Finanse Unity Software Inc. (U)
NYSE · Technology · Software - Application · Pracownicy: 4412 · CEO: Matthew Samuel Bromberg
- Cena
- 37,70 $ -4,00%
- Kapitalizacja
- 16,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 16,6 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 0,03 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 16,6 mld $ EV 16,6 mld $
- Przychody
- 2,03 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +20% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -28,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -27,7× Prognozowany -55,6× (FY2026)
- P/S
- 8,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -196,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 538 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -587 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,23 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 567 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody powyżej o 6,2%, EPS powyżej o 53,4%Przychody 546 mln $ wobec oczekiwanych 515 mln $ (+6,2%); EPS -0,05 $ wobec -0,11 $ (+53,4%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 23,9%Przychody za Q2 '26: 546 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 7,6%.
- Marża operacyjna -30,4% (TTM), zmiana r/r: -2,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -23,8%, przychody: wzrost 14,0%.
- Capex: 0,8% przychodów (rok temu 2,1%)Zainwestowano 15,4 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-59,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 538 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 4,9%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 438 mln, rok wcześniej: 418 mln.
- Gotówka netto: 31,1 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,35 mld $, dług z leasingiem: 2,32 mld $; rok temu dług netto: 650 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 546 mln $ | 441 mln $ | +23,9% |
| Marża brutto | 79,6% | 74,1% | +5,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -32,2 mln $ | -119 mln $ | +72,9% |
| Marża operacyjna | -5,9% | -26,9% | +21,0 pkt proc. |
| Zysk netto | -23,6 mln $ | -109 mln $ | +78,3% |
| Rozwodniony EPS | -0,05 $ | -0,26 $ | +80,8% |
| Przepływy operacyjne | 206 mln $ | 133 mln $ | +54,5% |
| Capex | 3,66 mln $ | 6,45 mln $ | -43,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | 202 mln $ | 127 mln $ | +59,5% |
| R&D | 278 mln $ | 215 mln $ | +29,5% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 79,9 mln $ | 102 mln $ | -21,3% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 546 mln $ | 515 mln $ | +6,2% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,05 $ | -0,11 $ | +53,4% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Grow Solutions | 389 mln $ | +35,4% | 71,2% | 1,68 mld $ | – | |
| Create Solutions | 158 mln $ | +2,5% | 28,8% | 632 mln $ | +4,6% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EMEA | 162 mln $ | +14,9% | 29,6% | 632 mln $ | +4,2% | |
| Asia Pacific Excluding Greater China | 110 mln $ | +32,2% | 20,1% | 394 mln $ | +20,1% | |
| United States | 149 mln $ | +22,1% | 27,3% | 554 mln $ | +8,8% | |
| Greater China | 115 mln $ | +37,0% | 21,0% | 400 mln $ | +39,9% | |
| Other Americas | 10,7 mln $ | -2,0% | 2,0% | 48,6 mln $ | -2,9% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 554 mln $
- Capex
- -15,4 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 265 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 538 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -27,7× | – | – |
| EV / EBITDA | -196,8× | 210,8× 1 z 5 lat | 210,8× – 210,8× |
| EV / przychody | 8,2× | 13,5× | 5,4× – 37,0× |
| Cena / FCF | 30,8× | 55,2× 3 z 5 lat | 32,6× – 87,0× |
| Cena / wartość księgowa | 5,4× | 6,6× | 2,5× – 16,9× |
| Rentowność FCF | 3,2% | 0,9% | -1,3% – 3,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -10,8% | -11,9% | -13,1% – -8,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | -18,9% | -21,5% | -26,1% – -12,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 48,01 $ (+27,3%)
zakres 33,00 $ – 55,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2,23 mld $ | +20,3% | -0,68 $ | +29,3% | -55,6× | 12 |
| FY2027 | 2,71 mld $ | +21,9% | 1,12 $ | +264,8% | 33,7× | 12 |
| FY2028 | 3,24 mld $ | +19,5% | 1,77 $ | +58,5% | 21,3× | 13 |
| FY2029 | 3,94 mld $ | +21,7% | 0,23 $ | -87,0% | 163,9× | 10 |
| FY2030 | 4,59 mld $ | +16,3% | 0,48 $ | +108,7% | 78,5× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (224), które Unity Software Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 10,4 mln $ | 12,2 mln $ | -14,9% | 14 mln $ | 13,9 mln $ | +0,2% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 689 mln $ | 597 mln $ | +15,5% | 644 mln $ | 574 mln $ | +12,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 9 mln $ | 13,2 mln $ | -31,8% | 10,9 mln $ | 17,3 mln $ | -37,0% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 1,8 mln $2025-12-31 | 1,2 mln $ | +50,0% | 2,7 mln $ | 7,7 mln $ | -64,9% |
| Accrued Liabilities, Current | 123 mln $2025-12-31 | 124 mln $ | -1,0% | 123 mln $ | 124 mln $ | -1,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 173 mln $2025-12-31 | 170 mln $ | +1,7% | 173 mln $ | 170 mln $ | +1,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 3,28 mln $ | -6,35 mln $ | +151,7% | -2,16 mln $ | -9,43 mln $ | +77,1% |
| Additional Paid in Capital | 7,54 mld $ | 7,12 mld $ | +6,0% | 7,38 mld $ | 6,94 mld $ | +6,4% |
