Finanse SiTime Corporation (SITM)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 441 · CEO: Rajesh Vashist
- Cena
- 447,06 $ -8,40%
- Kapitalizacja
- 13,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 12,8 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: 3,62 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 13,4 mld $ EV 12,8 mld $
- Przychody
- 468 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +169% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 3,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 843,5× Prognozowany 39,6× (FY2026)
- P/S
- 28,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 247,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 83,6 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 14,1 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 877 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 293 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 7,5%, EPS powyżej o 20,0%Przychody 157 mln $ wobec oczekiwanych 146 mln $ (+7,5%); EPS 2,34 $ wobec 1,95 $ (+20,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 126,5%Przychody za Q2 '26: 157 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 64,5%.
- Marża operacyjna -1,7% (TTM), zmiana r/r: +37,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 92,3%, przychody: wzrost 83,0%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 153,0%Zysk przed opodatkowaniem 14,6 mln $, zysk operacyjny -7,76 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 9,4% przychodów (rok temu 25,5%)Zainwestowano 44,2 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-32,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 83,6 mln $ = 593,1% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 14,9%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 27,5 mln, rok wcześniej: 23,9 mln.
- Gotówka netto: 604 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,92 mld $, dług z leasingiem: 1,32 mld $; rok temu gotówka netto: 791 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 157 mln $ | 69,5 mln $ | +126,5% |
| Marża brutto | 63,0% | 51,9% | +11,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 8,22 mln $ | -24,6 mln $ | +133,4% |
| Marża operacyjna | 5,2% | -35,4% | +40,6 pkt proc. |
| Zysk netto | 18,2 mln $ | -20,2 mln $ | +190,0% |
| Rozwodniony EPS | 0,66 $ | -0,84 $ | +178,6% |
| Przepływy operacyjne | 39,8 mln $ | 15,3 mln $ | +159,2% |
| Capex | 12,9 mln $ | 18,1 mln $ | -28,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | 26,9 mln $ | -2,76 mln $ | +1073,5% |
| R&D | 36,1 mln $ | 30,6 mln $ | +18,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 31 mln $ | 26,3 mln $ | +17,7% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 157 mln $ | 146 mln $ | +7,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 2,34 $ | 1,95 $ | +20,0% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 157 mln $ | +126,5% | 100,0% | 468 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 128 mln $
- Capex
- -44,2 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 114 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 83,6 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 843,5× | 132,7× 2 z 5 lat | 93,2× – 172,1× |
| EV / EBITDA | 247,2× | 92,5× 2 z 5 lat | 60,7× – 124,3× |
| EV / przychody | 27,3× | 20,1× | 7,5× – 27,0× |
| Cena / FCF | 160,2× | 333,4× 3 z 5 lat | 219,9× – 526,2× |
| Cena / wartość księgowa | 11,5× | 6,1× | 3,0× – 8,8× |
| Rentowność FCF | 0,6% | 0,1% | -0,3% – 0,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -0,3% | -5,1% | -14,8% – 5,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | 1,3% | -4,0% | -13,4% – 5,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 793,33 $ (+77,5%)
zakres 370,00 $ – 900,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 877 mln $ | +168,6% | 11,28 $ | +755,8% | 39,6× | 7 |
| FY2027 | 1,36 mld $ | +54,5% | 14,93 $ | +32,4% | 29,9× | 8 |
| FY2028 | 1,74 mld $ | +28,4% | 19,89 $ | +33,2% | 22,5× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (186), które SiTime Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2,25 mln $ | 0 $ | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 28,9 mln $ | 13,1 mln $ | +121,2% | 21,3 mln $ | 22,9 mln $ | -6,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 88,7 mln $ | 26,9 mln $ | +230,2% | 45 mln $ | 38,2 mln $ | +17,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 50 tys. $ | 50 tys. $ | 0,0% | 50 tys. $ | 50 tys. $ | 0,0% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 88,8 mln $ | 26,9 mln $ | +229,8% | 45,1 mln $ | 38,3 mln $ | +17,9% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 96,5 mln $ | 71,1 mln $ | +35,7% | 83,1 mln $ | 59,8 mln $ | +38,8% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 1,24 mld $ | 1,33 mld $ | -6,8% | 1,38 mld $ | 882 mln $ | +56,6% |
| Advertising Expense | – | – | – | 1,3 mln $ | 1,5 mln $ | -13,3% |
