Finanse Venture Global, Inc. (VG)
NYSE · Energy · Oil & Gas Midstream · Pracownicy: 2000 · CEO: Michael A. Sabel
- Cena
- 14,79 $ +0,14%
- Kapitalizacja
- 37 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 76,6 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-11
- Następny raport
- 2026-11-10 Prognoza EPS: 0,50 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 37 mld $ EV 76,6 mld $
- Przychody
- 17 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +37% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 21,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 10,9× Prognozowany 8,3× (FY2026)
- P/S
- 2,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 10,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -9,41 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 3,65 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 18,9 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-10 Prognoza przychodów: 4,71 mld $
- Dywidenda
- 0,07 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-11): przychody poniżej o 2,5%, EPS powyżej o 5,3%Przychody 4,58 mld $ wobec oczekiwanych 4,69 mld $ (-2,5%); EPS 0,51 $ wobec 0,48 $ (+5,3%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 47,6%Przychody za Q2 '26: 4,58 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 172,5%.
- Marża operacyjna 37,7% (TTM), zmiana r/r: +4,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 130,0%, przychody: wzrost 100,7%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 39,1% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 4,59 mld $, zysk operacyjny 6,39 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 100,3% przychodów (rok temu 164,7%)Zainwestowano 17 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (+22,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -9,41 mld $ = -257,9% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,3%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 2,64 mld, rok wcześniej: 2,64 mld.
- Dług netto: 39,6 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 3,19 mld $, dług z leasingiem: 42,8 mld $; rok temu dług netto: 28,2 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 4,58 mld $ | 3,1 mld $ | +47,6% |
| Marża brutto | 57,3% | 45,6% | +11,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 2,16 mld $ | 1,04 mld $ | +108,1% |
| Marża operacyjna | 47,2% | 33,5% | +13,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,42 mld $ | 435 mln $ | +226,2% |
| Rozwodniony EPS | 0,51 $ | 0,14 $ | +264,3% |
| Przepływy operacyjne | 2,84 mld $ | 1,46 mld $ | +94,4% |
| Capex | 6,9 mld $ | 2,98 mld $ | +131,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | -4,07 mld $ | -1,52 mld $ | -167,1% |
| R&D | 0 $ | 57 mln $ | -100,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 27 mln $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-08-11| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 4,58 mld $ | 4,69 mld $ | -2,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,51 $ | 0,48 $ | +5,3% |
Z raportu z 2026-08-11 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liquefied Natural Gas | 4,56 mld $ | +47,9% | 99,5% | – | – | |
| Product and Service, Other | 22 mln $ | +4,8% | 0,5% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 103 mln $ | -52,0% | 94,4% | – | – | |
| Non-US | 0 $ | -100,0% | 0,0% | – | – | |
| CANADA | 6,11 mln $ | -32,2% | 5,6% | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Calcasieu Project Segment | – | – | 67 mln $ | -63,4% | – | – | 480 mln $ |
| Plaquemines Project Segment | – | – | 2,21 mld $ | +140,2% | – | – | 6,15 mld $ |
| CP2 Project Segment | – | – | -55 mln $ | -96,4% | – | – | -192 mln $ |
| Direct Sales And Shipping Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Corporate Reconciling Items And Eliminations | – | – | -247 mln $ | -142,2% | – | – | -518 mln $ |
| Sales And Shipping Segment | – | – | 211 mln $ | +229,7% | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 7,59 mld $
- Capex
