Finanse NuScale Power Corporation (SMR)
NYSE · Industrials · Electrical Equipment & Parts · Pracownicy: 428 · CEO: John Lawrence Hopkins
- Cena
- 5,62 $ -5,07%
- Kapitalizacja
- 1,68 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 915 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-05
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 1,68 mld $ EV 915 mln $
- Przychody
- 10,7 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- -3888,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -2,2×
- P/S
- 156,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -1,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -777 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -416 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2026-11-05
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody poniżej o 99,1%, EPS zgodnie z oczekiwaniamiPrzychody 75 tys. $ wobec oczekiwanych 8,8 mln $ (-99,1%); EPS -0,13 $ wobec -0,13 $ (+0,2%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -99,1%Przychody za Q2 '26: 75 tys. $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 544,4%.
- Marża operacyjna -6854,0% (TTM), zmiana r/r: -6620,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -458,1%, przychody: wzrost -81,0%.
- Capex: 4,8% przychodów (rok temu 0,1%)Zainwestowano 508 tys. $ w ostatnich 4 kwartałach (+1054,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -777 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 22,7%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 164 mln, rok wcześniej: 133 mln.
- Gotówka netto: 1,07 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,07 mld $, dług z leasingiem: 5,94 mln $; rok temu gotówka netto: 421 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 75 tys. $ | 8,05 mln $ | -99,1% |
| Marża brutto | -202,7% | 22,1% | -224,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -64 mln $ | -43,1 mln $ | -48,6% |
| Marża operacyjna | -85 337,3% | -534,9% | -84 802,4 pkt proc. |
| Zysk netto | -47,5 mln $ | -17,6 mln $ | -169,5% |
| Rozwodniony EPS | -0,29 $ | -0,13 $ | -123,1% |
| Przepływy operacyjne | -58,2 mln $ | -33,3 mln $ | -74,6% |
| Capex | -1,52 mln $ | -67 tys. $ | -2171,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | -56,7 mln $ | -33,3 mln $ | -70,4% |
| R&D | 18,4 mln $ | 11,8 mln $ | +56,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 75 tys. $ | 8,8 mln $ | -99,1% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,13 $ | -0,13 $ | +0,2% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Other | 0 $ | -100,0% | – | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -776 mln $
- Capex
- -508 tys. $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 14,7 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -777 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -2,2× | – | – |
| EV / EBITDA | -1,3× | – | – |
| EV / przychody | 85,6× | 128,9× | 18,4× – 318,8× |
| Cena / FCF | -2,2× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 0,4× | 3,7× | 2,0× – 6,6× |
| Rentowność FCF | -46,4% | -31,0% | -76,6% – -6,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -36,3% | -112,5% | -198,4% – -30,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | -31,8% | -63,9% | -154,7% – -22,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 9,86 $ (+75,4%)
zakres 5,00 $ – 16,00 $ · rekomendacja Buy
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (182), które NuScale Power Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts and Other Receivables, Net, Current | 13,2 mln $ | 12,8 mln $ | +3,1% | 8,38 mln $ | 21,1 mln $ | -60,3% |
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 19,8 mln $ | 64,6 mln $ | -69,4% | 287 mln $ | 47,9 mln $ | +497,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 0 $ | – | – | 0 $ | 1 mln $ | -100,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 1 tys. $2025-09-30 | – | – | 1 mln $ | – | – |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 17,3 mln $ | 18,4 mln $ | -6,1% | 16,7 mln $ | 17,9 mln $ | -6,5% |
| Additional Paid in Capital | 2,89 mld $ | 1,1 mld $ | +162,0% | 1,9 mld $ | 996 mln $ | +91,0% |
| Advertising Expense | – | – | – | 35,8 mln $ | 20 mln $ | +79,2% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 177 tys. $ | 177 tys. $ | 0,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 28,8 mln | 161 mln | -82,1% | 28,3 mln | 166 mln | -82,9% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 6,51 mln $ | 5,24 mln $ | +24,3% | 19,2 mln $ | 13,6 mln $ | +40,4% |
| Assets | 2,05 mld $ | 606 mln $ | +237,9% | 1,41 mld $ | 545 mln $ | +159,3% |
| Assets, Current | 1,1 mld $ | 443 mln $ | +148,8% | 1,27 mld $ | 471 mln $ | +170,1% |
