Finanse Super Micro Computer, Inc. (SMCI)
NASDAQ · Technology · Computer Hardware · Pracownicy: 7000 · CEO: Charles Liang
- Cena
- 32,95 $ -4,30%
- Kapitalizacja
- 21,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 20,8 mld $
- Ostatni raport
- Q4 '26 złożony 2026-08-31
- Następny raport
- 2026-11-03 Prognoza EPS: 1,23 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 21,6 mld $ EV 20,8 mld $
- Przychody
- 39,1 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +87% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 5,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 9,0× Prognozowany 6,9× (FY2027)
- P/S
- 0,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 6,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -6,97 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 2,23 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 73 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-03 Prognoza przychodów: 17,5 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-11): przychody poniżej o 4,1%, EPS powyżej o 84,2%Przychody 11,1 mld $ wobec oczekiwanych 11,6 mld $ (-4,1%); EPS 1,70 $ wobec 0,92 $ (+84,2%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 93,2%Przychody za Q4 '26: 11,1 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 59,5%.
- Marża operacyjna 7,1% (TTM), zmiana r/r: +1,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 121,1%, przychody: wzrost 77,8%.
- Capex: 0,4% przychodów (rok temu 0,6%)Zainwestowano 162 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+27,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -6,97 mld $ = -312,6% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 11,6%Akcji rozwodnionych w Q4 '26: 697 mln, rok wcześniej: 625 mln.
- Gotówka netto: 841 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 7,52 mld $, dług z leasingiem: 6,68 mld $; rok temu gotówka netto: 391 mln $.
Ostatni kwartał: Q4 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q4 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 11,1 mld $ | 5,76 mld $ | +93,2% |
| Marża brutto | 17,5% | 9,5% | +8,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 1,49 mld $ | 228 mln $ | +551,5% |
| Marża operacyjna | 13,4% | 4,0% | +9,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,18 mld $ | 195 mln $ | +503,7% |
| Rozwodniony EPS | 1,68 $ | 0,31 $ | +441,9% |
| Przepływy operacyjne | 747 mln $ | 864 mln $ | -13,5% |
| Capex | 28,2 mln $ | 22,7 mln $ | +24,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | 719 mln $ | 841 mln $ | -14,5% |
| R&D | 201 mln $ | 183 mln $ | +10,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 16,1 mln $ | 83,6 mln $ | -80,8% |
Raport vs konsensus
2026-08-11| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 11,1 mld $ | 11,6 mld $ | -4,1% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,70 $ | 0,92 $ | +84,2% |
Z raportu z 2026-08-11 za Q4 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Server And Storage Systems | 170 mln $ | -97,0% | 54,8% | 538 mln $ | -97,5% | |
| Subsystems and accessories | 140 mln $ | +0,6% | 45,2% | 420 mln $ | -36,4% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 7,89 mld $ | +259,4% | 87,3% | 27,7 mld $ | +112,1% | |
| Other region | 1,15 mld $ | +299,8% | 12,7% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -6,81 mld $
- Capex
- -162 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 3,92 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 105 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -6,97 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 9,0× | 19,3× | 3,3× – 45,9× |
| EV / EBITDA | 6,8× | 18,0× | 6,1× – 38,3× |
| EV / przychody | 0,5× | 1,5× | 0,5× – 3,3× |
| Cena / FCF | -3,1× | 20,5× 2 z 5 lat | 19,0× – 22,1× |
| Cena / wartość księgowa | 1,4× | 4,7× | 1,2× – 8,9× |
| Rentowność FCF | -32,2% | -11,6% | -39,5% – 5,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 9,7% | 14,4% | 8,9% – 26,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | 25,1% | 21,2% | 15,4% – 32,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 42,33 $ (+28,5%)
zakres 36,00 $ – 48,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 73 mld $ | +87,0% | 4,75 $ | +45,6% | 6,9× | 11 |
| FY2028 | 81,9 mld $ | +12,2% | 5,70 $ | +20,1% | 5,8× | 10 |
| FY2029 | 93,1 mld $ | +13,6% | 6,14 $ | +7,8% | 5,4× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (295), które Super Micro Computer, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | 62 mln $ | 30,8 mln $ | +101,1% | |
| – | – | – | 2,2% | 2,5% | -12,0% | |
| – | – | – | 262 mln $ | 224 mln $ | +16,9% | |
| – | – | – | 13,3 mln $ | 0 $ | – | |
| Accounts Payable, Current | 2,25 mld $ | 1,28 mld $ | +75,3% | 2,25 mld $ | 1,28 mld $ | +75,3% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 6,13 mld $ | 2,2 mld $ | +177,9% | 6,13 mld $ | 2,2 mld $ | +177,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 109 tys. $ | 0 $ | – | 109 tys. $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 109 tys. $ | 0 $ | – | 109 tys. $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 470 tys. $ | -4 tys. $ | +11 850,0% |
| Accounts Receivable, Sale | 0 $ | – | – | 832 mln $ | – | – |
| AccountsReceivableExcludingAccruedInterestAfterAllowanceForCreditLossNoncurrent | 4,85 mln $ | 166 mln $ | -97,1% | 4,85 mln $ | 166 mln $ | -97,1% |
