Finanse SharonAI Holdings, Inc. Class A Common Stock (SHAZ)
NASDAQ · Technology · Information Technology Services · Pracownicy: 25 · CEO: James Edward Manning
- Cena
- 22,68 $ -13,34%
- Kapitalizacja
- 809 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- -41,1 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-05
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 809 mln $ EV -41,1 mln $
- Przychody
- 3,09 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +6550% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -15 658,3% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -0,8× Prognozowany -1,5× (FY2026)
- P/S
- 261,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 0,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -314 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -484 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 104 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody poniżej o 64,8%, EPS poniżej o 8477,0%Przychody 1,93 mln $ wobec oczekiwanych 5,48 mln $ (-64,8%); EPS -26,16 $ wobec -0,31 $ (-8477,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 412,3%Przychody za Q2 '26: 1,93 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -9,6%.
- Capex: 10 914,6% przychodówZainwestowano 337 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (– r/r). Wolne przepływy pieniężne: -314 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 9,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 16,4 mln, rok wcześniej: 18,2 mln.
- Gotówka netto: 850 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,86 mld $, dług z leasingiem: 1,01 mld $; rok temu dług netto: 755 tys. $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,93 mln $ | 377 tys. $ | +412,3% |
| Marża brutto | -36,8% | -5,6% | -31,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -24,8 mln $ | -2,61 mln $ | -849,5% |
| Marża operacyjna | -1283,2% | -692,4% | -590,8 pkt proc. |
| Zysk netto | -428 mln $ | -2,58 mln $ | -16 524,0% |
| Rozwodniony EPS | -26,16 $ | -0,14 $ | -18 585,7% |
| Przepływy operacyjne | 30,7 mln $ | -380 tys. $ | +8169,2% |
| Capex | 284 mln $ | 4,38 tys. $ | +6 479 890,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | -253 mln $ | -385 tys. $ | -65 695,6% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 489 tys. $ | -100,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,93 mln $ | 5,48 mln $ | -64,8% |
| EPS (baza konsensusu) | -26,16 $ | -0,31 $ | -8477,0% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 22,9 mln $
- Capex
- -337 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 1,15 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 315 tys. $
- Wolne przepływy pieniężne
- -314 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -0,8× | – | – |
| EV / EBITDA | 0,7× | – | – |
| EV / przychody | -13,3× | 1113,8× 1 z 2 lat | 1113,8× – 1113,8× |
| Cena / FCF | -2,6× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 0,3× | – | – |
| Rentowność FCF | -38,9% | -0,4% | -0,8% – 0,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -1,9% | -5,8% | -11,7% – 0,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | -157,1% | 197,3% | 0,0% – 394,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 95,00 $ (+318,9%)
zakres 95,00 $ – 95,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 104 mln $ | +6550,1% | -15,12 $ | -593,4% | -1,5× | 2 |
| FY2027 | 1,36 mld $ | +1207,4% | -3,50 $ | +76,8% | -6,5× | 2 |
| FY2028 | 2,83 mld $ | +107,9% | 3,48 $ | +199,4% | 6,5× | 2 |
| FY2029 | 6,59 mld $ | +132,7% | 11,61 $ | +233,9% | 2,0× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (193), które SharonAI Holdings, Inc. Class A Common Stock oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3,13 mln $2026-03-31 | – | – | – | – | – | |
| Accounts and Other Receivables, Net, Current | 28,5 mln $ | – | – | 750 tys. $ | 985 tys. $ | -23,9% |
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 32,4 mln $ | – | – | 3,43 mln $ | 958 tys. $ | +258,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,16 mln $ | – | – | 44,1 tys. $ | 15,8 tys. $ | +179,4% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 73,4 tys. $ | – | – |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -3,42 mln $ | – | – | -373 tys. $ | 424 tys. $ | -188,0% |
| Additional Paid in Capital | 1,62 mld $ | – | – | 33,9 mln $ | 33,3 mln $ | +1,7% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Other | -1,09 mln $2026-03-31 | -106 tys. $ | -934,2% | -801 tys. $ | 425 tys. $ | -288,5% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Stock Issued, Issuance Costs | 5,5 mln $2026-03-31 | – | – | – | – | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 438 mln $ | – | – | – | – | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs | – | – | – | 5,94 mln $ | – | – |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 1,65 mln $ | 565 tys. $ | +192,2% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Other, Increase for Cost Recognition | – | – | – | -593 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Assets | 2,32 mld $ | – | – | 133 mln $ | 32,1 mln $ | +314,2% |
