Finanse Tapestry, Inc. (TPR)
NYSE · Consumer Cyclical · Luxury Goods · Pracownicy: 19 000 · CEO: Joanne C. Crevoiserat
- Cena
- 134,17 $ +7,07%
- Kapitalizacja
- 26,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 30,3 mld $
- Ostatni raport
- Q1 '27 złożony 2026-11-05
- Następny raport
- 2027-02-04 Prognoza EPS: 3,02 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 26,6 mld $ EV 30,3 mld $
- Przychody
- 8,19 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +7% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 19,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 16,8× Prognozowany 16,8× (FY2027)
- P/S
- 3,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 13,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,88 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,61 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 8,54 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2027-02-04 Prognoza przychodów: 2,65 mld $
- Dywidenda
- 1,66 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-11-05): przychody powyżej o 2,5%, EPS powyżej o 16,7%Przychody 1,89 mld $ wobec oczekiwanych 1,85 mld $ (+2,5%); EPS 1,82 $ wobec 1,56 $ (+16,7%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 11,1%Przychody za Q1 '27: 1,89 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 14,3%.
- Marża operacyjna 24,5% (TTM), zmiana r/r: +17,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 309,2%, przychody: wzrost 13,7%.
- Capex: 2,2% przychodów (rok temu 1,8%)Zainwestowano 182 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+40,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,88 mld $ = 116,6% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,79 mld $ = 95,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 1,46 mld $ (rok temu 2,72 mld $), dywidendy: 335 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 113 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 5,1%Akcji rozwodnionych w Q1 '27: 205 mln, rok wcześniej: 216 mln.
- Dług netto: 3,45 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 782 mln $, dług z leasingiem: 4,23 mld $; rok temu dług netto: 3,46 mld $.
- Coach: przychody +16,2%, marża 35,5% (było 34,1%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q1 '27: zysk operacyjny 590 mln $ przy przychodach 1,66 mld $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q1 '27
Kwartał zakończony 2026-09-26. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q1 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,89 mld $ | 1,7 mld $ | +11,1% |
| Marża brutto | 78,6% | 76,3% | +2,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 424 mln $ | 328 mln $ | +29,2% |
| Marża operacyjna | 22,4% | 19,3% | +3,1 pkt proc. |
| Zysk netto | 360 mln $ | 275 mln $ | +31,0% |
| Rozwodniony EPS | 1,76 $ | 1,28 $ | +37,5% |
| Przepływy operacyjne | 197 mln $ | 113 mln $ | +75,0% |
| Capex | 48 mln $ | 32,4 mln $ | +48,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 149 mln $ | 80,2 mln $ | +85,8% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 31 mln $ | 22,4 mln $ | +38,4% |
Raport vs konsensus
2026-11-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,89 mld $ | 1,85 mld $ | +2,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,82 $ | 1,56 $ | +16,7% |
Z raportu z 2026-11-05 za Q1 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coach Segment | 1,66 mld $ | +16,2% | 87,7% | 7,15 mld $ | +22,0% | |
| Kate Spade & Company | 233 mln $ | -10,5% | 12,3% | 1,05 mld $ | -10,8% | |
| Stuart Weitzman | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| North America | 1,11 mld $ | +2,9% | 58,6% | 4,73 mld $ | +9,0% | |
| Non-US | 182 mln $ | +16,5% | 9,6% | 1,47 mld $ | +16,2% | |
| Greater China | 385 mln $ | +42,0% | 20,3% | 1,51 mld $ | +37,9% | |
| Other Asia | 217 mln $ | +9,0% | 11,5% | 711 mln $ | +3,8% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q1 '27
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Coach | 1,66 mld $ | +16,2% | 590 mln $ | +21,1% | 35,5% | 34,1% | 2,64 mld $ |
| Kate Spade Company | 233 mln $ | -10,4% | -20 mln $ | -433,3% | -8,6% | 2,3% | -36 mln $ |
| Stuart Weitzman | – | – | 0 $ | +100,0% | – | -6,7% | 0 $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 2,06 mld $
- Capex
- -182 mln $
- Skup akcji
- -1,46 mld $
- Dywidendy
- -335 mln $
- Przejęcia
- -110 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -56,5 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 113 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,88 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 95,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 16,8× | 30,8× | 9,4× – 102,5× |
| EV / EBITDA | 13,7× | 16,5× | 8,0× – 41,2× |
| EV / przychody | 3,7× | 2,5× | 1,6× – 4,1× |
| Cena / FCF | 14,2× | 13,1× | 8,4× – 17,3× |
| Cena / wartość księgowa | 77,7× | 15,3× | 3,3× – 43,0× |
| Rentowność FCF | 7,1% | 8,2% | 5,8% – 11,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 31,3% | 15,0% | 6,6% – 29,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 284,2% | 69,8% | 21,4% – 220,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 165,90 $ (+23,6%)
zakres 140,00 $ – 200,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 8,54 mld $ | +6,7% | 7,97 $ | +9,7% | 16,8× | 12 |
| FY2028 | 8,99 mld $ | +5,2% | 8,91 $ | +11,8% | 15,1× | 12 |
| FY2029 | 9,59 mld $ | +6,7% | 10,19 $ | +14,3% | 13,2× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (308), które Tapestry, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | -2,2 mln $ | – | – | |
| – | – | – | -0,1% | – | – | |
| – | – | – | 84,2 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 4,5% | – | – | |
