Finanse Wangsu Science & Technology Co., Ltd. (WANGSU)
SHZ · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 1364 · CEO: Ke Hong
- Cena
- 15,35 CNY +6,23%
- Kapitalizacja
- 38,3 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 37,3 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-04-16
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 38,3 mld CNY EV 37,3 mld CNY
- Przychody
- 4,81 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +12% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 15,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 49,7× Prognozowany 45,8× (FY2026)
- P/S
- 8,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 45,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 786 mln CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 761 mln CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 5,23 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-04-16
- Dywidenda
- 0,33 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 15,9%Przychody za Q3 '26: 1,32 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -6,6%.
- Marża operacyjna 15,3% (TTM), zmiana r/r: -0,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -2,3%, przychody: wzrost -0,1%.
- Capex: 5,2% przychodów (rok temu 3,3%)Zainwestowano 248 mln CNY w ostatnich 4 kwartałach (+57,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 786 mln CNY = 103,4% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 206 mln CNY = 26,3% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 CNY (rok temu 2,83 mln CNY), dywidendy: 206 mln CNY, wynagrodzenie w akcjach: 0 CNY (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,1%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 2,49 mld, rok wcześniej: 2,49 mld.
- Gotówka netto: 6,78 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 7,6 mld CNY, dług z leasingiem: 822 mln CNY; rok temu gotówka netto: 5,13 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,32 mld CNY | 1,14 mld CNY | +15,9% |
| Marża brutto | 39,1% | 36,7% | +2,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 227 mln CNY | 96,1 mln CNY | +136,1% |
| Marża operacyjna | 17,2% | 8,4% | +8,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 229 mln CNY | 244 mln CNY | -5,9% |
| Rozwodniony EPS | 0,09 CNY | 0,10 CNY | -5,9% |
| Przepływy operacyjne | 334 mln CNY | 493 mln CNY | -32,1% |
| Capex | 67,1 mln CNY | 62,7 mln CNY | +7,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 267 mln CNY | 430 mln CNY | -37,8% |
| R&D | 102 mln CNY | 105 mln CNY | -3,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-26| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,31 mld CNY | 1,32 mld CNY | -0,8% |
Z raportu z 2026-10-26 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,03 mld CNY
- Capex
- -248 mln CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- -206 mln CNY
- Przejęcia
- -94,5 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 153 mln CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 786 mln CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 26,3%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 49,7× | 54,2× | 31,1× – 99,1× |
| EV / EBITDA | 45,5× | 28,5× | 19,8× – 38,2× |
| EV / przychody | 7,7× | 3,9× | 2,2× – 5,1× |
| Cena / FCF | 48,7× | 27,9× | 18,3× – 34,8× |
| Cena / wartość księgowa | 3,7× | 2,1× | 1,5× – 2,6× |
| Rentowność FCF | 2,1% | 3,8% | 2,9% – 5,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 6,6% | 4,9% | 1,8% – 7,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 7,3% | 5,0% | 1,9% – 7,7% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 5,23 mld CNY | +12,2% | 0,34 CNY | +4,7% | 45,8× | 2 |
| FY2027 | 5,96 mld CNY | +14,0% | 0,44 CNY | +29,9% | 35,3× | 2 |
| FY2028 | 6,79 mld CNY | +13,8% | 0,56 CNY | +28,7% | 27,4× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02