Finanse Veeva Systems Inc. (VEEV)
NYSE · Technology · Software - Application · Pracownicy: 7928 · CEO: Peter Gassner
- Cena
- 312,96 $ +0,84%
- Kapitalizacja
- 50,7 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 49 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-08-27
- Następny raport
- 2026-11-25 Prognoza EPS: 2,33 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 50,7 mld $ EV 49 mld $
- Przychody
- 3,46 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +16% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 29,3% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 50,4× Prognozowany 33,9× (FY2027)
- P/S
- 14,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 37,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,64 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,01 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,69 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-25 Prognoza przychodów: 935 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-26): przychody powyżej o 2,5%, EPS powyżej o 5,4%Przychody 928 mln $ wobec oczekiwanych 905 mln $ (+2,5%); EPS 2,35 $ wobec 2,23 $ (+5,4%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 17,6%Przychody za Q2 '27: 928 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 16,3%.
- Marża operacyjna 29,9% (TTM), zmiana r/r: +3,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 29,5%, przychody: wzrost 16,5%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 22,0%Zysk przed opodatkowaniem 1,33 mld $, zysk operacyjny 1,03 mld $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,7% przychodów (rok temu 0,7%)Zainwestowano 23,1 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+9,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,64 mld $ = 161,8% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 643 mln $ = 39,1% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 643 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 255 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 1,3%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 165 mln, rok wcześniej: 167 mln.
- Gotówka netto: 7,09 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 7,24 mld $, dług z leasingiem: 152 mln $; rok temu gotówka netto: 6,32 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 928 mln $ | 789 mln $ | +17,6% |
| Marża brutto | 75,0% | 75,3% | -0,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 275 mln $ | 196 mln $ | +40,4% |
| Marża operacyjna | 29,6% | 24,8% | +4,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 273 mln $ | 200 mln $ | +36,5% |
| Rozwodniony EPS | 1,66 $ | 1,19 $ | +39,5% |
| Przepływy operacyjne | 239 mln $ | 238 mln $ | +0,1% |
| Capex | 8,02 mln $ | 6,3 mln $ | +27,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | 231 mln $ | 232 mln $ | -0,6% |
| R&D | 223 mln $ | 193 mln $ | +15,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 137 mln $ | -1,94 mln $ | +7148,1% |
Raport vs konsensus
2026-08-26| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 928 mln $ | 905 mln $ | +2,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 2,35 $ | 2,23 $ | +5,4% |
Z raportu z 2026-08-26 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Subscription Services Veeva Commercial Cloud | 347 mln $ | +13,0% | 85,3% | – | – | |
| Subscription Services Veeva Research And Development | – | – | – | – | – | |
| Professional Services Veeva Commercial Cloud | 59,7 mln $ | +25,2% | 14,7% | – | – | |
| Professional Services Veeva Research And Development | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| North America | 549 mln $ | +17,3% | 60,4% | – | – | |
| Europe | 284 mln $ | +22,0% | 31,2% | – | – | |
| Asia Pacific | 76,3 mln $ | +8,8% | 8,4% | – | – | |
| Middle East, Africa, And Latin America | – | – | – | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,67 mld $
- Capex
- -23,1 mln $
- Skup akcji
