Finanse SoundHound AI, Inc. (SOUN)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 954 · CEO: Keyvan Mohajer
- Cena
- 4,22 $ -3,21%
- Kapitalizacja
- 1,87 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 1,68 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-10
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: -0,13 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 1,87 mld $ EV 1,68 mld $
- Przychody
- 203 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +41% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -67,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -12,6× Prognozowany -10,4× (FY2026)
- P/S
- 9,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -17,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -118 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -137 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 238 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 61,7 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 18,2%, EPS powyżej o 24,2%Przychody 61,9 mln $ wobec oczekiwanych 52,4 mln $ (+18,2%); EPS -0,10 $ wobec -0,13 $ (+24,2%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 45,0%Przychody za Q2 '26: 61,9 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 98,9%.
- Marża operacyjna -89,7% (TTM), zmiana r/r: +93,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 24,3%, przychody: wzrost 54,6%.
- Capex: 1,7% przychodów (rok temu 0,5%)Zainwestowano 3,53 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+436,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -118 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 6,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 428 mln, rok wcześniej: 402 mln.
- Gotówka netto: 197 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 203 mln $, dług z leasingiem: 5,44 mln $; rok temu gotówka netto: 226 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 61,9 mln $ | 42,7 mln $ | +45,0% |
| Marża brutto | 36,8% | 39,0% | -2,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -47 mln $ | -78,1 mln $ | +39,8% |
| Marża operacyjna | -75,9% | -182,9% | +106,9 pkt proc. |
| Zysk netto | -42,8 mln $ | -74,7 mln $ | +42,7% |
| Rozwodniony EPS | -0,10 $ | -0,19 $ | +47,4% |
| Przepływy operacyjne | -33,7 mln $ | -24,5 mln $ | -37,6% |
| Capex | 354 tys. $ | 192 tys. $ | +84,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | -34,1 mln $ | -24,7 mln $ | -38,0% |
| R&D | 27,1 mln $ | 25,8 mln $ | +5,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 20,6 mln $ | 23,8 mln $ | -13,4% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 61,9 mln $ | 52,4 mln $ | +18,2% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,10 $ | -0,13 $ | +24,2% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hosted Services | 32 mln $ | +45,8% | 72,6% | 118 mln $ | +50,1% | |
| Licensing | 7,68 mln $ | +101,5% | 17,4% | 49 mln $ | +106,7% | |
| Professional Service | 4,42 mln $ | +35,9% | 10,0% | 16,2 mln $ | +27,8% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q1 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 32,5 mln $ | +74,5% | 73,5% | 122 mln $ | +98,4% | |
| Other Countries | 7,12 mln $ | +5,8% | 16,1% | 42,9 mln $ | +131,4% | |
| Gsx Korea | – | – | – | – | – | |
| china | – | – | – | – | – | |
| Ireland | – | – | – | – | – | |
| FRANCE | – | – | – | – | – | |
| JAPAN | 4,58 mln $ | – | 10,4% | – | – | |
| CHINA | – | – | – | – | – | |
| Korea, Republic Of | – | – | – | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -115 mln $
- Capex
- -3,53 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -81,1 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -1,31 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 78,5 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -118 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -12,6× | – | – |
| EV / EBITDA | -17,4× | 148,8× 1 z 5 lat | 148,8× – 148,8× |
| EV / przychody | 8,3× | 38,6× | 10,1× – 77,0× |
| Cena / FCF | -15,9× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 3,7× | 20,9× 3 z 5 lat | 8,7× – 36,8× |
| Rentowność FCF | -6,3% | -11,4% | -34,2% – -1,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -30,4% | -183,7% | -541,2% – -3,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | -30,2% | -33,7% | -315,7% – 319,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 9,33 $ (+121,1%)
zakres 6,00 $ – 12,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 238 mln $ | +40,9% | -0,41 $ | -1077,7% | -10,4× | 4 |
| FY2027 | 340 mln $ | +43,0% | -0,49 $ | -21,1% | -8,6× | 3 |
| FY2028 | 408 mln $ | +19,8% | 0,00 $ | +100,0% | – | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (275), które SoundHound AI, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 7,57 mln $ | 10,2 mln $ | -25,4% | 10,6 mln $ | 5,56 mln $ | +90,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 27,1 mln $ | 19,7 mln $ | +37,7% | 32,3 mln $ | 23,2 mln $ | +39,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 3,38 mln $ | 2,46 mln $ | +37,4% | 2,25 mln $ | 726 tys. $ | +210,5% |
| Accrued Income Taxes, Noncurrent | 2,18 mln $ | 3,08 mln $ | -29,4% | 2,25 mln $ | 3,08 mln $ | -26,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 31,4 mln $ | 19 mln $ | +65,5% | 26,3 mln $ | 26,3 mln $ | +0,1% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 159 tys. $ | 178 tys. $ | -10,7% | 140 tys. $ | 205 tys. $ | -31,7% |
| Additional Paid in Capital | 1,52 mld $ | 1,25 mld $ | +21,5% | 1,42 mld $ | 1,13 mld $ | +26,2% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Stock Issued, Issuance Costs | – | – | – | 915 tys. $2023-12-31 | – | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | – | – | – | 4,14 mln $2023-12-31 | – | – |
