |
| CANADA | 20,2 mln $ | +9,4% | 4,8% | 80,9 mln $ | +8,4% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wendys U.S. | – | – | 120 mln $ | -12,2% | – | – | 461 mln $ |
| Wendys International | – | – | 11,9 mln $ | -9,9% | – | – | 43 mln $ |
| Global Real Estate Development | – | – | 27,5 mln $ | +0,7% | – | – | 114 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 358 mln $
- Capex
- -94,3 mln $
- Skup akcji
- -16,6 mln $
- Dywidendy
- -107 mln $
- Przejęcia
- 1,63 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -19,7 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 12,1 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 264 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 46,7%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 10,9× | 20,1× | 9,8× – 27,3× |
| EV / EBITDA | 10,5× | 14,5× | 10,4× – 18,7× |
| EV / przychody | 2,3× | 3,6× | 2,5× – 4,7× |
| Cena / FCF | 5,2× | 16,5× | 6,7× – 27,7× |
| Cena / wartość księgowa | 11,4× | 12,4× | 10,4× – 13,8× |
| Rentowność FCF | 19,2% | 7,6% | 3,6% – 15,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 4,5% | 5,5% | 4,9% – 6,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 109,0% | 73,1% | 38,1% – 140,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 7,80 $ (+8,2%)
zakres 5,50 $ – 12,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2,19 mld $ | +0,7% | 0,49 $ | -42,9% | 14,8× | 14 |
| FY2027 | 2,17 mld $ | -1,0% | 0,48 $ | -0,5% | 14,9× | 14 |
| FY2028 | 2,26 mld $ | +4,2% | 0,56 $ | +15,6% | 12,9× | 3 |
| FY2029 | 2,34 mld $ | +3,6% | 0,85 $ | +51,7% | 8,5× | 1 |
| FY2030 | 2,34 mld $ | 0,0% | 0,93 $ | +9,7% | 7,8× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (245), które The Wendy's Company oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts and Financing Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 109 mln $ | 115 mln $ | -5,1% | 117 mln $ | 99,9 mln $ | +17,4% |
| Accounts and Financing Receivable, Allowance for Credit Loss | 20,9 mln $2025-12-28 | 7,3 mln $ | +186,1% | 20,9 mln $ | 7,3 mln $ | +186,1% |
| Accounts Payable, Current | 21,4 mln $ | 26,6 mln $ | -19,5% | 30,5 mln $ | 28,5 mln $ | +7,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 105 mln $2025-12-28 | 86,8 mln $ | +20,9% | 105 mln $ | 86,8 mln $ | +20,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 18,4 mln $2025-12-28 | 5,15 mln $ | +258,0% | 18,4 mln $ | 5,15 mln $ | +258,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 18,4 mln $2025-12-28 | 5,15 mln $ | +258,0% | 18,4 mln $ | 5,15 mln $ | +258,0% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 123 mln $2025-12-28 | 92 mln $ | +34,2% | 123 mln $ | 92 mln $ | +34,2% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 15 mln $ | 3,72 mln $ | +302,4% |
| Accretion Expense | – | – | – | 657 tys. $ | 675 tys. $ | -2,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 125 mln $ | 124 mln $ | +0,7% | 117 mln $ | 118 mln $ | -1,3% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 865 mln $2025-12-28 | 822 mln $ | +5,3% | 865 mln $ | 822 mln $ | +5,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -70,8 mln $ | -62,5 mln $ | -13,1% | -64 mln $ | -74,8 mln $ | +14,4% |
| Additional Paid in Capital | 2,99 mld $ | 2,99 mld $ | +0,1% | 2,99 mld $ | 2,98 mld $ | +0,1% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | – | – | – | 6,82 mln $ | 6,8 mln $ | +0,3% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 62,6 mln $ | 62,3 mln $ | +0,5% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 12,5 mln | 7,99 mln | +56,6% | 9,79 mln | 7,85 mln | +24,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 2,94 mln $ | 5,13 mln $ | -42,7% | 14,6 mln $ | 23 mln $ | -36,7% |
| Asset Impairment Charges | 3,12 mln $ | 1,69 mln $ | +85,1% | 12,1 mln $ | 9,71 mln $ | +24,5% |
| Assets | 4,88 mld $ | 4,89 mld $ | -0,2% | 4,96 mld $ | 5,03 mld $ | -1,6% |
| Assets, Current | 678 mln $ | 600 mln $ | +12,9% | 618 mln $ | 736 mln $ | -16,0% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -2,18 mln $ | -31 tys. $ | -6916,1% | 7,1 mln $ | 5,2 mln $ | +36,6% |
