PerpEquities

Finanse Victory Giant Technology (Huizhou) Co., Ltd. (SHTECH)

SHZ · Technology · Hardware, Equipment & Parts · Pracownicy: 17 989 · CEO: Qi Xiang Zhao

Cena
135,02 CNY -2,89%
Kapitalizacja
118 mld CNY
Wartość przedsiębiorstwa
126 mld CNY
Ostatni raport
Q3 '26 złożony 2026-09-30
Następny raport
2027-03-31 Prognoza EPS: 3,15 CNY
Przychody (TTM)23,6 mld CNY+37,8% rok do rokuOstatnie 4 kwartały; słupki = poszczególne kwartały
Marża operacyjna (TTM)25,4%+0,7 pkt proc. rok do rokuZysk operacyjny: 6 mld CNY
Zysk netto (TTM)4,45 mld CNY+22,5% rok do rokuPo opodatkowaniu, wraz z zyskami nieoperacyjnymi
Wolne przepływy pieniężne (TTM)-8,92 mld CNY-637,2% rok do rokuCapex: 14,7 mld CNY
Rozwodniony EPS (TTM)4,91 CNY+16,5% rok do rokuSuma ostatnich 4 kwartałów
Gotówka netto114 mln CNY+102,1% rok do rokuGotówka + inwestycje krótkoterminowe - dług

Wycena i kluczowe wskaźniki

Kapitalizacja
118 mld CNY
EV 126 mld CNY
Przychody
23,6 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Wzrost przychodów
+60%
Konsensus na FY2026
Marża netto
18,8%
Zysk netto / przychody, TTM
P/E
27,5×
Prognozowany 17,5× (FY2026)
P/S
5,0×
Cena / przychody, TTM
EV / EBITDA
18,1×
TTM
Wolne przepływy pieniężne
-8,92 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Zysk netto
4,45 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Prognoza przychodów
30,8 mld CNY
Konsensus na FY2026
Zysk
2027-03-31
Prognoza przychodów: 11,7 mld CNY
Dywidenda
1,99 CNY
Na akcję, ostatnie 12 miesięcy

Najważniejsze wnioski

Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.

  • Ostatni raport (2026-10-29): przychody poniżej o 22,4%, EPS poniżej o 69,3%Przychody 6,78 mld CNY wobec oczekiwanych 8,73 mld CNY (-22,4%); EPS 0,61 CNY wobec 1,97 CNY (-69,3%).
  • Wzrost przychodów zwalnia: r/r 34,3%Przychody za Q3 '26: 6,83 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 51,8%.
  • Marża operacyjna 25,4% (TTM), zmiana r/r: +0,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 41,6%, przychody: wzrost 37,8%.
  • Straty nieoperacyjne pochłaniają 15,5% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 5,2 mld CNY, zysk operacyjny 6 mld CNY (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
  • Capex: 62,1% przychodów (rok temu 21,7%)Zainwestowano 14,7 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+294,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -8,92 mld CNY = -200,5% zysku netto.
  • Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 13,4%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 983 mln, rok wcześniej: 866 mln.
  • Gotówka netto: 114 mln CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 18,8 mld CNY, dług z leasingiem: 18,7 mld CNY; rok temu dług netto: 5,37 mld CNY.

Ostatni kwartał: Q3 '26

Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.

Kwartał na tle roku wcześniej

Q3 '26Rok temuZmiana
Przychody6,83 mld CNY5,09 mld CNY+34,3%
Marża brutto34,2%35,2%-1,0 pkt proc.
Zysk operacyjny1,69 mld CNY1,33 mld CNY+27,1%
Marża operacyjna24,8%26,2%-1,4 pkt proc.
Zysk netto527 mln CNY1,1 mld CNY-52,2%
Rozwodniony EPS0,54 CNY1,27 CNY-57,5%
Przepływy operacyjne631 mln CNY1,19 mld CNY-47,1%
Capex4,65 mld CNY1,49 mld CNY+211,0%
Wolne przepływy pieniężne-4,02 mld CNY-301 mln CNY-1236,4%
R&D310 mln CNY255 mln CNY+21,6%
Wynagrodzenie w akcjach0 CNY0 CNY–

Raport vs konsensus

2026-10-29
WynikKonsensusvs konsensus
Przychody6,78 mld CNY8,73 mld CNY-22,4%
EPS (baza konsensusu)0,61 CNY1,97 CNY-69,3%

Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.

EPS vs konsensus

ostatnie 8 raportów

Przychody

Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.

Przychody, zysk operacyjny i wzrost

kwartalnie

Marże i struktura kosztów

Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.

Marże

kwartalnie

Koszty jako % przychodów

kwartalnie

Przepływy pieniężne i alokacja kapitału

Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.

Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne

kwartalnie

Wykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne

lata obrotowe

Ostatnie 4 kwartały

rachunek przepływów pieniężnych
Przepływy operacyjne
5,76 mld CNY
Capex
-14,7 mld CNY
Skup akcji
0 CNY
Dywidendy
-1,94 mld CNY
Przejęcia
-268 mln CNY
Dług netto zaciągnięty
7,44 mld CNY
Wynagrodzenie w akcjach
0 CNY
Wolne przepływy pieniężne
-8,92 mld CNY
Zwrócone akcjonariuszom / FCF
-21,8%

Liczba akcji i EPS

kwartalnie, rozwodniony

Bilans

Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.

Gotówka, inwestycje i dług

końce kwartałów

Wycena i zwroty

Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.

Wskaźniki i zwroty

TTM vs 5 lat obrotowych
TerazŚrednia 5 latGdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim
P/E (TTM)27,5×32,3×14,1× – 57,4×
EV / EBITDA18,1×20,4×9,4× – 41,1×
EV / przychody5,3×4,8×1,7× – 12,9×
Cena / FCF-13,2×51,9× 3 z 5 lat24,7× – 69,1×
Cena / wartość księgowa3,5×5,3×1,6× – 14,9×
Rentowność FCF-7,6%0,6%-3,2% – 4,0%
Zwrot z zainwestowanego kapitału8,9%9,7%5,3% – 19,1%
Zwrot z kapitału własnego16,1%14,0%8,8% – 25,9%

Perspektywy

Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.

Prognozy konsensusu

Rok obrotowyPrzychodyWzrostEPSWzrostP/E przy dzisiejszej cenieAnalitycy (EPS)
FY202630,8 mld CNY+59,8%7,73 CNY+54,6%17,5×3
FY202755,4 mld CNY+79,7%14,86 CNY+92,2%9,1×5
FY202875,9 mld CNY+36,9%20,54 CNY+38,2%6,6×2

Sprawozdania finansowe

Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.

Źródła

Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.

Dane na 2026-11-02