Finanse Taylor Morrison Home Corporation (TMHC)
NYSE · Consumer Cyclical · Residential Construction · Pracownicy: 2800 · CEO: Sheryl Denise Palmer
- Cena
- 72,45 $ -0,03%
- Kapitalizacja
- 6,67 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 8,43 mld $
- Ostatni raport
- Q1 '26 złożony 2026-04-22
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 6,67 mld $ EV 8,43 mld $
- Przychody
- 7,61 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -18% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 8,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 10,6× Prognozowany 13,7× (FY2026)
- P/S
- 0,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 8,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 710 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 672 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 6,64 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- –
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-04-22): przychody powyżej o 5,0%, EPS powyżej o 25,6%Przychody 1,39 mld $ wobec oczekiwanych 1,32 mld $ (+5,0%); EPS 1,03 $ wobec 0,82 $ (+25,6%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -26,8%Przychody za Q1 '26: 1,39 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 0,4%.
- Marża operacyjna 13,2% (TTM), zmiana r/r: -2,2 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -22,1%, przychody: wzrost -9,0%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 12,0% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 894 mln $, zysk operacyjny 1 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,5% przychodów (rok temu 0,4%)Zainwestowano 41,8 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+17,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 710 mln $ = 105,6% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 403 mln $ = 56,8% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 403 mln $ (rok temu 391 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 14,6 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 5,3%Akcji rozwodnionych w Q1 '26: 97,5 mln, rok wcześniej: 103 mln.
- Dług netto: 1,76 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 653 mln $, dług z leasingiem: 2,41 mld $; rok temu dług netto: 1,78 mld $.
Ostatni kwartał: Q1 '26
Kwartał zakończony 2026-03-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q1 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,39 mld $ | 1,9 mld $ | -26,8% |
| Marża brutto | 21,0% | 24,6% | -3,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 142 mln $ | 290 mln $ | -51,1% |
| Marża operacyjna | 10,2% | 15,3% | -5,1 pkt proc. |
| Zysk netto | 100 mln $ | 213 mln $ | -53,0% |
| Rozwodniony EPS | 1,01 $ | 2,07 $ | -51,2% |
| Przepływy operacyjne | -10,4 mln $ | 77,2 mln $ | -113,5% |
| Capex | 9,96 mln $ | 8,51 mln $ | +17,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | -20,4 mln $ | 68,7 mln $ | -129,7% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 6,56 mln $ | 7,79 mln $ | -15,7% |
Raport vs konsensus
2026-04-22| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,39 mld $ | 1,32 mld $ | +5,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,03 $ | 0,82 $ | +25,6% |
Z raportu z 2026-04-22 za Q1 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Home Sales | 1,31 mld $ | -28,3% | 94,5% | 7,24 mld $ | -9,0% | |
| Amenity | 11,9 mln $ | +13,6% | 0,9% | 121 mln $ | -12,9% | |
| Financial Services | 49,3 mln $ | -3,8% | 3,6% | 207 mln $ | +1,9% | |
| Land Sales | 14,5 mln $ | +239,8% | 1,0% | 47,2 mln $ | -39,9% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q1 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| East Homebuilding Segment | 489 mln $ | – | 64,3% | – | – | |
| Central Segment | 271 mln $ | – | 35,7% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 751 mln $
- Capex
- -41,8 mln $
- Skup akcji
- -403 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -18,4 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 99,4 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 14,6 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 710 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 56,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 10,6× | 6,4× | 3,3× – 7,5× |
| EV / EBITDA | 8,6× | 6,3× | 3,7× – 7,8× |
| EV / przychody | 1,1× | 0,9× | 0,7× – 1,0× |
| Cena / FCF | 9,4× | 13,4× | 3,2× – 36,7× |
| Cena / wartość księgowa | 1,1× | 1,0× | 0,8× – 1,1× |
| Rentowność FCF | 10,6% | 13,8% | 2,7% – 30,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 10,7% | 11,5% | 9,0% – 14,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 10,9% | 16,3% | 12,4% – 22,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 72,67 $ (+0,3%)
zakres 72,50 $ – 73,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 6,64 mld $ | -18,3% | 5,29 $ | -31,9% | 13,7× | 3 |
| FY2027 | 7,15 mld $ | +7,7% | 6,54 $ | +23,5% | 11,1× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (238), które Taylor Morrison Home Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts and Financing Receivables, Held-for-Sale, Not Part of Disposal Group, after Valuation Allowance | 139 mln $ | 225 mln $ | -38,2% | 133 mln $ | 208 mln $ | -36,3% |
| Accounts Payable | 255 mln $ | 277 mln $ | -7,7% | 252 mln $ | 270 mln $ | -6,9% |
| Accrued Income Taxes | 8,33 mln $ | 67,1 mln $ | -87,6% | 8,15 mln $ | 2,24 mln $ | +263,2% |
| Accrued Liabilities and Other Liabilities | 586 mln $ | 551 mln $ | +6,4% | 683 mln $ | 632 mln $ | +7,9% |
| Accrued Professional Fees | 43,4 mln $ | 49 mln $ | -11,4% | 53,3 mln $ | 49,1 mln $ | +8,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 2,6 mln $2025-12-31 | 2,51 mln $ | +3,5% | 2,6 mln $ | 2,51 mln $ | +3,5% |
