Finanse United Airlines Holdings, Inc. (UAL)
NASDAQ · Industrials · Airlines, Airports & Air Services · Pracownicy: 117 900 · CEO: J. Scott Kirby
- Cena
- 104,24 $ -0,92%
- Kapitalizacja
- 33,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 61,5 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-21
- Następny raport
- 2027-01-19 Prognoza EPS: 1,32 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 33,9 mld $ EV 61,5 mld $
- Przychody
- 65,6 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +16% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 5,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 9,5× Prognozowany 14,6× (FY2026)
- P/S
- 0,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 7,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,12 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 3,58 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 68,8 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-01-19 Prognoza przychodów: 18,6 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-20): przychody zgodnie z oczekiwaniami, EPS poniżej o 1,2%Przychody 17,9 mld $ wobec oczekiwanych 17,9 mld $ (0,0%); EPS 2,54 $ wobec 2,57 $ (-1,2%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 17,4%Przychody za Q3 '26: 17,9 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 8,5%.
- Marża operacyjna 7,5% (TTM), zmiana r/r: -0,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 2,0%, przychody: wzrost 12,3%.
- Capex: 10,7% przychodów (rok temu 9,7%)Zainwestowano 7,04 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (+24,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,12 mld $ = 31,2% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 54 mln $ = 4,8% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 54 mln $ (rok temu 690 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 0 $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,2%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 327 mln, rok wcześniej: 327 mln.
- Dług netto: 19,6 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 14,7 mld $, dług z leasingiem: 34,3 mld $; rok temu dług netto: 23,3 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 17,9 mld $ | 15,2 mld $ | +17,4% |
| Marża brutto | 67,1% | 64,6% | +2,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 1,45 mld $ | 1,4 mld $ | +3,7% |
| Marża operacyjna | 8,1% | 9,2% | -1,1 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,03 mld $ | 949 mln $ | +8,4% |
| Rozwodniony EPS | 3,14 $ | 2,90 $ | +8,3% |
| Przepływy operacyjne | 465 mln $ | 1,22 mld $ | -61,8% |
| Capex | 2,14 mld $ | 1,46 mld $ | +46,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | -1,67 mld $ | -246 mln $ | -580,5% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-10-20| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 17,9 mld $ | 17,9 mld $ | 0,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 2,54 $ | 2,57 $ | -1,2% |
Z raportu z 2026-10-20 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Passenger | 16,2 mld $ | +17,6% | 96,8% | 59,4 mld $ | +12,6% | |
| Cargo and Freight | 529 mln $ | +22,7% | 3,2% | 1,97 mld $ | +8,6% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| International | 10,7 mld $ | +19,3% | 60,0% | 39,3 mld $ | +12,8% | |
| Atlantic Destination | 3,85 mld $ | +10,5% | 21,6% | 12,6 mld $ | +11,6% | |
| Pacific Destination | 1,84 mld $ | +17,6% | 10,3% | 7,73 mld $ | +14,4% | |
| Latin America Destination | 1,45 mld $ | +23,1% | 8,1% | 5,95 mld $ | +7,9% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 8,16 mld $
- Capex
- -7,04 mld $
- Skup akcji
- -54 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 675 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,12 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 4,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 9,5× | 10,7× 4 z 5 lat | 5,2× – 16,7× |
