Finanse Silicon Motion Technology Corporation (SIMO)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 2009 · CEO: Wallace C. Kou
- Cena
- 208,65 $ -8,39%
- Kapitalizacja
- 7 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 7,28 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-29
- Następny raport
- 2027-02-02 Prognoza EPS: 5,06 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 7 mld $ EV 7,28 mld $
- Przychody
- 1,63 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +119% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 19,4% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 5,6× Prognozowany 15,6× (FY2026)
- P/S
- 4,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 17,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -407 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 316 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,94 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-02 Prognoza przychodów: 604 mln $
- Dywidenda
- 2,00 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-28): przychody powyżej o 5,9%, EPS powyżej o 31,8%Przychody 560 mln $ wobec oczekiwanych 529 mln $ (+5,9%); EPS 4,35 $ wobec 3,30 $ (+31,8%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 131,8%Przychody za Q3 '26: 561 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 73,0%.
- Marża operacyjna 21,3% (TTM), zmiana r/r: +11,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 340,0%, przychody: wzrost 104,5%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 12,6%Zysk przed opodatkowaniem 398 mln $, zysk operacyjny 348 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 3,5% przychodów (rok temu 7,3%)Zainwestowano 56,7 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-2,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -407 mln $ = -128,7% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 1,6%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 8,53 mln, rok wcześniej: 8,4 mln.
- Dług netto: 281 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 846 mln $, dług z leasingiem: 1,13 mld $; rok temu gotówka netto: 199 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 561 mln $ | 242 mln $ | +131,8% |
| Marża brutto | 53,6% | 48,6% | +5,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 163 mln $ | 29,2 mln $ | +456,9% |
| Marża operacyjna | 29,0% | 12,1% | +16,9 pkt proc. |
| Zysk netto | 65,4 mln $ | 39,1 mln $ | +67,2% |
| Rozwodniony EPS | 7,68 $ | 4,64 $ | +65,5% |
| Przepływy operacyjne | -257 mln $ | 26,9 mln $ | -1054,3% |
| Capex | 23 mln $ | 20,1 mln $ | +14,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | -280 mln $ | 6,77 mln $ | -4230,1% |
| R&D | 116 mln $ | 69,5 mln $ | +67,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 5,52 mln $ | -100,0% |
Raport vs konsensus
2026-10-28| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 560 mln $ | 529 mln $ | +5,9% |
| EPS (baza konsensusu) | 4,35 $ | 3,30 $ | +31,8% |
Z raportu z 2026-10-28 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -350 mln $
- Capex
- -56,7 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- -67,6 mln $
- Przejęcia
- 37 $
- Dług netto zaciągnięty
- 1,19 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 27,6 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -407 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -16,6%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 5,6× | 15,6× | 5,1× – 37,5× |
| EV / EBITDA | 17,8× | 10,9× | 3,4× – 20,2× |
| EV / przychody | 4,5× | 2,1× | 0,7× – 3,2× |
| Cena / FCF | -17,2× | 52,7× | 20,1× – 123,6× |
| Cena / wartość księgowa | 1,6× | 2,8× | 0,9× – 5,0× |
| Rentowność FCF | -5,8% | 2,9% | 0,8% – 5,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 11,9% | 14,7% | 4,3% – 28,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | 32,3% | 17,5% | 7,2% – 30,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 347,00 $ (+66,3%)
zakres 310,00 $ – 400,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,94 mld $ | +119,5% | 13,38 $ | -8,4% | 15,6× | 7 |
| FY2027 | 2,73 mld $ | +40,3% | 20,38 $ | +52,4% | 10,2× | 8 |
| FY2028 | 3,33 mld $ | +22,2% | 25,50 $ | +25,1% | 8,2× | 6 |
| FY2029 | 3,89 mld $ | +16,8% | 30,00 $ | +17,7% | 7,0× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02