Finanse Sino Biopharmaceutical Limited (SINOBIOPHARM)
HKSE · Healthcare · Medical - Pharmaceuticals · Pracownicy: 22 838 · CEO: S. Y. Tse
- Cena
- 4,86 HKD +0,83%
- Kapitalizacja
- 86,5 mld HKD
- Wartość przedsiębiorstwa
- 75,5 mld CNY
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-06-30
- Następny raport
- 2027-04-01
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 86,5 mld HKD EV 75,5 mld CNY
- Przychody
- 33,7 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +15% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 7,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 31,0×
- P/S
- 2,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 7,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 5,16 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 2,39 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 36,5 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-04-01
- Dywidenda
- 0,10 HKD Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 10,6%Przychody za Q2 '26: 9,72 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 10,2%.
- Marża operacyjna 29,8% (TTM), zmiana r/r: +8,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 55,7%, przychody: wzrost 10,3%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 20,6% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 8,32 mld CNY, zysk operacyjny 10 mld CNY (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 2,9% przychodów (rok temu 0,9%)Zainwestowano 968 mln CNY w ostatnich 4 kwartałach (+257,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 5,16 mld CNY = 216,1% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,5 mld CNY = 29,1% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 3 tys. CNY (rok temu 110 mln CNY), dywidendy: 1,5 mld CNY, wynagrodzenie w akcjach: 201 mln CNY (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 18 mld, rok wcześniej: 18 mld.
- Dług netto: 2,29 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 14,9 mld CNY, dług z leasingiem: 17,2 mld CNY; rok temu gotówka netto: 7,87 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 9,72 mld CNY | 8,79 mld CNY | +10,6% |
| Marża brutto | 83,0% | 82,5% | +0,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 3,42 mld CNY | 1,88 mld CNY | +81,7% |
| Marża operacyjna | 35,2% | 21,4% | +13,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,72 mld CNY | 1,69 mld CNY | +1,4% |
| Rozwodniony EPS | 0,10 CNY | 0,09 CNY | +1,2% |
| Przepływy operacyjne | 0 CNY | 1,58 mld CNY | -100,0% |
| Capex | 0 CNY | 135 mln CNY | -100,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 0 CNY | 1,44 mld CNY | -100,0% |
| R&D | 1,54 mld CNY | 1,59 mld CNY | -3,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 42,5 mln CNY | 0 CNY | – |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 6,13 mld CNY
- Capex
- -968 mln CNY
- Skup akcji
- -3 tys. CNY
- Dywidendy
- -1,5 mld CNY
- Przejęcia
- -5,02 mld CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 0 CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 201 mln CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 5,16 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 29,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 31,0× | 29,2× | 5,7× – 42,7× |
| EV / EBITDA | 7,1× | 9,4× | 4,3× – 13,9× |
| EV / przychody | 2,2× | 2,7× | 1,8× – 3,3× |
| Cena / FCF | 14,2× | 15,3× | 10,0× – 24,0× |
| Cena / wartość księgowa | 2,3× | 2,4× | 1,6× – 3,3× |
| Rentowność FCF | 7,0% | 7,1% | 4,2% – 10,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 12,0% | 9,3% | 8,9% – 10,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 7,6% | 16,6% | 7,6% – 48,2% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 36,5 mld CNY | +14,7% | 0,26 CNY | +100,8% | – | 15 |
| FY2027 | 38,7 mld CNY | +5,9% | 0,27 CNY | +4,1% | – | 15 |
| FY2028 | 42,1 mld CNY | +8,9% | 0,29 CNY | +8,3% | – | 16 |
| FY2029 | 46,2 mld CNY | +9,8% | 0,25 CNY | -15,7% | – | 13 |
| FY2030 | 50,9 mld CNY | +10,1% | 0,26 CNY | +5,5% | – | 13 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02 · Kwoty w CNY zgodnie z raportem; cena i kapitalizacja w HKD.