| EV / EBITDA | 7,2× | 10,4× | 5,7× – 23,4× |
| EV / przychody | 0,9× | 1,0× | 0,8× – 1,4× |
| Cena / FCF | 30,3× | 10,9× 3 z 5 lat | 8,4× – 14,3× |
| Cena / wartość księgowa | 1,9× | 2,2× | 1,5× – 2,8× |
| Rentowność FCF | 3,3% | 5,3% | -1,9% – 11,8% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 6,3% | 4,3% | -1,5% – 7,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 21,8% | 9,3% | -39,1% – 28,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 154,58 $ (+48,3%)
zakres 125,00 $ – 190,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 68,8 mld $ | +16,4% | 7,13 $ | -30,2% | 14,6× | 13 |
| FY2027 | 74 mld $ | +7,6% | 11,75 $ | +64,8% | 8,9× | 14 |
| FY2028 | 77 mld $ | +4,2% | 17,49 $ | +48,8% | 6,0× | 6 |
| FY2029 | 82 mld $ | +6,4% | 21,13 $ | +20,8% | 4,9× | 3 |
| FY2030 | 86,2 mld $ | +5,2% | 22,17 $ | +4,9% | 4,7× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (219), które United Airlines Holdings, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 5,4 mld $ | 4,64 mld $ | +16,5% | 4,57 mld $ | 4,19 mld $ | +8,9% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 27,5 mld $2025-12-31 | 25,1 mld $ | +9,3% | 27,5 mld $ | 25,1 mld $ | +9,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -26 mln $ | 123 mln $ | -121,1% | 48 mln $ | 188 mln $ | -74,5% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 8,94 mld $ | 8,88 mld $ | +0,7% | 8,91 mld $ | 8,98 mld $ | -0,8% |
| Advertising Expense | – | – | – | 250 mln $ | 235 mln $ | +6,4% |
| Aircraft Maintenance, Materials, and Repairs | 806 mln $ | 779 mln $ | +3,5% | 3,29 mld $ | 3,06 mld $ | +7,5% |
| Aircraft Rental | 116 mln $ | 54 mln $ | +114,8% | 252 mln $ | 193 mln $ | +30,6% |
| Airline Related Inventory, Net | 1,95 mld $ | 1,59 mld $ | +23,0% | 1,56 mld $ | 1,57 mld $ | -1,0% |
| Airline Related Inventory, Valuation Reserves | 830 mln $2025-12-31 | 739 mln $ | +12,3% | 830 mln $ | 739 mln $ | +12,3% |
| Airline, Capacity Purchase Arrangements | 725 mln $ | 686 mln $ | +5,7% | 2,69 mld $ | 2,52 mld $ | +7,0% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | – | – | – | 77 mln $ | 166 mln $ | -53,6% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 28 mln $ | 32 mln $ | -12,5% |
| AOCI Tax, Attributable to Parent | 359 mln $ | 401 mln $ | -10,5% | 379 mln $ | 419 mln $ | -9,5% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 59 mln $ | 38 mln $ | +55,3% | 142 mln $ | 135 mln $ | +5,2% |
| Assets | 85,1 mld $ | 76,3 mld $ | +11,5% | 76,4 mld $ | 74,1 mld $ | +3,2% |
| Assets, Current | 20 mld $ | 18,1 mld $ | +10,5% | 16,9 mld $ | 18,9 mld $ | -10,7% |
| Assets, Noncurrent | 65,1 mld $ | 58,2 mld $ | +11,9% | 59,6 mld $ | 55,2 mld $ | +8,0% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 455 mln $2025-12-31 | 456 mln $ | -0,2% | 455 mln $ | 456 mln $ | -0,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 6,65 mld $ | 6,73 mld $ | -1,2% | 5,94 mld $ | 8,77 mld $ | -32,2% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 5,94 mld $2025-12-31 | 8,77 mld $ | -32,2% | 5,94 mld $ | 8,77 mld $ | -32,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 6,79 mld $ | 6,87 mld $ | -1,1% | 6,08 mld $ | 8,95 mld $ | -32,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -3,51 mld $ | -2,66 mld $ | -32,1% | -2,87 mld $ | 2,61 mld $ | -209,7% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | – | – | – | 31,50 $2024-08-31 | – | – |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 3,7 mln2025-12-31 | 3,5 mln | +5,7% | 3,7 mln | 3,5 mln | +5,7% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 325 mln | – | – | 323 mln | 328 mln | -1,4% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 325 mln | 324 mln | +0,4% | 323 mln | 328 mln | -1,4% |
