Finanse Atlassian Corporation (TEAM)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 13 301 · CEO: Michael Cannon-Brookes
- Cena
- 191,72 $ -6,07%
- Kapitalizacja
- 48,5 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 48,5 mld $
- Ostatni raport
- Q4 '26 złożony 2026-08-14
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 1,39 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 48,5 mld $ EV 48,5 mld $
- Przychody
- 6,57 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +13% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- -0,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -913,0× Prognozowany 34,8× (FY2027)
- P/S
- 7,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 228,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,32 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -53,8 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 7,45 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 1,71 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody powyżej o 6,2%, EPS powyżej o 24,7%Przychody 1,77 mld $ wobec oczekiwanych 1,66 mld $ (+6,2%); EPS 1,87 $ wobec 1,50 $ (+24,7%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 27,6%Przychody za Q4 '26: 1,77 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 24,5%.
- Marża operacyjna 0,2% (TTM), zmiana r/r: +2,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 107,9%, przychody: wzrost 26,0%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 53,0%Zysk przed opodatkowaniem 22,1 mln $, zysk operacyjny 10,4 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,5% przychodów (rok temu 0,9%)Zainwestowano 34,1 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-24,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,32 mld $.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,8 mld $ = 136,5% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 1,8 mld $ (rok temu 811 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 1,61 mld $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 3,6%Akcji rozwodnionych w Q4 '26: 253 mln, rok wcześniej: 263 mln.
- Gotówka netto: 6,6 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,24 mld $, dług z leasingiem: 1,23 mld $; rok temu gotówka netto: 1,7 mld $.
Ostatni kwartał: Q4 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q4 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,77 mld $ | 1,38 mld $ | +27,6% |
| Marża brutto | 86,9% | 83,1% | +3,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 211 mln $ | -28,5 mln $ | +839,9% |
| Marża operacyjna | 11,9% | -2,1% | +14,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 139 mln $ | -23,9 mln $ | +681,8% |
| Rozwodniony EPS | 0,53 $ | -0,09 $ | +683,1% |
| Przepływy operacyjne | 479 mln $ | 375 mln $ | +27,7% |
| Capex | 4,45 mln $ | 15 mln $ | -70,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | 475 mln $ | 360 mln $ | +31,7% |
| R&D | 760 mln $ | 701 mln $ | +8,5% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 394 mln $ | 351 mln $ | +12,5% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,77 mld $ | 1,66 mld $ | +6,2% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,87 $ | 1,50 $ | +24,7% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q4 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| License and Service | 1,68 mld $ | +28,1% | 95,2% | 6,26 mld $ | +27,0% | |
| Product and Service, Other | 85,3 mln $ | +18,8% | 4,8% | 310 mln $ | +8,9% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | 876 mln $ | +29,5% | 26,2% | 3,17 mld $ | +25,8% | |
| United States | 768 mln $ | – | 23,0% | 2,76 mld $ | – | |
| EMEA | 700 mln $ | +25,5% | 20,9% | 2,69 mld $ | +26,8% | |
| Other EMEA | 528 mln $ | – | 15,8% | 2 mld $ | – | |
| GERMANY | 172 mln $ | – | 5,1% | 692 mln $ | – | |
| Asia Pacific | 191 mln $ | +26,7% | 5,7% | 713 mln $ | +24,2% | |
| Other Americas | 108 mln $ | – | 3,2% | 406 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,35 mld $
- Capex
- -34,1 mln $
- Skup akcji
- -1,8 mld $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -1,23 mld $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 1,61 mld $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,32 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 136,5%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -913,0× | – | – |
| EV / EBITDA | 228,8× | 1302,1× 3 z 5 lat | 95,4× – 2159,5× |
| EV / przychody | 7,4× | 10,5× | 3,1× – 16,9× |
| Cena / FCF | 36,8× | 40,0× | 15,3× – 63,3× |
| Cena / wartość księgowa | 45,8× | 62,8× | 19,1× – 145,0× |
| Rentowność FCF | 2,7% | 3,2% | 1,6% – 6,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -1,0% | -4,4% | -16,0% – 4,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | -4,4% | -57,3% | -158,7% – -5,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 207,59 $ (+8,3%)
zakres 110,00 $ – 260,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 7,45 mld $ | +13,4% | 5,50 $ | +2721,1% | 34,8× | 16 |
| FY2028 | 8,57 mld $ | +15,1% | 6,70 $ | +21,7% | 28,6× | 8 |
| FY2029 | 10,1 mld $ | +17,3% | 8,47 $ | +26,5% | 22,6× | 5 |
| FY2030 | 11,1 mld $ | +10,3% | 8,99 $ | +6,1% | 21,3× | 3 |
| FY2031 | 12,4 mld $ | +12,1% | 0,00 $ | -100,0% | – | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (254), które Atlassian Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | -4,64 mln $ | – | – | |
| – | – | – | -21,0% | – | – | |
| – | – | – | 42,2 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 1,92 | – | – | |
| – | – | – | -7,11 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 930 tys. $ | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 263 mln $ | 222 mln $ | +18,2% | 263 mln $ | 222 mln $ | +18,2% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,27 mld $ | 778 mln $ | +63,2% | 1,27 mld $ | 778 mln $ | +63,2% |