| Assets Held-for-sale, Not Part of Disposal Group, Current | 1,17 mln $ | – | – | 1,14 mln $ | – | – |
| Assets, Current | 1,94 mld $ | – | – | 88,4 mln $ | 6,21 mln $ | +1323,8% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Liabilities | 3,9 mln $2025-12-17 | – | – | 3,9 mln $2025-12-17 | – | – |
| Cash Acquired from Acquisition | – | – | – | 55,8 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,86 mld $ | – | – | 71,1 mln $ | 4,42 mln $ | +1506,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,86 mld $ | 2,41 mln $ | +77 269,9% | 71,1 mln $ | 4,42 mln $ | +1506,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 1,7 mld $ | -439 tys. $ | +386 744,4% | 66,6 mln $ | 4,42 mln $ | +1406,3% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 0,00 $2026-06-17 | – | – | – | – | – |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Each Warrant or Right | 22,3 mln2026-03-31 | – | – | 22,3 mln | – | – |
| Common Stock, Shares Authorized | 100 mln2025-12-23 | – | – | 100 mln2025-12-23 | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -430 mln $ | -2,82 mln $ | -15 162,0% | -40,4 mln $ | -3,48 mln $ | -1061,0% |
| Conversion of Stock, Shares Converted | – | – | – | 906 tys. | – | – |
| Conversion of Stock, Shares Issued | – | – | – | 45 tys. | – | – |
| Convertible Debt, Fair Value Disclosures | 20,1 tys. $2026-03-31 | – | – | 129 mln $ | – | – |
| Convertible Notes Payable | 1,01 mld $ | – | – | – | – | – |
| Convertible Notes Payable, Current | 20,1 tys. $ | – | – | 129 mln $ | – | – |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | 1,01 mld $ | – | – | – | – | – |
| Cost of Revenue | 762 tys. $ | 398 tys. $ | +91,3% | 1,47 mln $ | 720 tys. $ | +103,6% |
| CryptoAssetFairValueNoncurrent | – | – | – | 722 tys. $2024-12-31 | – | – |
| CryptoAssetRealizedGainOperating | – | – | – | 158 tys. $ | – | – |
| CryptoAssetRealizedLossOperating | – | – | – | 406 tys. $ | – | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 99,3 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 140 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 40,7 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Amount | – | – | – | 420 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -216 tys. $ | -107 tys. $ | -101,9% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -216 tys. $ | -107 tys. $ | -101,9% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | – | – | – | 328 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 1,83 mln $2025-12-31 | 77,2 tys. $ | +2269,4% | 1,83 mln $ | 77,2 tys. $ | +2269,4% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 7,83 mln $2025-12-31 | 818 tys. $ | +856,9% | 7,83 mln $ | 818 tys. $ | +856,9% |
| Deferred Tax Assets, Net | – | – | – | 328 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 2,55 mln $2025-12-31 | 85 tys. $ | +2897,3% | 2,55 mln $ | 85 tys. $ | +2897,3% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 4,34 mln $2025-12-31 | 303 tys. $ | +1330,4% | 4,34 mln $ | 303 tys. $ | +1330,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 378 tys. $2025-12-31 | 65,2 tys. $ | +480,1% | 378 tys. $ | 65,2 tys. $ | +480,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 36,1 tys. $2025-12-31 | 78,9 tys. $ | -54,2% | 36,1 tys. $ | 78,9 tys. $ | -54,2% |
| Deferred Tax Assets, Unrealized Losses on Trading Securities | – | – | – | 294 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 5,28 mln $2025-12-31 | 733 tys. $ | +620,5% | 5,28 mln $ | 733 tys. $ | +620,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | – | – | – | 413 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 2,55 mln $2025-12-31 | 413 tys. $ | +517,4% | 2,55 mln $ | 413 tys. $ | +517,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | -761 tys. $2025-12-31 | – | – | -761 tys. $ | – | – |
| Defined Contribution Plan, Employer Matching Contribution, Percent of Employees' Gross Pay | 0,5% | – | – | 11,5% | – | – |
| Deposits | 12,7 mln $ | – | – | 915 tys. $ | – | – |
| Deposits Assets, Current | – | – | – | 771 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Deposits Assets, Noncurrent | 12,7 mln $ | – | – | 915 tys. $ | – | – |
| Depreciation | 1,32 mln $2026-03-31 | 382 tys. $ | +244,9% | 2,05 mln $ | 566 tys. $ | +262,5% |
| Earnings Per Share, Basic | -22,84 $ | -0,27 $ | -8359,3% | -4,04 $ | -0,77 $ | -424,7% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31
Dane na 2026-11-02