Finanse Spire Global, Inc. (SPIR)
NYSE · Industrials · Specialty Business Services · Pracownicy: 375 · CEO: Theresa Condor
- Cena
- 8,87 $ -8,37%
- Kapitalizacja
- 347 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 315 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-13
- Następny raport
- 2026-11-10 Prognoza EPS: -0,23 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 347 mln $ EV 315 mln $
- Przychody
- 62,4 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +12% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -145,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -3,3× Prognozowany -7,0× (FY2026)
- P/S
- 5,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -4,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -109 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -90,6 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 80 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-10 Prognoza przychodów: 20,6 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-12): przychody poniżej o 0,5%, EPS poniżej o 17,0%Przychody 18 mln $ wobec oczekiwanych 18,1 mln $ (-0,5%); EPS -0,31 $ wobec -0,27 $ (-17,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r -5,9%Przychody za Q2 '26: 18 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -35,2%.
- Marża operacyjna -125,6% (TTM), zmiana r/r: -30,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 11,8%, przychody: wzrost -33,1%.
- Capex: 54,0% przychodów (rok temu 28,4%)Zainwestowano 33,7 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+27,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -109 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 19,3%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 38,3 mln, rok wcześniej: 32,1 mln.
- Gotówka netto: 84,9 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 91,7 mln $, dług z leasingiem: 6,8 mln $; rok temu gotówka netto: 104 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 18 mln $ | 19,2 mln $ | -5,9% |
| Marża brutto | 34,1% | 48,9% | -14,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -19,9 mln $ | -19 mln $ | -4,5% |
| Marża operacyjna | -110,2% | -99,2% | -11,0 pkt proc. |
| Zysk netto | -20 mln $ | 119 mln $ | -116,8% |
| Rozwodniony EPS | -0,52 $ | 3,72 $ | -114,0% |
| Przepływy operacyjne | -23,4 mln $ | -35,1 mln $ | +33,4% |
| Capex | 5,45 mln $ | 3,61 mln $ | +51,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | -28,8 mln $ | -38,7 mln $ | +25,5% |
| R&D | 8,18 mln $ | 10,2 mln $ | -19,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 3,04 mln $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-08-12| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 18 mln $ | 18,1 mln $ | -0,5% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,31 $ | -0,27 $ | -17,0% |
Z raportu z 2026-08-12 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -75 mln $
- Capex
- -33,7 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -9,09 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 6,79 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -109 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -3,3× | 4,5× 1 z 5 lat | 4,5× – 4,5× |
| EV / EBITDA | -4,3× | 2,8× 1 z 5 lat | 2,8× – 2,8× |
| EV / przychody | 5,0× | 3,2× | 2,6× – 3,9× |
| Cena / FCF | -3,2× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 2,4× | 2,2× 4 z 5 lat | 1,1× – 4,1× |
| Rentowność FCF | -31,3% | -34,6% | -49,7% – -13,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -46,6% | -38,0% | -56,6% – -25,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | -75,2% | 118,3% | -205,3% – 879,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 20,50 $ (+131,1%)
zakres 15,00 $ – 24,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 80 mln $ | +11,8% | -1,27 $ | -185,0% | -7,0× | 2 |
| FY2027 | 100 mln $ | +25,4% | -0,52 $ | +59,2% | -17,2× | 2 |
| FY2028 | 132 mln $ | +31,6% | -0,47 $ | +9,0% | -18,9× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (276), które Spire Global, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 12,4 mln $ | 8,89 mln $ | +39,2% | 14,9 mln $ | 11,6 mln $ | +28,2% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 6,38 mln $ | 7,48 mln $ | -14,8% | 4,18 mln $ | 11,9 mln $ | -65,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 382 tys. $ | 364 tys. $ | +4,9% | 169 tys. $ | 148 tys. $ | +14,2% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 0 $2025-12-31 | 1,34 mln $ | -100,0% | 0 $ | 4,03 mln $ | -100,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 13,6 mln $ | 20,9 mln $ | -34,7% | 22,3 mln $ | 16,4 mln $ | +36,1% |
| Accrued Professional Fees, Current | 2,02 mln $ | 4,4 mln $ | -54,1% | 4,39 mln $ | 2,62 mln $ | +67,6% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 24,3 mln $2025-12-31 | 25,7 mln $ | -5,7% | 24,3 mln $ | 25,7 mln $ | -5,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -5,66 mln $ | -5 mln $ | -13,1% | -5,44 mln $ | -9,77 mln $ | +44,4% |
| Additional Paid in Capital | 683 mln $ | 597 mln $ | +14,5% | 606 mln $ | 537 mln $ | +12,9% |
| Advertising Expense | – | – | – | 300 tys. $ | 600 tys. $ | -50,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 400 tys. $ | 400 tys. $ | 0,0% | 1,5 mln $ | 3,2 mln $ | -53,1% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 5,25 mln | 4,08 mln | +28,7% | 3,3 mld | 5,82 mld | -43,4% |