- -17 mld $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- -487 mln $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 13,2 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 39 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -9,41 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -5,2%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 10,9× | 23,3× 4 z 5 lat | 7,3× – 39,3× |
| EV / EBITDA | 10,5× | 15,9× 4 z 5 lat | 8,5× – 27,3× |
| EV / przychody | 4,5× | 9,8× 4 z 5 lat | 3,6× – 16,9× |
| Cena / FCF | -3,9× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 4,3× | 18,5× 3 z 5 lat | 2,5× – 32,9× |
| Rentowność FCF | -25,4% | -14,9% | -41,1% – -1,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 9,1% | 10,0% | 0,0% – 23,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 46,3% | -145,6% | -998,9% – 177,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 17,00 $ (+14,9%)
zakres 13,00 $ – 22,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 18,9 mld $ | +37,2% | 1,79 $ | +107,8% | 8,3× | 9 |
| FY2027 | 17,5 mld $ | -7,3% | 1,23 $ | -31,3% | 12,1× | 10 |
| FY2028 | 22,5 mld $ | +28,3% | 1,79 $ | +46,0% | 8,3× | 9 |
| FY2029 | 25,7 mld $ | +14,3% | 2,16 $ | +20,5% | 6,9× | 3 |
| FY2030 | 26,2 mld $ | +2,1% | 1,71 $ | -21,0% | 8,7× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (263), które Venture Global, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 828 mln $ | 601 mln $ | +37,8% | 737 mln $ | 1,54 mld $ | -52,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 844 mln $ | 673 mln $ | +25,4% | 918 mln $ | 364 mln $ | +152,2% |
| Accrued Liabilities, Current | 2,71 mld $ | 2,06 mld $ | +31,4% | 2,8 mld $ | 1,82 mld $ | +53,9% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -232 mln $ | -242 mln $ | +4,1% | -239 mln $ | -249 mln $ | +4,0% |
| Additional Paid in Capital | 2,31 mld $ | 2,18 mld $ | +6,1% | 2,24 mld $ | 512 mln $ | +337,1% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 67 mln $ | 38 mln $ | +76,3% | 175 mln $ | 141 mln $ | +24,1% |
| Amount of Restricted Net Assets for Consolidated and Unconsolidated Subsidiaries | 16,5 mld $2025-12-31 | – | – | 16,5 mld $ | – | – |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 33 mln | 14 mln | +135,7% | 14 mln | – | – |
| Asset Retirement Obligation | 208 mln $2025-12-31 | 502 mln $ | -58,6% | 208 mln $ | 502 mln $ | -58,6% |
| Asset Retirement Obligation, Accretion Expense | – | – | – | 23 mln $ | 28 mln $ | -17,9% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Incurred | – | – | – | 22 mln $ | 63 mln $ | -65,1% |
| Asset Retirement Obligation, Revision of Estimate | 0 $2025-12-31 | – | – | -339 mln $ | 0 $ | – |
| Assets | 61,5 mld $ | 46,5 mld $ | +32,3% | 53,4 mld $ | 43,5 mld $ | +22,9% |
| Assets, Current | 4,53 mld $ | 3,98 mld $ | +13,9% | 4,04 mld $ | 4,56 mld $ | -11,4% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 639 mln $ | 1,86 mld $ | -65,6% | 636 mln $ | 3,02 mld $ | -78,9% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 118 mln $ | 201 mln $ | -41,3% | 1,58 mld $ | 2,09 mld $ | -24,5% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 3,12 mld $ | 2,25 mld $ | +38,9% | 2,36 mld $ | 3,61 mld $ | -34,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 4,59 mld $ | 2,92 mld $ | +57,1% | 3,43 mld $ | 4,61 mld $ | -25,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 1,54 mld $ | -1,11 mld $ | +238,4% | -1,19 mld $ | -1,26 mld $ | +5,5% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 172 mln2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,02 $ | – | – | 0,03 $ | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 1,35 mld $ | 372 mln $ | +262,9% | 2,27 mld $ | 1,49 mld $ | +52,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 1,42 mld $ | 478 mln $ | +197,1% | 2,74 mld $ | 1,76 mld $ | +56,1% |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | 1,66 mld $ | 1,42 mld $ | +17,0% | 5,92 mld $ | 1,35 mld $ | +338,2% |