- -643 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -81,8 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 255 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,64 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 39,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 50,4× | 58,4× | 36,7× – 84,8× |
| EV / EBITDA | 37,8× | 45,4× | 25,7× – 64,0× |
| EV / przychody | 14,2× | 13,6× | 10,0× – 19,0× |
| Cena / FCF | 30,9× | 36,0× | 24,1× – 48,3× |
| Cena / wartość księgowa | 6,8× | 7,6× | 4,6× – 12,5× |
| Rentowność FCF | 3,2% | 2,9% | 2,1% – 4,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 10,4% | 10,5% | 8,1% – 14,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | 14,0% | 12,8% | 11,3% – 14,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 300,50 $ (-4,0%)
zakres 165,00 $ – 375,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 3,69 mld $ | +15,5% | 9,24 $ | +69,8% | 33,9× | 17 |
| FY2028 | 4,14 mld $ | +12,3% | 10,28 $ | +11,3% | 30,5× | 16 |
| FY2029 | 4,65 mld $ | +12,3% | 11,55 $ | +12,3% | 27,1× | 8 |
| FY2030 | 5,2 mld $ | +11,7% | 12,82 $ | +11,1% | 24,4× | 3 |
| FY2031 | 5,85 mld $ | +12,7% | 14,50 $ | +13,0% | 21,6× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (230), które Veeva Systems Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 36 mln $ | 33,6 mln $ | +7,1% | 37,6 mln $ | 30,4 mln $ | +23,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 497 mln $ | 422 mln $ | +17,7% | 1,26 mld $ | 1,02 mld $ | +23,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 97 tys. $ | 602 tys. $ | -83,9% | 256 tys. $ | 57 tys. $ | +349,1% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 1,05 mln $ | 2,03 mln $ | -48,0% | 9,69 mln $ | 24,4 mln $ | -60,3% |
| Accrued Income Taxes, Current | 3,02 mln $ | 3,66 mln $ | -17,6% | 6,7 mln $ | 9,02 mln $ | -25,8% |
| Accrued Liabilities and Other Liabilities | 49,6 mln $ | 58,8 mln $ | -15,6% | 45,9 mln $ | 35,6 mln $ | +29,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 33,7 mln $2026-01-31 | 31,5 mln $ | +7,2% | 33,7 mln $ | 31,5 mln $ | +7,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -46,1 mln $ | -2 mln $ | -2210,8% | 8,16 mln $ | -8,42 mln $ | +197,0% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 2,58 mld $ | 2,76 mld $ | -6,4% | 2,84 mld $ | 2,39 mld $ | +19,1% |
| Amortization of Deferred Charges | 5 mln $ | 4 mln $ | +25,0% | 16 mln $ | 16 mln $ | 0,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 4 mln $ | 4 mln $ | 0,0% | 14 mln $ | 19 mln $ | -26,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 11 mln | 7,3 mln | +50,2% | 9,55 mln | 8,61 mln | +10,9% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 137 mln $ | 123 mln $ | +11,5% | 477 mln $ | 445 mln $ | +7,1% |
| Assets | 9,06 mld $ | 8 mld $ | +13,3% | 8,98 mld $ | 7,34 mld $ | +22,3% |
| Assets, Current | 7,95 mld $ | 6,99 mld $ | +13,6% | 8 mld $ | 6,31 mld $ | +26,8% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 5,99 mld $ | – | – | 5,43 mld $ | 4,35 mld $ | +24,8% |
| Capitalized Contract Cost, Impairment Loss | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,81 mld $ | 1,93 mld $ | -6,1% | 1,42 mld $ | 1,12 mld $ | +27,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,81 mld $ | 1,93 mld $ | -6,1% | 1,42 mld $ | 1,12 mld $ | +27,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -84,4 mln $ | -34,6 mln $ | -144,4% | 302 mln $ | 414 mln $ | -27,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $2026-01-31 | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 800 mln2026-01-31 | 800 mln | 0,0% | 800 mln | 800 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 164 mln2026-01-31 | 163 mln | +0,7% | 164 mln | 163 mln | +0,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 162 mln | 164 mln | -1,2% | 164 mln | 163 mln | +0,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 2 tys. $ | 2 tys. $ | 0,0% | 2 tys. $ | 2 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 247 mln $ | 189 mln $ | +30,5% | 925 mln $ | 716 mln $ | +29,2% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,31 mld $ | 1,11 mld $ | +18,3% | 1,49 mld $ | 1,27 mld $ | +16,9% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 640 mln $ | 556 mln $ | +15,1% | 1,23 mld $ | 1,03 mld $ | +19,3% |