| Additional Paid in Capital | 3,11 mld $2025-12-31 | 3,09 mld $ | +0,9% | 3,11 mld $ | 3,09 mld $ | +0,9% |
| Advertising Expense | – | – | – | 40,7 mln $ | 33,8 mln $ | +20,4% |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | 800 tys. $ | 665 tys. $ | +20,3% | 2,73 mln $ | 2,89 mln $ | -5,5% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, ESPP, Increase for Cost Recognition | 6,56 mln $ | 7,79 mln $ | -15,7% | 29 mln $ | 22,5 mln $ | +29,3% |
| Assets | 9,77 mld $ | 9,38 mld $ | +4,1% | 9,84 mld $ | 9,3 mld $ | +5,8% |
| Assets Held-for-sale, Not Part of Disposal Group, Current | – | – | – | 89,7 mln $2024-12-31 | 0 $ | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 653 mln $ | 378 mln $ | +72,8% | 850 mln $ | 487 mln $ | +74,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 653 mln $ | 378 mln $ | +72,8% | 851 mln $ | 487 mln $ | +74,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -198 mln $ | -109 mln $ | -81,4% | 364 mln $ | -320 mln $ | +213,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 400 mln | 400 mln | 0,0% | 400 mln | 400 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 163 mln2025-12-31 | 162 mln | +0,5% | 163 mln | 162 mln | +0,5% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 96,5 mln2025-12-31 | 102 mln | -5,6% | 96,5 mln | 102 mln | -5,6% |
| Common Stock, Value, Issued | 1 tys. $2025-12-31 | 1 tys. $ | 0,0% | 1 tys. $ | 1 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | – | – | – | 8,76 mln $ | 3,26 mln $ | +168,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | – | – | – | 783 mln $ | 885 mln $ | -11,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | – | – | – | 791 mln $ | 888 mln $ | -10,9% |
| Contract with Customer, Liability | 155 mln $ | 243 mln $ | -36,3% | 125 mln $ | 239 mln $ | -47,7% |
| Cost of Revenue | 1,1 mld $ | 1,43 mld $ | -23,5% | 6,25 mld $ | 6,18 mld $ | +1,1% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 196 mln $ | 232 mln $ | -15,4% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 242 mln $ | 279 mln $ | -13,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 46,5 mln $ | 46,9 mln $ | -0,8% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 11,1 mln $ | 6,18 mln $ | +80,3% | 11,7 mln $ | 6,62 mln $ | +76,3% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 7,46 mln $ | -8,95 mln $ | +183,4% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 74,4 mln $ | 76,2 mln $ | -2,5% | 74,4 mln $ | 76,2 mln $ | -2,5% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,89 mln $ | -8,42 mln $ | +122,4% |
| Deferred Other Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8,28 mln $ | -9,11 mln $ | +190,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 818 tys. $ | -161 tys. $ | +608,1% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 161 mln $2025-12-31 | 170 mln $ | -4,9% | 161 mln $ | 170 mln $ | -4,9% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 25,3 mln $2025-12-31 | 26,5 mln $ | -4,4% | 25,3 mln $ | 26,5 mln $ | -4,4% |
| Deferred Tax Assets, Net | 74,4 mln $2025-12-31 | 76,2 mln $ | -2,5% | 74,4 mln $ | 76,2 mln $ | -2,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 43,2 mln $2025-12-31 | 49 mln $ | -11,7% | 43,2 mln $ | 49 mln $ | -11,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Other | 26 mln $2025-12-31 | 20,7 mln $ | +25,6% | 26 mln $ | 20,7 mln $ | +25,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 66,7 mln $2025-12-31 | 73,4 mln $ | -9,2% | 66,7 mln $ | 73,4 mln $ | -9,2% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 4,58 mln $2025-12-31 | 5,73 mln $ | -20,0% | 4,58 mln $ | 5,73 mln $ | -20,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 82,3 mln $2025-12-31 | 87,6 mln $ | -6,1% | 82,3 mln $ | 87,6 mln $ | -6,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 26,5 mln $2025-12-31 | 21,5 mln $ | +23,2% | 26,5 mln $ | 21,5 mln $ | +23,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 12,2 mln $2025-12-31 | 10,9 mln $ | +12,6% | 12,2 mln $ | 10,9 mln $ | +12,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Tax Deferred Income | 43,5 mln $2025-12-31 | 55,2 mln $ | -21,2% | 43,5 mln $ | 55,2 mln $ | -21,2% |
| Defined Contribution Plan, Employer Discretionary Contribution Amount | – | – | – | 15,3 mln $ | 14,4 mln $ | +6,3% |
| Deposits Assets | 388 mln $ | 303 mln $ | +28,3% | 361 mln $ | 300 mln $ | +20,4% |
| Depreciation | – | – | – | 7,5 mln $ | 11,5 mln $ | -34,8% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 10,7 mln $ | 9,02 mln $ | +19,0% | 40,2 mln $ | 41,2 mln $ | -2,4% |
| Derivative Liability, Fair Value, Gross Liability | 17,7 mln $ | 4,74 mln $ | +273,1% | 14,6 mln $ | 1,74 mln $ | +736,1% |
| Earnings Per Share, Basic | 1,03 $ | 2,11 $ | -51,2% | 7,90 $ | 8,43 $ | -6,3% |
| Earnings Per Share, Diluted | 1,01 $ | 2,07 $ | -51,2% | 7,77 $ | 8,27 $ | -6,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | 219 mln $ | 243 mln $ | -9,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | 0,0% | 0,0% | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Amount | – | – | – | 1,99 mln $2023-12-31 | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Percent | – | – | – | 0,2%2023-12-31 | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Adjustments, Amount | – | – | – | -4,71 mln $ | -1,87 mln $ | -151,5% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Adjustments, Percent | – | – | – | -0,4% | -0,2% | -100,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-03-31
Części danych nie udało się zaktualizować przy ostatnim pobraniu; pokazują starsze dane lub ich brak.
Dane na 2026-11-02