| Costs and Expenses | 2,39 mld $ | 2,06 mld $ | +15,9% | 8,61 mld $ | 3,21 mld $ | +168,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -7 mln $ | -14 mln $ | +50,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -10 mln $ | -10 mln $ | 0,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3 mln $ | 4 mln $ | -175,0% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 572 mln $ | 532 mln $ | +7,5% | 607 mln $ | 275 mln $ | +120,7% |
| Debt Issuance Costs, Noncurrent, Net | 877 mln $ | 146 mln $ | +500,7% | 543 mln $ | 384 mln $ | +41,4% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 656 mln $ | 439 mln $ | +49,4% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -5 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 640 mln $ | 447 mln $ | +43,2% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 2,72 mld $ | 1,92 mld $ | +41,4% | 2,32 mld $ | 1,64 mld $ | +41,7% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 296 mln $ | 115 mln $ | +157,4% | 638 mln $ | 446 mln $ | +43,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -11 mln $ | 8 mln $ | -237,5% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 2,64 mld $2025-12-31 | 2 mld $ | +31,7% | 2,64 mld $ | 2 mld $ | +31,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 2,28 mld $2025-12-31 | 1,64 mld $ | +39,1% | 2,28 mld $ | 1,64 mld $ | +39,1% |
| Deferred Tax Assets, Other | 8 mln $2025-12-31 | 6 mln $ | +33,3% | 8 mln $ | 6 mln $ | +33,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 40 mln $2025-12-31 | 34 mln $ | +17,6% | 40 mln $ | 34 mln $ | +17,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 55 mln $2025-12-31 | 45 mln $ | +22,2% | 55 mln $ | 45 mln $ | +22,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Asset Retirement Obligations | 30 mln $2025-12-31 | 80 mln $ | -62,5% | 30 mln $ | 80 mln $ | -62,5% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 207 mln $2025-12-31 | 133 mln $ | +55,6% | 207 mln $ | 133 mln $ | +55,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Derivatives | 14 mln $2025-12-31 | 344 mln $ | -95,9% | 14 mln $ | 344 mln $ | -95,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 4,74 mld $2025-12-31 | 3,5 mld $ | +35,3% | 4,74 mld $ | 3,5 mld $ | +35,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 220 mln $2025-12-31 | 194 mln $ | +13,4% | 220 mln $ | 194 mln $ | +13,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 2,31 mld $2025-12-31 | 1,64 mld $ | +41,3% | 2,31 mld $ | 1,64 mld $ | +41,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 5 mln $2025-12-31 | 8 mln $ | -37,5% | 5 mln $ | 8 mln $ | -37,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 3,38 mld $2025-12-31 | 1,76 mld $ | +91,4% | 3,38 mld $ | 1,76 mld $ | +91,4% |
| Depreciation | 257 mln $ | 263 mln $ | -2,3% | 930 mln $ | 316 mln $ | +194,3% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 260 mln $ | 267 mln $ | -2,6% | 941 mln $ | 322 mln $ | +192,2% |
| Derivative Asset, Current | 97 mln $ | 102 mln $ | -4,9% | 65 mln $ | 154 mln $ | -57,8% |
| Derivative Asset, Fair Value, Gross Asset | 393 mln $ | 615 mln $ | -36,1% | 296 mln $ | 1,65 mld $ | -82,0% |
| Derivative Asset, Fair Value, Gross Liability | 18 mln $ | 3 mln $ | +500,0% | 15 mln $ | 12 mln $ | +25,0% |
| Derivative Asset, Noncurrent | 278 mln $ | 510 mln $ | -45,5% | 216 mln $ | 1,48 mld $ | -85,4% |
| Derivative Liability, Current | 79 mln $ | – | – | 104 mln $ | 13 mln $ | +700,0% |
| Derivative Liability, Fair Value, Gross Asset | 18 mln $ | 3 mln $ | +500,0% | 15 mln $ | 12 mln $ | +25,0% |
| Derivative Liability, Fair Value, Gross Liability | 238 mln $ | 254 mln $ | -6,3% | 271 mln $ | 39 mln $ | +594,9% |
| DerivativeAssetFairValueAfterOffsetAndDeductionSubjectToMasterNettingArrangement | 375 mln $ | 612 mln $ | -38,7% | 281 mln $ | 1,64 mld $ | -82,8% |
| DerivativeLiabilityFairValueAfterOffsetAndDeductionSubjectToMasterNettingArrangement | 220 mln $ | 251 mln $ | -12,4% | 256 mln $ | 27 mln $ | +848,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31
Części danych nie udało się zaktualizować przy ostatnim pobraniu; pokazują starsze dane lub ich brak.
Dane na 2026-11-02