| Amortization of Intangible Assets | 6 mln $ | 3,9 mln $ | +53,8% | 16,6 mln $ | 14 mln $ | +18,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 1029 | 403 tys. | -99,7% | 820 tys. | 621 tys. | +32,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 28,9 mln $ | 25,1 mln $ | +15,0% | 102 mln $ | 89,1 mln $ | +14,8% |
| Assets | 2,51 mld $ | 1,27 mld $ | +97,4% | 1,29 mld $ | 885 mln $ | +46,3% |
| Assets, Current | 2,13 mld $ | 919 mln $ | +132,2% | 949 mln $ | 544 mln $ | +74,5% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 8,51 mln $ | 1,87 mln $ | +354,5% | 6,57 mln $ | 10,7 mln $ | -38,8% |
| Business Combination, Consideration Transferred, Liabilities Incurred | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 32,9 mln $ | 34,8 mln $ | -5,5% | 35 mln $ | 24 mln $ | +46,1% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 48,4 mln $ | 58,5 mln $ | -17,2% | 53,3 mln $ | 73,3 mln $ | -27,2% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 2,44 mln $ | -10,9 mln $ | +122,4% | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,92 mld $ | 173 mln $ | +1013,6% | 16,8 mln $ | 6,11 mln $ | +174,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 1,42 mld $ | 134 mln $ | +964,2% | 10,7 mln $ | -3,36 mln $ | +416,9% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 200 mln | 200 mln | 0,0% | 200 mln | 200 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 26,5 mln | 26 mln | +2,0% | 26,3 mln | 23,6 mln | +11,4% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 26,5 mln | 26 mln | +2,0% | 26,3 mln | 23,6 mln | +11,4% |
| Common Stock, Value, Outstanding | 3 tys. $ | 3 tys. $ | 0,0% | 3 tys. $ | 2 tys. $ | +50,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 18,2 mln $ | -20,2 mln $ | +190,0% | -42,9 mln $ | -93,6 mln $ | +54,2% |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | 1,32 mld $ | – | – | – | – | – |
| Cost of Revenue | 58,3 mln $ | 33,4 mln $ | +74,3% | 152 mln $ | 98,2 mln $ | +54,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 597 tys. $ | 485 tys. $ | +23,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 598 tys. $ | 486 tys. $ | +23,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1 tys. $ | 1 tys. $ | 0,0% |
| Debt Securities, Held-to-maturity, Accumulated Unrecognized Gain | 500 tys. $2025-12-31 | 200 tys. $ | +150,0% | 500 tys. $ | 200 tys. $ | +150,0% |
| Debt Securities, Held-to-maturity, Fair Value | 290 mln $2026-03-31 | 360 mln $ | -19,4% | 792 mln $ | 413 mln $ | +91,8% |
| DebtSecuritiesHeldToMaturityAmortizedCostAfterAllowanceForCreditLossCurrent | 0 $ | 624 mln $ | -100,0% | 792 mln $ | 413 mln $ | +91,8% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 6,16 mln $2025-12-31 | 4,62 mln $ | +33,3% | 6,16 mln $ | 4,62 mln $ | +33,3% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 137 mln $2025-12-31 | 128 mln $ | +7,0% | 137 mln $ | 128 mln $ | +7,0% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 35,7 mln $2025-12-31 | 46,5 mln $ | -23,3% | 35,7 mln $ | 46,5 mln $ | -23,3% |
| Deferred Tax Assets, Net | 136 mln $2025-12-31 | 126 mln $ | +8,2% | 136 mln $ | 126 mln $ | +8,2% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 78,3 mln $2025-12-31 | 58,7 mln $ | +33,3% | 78,3 mln $ | 58,7 mln $ | +33,3% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 344 mln $2025-12-31 | 251 mln $ | +37,3% | 344 mln $ | 251 mln $ | +37,3% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Foreign | 200 tys. $2025-12-31 | 2 mln $ | -90,0% | 200 tys. $ | 2 mln $ | -90,0% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | 85,1 mln $2025-12-31 | 84,5 mln $ | +0,7% | 85,1 mln $ | 84,5 mln $ | +0,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 5,66 mln $2025-12-31 | 5,66 mln $ | 0,0% | 5,66 mln $ | 5,66 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 11,6 mln $2025-12-31 | 12,9 mln $ | -10,1% | 11,6 mln $ | 12,9 mln $ | -10,1% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 136 mln $2025-12-31 | 126 mln $ | +8,2% | 136 mln $ | 126 mln $ | +8,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 909 tys. $2025-12-31 | 2,28 mln $ | -60,1% | 909 tys. $ | 2,28 mln $ | -60,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 909 tys. $2025-12-31 | 2,28 mln $ | -60,1% | 909 tys. $ | 2,28 mln $ | -60,1% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 1,6 mln $ | 1,4 mln $ | +14,3% |
| Defined Contribution Plan, Maximum Annual Contributions Per Employee, Percent | – | – | – | 90,0% | 90,0% | 0,0% |
| Depreciation | 7 mln $ | 5,9 mln $ | +18,6% | 23,6 mln $ | 16,1 mln $ | +46,6% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 13 mln $ | 9,78 mln $ | +32,9% | 40,2 mln $ | 30,1 mln $ | +33,6% |
| Earnings Per Share, Basic | 0,69 $ | -0,84 $ | +182,1% | -1,72 $ | -4,05 $ | +57,5% |
| Earnings Per Share, Diluted | 0,66 $ | -0,84 $ | +178,6% | -1,72 $ | -4,05 $ | +57,5% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -8,88 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 10,3 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -24,4% | -21,6% | -13,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02