Finanse Sumitomo Electric Industries (SUMIELEC)
JPX · Consumer Cyclical · Auto - Parts · Pracownicy: 302 972 · CEO: Masayoshi Matsumoto
- Cena
- 1660,00 JPY -6,21%
- Kapitalizacja
- 5,18 bln JPY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 5,66 bln JPY
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-02-04 Prognoza EPS: 28,97 JPY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 5,18 bln JPY EV 5,66 bln JPY
- Przychody
- 5,5 bln JPY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +9% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 7,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 12,0× Prognozowany 14,1× (FY2027)
- P/S
- 0,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 7,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 431 mld JPY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 5,58 bln JPY Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2027-02-04 Prognoza przychodów: 1,38 bln JPY
- Dywidenda
- 38,50 JPY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-30): przychody powyżej o 7,8%, EPS powyżej o 15,3%Przychody 1,44 bln JPY wobec oczekiwanych 1,33 bln JPY (+7,8%); EPS 29,80 JPY wobec 25,84 JPY (+15,3%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 17,1%Przychody za Q2 '27: 1,43 bln JPY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 12,3%.
- Marża operacyjna 8,8% (TTM), zmiana r/r: +1,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 36,8%, przychody: wzrost 14,5%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 16,9%Zysk przed opodatkowaniem 583 mld JPY, zysk operacyjny 485 mld JPY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,0%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 3,12 mld, rok wcześniej: 3,12 mld.
- Dług netto: 481 mld JPYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 223 mld JPY, dług z leasingiem: 705 mld JPY; rok temu dług netto: 329 mld JPY.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,43 bln JPY | 1,23 bln JPY | +17,1% |
| Marża brutto | 20,2% | 19,8% | +0,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 123 mld JPY | 92,7 mld JPY | +32,1% |
| Marża operacyjna | 8,5% | 7,6% | +1,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 93 mld JPY | 62,8 mld JPY | +48,0% |
| Rozwodniony EPS | 29,80 JPY | 20,14 JPY | +48,0% |
| Przepływy operacyjne | – | 0 JPY | – |
| Capex | – | 0 JPY | – |
| Wolne przepływy pieniężne | – | 0 JPY | – |
| R&D | 0 JPY | 0 JPY | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | – | 0 JPY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-30| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,44 bln JPY | 1,33 bln JPY | +7,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 29,80 JPY | 25,84 JPY | +15,3% |
Z raportu z 2026-10-30 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Wolne przepływy pieniężne
- –
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- –
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 12,0× | 12,6× | 9,9× – 17,7× |
| EV / EBITDA | 7,1× | 5,7× | 4,4× – 9,4× |
| EV / przychody | 1,0× | 0,7× | 0,5× – 1,4× |
| Cena / FCF | 0,0× | 16,6× 4 z 5 lat | 8,3× – 32,2× |
| Cena / wartość księgowa | 1,8× | 1,1× | 0,6× – 2,4× |
| Rentowność FCF | 0,0% | 4,6% | -8,6% – 12,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 9,4% | 5,3% | 2,7% – 8,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | 15,8% | 8,0% | 5,4% – 13,5% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 5,58 bln JPY | +9,3% | 117,64 JPY | -0,7% | 14,1× | 11 |
| FY2028 | 5,94 bln JPY | +6,4% | 140,91 JPY | +19,8% | 11,8× | 11 |
| FY2029 | 6,37 bln JPY | +7,3% | 168,60 JPY | +19,6% | 9,8× | 10 |
| FY2030 | 6,72 bln JPY | +5,4% | 190,10 JPY | +12,8% | 8,7× | 4 |
| FY2031 | 6,8 bln JPY | +1,2% | 197,60 JPY | +3,9% | 8,4× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02