| Cash | 90,2 mln $2025-12-28 | 131 mln $ | -31,3% | 90,2 mln $ | 131 mln $ | -31,3% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 341 mln $ | 281 mln $ | +21,3% | 301 mln $ | 451 mln $ | -33,2% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 211 mln $2025-12-28 | 319 mln $ | -34,0% | 211 mln $ | 319 mln $ | -34,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 395 mln $ | 330 mln $ | +19,6% | 358 mln $ | 504 mln $ | -29,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | 34,3 mln $ | -63,6 mln $ | +153,9% | -150 mln $ | -77,1 mln $ | -94,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 32,7 mln $ | -58,9 mln $ | +155,6% | -146 mln $ | -85,2 mln $ | -71,3% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Cash Paid | 0,14 $ | 0,14 $ | 0,0% | 0,67 $ | 1,00 $ | -33,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,10 $ | 0,10 $ | 0,0% | 0,10 $ | 0,10 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,5 mld | 1,5 mld | 0,0% | 1,5 mld | 1,5 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 470 mln | 470 mln | 0,0% | 470 mln | 470 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 191 mln | 191 mln | -0,4% | 190 mln | 204 mln | -6,6% |
| Common Stock, Value, Issued | 47 mln $ | 47 mln $ | 0,0% | 47 mln $ | 47 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 28,6 mln $ | 65,4 mln $ | -56,2% | 176 mln $ | 178 mln $ | -1,2% |
| Contract with Customer, Liability | 90,7 mln $ | 99,4 mln $ | -8,7% | 98,5 mln $ | 99,4 mln $ | -0,9% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 81,7 mln $ | 88,4 mln $ | -7,6% | 88 mln $ | 88,4 mln $ | -0,5% |
| Cost of Goods and Services Sold | 207 mln $ | 197 mln $ | +5,5% | 792 mln $ | 783 mln $ | +1,1% |
| Costs and Expenses | 491 mln $ | 457 mln $ | +7,6% | 1,83 mld $ | 1,88 mld $ | -2,2% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 16,5 mln $ | 55,9 mln $ | -70,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 14,9 mln $ | 14,8 mln $ | +0,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 38,7 mln $ | 83,6 mln $ | -53,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 7,26 mln $ | 12,9 mln $ | -43,6% |
| Debt Issuance Costs, Net | 25,3 mln $ | 23,3 mln $ | +8,6% | 28,9 mln $ | 26,7 mln $ | +8,3% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 19,5 mln $ | -10,8 mln $ | +281,2% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -571 tys. $ | -152 tys. $ | -275,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 419 tys. $ | 516 tys. $ | -18,8% | 23,5 mln $ | -5,53 mln $ | +524,3% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 289 mln $ | 265 mln $ | +9,0% | 288 mln $ | 263 mln $ | +9,2% |
| Deferred Revenue, Additions | 305 tys. $ | 2,49 mln $ | -87,7% | 9,25 mln $ | 11,3 mln $ | -18,2% |
| Deferred Revenue, Revenue Recognized | 3,77 mln $ | 2,09 mln $ | +79,9% | 10,2 mln $ | 12,7 mln $ | -20,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,49 mln $ | 5,41 mln $ | -17,0% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 23 mln $2025-12-28 | 23,1 mln $ | -0,6% | 23 mln $ | 23,1 mln $ | -0,6% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 419 mln $2025-12-28 | 421 mln $ | -0,5% | 419 mln $ | 421 mln $ | -0,5% |
| Deferred Tax Assets, Other | 46,5 mln $2025-12-28 | 51,6 mln $ | -9,9% | 46,5 mln $ | 51,6 mln $ | -9,9% |
| Deferred Tax Assets, Other Loss Carryforwards | 52,8 mln $2025-12-28 | 51,7 mln $ | +2,1% | 52,8 mln $ | 51,7 mln $ | +2,1% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 44,7 mln $2025-12-28 | 38,5 mln $ | +16,1% | 44,7 mln $ | 38,5 mln $ | +16,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Goodwill and Intangible Assets | 291 mln $2025-12-28 | 282 mln $ | +3,2% | 291 mln $ | 282 mln $ | +3,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 707 mln $2025-12-28 | 684 mln $ | +3,3% | 707 mln $ | 684 mln $ | +3,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 307 mln $2025-12-28 | 300 mln $ | +2,3% | 307 mln $ | 300 mln $ | +2,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 288 mln $2025-12-28 | 263 mln $ | +9,2% | 288 mln $ | 263 mln $ | +9,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 41 mln $2025-12-28 | 40,5 mln $ | +1,4% | 41 mln $ | 40,5 mln $ | +1,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-28, 10-Q 2026-03-29, 10-K 2025-12-28, 10-Q 2025-09-28, 10-Q 2025-06-29, 10-Q 2025-03-30, 10-K 2024-12-29, 10-Q 2024-09-29, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02