| Accrued Income Taxes, Current | 263 mln $ | 53,4 mln $ | +392,0% | 263 mln $ | 53,4 mln $ | +392,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 1,03 mld $ | 566 mln $ | +82,6% | 1,03 mld $ | 566 mln $ | +82,6% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 50,3 mln $ | 26,8 mln $ | +87,7% | 50,3 mln $ | 26,8 mln $ | +87,7% |
| Accrued Professional Fees, Current | 27,6 mln $ | 8,1 mln $ | +240,7% | 27,6 mln $ | 8,1 mln $ | +240,7% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 153 mln $ | 118 mln $ | +29,2% | 153 mln $ | 118 mln $ | +29,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 397 tys. $ | 705 tys. $ | -43,7% | 397 tys. $ | 705 tys. $ | -43,7% |
| Advertising Expense | – | – | – | 2 mln $ | 38,1 mln $ | -94,8% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 8,73 mln $ | 3,9 mln $ | +123,7% | 25,9 mln $ | 10,3 mln $ | +152,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 126 mln $2026-03-31 | 84,9 mln $ | +48,3% | 412 mln $ | 315 mln $ | +30,9% |
| Asset Impairment Charges | 0 $2026-03-31 | 0 $ | – | – | – | – |
| Assets | 29,9 mld $ | 14 mld $ | +113,6% | 29,9 mld $ | 14 mld $ | +113,6% |
| Assets Held-for-sale, Not Part of Disposal Group, Current, Other | 466 mln $ | 0 $ | – | 466 mln $ | 0 $ | – |
| Assets, Current | 27,7 mld $ | 12,3 mld $ | +125,4% | 27,7 mld $ | 12,3 mld $ | +125,4% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 131 mln $ | 8,55 mln $ | +1432,5% | 131 mln $ | 8,55 mln $ | +1432,5% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 4,36 mln $ | -2,08 mln $ | +310,3% | 21,1 mln $ | 16,2 mln $ | +30,4% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 7,52 mld $ | 5,17 mld $ | +45,5% | 7,52 mld $ | 5,17 mld $ | +45,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 7,63 mld $ | 5,17 mld $ | +47,5% | 7,63 mld $ | 5,17 mld $ | +47,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 6,29 mld $ | 2,64 mld $ | +138,8% | 2,46 mld $ | 3,5 mld $ | -29,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 657 mln | 594 mln | +10,6% | 657 mln | 594 mln | +10,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 657 mln | 594 mln | +10,6% | 657 mln | 594 mln | +10,6% |
| Common Stocks, Including Additional Paid in Capital | 4,6 mld $ | 2,87 mld $ | +60,5% | 4,6 mld $ | 2,87 mld $ | +60,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 1,18 mld $ | 195 mln $ | +503,5% | 2,23 mld $ | 1,05 mld $ | +112,6% |
| Contract with Customer, Liability | – | – | – | 731 mln $2025-06-30 | 416 mln $ | +75,6% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,58 mld $ | 369 mln $ | +327,9% | 1,58 mld $ | 369 mln $ | +327,9% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 1,03 mld $ | 363 mln $ | +185,1% | 1,03 mld $ | 363 mln $ | +185,1% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 55,3 mln $ | 36,2 mln $ | +52,8% | 358 mln $ | 190 mln $ | +88,3% |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | 4,66 mld $ | 4,65 mld $ | +0,4% | 4,66 mld $ | 4,65 mld $ | +0,4% |
| Cost of Revenue | 9,18 mld $ | 5,21 mld $ | +76,0% | 34,8 mld $ | 19,5 mld $ | +78,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 417 mln $ | 266 mln $ | +56,5% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 143 mln $ | 68,5 mln $ | +108,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 652 mln $ | 371 mln $ | +75,4% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 92 mln $ | 36,7 mln $ | +150,5% |
| Customer Refund Liability, Current | 136 mln $ | 32,9 mln $ | +313,7% | 136 mln $ | 32,9 mln $ | +313,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 0 $ | 1,75 mln $ | -100,0% | 0 $ | 1,75 mln $ | -100,0% |
| Debt, Long-term and Short-term, Combined Amount | 4,06 mld $ | 112 mln $ | +3506,3% | 4,06 mld $ | 112 mln $ | +3506,3% |
| Decrease in Unrecognized Tax Benefits is Reasonably Possible | 4,1 mln $2026-03-31 | 3,7 mln $ | +10,8% | 4,1 mln $2025-06-30 | 3,2 mln $ | +28,1% |
| Deferred Costs, Current | 17,4 mln $ | 5,64 mln $ | +209,1% | 17,4 mln $ | 5,64 mln $ | +209,1% |
| Deferred Costs, Noncurrent | 36,6 mln $ | 10,7 mln $ | +241,3% | 36,6 mln $ | 10,7 mln $ | +241,3% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -33,7 mln $ | -161 mln $ | +79,1% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -36,5 mln $ | -41,6 mln $ | +12,4% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 697 mln $ | 607 mln $ | +14,8% | 697 mln $ | 607 mln $ | +14,8% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -95,3 mln $ | -215 mln $ | +55,6% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | -64,4 mln $ | -80,2 mln $ | +19,7% | -95,4 mln $ | -215 mln $ | +55,6% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -25,1 mln $ | -12 mln $ | -109,6% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 122 mln $ | 64,1 mln $ | +90,5% | 122 mln $ | 64,1 mln $ | +90,5% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 916 mln $ | 759 mln $ | +20,8% | 916 mln $ | 759 mln $ | +20,8% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 76 mln $ | 76 mln $ | -0,1% | 76 mln $ | 76 mln $ | -0,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-K 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-K 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-Q 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-K 2024-06-30
Dane na 2026-11-02