| Advertising Expense | – | – | – | 8,2 mln $ | 10,1 mln $ | -18,8% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 419 mln $ | 353 mln $ | +18,5% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 80,1 mln $ | 102 mln $ | -21,7% | 386 mln $ | 606 mln $ | -36,3% |
| Asset Impairment Charges | 971 tys. $2025-12-31 | -83 tys. $ | +1269,9% | 5,88 mln $ | 22,8 mln $ | -74,2% |
| Assets | 6,66 mld $ | 6,72 mld $ | -0,8% | 6,84 mld $ | 6,74 mld $ | +1,5% |
| Assets, Current | 3,18 mld $ | 2,41 mld $ | +32,1% | 2,81 mld $ | 2,23 mld $ | +26,4% |
| Capitalized Computer Software, Net | 40,1 mln $2025-12-31 | 56,2 mln $ | -28,6% | 40,1 mln $ | 56,2 mln $ | -28,6% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 1,6 mln $ | 1,9 mln $ | -15,8% | 7,2 mln $ | 8,9 mln $ | -19,1% |
| Capitalized Contract Cost, Impairment Loss | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Cash | 573 mln $ | 830 mln $ | -30,9% | 709 mln $ | 996 mln $ | -28,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 2,35 mld $ | 1,69 mld $ | +39,1% | 2,06 mld $ | 1,52 mld $ | +35,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 2,36 mld $ | 1,7 mld $ | +38,5% | 2,06 mld $ | 1,53 mld $ | +35,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 211 mln $ | 150 mln $ | +40,8% | 536 mln $ | -76,4 mln $ | +802,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 440 mln | 420 mln | +4,6% | 433 mln | 409 mln | +5,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 440 mln | 420 mln | +4,6% | 433 mln | 409 mln | +5,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 2 tys. $ | 2 tys. $ | 0,0% | 2 tys. $ | 2 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 1,73 mln $ | 2 mln $ | -13,2% | 3,2 mln $ | -1,3 mln $ | +346,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -20,6 mln $ | -107 mln $ | +80,7% | -395 mln $ | -669 mln $ | +40,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -18,8 mln $ | -105 mln $ | +82,0% | -392 mln $ | -670 mln $ | +41,4% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 14,6 mln $ | 20,8 mln $ | -29,8% | 15,8 mln $ | 20,5 mln $ | -22,9% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 237 mln $ | 219 mln $ | +8,2% | 224 mln $ | 186 mln $ | +20,5% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 20,3 mln $ | 15,5 mln $ | +31,0% | 14 mln $ | 16,8 mln $ | -16,7% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 65 mln $ | 51,3 mln $ | +26,7% | 176 mln $ | 170 mln $ | +3,5% |
| Contractual Obligation | 2,28 mld $ | 2,3 mld $ | -0,9% | 2,29 mld $ | 2,31 mld $ | -0,8% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Remainder of Fiscal Year | 568 mln $ | 10 mln $ | +5577,2% | – | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year One | 578 mln $2025-12-31 | 20 mln $ | +2788,6% | 578 mln $ | 20 mln $ | +2788,6% |
| Convertible Debt, Current | 557 mln $ | – | – | 556 mln $ | 0 $ | – |
| Convertible Debt, Noncurrent | 1,68 mld $ | 2,23 mld $ | -24,8% | 1,68 mld $ | 2,24 mld $ | -25,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 112 mln $ | 114 mln $ | -2,2% | 478 mln $ | 481 mln $ | -0,6% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,5 mln $ | 4,06 mln $ | -63,0% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 27,2 mln $ | 17,7 mln $ | +53,5% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 28,4 mln $ | 22,8 mln $ | +24,6% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -308 tys. $ | 1,02 mln $ | -130,1% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,41 mln $ | -421 tys. $ | +909,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -25,6 mln $ | -26,1 mln $ | +2,2% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -22,2 mln $ | -25,7 mln $ | +13,7% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 861 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,37 mld $2025-12-31 | 1,36 mld $ | +0,4% | 1,37 mld $ | 1,36 mld $ | +0,4% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 105 mln $2025-12-31 | 197 mln $ | -46,4% | 105 mln $ | 197 mln $ | -46,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 440 mln $2025-12-31 | 401 mln $ | +9,7% | 440 mln $ | 401 mln $ | +9,7% |
| Deferred Tax Assets, Other | 68 mln $2025-12-31 | 62,3 mln $ | +9,1% | 68 mln $ | 62,3 mln $ | +9,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 129 mln $2025-12-31 | 120 mln $ | +8,1% | 129 mln $ | 120 mln $ | +8,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 51,4 mln $2025-12-31 | 68,2 mln $ | -24,6% | 51,4 mln $ | 68,2 mln $ | -24,6% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 1,26 mld $2025-12-31 | 1,17 mld $ | +8,3% | 1,26 mld $ | 1,17 mld $ | +8,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 156 mln $2025-12-31 | 269 mln $ | -42,0% | 156 mln $ | 269 mln $ | -42,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 123 mln $2025-12-31 | 222 mln $ | -44,5% | 123 mln $ | 222 mln $ | -44,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 21 mln $2025-12-31 | 25,8 mln $ | -18,6% | 21 mln $ | 25,8 mln $ | -18,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 50,8 mln $2025-12-31 | 72,7 mln $ | -30,1% | 50,8 mln $ | 72,7 mln $ | -30,1% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 85,5 mln $ | 96,9 mln $ | -11,8% | 461 mln $ | 409 mln $ | +12,7% |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | – | – | – | 42,3 mln $ | 55,6 mln $ | -24,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02