Finanse Summit Therapeutics Inc. (SMMT)
NASDAQ · Healthcare · Biotechnology · Pracownicy: 265 · CEO: Robert W. Duggan
- Cena
- 16,03 $ -1,05%
- Kapitalizacja
- 12,8 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 12,4 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-07-23
- Następny raport
- 2026-11-02 Prognoza EPS: -0,28 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 12,8 mld $ EV 12,4 mld $
- Przychody
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Konsensus na FY2026
- Marża netto
- – Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -14,3× Prognozowany -13,8× (FY2026)
- P/S
- 0,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -14,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,66 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-02 Prognoza przychodów: 72,1 tys. $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-07-23): przychody b/d, EPS poniżej o 2,0%Przychody – wobec oczekiwanych 114 tys. $ (–); EPS -0,28 $ wobec -0,27 $ (-2,0%).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 4,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 778 mln, rok wcześniej: 743 mln.
- Gotówka netto: 670 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 691 mln $, dług z leasingiem: 20,4 mln $; rok temu gotówka netto: 214 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 0 $ | 0 $ | – |
| Zysk operacyjny | -220 mln $ | -414 mln $ | +46,8% |
| Zysk netto | -216 mln $ | -412 mln $ | +47,7% |
| Rozwodniony EPS | -0,28 $ | -0,56 $ | +50,0% |
| Przepływy operacyjne | -168 mln $ | -49 mln $ | -242,6% |
| Capex | 968 tys. $ | 0 $ | – |
| Wolne przepływy pieniężne | -169 mln $ | -49 mln $ | -244,6% |
| R&D | 158 mln $ | 152 mln $ | +4,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 86,3 mln $ | 351 mln $ | -75,4% |
Raport vs konsensus
2026-07-23| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| EPS (baza konsensusu) | -0,28 $ | -0,27 $ | -2,0% |
Z raportu z 2026-07-23 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '22 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| License and Service | 3,97 mln $ | +1482,9% | 100,0% | 4,68 mln $ | +158,6% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '22 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Latin America | 220 tys. $ | -83,2% | 100,0% | 956 tys. $ | -45,2% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Wolne przepływy pieniężne
- –
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- –
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -14,3× | – | – |
| EV / EBITDA | -14,5× | – | – |
| EV / przychody | 0,0× | 892,7× 2 z 5 lat | 147,2× – 1638,1× |
| Cena / FCF | -31,4× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 19,8× | 21,2× | 4,0× – 41,0× |
| Rentowność FCF | -3,2% | -6,5% | -21,8% – -0,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -134,1% | -141,5% | -326,0% – -11,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | -204,3% | -246,3% | -784,6% – -56,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 31,00 $ (+93,4%)
zakres 20,00 $ – 41,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 3,66 mln $ | – | -1,16 $ | +19,4% | -13,8× | 9 |
| FY2027 | 59,5 mln $ | +1528,4% | -1,13 $ | +2,4% | -14,2× | 8 |
| FY2028 | 581 mln $ | +876,5% | -0,69 $ | +39,0% | -23,2× | 7 |
| FY2029 | 1,7 mld $ | +193,2% | 0,09 $ | +112,7% | 182,1× | 2 |
| FY2030 | 3,83 mld $ | +124,9% | 1,57 $ | +1681,7% | 10,2× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (168), które Summit Therapeutics Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 22,9 mln $ | 23 mln $ | -0,4% | 20,3 mln $ | 4,64 mln $ | +337,7% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 2,97 mln $ | 1,02 mln $ | +190,2% | 7,01 mln $ | 2,58 mln $ | +172,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 65,1 mln $ | 26,1 mln $ | +148,8% | 32,1 mln $ | 19,6 mln $ | +64,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -2,67 mln $ | -2,75 mln $ | +3,2% | -2,54 mln $ | -2,29 mln $ | -11,2% |
| Additional Paid in Capital | 3,32 mld $ | 2,1 mld $ | +58,4% | 2,95 mld $ | 1,6 mld $ | +84,4% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Stock Issued, Issuance Costs | 3,46 mln $ | – | – | 619 tys. $2023-12-31 | 111 tys. $ | +457,7% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 213 tys. | 43,5 mln | -99,5% | 116 mln | 73,6 mln | +57,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 68,7 mln $ | 479 mln $ | -85,6% | 732 mln $ | 51 mln $ | +1336,7% |
| Assets | 752 mln $ | 324 mln $ | +132,1% | 751 mln $ | 436 mln $ | +72,5% |