| Accrued Employee Benefits, Current | 468 mln $ | 423 mln $ | +10,8% | 468 mln $ | 423 mln $ | +10,8% |
| Accrued Liabilities, Current | 765 mln $ | 682 mln $ | +12,2% | 765 mln $ | 682 mln $ | +12,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 156 mln $ | 148 mln $ | +5,8% | 156 mln $ | 148 mln $ | +5,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -17 mln $ | 13,2 mln $ | -228,8% | -17 mln $ | 13,2 mln $ | -228,8% |
| Additional Paid in Capital | 7,18 mld $ | 5,57 mld $ | +28,8% | 7,18 mld $ | 5,57 mld $ | +28,8% |
| Advertising Expense | – | – | – | 206 mln $ | 153 mln $ | +34,8% |
| Amortization of Deferred Hedge Gains | 0 $ | -5,99 mln $ | +100,0% | -7,16 mln $ | -26,3 mln $ | +72,8% |
| Amortization of Intangible Assets | 31,2 mln $ | 13,8 mln $ | +126,1% | 102 mln $ | 55,5 mln $ | +82,9% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 1,04 mln | -487 tys. | +313,6% | 17,3 mln | 7,45 mln | +132,2% |
| AOCI, Cash Flow Hedge, Cumulative Gain (Loss), after Tax | 6,34 mln $ | 24,7 mln $ | -74,3% | 6,34 mln $ | 24,7 mln $ | -74,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 394 mln $ | 351 mln $ | +12,5% | 1,61 mld $ | 1,36 mld $ | +17,9% |
| Asset Impairment Charges | 0 $ | 0 $ | – | 80,3 mln $ | 0 $ | – |
| Assets | 6,1 mld $ | 6,04 mld $ | +1,0% | 6,1 mld $ | 6,04 mld $ | +1,0% |
| Assets, Current | 2,8 mld $ | 3,89 mld $ | -28,1% | 2,8 mld $ | 3,89 mld $ | -28,1% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 745 mln $ | 2,22 mld $ | -66,5% | 745 mln $ | 2,22 mld $ | -66,5% |
| Business Acquisition, Goodwill, Expected Tax Deductible Amount | 0 $2025-10-20 | – | – | 0 $2025-10-20 | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 15,6 mln $ | 4,88 mln $ | +219,2% | 19,5 mln $ | 10,5 mln $ | +85,7% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 19,6 mln $ | 11,4 mln $ | +71,5% | 68,1 mln $ | 40,2 mln $ | +69,2% |
| Capitalized Contract Cost, Impairment Loss | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Capitalized Contract Cost, Net | 203 mln $ | 136 mln $ | +49,2% | 203 mln $ | 136 mln $ | +49,2% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 76 mln $ | 50,2 mln $ | +51,3% | 76 mln $ | 50,2 mln $ | +51,3% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 127 mln $ | 86,1 mln $ | +47,9% | 127 mln $ | 86,1 mln $ | +47,9% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,24 mld $ | 2,51 mld $ | -50,7% | 1,24 mld $ | 2,51 mld $ | -50,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,25 mld $ | 2,51 mld $ | -50,3% | 1,25 mld $ | 2,51 mld $ | -50,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 112 mln $ | -148 mln $ | +176,0% | -1,26 mld $ | 336 mln $ | -476,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 134 mln $ | 15,7 mln $ | +756,8% | -84,1 mln $ | -269 mln $ | +68,7% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 53,5 mln $ | 3,3 mln $ | +1521,2% | 53,5 mln $ | 3,3 mln $ | +1521,2% |
| Contract with Customer, Liability | 2,66 mld $ | 2,48 mld $ | +7,3% | 2,66 mld $ | 2,48 mld $ | +7,3% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 2,5 mld $ | 2,23 mld $ | +12,1% | 2,5 mld $ | 2,23 mld $ | +12,1% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 166 mln $ | 254 mln $ | -34,6% | 166 mln $ | 254 mln $ | -34,6% |
| Contractual Obligation | 4,69 mld $ | 2,73 mld $ | +72,2% | 4,69 mld $ | 2,73 mld $ | +72,2% |
| Contractual Obligation, to be Paid, after Year Five | 1,27 mld $ | 1,13 mld $ | +13,3% | 1,27 mld $ | 1,13 mld $ | +13,3% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Five | 709 mln $ | 190 mln $ | +272,1% | 709 mln $ | 190 mln $ | +272,1% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Four | 631 mln $ | 128 mln $ | +393,4% | 631 mln $ | 128 mln $ | +393,4% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year One | 691 mln $ | 474 mln $ | +45,8% | 691 mln $ | 474 mln $ | +45,8% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Three | 660 mln $ | 266 mln $ | +148,4% | 660 mln $ | 266 mln $ | +148,4% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Two | 730 mln $ | 543 mln $ | +34,3% | 730 mln $ | 543 mln $ | +34,3% |
| Cost of Goods and Services Sold | 238 mln $ | 234 mln $ | +1,7% | 997 mln $ | 895 mln $ | +11,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,27 mln $ | -1,25 mln $ | +201,7% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 94,2 mln $ | 150 mln $ | -37,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 99 mln $ | 153 mln $ | -35,4% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,47 mln $ | 4,53 mln $ | -23,4% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 10,4 mln $ | 12,3 mln $ | -15,2% | 10,4 mln $ | 12,3 mln $ | -15,2% |
| Debt Issuance Costs Incurred During Noncash or Partial Noncash Transaction | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Realized Gain (Loss) | 0 $ | 0 $ | – | 228 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -22,7 mln $ | 927 tys. $ | -2546,7% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 925 tys. $ | 1,86 mln $ | -50,2% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 4,09 mln $ | 3,76 mln $ | +8,7% | 4,09 mln $ | 3,76 mln $ | +8,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 14,5 mln $ | 5,78 mln $ | +150,4% | -23,1 mln $ | 4,6 mln $ | -602,0% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 27,9 mln $ | 23,9 mln $ | +16,6% | 27,9 mln $ | 23,9 mln $ | +16,6% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | – | – | – | -23,1 mln $ | 4,05 mln $ | -669,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,33 mln $ | 1,81 mln $ | -173,5% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-K 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-K 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-Q 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02