| Business Development | 495 mln $2025-09-30 | – | – | 507 mln $ | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 0 $2026-03-31 | 65 tys. $ | -100,0% | 0 $2022-12-31 | 0 $ | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 766 mln $ | 298 mln $ | +157,5% | 836 mln $ | 402 mln $ | +108,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 776 mln $ | 303 mln $ | +156,3% | 842 mln $ | 407 mln $ | +106,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 430 mln $ | -194 mln $ | +321,9% | 435 mln $ | 281 mln $ | +54,6% |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | 02025-12-31 | 0 | – | 0 | 0 | – |
| Contract with Customer, Liability, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Modification of Contract | -175 tys. $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | 240 tys. $ | 299 tys. $ | -19,7% | 613 tys. $ | 762 tys. $ | -19,6% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 513 tys. $ | 343 tys. $ | +49,6% | 335 tys. $ | 181 tys. $ | +85,1% |
| Contractual Obligation | 168 mln $ | 194 mln $ | -13,4% | 398 mln $ | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, after Year Five | 5,45 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Five | 1,66 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Four | 1,65 mln $ | 3,3 mln $ | -50,1% | 34 tys. $ | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year One | 39,9 mln $ | 86,1 mln $ | -53,7% | 339 mln $ | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Three | 14,2 mln $ | 19,2 mln $ | -26,2% | 5,13 mln $ | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Two | 106 mln $ | 85,9 mln $ | +22,9% | 53,8 mln $ | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 227 tys. $ | 6,27 mln $ | -96,4% | 20 mln $ | 4,94 mln $ | +306,1% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 322 tys. $ | 1,94 mln $ | -83,4% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 127 tys. $2025-12-31 | 69 tys. $ | +84,1% | 127 tys. $ | 69 tys. $ | +84,1% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,31 mld $2025-12-31 | 250 mln $ | +426,2% | 1,31 mld $ | 250 mln $ | +426,2% |
| Deferred Tax Assets, Investment in Subsidiaries | 1,21 mld $2025-12-31 | 219 mln $ | +453,2% | 1,21 mld $ | 219 mln $ | +453,2% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 98,5 mln $2025-12-31 | 30 mln $ | +227,8% | 98,5 mln $ | 30 mln $ | +227,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 0 $2025-12-31 | 17 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 17 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 1,74 mln $2025-12-31 | 203 tys. $ | +756,2% | 1,74 mln $ | 203 tys. $ | +756,2% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 1,31 mld $2025-12-31 | 250 mln $ | +426,2% | 1,31 mld $ | 250 mln $ | +426,2% |
| Defined Contribution Plan, Cost | 497 tys. $ | 365 tys. $ | +36,2% | 2,12 mln $ | 2,1 mln $ | +1,2% |
| Depreciation | 289 tys. $ | 260 tys. $ | +11,2% | 1 mln $ | 1,67 mln $ | -39,7% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 334 tys. $ | 305 tys. $ | +9,5% | – | – | – |
| Earnings Per Share, Basic | -0,13 $ | -0,13 $ | 0,0% | -2,17 $ | -1,47 $ | -47,6% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,13 $ | -0,13 $ | 0,0% | -2,17 $ | -1,47 $ | -47,6% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -139 mln $ | -72,8 mln $ | -91,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 75,4 mln $ | 11,1 mln $ | +582,1% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -11,3% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Enacted Tax Rate, Amount | – | – | – | 0 $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Enacted Tax Rate, Percent | – | – | – | 0,0% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Noncontrolling Interest Income (Loss), Amount | – | – | – | -64,8 mln $ | -43,9 mln $ | -47,6% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Noncontrolling Interest Income (Loss), Percent | – | – | – | 9,8% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Adjustments, Amount | – | – | – | 268 tys. $ | 244 tys. $ | +9,8% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Adjustments, Percent | – | – | – | 0,0% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Percent | 0,0% | 0,0% | – | 0,0% | 5,0% | -100,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, State and Local Income Taxes, Amount | – | – | – | -3,35 mln $ | -1,7 mln $ | -97,1% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, State and Local Income Taxes, Percent | – | – | – | 0,5% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Credit, Amount | – | – | – | 0 $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Credit, Percent | – | – | – | 0,0% | – | – |
| EffectiveIncomeTaxRateReconciliationCrossBorderTaxEffectAmount | – | – | – | 0 $ | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02