| Asset Impairment Charges | 3,01 mln $2025-12-31 | 2,55 mln $ | +18,1% | 9,28 mln $ | 4,02 mln $ | +130,7% |
| Assets | 227 mln $ | 240 mln $ | -5,4% | 211 mln $ | 194 mln $ | +9,0% |
| Assets Held-for-sale, Not Part of Disposal Group | 0 $2025-12-31 | – | – | 0 $ | – | – |
| Assets Held-for-sale, Not Part of Disposal Group, Current, Other | 0 $2025-12-31 | 57 mln $ | -100,0% | 0 $ | 57 mln $ | -100,0% |
| Assets, Current | 110 mln $ | 132 mln $ | -17,0% | 93,8 mln $ | 92,2 mln $ | +1,8% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Asset | 27 tys. $2025-12-31 | -518 tys. $ | +105,2% | 1,46 mln $ | -1,24 mln $ | +217,8% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 0 $ | 227 tys. $ | -100,0% | – | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 32 tys. $ | 1,3 mln $ | -97,5% | 2,96 mln $ | 2,26 mln $ | +30,7% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 38,8 mln $ | 36,1 mln $ | +7,5% | 24,8 mln $ | 19,2 mln $ | +29,2% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 24,8 mln $2025-12-31 | 19,2 mln $ | +29,1% | 24,8 mln $ | 19,2 mln $ | +29,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 39,4 mln $ | 36,7 mln $ | +7,3% | 25,4 mln $ | 19,7 mln $ | +29,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 22,8 mln $ | 229 tys. $ | +9840,6% | 5,71 mln $ | -9,95 mln $ | +157,4% |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | – | – | – | 597 tys.2023-09-27 | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $2025-12-31 | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 4 tys. $ | 3 tys. $ | +33,3% | 3 tys. $ | 3 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -20,3 mln $ | 127 mln $ | -116,0% | 55,6 mln $ | -109 mln $ | +151,2% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 4,65 mln $ | 2,38 mln $ | +95,5% | 1,78 mln $ | 785 tys. $ | +126,5% |
| Contract with Customer, Asset, Purchase | 2,93 mln $ | 922 tys. $ | +217,4% | 2,54 mln $ | 659 tys. $ | +285,7% |
| Contract with Customer, Asset, Reclassified to Receivable | -207 tys. $ | -829 tys. $ | +75,0% | -1,63 mln $ | -4,7 mln $ | +65,3% |
| Contract with Customer, Liability | 46,5 mln $ | 49,1 mln $ | -5,3% | 49,4 mln $ | 45,5 mln $ | +8,4% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 32,6 mln $ | 24,6 mln $ | +32,6% | 35,2 mln $ | 22 mln $ | +59,5% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 13,9 mln $ | 24,5 mln $ | -43,4% | 23,5 mln $2024-12-31 | 17,9 mln $ | +31,1% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | -6,1 mln $ | -8,37 mln $ | +27,2% | -24,2 mln $ | -35,6 mln $ | +32,0% |
| Cost of Revenue | 11,9 mln $ | 9,81 mln $ | +21,3% | 42,4 mln $ | 70,6 mln $ | -39,9% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,22 mln $ | 41 tys. $ | +2875,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,85 mln $ | 107 tys. $ | +1627,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 628 tys. $ | 66 tys. $ | +851,5% |
| Debt Issuance Costs, Net | – | – | – | 4,51 mln $2024-12-31 | 9,01 mln $ | -50,0% |
| Deferred Costs, Current | 131 tys. $ | 221 tys. $ | -40,7% | 121 tys. $ | 297 tys. $ | -59,3% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,76 mln $ | 52 tys. $ | +3290,4% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,76 mln $ | 52 tys. $ | +3290,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 11,6 mln $2025-12-31 | 12,5 mln $ | -7,0% | 11,6 mln $ | 12,5 mln $ | -7,0% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 242 tys. $2025-12-31 | 239 tys. $ | +1,3% | 242 tys. $ | 239 tys. $ | +1,3% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 102 mln $2025-12-31 | 159 mln $ | -36,1% | 102 mln $ | 159 mln $ | -36,1% |
| Deferred Tax Assets, Investment in Subsidiaries | 0 $2025-12-31 | 1,73 mln $ | -100,0% | 0 $ | 1,73 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 2,93 mln $2025-12-31 | 17,5 mln $ | -83,2% | 2,93 mln $ | 17,5 mln $ | -83,2% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 63,3 mln $2025-12-31 | 103 mln $ | -38,8% | 63,3 mln $ | 103 mln $ | -38,8% |
| Deferred Tax Assets, Other | 10,2 mln $2025-12-31 | 14,3 mln $ | -28,6% | 10,2 mln $ | 14,3 mln $ | -28,6% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 1,07 mln $2025-12-31 | 7,49 mln $ | -85,7% | 1,07 mln $ | 7,49 mln $ | -85,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 5,01 mln $2025-12-31 | 5,6 mln $ | -10,5% | 5,01 mln $ | 5,6 mln $ | -10,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 1,71 mln $2025-12-31 | 1,97 mln $ | -13,1% | 1,71 mln $ | 1,97 mln $ | -13,1% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 98,9 mln $2025-12-31 | 142 mln $ | -30,3% | 98,9 mln $ | 142 mln $ | -30,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Deferred Expense, Reserves and Accruals | 3,45 mln $2025-12-31 | 4,9 mln $ | -29,7% | 3,45 mln $ | 4,9 mln $ | -29,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 5,64 mln $2025-12-31 | 18,3 mln $ | -69,3% | 5,64 mln $ | 18,3 mln $ | -69,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 1,29 mln $2025-12-31 | 11,9 mln $ | -89,1% | 1,29 mln $ | 11,9 mln $ | -89,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02