| Cost of Goods and Services Sold | 232 mln $ | 195 mln $ | +18,8% | 782 mln $ | 700 mln $ | +11,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 160 mln $ | 244 mln $ | -34,2% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 15,9 mln $ | 10,9 mln $ | +45,5% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 221 mln $ | 318 mln $ | -30,6% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 44,2 mln $ | 63 mln $ | -29,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 3,16 mln $ | 18,8 mln $ | -83,2% | 30,5 mln $ | 16,2 mln $ | +88,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 46,3 mln $ | 4,94 mln $ | +838,4% | 1,54 mln $ | 10,4 mln $ | -85,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 5,47 mld $ | 4,46 mld $ | +22,8% | 5,11 mld $ | 4,03 mld $ | +26,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 8,41 mln $ | 47,7 mln $ | -82,4% | 9,14 mln $ | 289 mln $ | -96,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 54 tys. $ | 95 tys. $ | -43,2% | 59 tys. $ | 586 tys. $ | -89,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 4,26 mld $ | 1,41 mld $ | +202,4% | 678 mln $ | 1,21 mld $ | -43,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 46,3 mln $ | 4,84 mln $ | +855,7% | 1,48 mln $ | 9,84 mln $ | -85,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 5,43 mld $ | 4,47 mld $ | +21,4% | 5,14 mld $ | 4,03 mld $ | +27,5% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 4,42 mld $ | 3,54 mld $ | +24,7% | 4,11 mld $ | 2,96 mld $ | +38,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 1,01 mld $ | 930 mln $ | +8,7% | 1,03 mld $ | 1,07 mld $ | -3,8% |
| Deferred Costs, Noncurrent | 27,8 mln $ | 25,9 mln $ | +7,5% | 30 mln $ | 26,4 mln $ | +13,6% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 60,5 mln $ | -90 mln $ | +167,2% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3,55 mln $ | -3,67 mln $ | +3,3% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 268 mln $ | 310 mln $ | -13,4% | 273 mln $ | 344 mln $ | -20,5% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 12,2 mln $ | 59,1 mln $ | -79,4% | 65,1 mln $ | -112 mln $ | +158,0% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 2,06 mln $ | 439 tys. $ | +368,3% | 558 tys. $ | 587 tys. $ | -4,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8,13 mln $ | -18,6 mln $ | +143,8% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 435 mln $2026-01-31 | 494 mln $ | -11,9% | 435 mln $ | 494 mln $ | -11,9% |
| Deferred Tax Assets, Net | 273 mln $2026-01-31 | 343 mln $ | -20,5% | 273 mln $ | 343 mln $ | -20,5% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 356 mln $2026-01-31 | 417 mln $ | -14,7% | 356 mln $ | 417 mln $ | -14,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | 13 mln $2026-01-31 | 13 mln $ | 0,0% | 13 mln $ | 13 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Other | 14,2 mln $2026-01-31 | 14,8 mln $ | -4,1% | 14,2 mln $ | 14,8 mln $ | -4,1% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 246 mln $2026-01-31 | 327 mln $ | -24,7% | 246 mln $ | 327 mln $ | -24,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 67,1 mln $2026-01-31 | 64,5 mln $ | +3,9% | 67,1 mln $ | 64,5 mln $ | +3,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 82,7 mln $2026-01-31 | 68,5 mln $ | +20,7% | 82,7 mln $ | 68,5 mln $ | +20,7% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 79,5 mln $2026-01-31 | 77,1 mln $ | +3,2% | 79,5 mln $ | 77,1 mln $ | +3,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Goodwill and Intangible Assets | 21,9 mln $2026-01-31 | 23,3 mln $ | -5,8% | 21,9 mln $ | 23,3 mln $ | -5,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30, 10-K 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-Q 2024-07-31
Dane na 2026-11-02