Finanse Tongfu Microelectronics Co., Ltd. (TFME)
SHZ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 25 446 · CEO: Shi Lei
- Cena
- 41,12 CNY +0,98%
- Kapitalizacja
- 62,4 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 66,5 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-03-31 Prognoza EPS: 0,32 CNY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 62,4 mld CNY EV 66,5 mld CNY
- Przychody
- 32,7 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +24% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 10,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 18,4× Prognozowany 26,8× (FY2026)
- P/S
- 1,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 11,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -2,47 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 3,42 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 34,5 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-03-31 Prognoza przychodów: 8,83 mld CNY
- Dywidenda
- 0,08 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-30): przychody powyżej o 8,1%, EPS powyżej o 185,3%Przychody 8,84 mld CNY wobec oczekiwanych 8,18 mld CNY (+8,1%); EPS 0,87 CNY wobec 0,30 CNY (+185,3%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 25,0%Przychody za Q3 '26: 8,84 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 19,7%.
- Marża operacyjna 10,4% (TTM), zmiana r/r: +4,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 128,0%, przychody: wzrost 21,5%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 20,6%Zysk przed opodatkowaniem 4,28 mld CNY, zysk operacyjny 3,39 mld CNY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 29,2% przychodów (rok temu 21,5%)Zainwestowano 9,55 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+64,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -2,47 mld CNY = -72,4% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 1,3%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 1,54 mld, rok wcześniej: 1,52 mld.
- Dług netto: 2,16 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 12,1 mld CNY, dług z leasingiem: 14,2 mld CNY; rok temu dług netto: 13,2 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 8,84 mld CNY | 7,08 mld CNY | +25,0% |
| Marża brutto | 16,7% | 16,2% | +0,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 1,6 mld CNY | 546 mln CNY | +192,9% |
| Marża operacyjna | 18,1% | 7,7% | +10,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,34 mld CNY | 448 mln CNY | +199,5% |
| Rozwodniony EPS | 0,87 CNY | 0,30 CNY | +190,0% |
| Przepływy operacyjne | 2,61 mld CNY | 2,99 mld CNY | -12,5% |
| Capex | 2,57 mld CNY | 1,39 mld CNY | +85,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | 41,5 mln CNY | 1,6 mld CNY | -97,4% |
| R&D | 453 mln CNY | 368 mln CNY | +23,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-30| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 8,84 mld CNY | 8,18 mld CNY | +8,1% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,87 CNY | 0,30 CNY | +185,3% |
Z raportu z 2026-10-30 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 7,07 mld CNY
- Capex
- -9,55 mld CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- -690 mln CNY
- Przejęcia
- -96,8 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 4,54 mld CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- -2,47 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -27,9%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 18,4× | 78,7× | 27,0× – 209,1× |
| EV / EBITDA | 11,3× | 9,6× | 7,2× – 11,3× |
| EV / przychody | 2,0× | 1,9× | 1,3× – 2,3× |
| Cena / FCF | -25,2× | 71,7× 1 z 5 lat | 71,7× – 71,7× |
| Cena / wartość księgowa | 2,8× | 2,7× | 1,6× – 3,7× |
| Rentowność FCF | -4,0% | -6,8% | -17,6% – 1,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 7,0% | 2,9% | 0,8% – 4,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 19,5% | 5,3% | 1,2% – 9,2% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 34,5 mld CNY | +23,7% | 1,53 CNY | +91,5% | 26,8× | 1 |
| FY2027 | 40,4 mld CNY | +16,9% | 1,58 CNY | +3,0% | 26,0× | 7 |
| FY2028 | 45,9 mld CNY | +13,6% | 1,89 CNY | +20,0% | 21,7× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02