Finanse Unisplendour Corporation Limited (UNIS)
SHZ · Technology · Technology Distributors · Pracownicy: 16 253 · CEO: Hongtao Wang
- Cena
- 23,42 CNY +1,69%
- Kapitalizacja
- 67 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 82,1 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-05-04
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 67 mld CNY EV 82,1 mld CNY
- Przychody
- 122 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +31% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 2,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 21,9× Prognozowany 21,0× (FY2026)
- P/S
- 0,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 18,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -6,02 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 3,05 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 127 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-05-04
- Dywidenda
- 0,07 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-30): przychody poniżej o 14,3%, EPS zgodnie z oczekiwaniamiPrzychody 38,3 mld CNY wobec oczekiwanych 44,7 mld CNY (-14,3%); EPS 0,12 CNY wobec 0,12 CNY (0,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 29,2%Przychody za Q3 '26: 38,6 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 26,8%.
- Marża operacyjna 3,2% (TTM), zmiana r/r: +1,2 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 101,0%, przychody: wzrost 24,7%.
- Capex: 0,6% przychodów (rok temu 0,7%)Zainwestowano 688 mln CNY w ostatnich 4 kwartałach (-4,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -6,02 mld CNY = -197,2% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 2,86 mld, rok wcześniej: 2,86 mld.
- Dług netto: 15 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 7,81 mld CNY, dług z leasingiem: 22,8 mld CNY; rok temu dług netto: 29,4 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 38,6 mld CNY | 29,9 mld CNY | +29,2% |
| Marża brutto | 10,5% | 11,3% | -0,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 787 mln CNY | 533 mln CNY | +47,5% |
| Marża operacyjna | 2,0% | 1,8% | +0,3 pkt proc. |
| Zysk netto | 606 mln CNY | 363 mln CNY | +67,0% |
| Rozwodniony EPS | 0,21 CNY | 0,13 CNY | +61,5% |
| Przepływy operacyjne | -4,37 mld CNY | 3,09 mld CNY | -241,1% |
| Capex | 162 mln CNY | 132 mln CNY | +22,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | -4,53 mld CNY | 2,96 mld CNY | -252,9% |
| R&D | 1,43 mld CNY | 1,28 mld CNY | +12,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-30| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 38,3 mld CNY | 44,7 mld CNY | -14,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,12 CNY | 0,12 CNY | 0,0% |
Z raportu z 2026-10-30 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -5,34 mld CNY
- Capex
- -688 mln CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- -879 mln CNY
- Przejęcia
- -3,21 mld CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 1,5 mld CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- -6,02 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -14,6%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 21,9× | 35,0× | 26,0× – 50,6× |
| EV / EBITDA | 18,2× | 16,6× | 9,3× – 24,9× |
| EV / przychody | 0,7× | 0,9× | 0,7× – 1,1× |
| Cena / FCF | -11,1× | 27,3× 3 z 5 lat | 15,8× – 41,7× |
| Cena / wartość księgowa | 3,6× | 3,3× | 1,6× – 6,0× |
| Rentowność FCF | -9,0% | 0,7% | -5,1% – 6,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 6,8% | 6,7% | 4,4% – 8,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 18,3% | 8,7% | 6,2% – 11,8% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 127 mld CNY | +31,2% | 1,12 CNY | +89,4% | 21,0× | 1 |
| FY2027 | 155 mld CNY | +21,8% | 1,45 CNY | +29,8% | 16,2× | 1 |
| FY2028 | 179 mld CNY | +15,9% | 1,92 CNY | +32,1% | 12,2× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02