| – | – | – | 84,6 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 30,3 mln $ | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 679 mln $ | 496 mln $ | +37,0% | 582 mln $ | 456 mln $ | +27,7% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 343 mln $ | 290 mln $ | +18,5% | 237 mln $ | 239 mln $ | -0,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 7 mln $ | 5,8 mln $ | +20,7% | 6,1 mln $ | 5,7 mln $ | +7,0% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 2 mln $ | 1 mln $ | +100,0% | 6,1 mln $ | 3,6 mln $ | +69,4% |
| Accrued Income Taxes, Current | – | – | – | 56,8 mln $2025-06-28 | 49,7 mln $ | +14,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 633 mln $ | 658 mln $ | -3,8% | 755 mln $ | 737 mln $ | +2,4% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 47,9 mln $2026-06-27 | 84,1 mln $ | -43,0% | 47,9 mln $ | 84,1 mln $ | -43,0% |
| Accrued Rent, Current | – | – | – | 21,7 mln $2025-06-28 | 17,5 mln $ | +24,0% |
| Accrued Rent, Noncurrent | – | – | – | 29,6 mln $2025-06-28 | 32,2 mln $ | -8,1% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -231 mln $ | -228 mln $ | -1,3% | -219 mln $ | -261 mln $ | +16,3% |
| Additional Paid in Capital | 4,12 mld $ | 3,99 mld $ | +3,2% | 4,12 mld $ | 3,67 mld $ | +12,1% |
| Advertising Expense | – | – | – | 963 mln $ | 745 mln $ | +29,3% |
| Amortization of Intangible Assets | 700 tys. $2026-06-27 | 800 tys. $ | -12,5% | 3,1 mln $ | 5,2 mln $ | -40,4% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 500 tys. | 600 tys. | -16,7% | 600 tys. | 700 tys. | -14,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 31 mln $ | 24 mln $ | +29,2% | 107 mln $ | 91,4 mln $ | +17,5% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 0 $ | 855 mln $ | -100,0% |
| Asset Retirement Obligations, Noncurrent | 65 mln $2026-06-27 | 58,4 mln $ | +11,3% | 65 mln $ | 58,4 mln $ | +11,3% |
| Assets | 6,62 mld $ | 6,36 mld $ | +4,0% | 6,69 mld $ | 6,58 mld $ | +1,7% |
| Assets, Current | 2,74 mld $ | 2,62 mld $ | +4,6% | 2,88 mld $ | 2,91 mld $ | -0,8% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 29 mln $ | 31 mln $ | -6,5% | 35,2 mln $ | 25,7 mln $ | +37,0% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | 13,4 mln $2026-06-27 | 18,4 mln $ | -27,2% | 56,4 mln $ | 62 mln $ | -9,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 599 mln $ | 720 mln $ | -16,7% | 975 mln $ | 1,1 mld $ | -11,4% |
| Cash Flow Hedge Gain (Loss) to be Reclassified within Twelve Months | 11 mln $ | 11,1 mln $ | -0,9% | 16,3 mln $ | 1,3 mln $ | +1153,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 599 mln $ | 719 mln $ | -16,7% | 975 mln $ | 1,1 mld $ | -11,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -376 mln $ | -381 mln $ | +1,3% | -125 mln $ | -5,04 mld $ | +97,5% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,46 $ | 0,40 $ | +15,6% | 1,60 $ | 1,40 $ | +14,3% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 198 mln | 206 mln | -3,8% | 200 mln | 208 mln | -3,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 198 mln | 206 mln | -3,8% | 200 mln | 208 mln | -3,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 2 mln $ | 2,1 mln $ | -4,8% | 2 mln $ | 2,1 mln $ | -4,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 347 mln $ | 308 mln $ | +12,7% | 1,57 mld $ | 67,9 mln $ | +2212,7% |
| Construction in Progress, Gross | 68,7 mln $2026-06-27 | 40,8 mln $ | +68,4% | 68,7 mln $ | 40,8 mln $ | +68,4% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 43 mln $ | 47,4 mln $ | -9,3% | 35,1 mln $ | 38 mln $ | -7,6% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 4 mln $ | 2 mln $ | +100,0% | -10,9 mln $ | 24,2 mln $ | -145,0% |
| Cost of Revenue | 406 mln $ | 404 mln $ | +0,5% | 1,78 mld $ | 1,72 mld $ | +3,1% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 122 mln $ | 60,6 mln $ | +100,7% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 130 mln $ | 88,8 mln $ | +46,2% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 282 mln $ | 173 mln $ | +63,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 30,7 mln $ | 23,3 mln $ | +31,8% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 15 mln $ | 18 mln $ | -16,7% | 15,9 mln $ | 18,7 mln $ | -15,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 149 mln $2026-06-27 | 0 $ | – | 149 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 149 mln $2026-06-27 | 0 $ | – | 149 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Noncurrent | 0 $2026-06-27 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Realized Gain (Loss) | – | – | – | 0 $ | 2,6 mln $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Gain (Loss) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 44,2 mln $ | -144 mln $ | +130,7% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -2,1 mln $ | 16,3 mln $ | -112,9% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 36 mln $ | 33,1 mln $ | +8,8% | 35,7 mln $ | 33,8 mln $ | +5,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 15 mln $ | 59 mln $ | -74,6% | 50,8 mln $ | -140 mln $ | +136,3% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 183 mln $ | 151 mln $ | +21,0% | 173 mln $ | 79,8 mln $ | +116,5% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8,7 mln $ | -12 mln $ | +172,5% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 480 mln $2026-06-27 | 548 mln $ | -12,5% | 480 mln $ | 548 mln $ | -12,5% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 15,4 mln $2026-06-27 | 16,4 mln $ | -6,1% | 15,4 mln $ | 16,4 mln $ | -6,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-26, 10-K 2026-06-27, 10-Q 2026-03-28, 10-Q 2025-12-27, 10-Q 2025-09-27, 10-K 2025-06-28, 10-Q 2025-03-29, 10-Q 2024-12-28, 10-Q 2024-09-28
Dane na 2026-11-06