| Advertising Expense | – | – | – | 3,6 mln $ | 2,8 mln $ | +28,6% |
| Amortization | 9,9 mln $ | 7,6 mln $ | +30,3% | 33 mln $ | 14,8 mln $ | +123,0% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 0 $2025-12-31 | 35 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 1,62 mln $ | -100,0% |
| Amortization of Deferred Sales Commissions | 461 tys. $ | 0 $ | – | 1,63 mln $ | 0 $ | – |
| Amortization of Intangible Assets | 5,17 mln $ | 3,48 mln $ | +48,5% | 15,9 mln $ | 7,12 mln $ | +123,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 13,1 mln | 12,8 mln | +2,6% | 24,7 mln | 28,9 mln | -14,7% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 21,6 mln $ | 23,8 mln $ | -9,3% | 83,1 mln $ | 33,1 mln $ | +150,6% |
| Assets | 668 mln $ | 579 mln $ | +15,3% | 688 mln $ | 554 mln $ | +24,2% |
| Assets, Current | 277 mln $ | 282 mln $ | -1,8% | 329 mln $ | 256 mln $ | +28,8% |
| Business Combination, Bargain Purchase, Gain Recognized, Amount | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 1,22 mln $ | -100,0% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | -3,7 mln $ | 31,4 mln $ | -111,8% | -163 mln $ | 223 mln $ | -173,3% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 0 $ | – | – | 4,4 mln $ | 0 $ | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 83,6 mln $ | 142 mln $ | -41,1% | 129 mln $ | 287 mln $ | -55,0% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | – | – | – | 100 tys. $ | 0 $ | – |
| Capitalized Computer Software, Gross | 6,4 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 6,4 mln $ | 0 $ | – |
| Capitalized Contract Cost, Net | 3,7 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 3,7 mln $ | 0 $ | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 203 mln $ | 230 mln $ | -12,0% | 248 mln $ | 198 mln $ | +25,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 203 mln $ | 231 mln $ | -12,0% | 249 mln $ | 199 mln $ | +25,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -12,9 mln $ | -15,2 mln $ | +15,4% | 50,3 mln $ | 89,9 mln $ | -44,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -42,8 mln $ | -74,8 mln $ | +42,7% | -14,1 mln $ | -351 mln $ | +96,0% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 17,3 mln $ | 10,7 mln $ | +62,7% | 20,5 mln $ | 13,2 mln $ | +55,0% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 48,1 mln $ | 23,6 mln $ | +103,4% | 29,9 mln $ | 12,9 mln $ | +132,2% |
| Contract with Customer, Liability | – | – | – | 9,2 mln $2024-01-01 | 13,4 mln $ | -31,3% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 23,7 mln $ | 23,7 mln $ | +0,1% | 24 mln $ | 23,9 mln $ | +0,7% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 5,16 mln $ | 6,13 mln $ | -15,8% | 8,2 mln $ | 6,86 mln $ | +19,4% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 11,3 mln $ | 10,9 mln $ | +3,7% | 24,1 mln $ | 5,1 mln $ | +372,5% |
| Contract with Customer, Receivable, Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 22,3 mln $ | 17,3 mln $ | +29,0% | 16,9 mln $ | 12 mln $ | +41,5% |
| Contractual Obligation | 60 mln $2026-03-31 | 74,5 mln $ | -19,5% | 64 mln $ | 78 mln $ | -17,9% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Remainder of Fiscal Year | 12 mln $2026-03-31 | 10,5 mln $ | +14,3% | – | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year One | 24 mln $2026-03-31 | 16 mln $ | +50,0% | 16 mln $ | 14 mln $ | +14,3% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Three | 24 mln $2025-12-31 | 24 mln $ | 0,0% | 24 mln $ | 24 mln $ | 0,0% |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Two | 24 mln $2026-03-31 | 24 mln $ | 0,0% | 24 mln $ | 16 mln $ | +50,0% |
| Conversion of Stock, Amount Converted | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 14,2 mln $ | -100,0% |
| Cost of Revenue | 34 mln $ | 26 mln $ | +30,5% | 97,4 mln $ | 43,3 mln $ | +124,8% |
| Cost, Amortization | 4,7 mln $ | 4,1 mln $ | +14,6% | 17,2 mln $ | 7,7 mln $ | +123,4% |
| Costs and Expenses | 105 mln $ | 121 mln $ | -12,9% | 192 mln $ | 426 mln $ | -54,9% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,39 mln $ | 2,93 mln $ | +15,7% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,39 mln $ | 2,94 mln $ | +15,6% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 2 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -10,5 mln $ | +100,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,34 mln $ | 10 tys. $ | +13 280,0% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 28 tys. $ | 4 tys. $ | +600,0% | 29 tys. $ | 4 tys. $ | +625,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 24 tys. $ | 1 tys. $ | +2300,0% | 1,34 mln $ | -12,2 mln $ | +111,0% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 1,4 mln $ | – | – | 1,36 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -1,7 mln $ | +100,0% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 4,87 mln $2025-12-31 | 5,26 mln $ | -7,4% | 4,87 mln $ | 5,26 mln $ | -7,4% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 299 mln $2025-12-31 | 211 mln $ | +41,5% | 299 mln $ | 211 mln $ | +41,5% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 29,5 mln $2025-12-31 | 23,9 mln $ | +23,2% | 29,5 mln $ | 23,9 mln $ | +23,2% |
| Deferred Tax Assets, Net | – | – | – | 4 tys. $2024-12-31 | 11 tys. $ | -63,6% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 39 mln $2025-12-31 | 41,2 mln $ | -5,3% | 39 mln $ | 41,2 mln $ | -5,3% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02