| Common Stock, Value, Issued | 4 mln $ | 4 mln $ | 0,0% | 4 mln $ | 4 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 1 mld $ | 930 mln $ | +7,6% | 3,21 mld $ | 3,4 mld $ | -5,4% |
| Contractual Obligation | 4,37 mld $2025-12-31 | 5,18 mld $ | -15,6% | 4,37 mld $ | 5,18 mld $ | -15,6% |
| Contractual Obligation, to be Paid, after Year Five | 2,7 mld $2025-12-31 | 3,23 mld $ | -16,3% | 2,7 mld $ | 3,23 mld $ | -16,3% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Five | 232 mln $2025-12-31 | 280 mln $ | -17,1% | 232 mln $ | 280 mln $ | -17,1% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Four | 235 mln $2025-12-31 | 283 mln $ | -17,0% | 235 mln $ | 283 mln $ | -17,0% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year One | 398 mln $2025-12-31 | 453 mln $ | -12,1% | 398 mln $ | 453 mln $ | -12,1% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Three | 236 mln $2025-12-31 | 610 mln $ | -61,3% | 236 mln $ | 610 mln $ | -61,3% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Two | 563 mln $2025-12-31 | 320 mln $ | +75,9% | 563 mln $ | 320 mln $ | +75,9% |
| Costs and Expenses | 16,4 mld $ | 13,8 mld $ | +18,8% | 54,4 mld $ | 52 mld $ | +4,6% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -4 mln $ | 50 mln $ | -108,0% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 12 mln $ | 6 mln $ | +100,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 28 mln $ | 84 mln $ | -66,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 20 mln $ | 28 mln $ | -28,6% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount | 130 mln $2025-09-30 | 212 mln $ | -38,7% | – | – | – |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 152 mln $ | – | – | -117 mln $ | -184 mln $ | +36,4% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 866 mln $ | 898 mln $ | -3,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 925 mln $ | 935 mln $ | -1,1% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 3,09 mld $ | 2,21 mld $ | +40,2% | 2,46 mld $ | 1,58 mld $ | +55,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 58 mln $ | 37 mln $ | +56,8% |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 109 mln $2025-12-31 | 467 mln $ | -76,7% | 109 mln $ | 467 mln $ | -76,7% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 1,89 mld $2025-12-31 | 1,87 mld $ | +1,6% | 1,89 mld $ | 1,87 mld $ | +1,6% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 7,08 mld $2025-12-31 | 7,07 mld $ | +0,1% | 7,08 mld $ | 7,07 mld $ | +0,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 2,33 mld $2025-12-31 | 2,15 mld $ | +8,2% | 2,33 mld $ | 2,15 mld $ | +8,2% |
| Deferred Tax Assets, Other | 377 mln $2025-12-31 | 565 mln $ | -33,3% | 377 mln $ | 565 mln $ | -33,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 701 mln $2025-12-31 | 608 mln $ | +15,3% | 701 mln $ | 608 mln $ | +15,3% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 151 mln $2025-12-31 | 208 mln $ | -27,4% | 151 mln $ | 208 mln $ | -27,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 9,55 mld $2025-12-31 | 8,65 mld $ | +10,3% | 9,55 mld $ | 8,65 mld $ | +10,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 616 mln $2025-12-31 | 619 mln $ | -0,5% | 616 mln $ | 619 mln $ | -0,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 1,12 mld $2025-12-31 | 863 mln $ | +29,3% | 1,12 mld $ | 863 mln $ | +29,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 2,46 mld $2025-12-31 | 1,58 mld $ | +55,9% | 2,46 mld $ | 1,58 mld $ | +55,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 7,81 mld $2025-12-31 | 7,17 mld $ | +9,0% | 7,81 mld $ | 7,17 mld $ | +9,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02