| Assets, Current | 721 mln $ | 309 mln $ | +133,0% | 720 mln $ | 424 mln $ | +70,0% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -746 tys. $ | 72 tys. $ | -1136,1% | 291 tys. $ | 0 $ | – |
| Cash | 84,9 mln $ | 4,27 mln $ | +1890,6% | 16,4 mln $ | 16,3 mln $ | +0,6% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 419 mln $ | 298 mln $ | +40,8% | 225 mln $ | 105 mln $ | +114,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 420 mln $ | 298 mln $ | +40,7% | 226 mln $ | 105 mln $ | +114,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 313 mln $ | 86,3 mln $ | +262,3% | 120 mln $ | 33,8 mln $ | +256,6% |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | 0 | 0 | – | 0 | 4,63 mln | -100,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 793 mln | 743 mln | +6,8% | 775 mln | 738 mln | +5,1% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 793 mln | 743 mln | +6,8% | 775 mln | 738 mln | +5,1% |
| Common Stock, Value, Issued | 7,93 mln $ | 7,43 mln $ | +6,8% | 7,75 mln $ | 7,38 mln $ | +5,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -216 mln $ | -566 mln $ | +61,9% | -1,08 mld $ | -221 mln $ | -388,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $ | 0 $ | – | 172 tys. $ | 100 tys. $ | +72,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 71 tys. $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostAllowanceForCreditLossExcludingAccruedInterest | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestBeforeAllowanceForCreditLoss | 606 mln $ | 294 mln $ | +106,3% | 697 mln $ | 396 mln $ | +76,0% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 606 mln $ | 294 mln $ | +106,3% | 697 mln $ | 396 mln $ | +76,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 134 mln $2025-12-31 | 95,9 mln $ | +39,3% | 134 mln $ | 95,9 mln $ | +39,3% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 73,6 mln $2025-12-31 | 59,4 mln $ | +23,8% | 73,6 mln $ | 59,4 mln $ | +23,8% |
| Deferred Tax Assets, Other | 711 tys. $2025-12-31 | 475 tys. $ | +49,7% | 711 tys. $ | 475 tys. $ | +49,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 16,1 mln $2025-12-31 | 7,87 mln $ | +104,5% | 16,1 mln $ | 7,87 mln $ | +104,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 32,2 mln $2025-12-31 | 14 mln $ | +129,7% | 32,2 mln $ | 14 mln $ | +129,7% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 133 mln $2025-12-31 | 95,6 mln $ | +39,3% | 133 mln $ | 95,6 mln $ | +39,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 417 tys. $2025-12-31 | 337 tys. $ | +23,7% | 417 tys. $ | 337 tys. $ | +23,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 417 tys. $2025-12-31 | 337 tys. $ | +23,7% | 417 tys. $ | 337 tys. $ | +23,7% |
| Depreciation | 46 tys. $ | 37 tys. $ | +24,3% | 146 tys. $ | 89 tys. $ | +64,0% |
| Earnings Per Share, Basic | -0,28 $ | -0,76 $ | +63,2% | -1,44 $ | -0,31 $ | -364,5% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,28 $ | -0,76 $ | +63,2% | -1,44 $ | -0,31 $ | -364,5% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 1 tys. $ | 61 tys. $ | -98,4% | 102 tys. $ | -18 tys. $ | +666,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -227 mln $ | -46,5 mln $ | -387,8% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 29,2 mln $ | 8,57 mln $ | +240,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -2,7% | -4,0% | +32,5% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Share-based Payment Arrangement, Amount | – | – | – | 134 mln $ | -130 tys. $ | +103 202,3% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Share-based Payment Arrangement, Percent | – | – | – | -12,4% | 0,1% | -12 500,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Adjustments, Amount | – | – | – | 299 tys. $ | 77 tys. $ | +288,3% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Adjustments, Percent | – | – | – | 0,0% | 0,0% | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Percent | – | – | – | 0,0% | 0,0% | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, State and Local Income Taxes, Amount | – | – | – | 0 $ | -17 tys. $ | +100,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, State and Local Income Taxes, Percent | – | – | – | 0,0% | 0,0% | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Contingency, Amount | – | – | – | 1,36 mln $ | 956 tys. $ | +41,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Contingency, Percent | – | – | – | -0,1% | -0,4% | +75,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Credit, Research, Amount | – | – | – | 6,83 mln $ | 4,78 mln $ | +42,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02