Finanse Schrödinger, Inc. (SDGR)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 850 · CEO: Ramy Farid
- Cena
- 27,14 $ -9,50%
- Kapitalizacja
- 2,03 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 1,85 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: -0,67 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 2,03 mld $ EV 1,85 mld $
- Przychody
- 259 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -6% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -21,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -36,7× Prognozowany -16,5× (FY2026)
- P/S
- 7,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -40,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -32,5 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -54,3 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 241 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 47,7 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 24,8%, EPS powyżej o 119,3%Przychody 58,9 mln $ wobec oczekiwanych 47,2 mln $ (+24,8%); EPS 0,08 $ wobec -0,41 $ (+119,3%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 7,5%Przychody za Q2 '26: 58,9 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 16,7%.
- Marża operacyjna -59,2% (TTM), zmiana r/r: +21,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 20,5%, przychody: wzrost 8,9%.
- Capex: 1,3% przychodów (rok temu 1,3%)Zainwestowano 3,4 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+8,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -32,5 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 3,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 75,8 mln, rok wcześniej: 73,4 mln.
- Gotówka netto: 306 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 414 mln $, dług z leasingiem: 108 mln $; rok temu gotówka netto: 336 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 58,9 mln $ | 54,8 mln $ | +7,5% |
| Marża brutto | 55,1% | 47,8% | +7,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -41,5 mln $ | -52,9 mln $ | +21,5% |
| Marża operacyjna | -70,6% | -96,6% | +26,1 pkt proc. |
| Zysk netto | 5,98 mln $ | -43,2 mln $ | +113,8% |
| Rozwodniony EPS | 0,08 $ | -0,59 $ | +113,6% |
| Przepływy operacyjne | 63,7 mln $ | -52,2 mln $ | +222,1% |
| Capex | 362 tys. $ | 314 tys. $ | +15,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | 63,4 mln $ | -52,5 mln $ | +220,7% |
| R&D | 41 mln $ | 43,1 mln $ | -5,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 8,79 mln $ | 10,6 mln $ | -17,2% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 58,9 mln $ | 47,2 mln $ | +24,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,08 $ | -0,41 $ | +119,3% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Software Products And Services | 87,2 mln $ | +115,0% | 72,8% | – | – | |
| On Premise Software | 9,3 mln $ | -40,9% | 7,8% | – | – | |
| Revenue From Contract With Customer Before Contribution | – | – | – | – | – | |
| Hosted Software | 15,2 mln $ | +36,1% | 12,7% | – | – | |
| Maintenance | 4,88 mln $ | -28,0% | 4,1% | – | – | |
| Professional Services | 3,22 mln $ | +35,1% | 2,7% | – | – | |
| Software Contribution | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 37,5 mln $ | +10,2% | 63,7% | 158 mln $ | +27,0% | |
| EMEA | 14,4 mln $ | +6,0% | 24,4% | 73,1 mln $ | -16,3% | |
| APAC | 6,7 mln $ | -3,9% | 11,4% | 26,5 mln $ | +7,6% | |
| Non-US | 285 tys. $ | +62,9% | 0,5% | 1,27 mln $ | -9,0% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -29,1 mln $
- Capex
- -3,4 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -58 tys. $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 38,7 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -32,5 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -36,7× | 62,8× 1 z 5 lat | 62,8× – 62,8× |
| EV / EBITDA | -40,2× | 52,4× 1 z 5 lat | 52,4× – 52,4× |
| EV / przychody | 7,1× | 9,6× | 4,7× – 17,5× |
| Cena / FCF | -62,5× | 105,4× 1 z 5 lat | 105,4× – 105,4× |
| Cena / wartość księgowa | 6,2× | 3,8× | 3,0× – 4,7× |
| Rentowność FCF | -1,6% | -5,9% | -11,7% – 0,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -31,8% | -25,7% | -32,3% – -16,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | -16,4% | -23,3% | -44,4% – 7,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 19,00 $ (-30,0%)
zakres 19,00 $ – 19,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 241 mln $ | -5,6% | -1,64 $ | -16,6% | -16,5× | 5 |
| FY2027 | 248 mln $ | +2,8% | -1,45 $ | +12,0% | -18,8× | 4 |
| FY2028 | 280 mln $ | +12,9% | -0,91 $ | +37,4% | -30,0× | 3 |
| FY2029 | 372 mln $ | +32,7% | -0,01 $ | +98,9% | -2714,0× | 1 |
| FY2030 | 407 mln $ | +9,3% | 0,40 $ | +4100,0% | 67,9× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (195), które Schrödinger, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 10,3 mln $ | 8,8 mln $ | +17,3% | 11,5 mln $ | 10,7 mln $ | +7,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 21,4 mln $ | 10,1 mln $ | +112,4% | 83 mln $ | 236 mln $ | -64,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 265 tys. $ | 350 tys. $ | -24,3% | 440 tys. $ | 210 tys. $ | +109,5% |
| Accrued Payroll Taxes, Current | 31,6 mln $ | 25,3 mln $ | +24,8% | 39,3 mln $ | 42,1 mln $ | -6,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 25 mln $2025-12-31 | 20,9 mln $ | +19,9% | 25 mln $ | 20,9 mln $ | +19,9% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -54 tys. $ | -29 tys. $ | -86,2% | 107 tys. $ | 220 tys. $ | -51,4% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 1,01 mld $ | 971 mln $ | +4,2% | 992 mln $ | 946 mln $ | +4,9% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 12,6 mln | 15,1 mln | -16,3% | 14,5 mln | 13,6 mln | +6,5% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 8,79 mln $ | 10,6 mln $ | -17,2% | 43 mln $ | 49,9 mln $ | -13,8% |
| Assets | 640 mln $ | 688 mln $ | -7,0% | 726 mln $ | 823 mln $ | -11,8% |
| Assets, Current | 470 mln $ | 514 mln $ | -8,5% | 519 mln $ | 635 mln $ | -18,2% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 455 mln $ | 490 mln $ | -7,1% | 469 mln $ | 404 mln $ | +16,2% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -51 tys. $ | 21 tys. $ | -342,9% | 40 tys. $ | 162 tys. $ | -75,3% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 288 mln $ | 220 mln $ | +30,9% | 231 mln $ | 147 mln $ | +56,5% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 293 mln $ | – | – | 237 mln $ | 163 mln $ | +45,9% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 173 mln $2025-12-31 | 102 mln $ | +69,2% | 173 mln $ | 102 mln $ | +69,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 293 mln $ | 232 mln $ | +26,3% | 237 mln $ | 163 mln $ | +45,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | 25,2 mln $ | -106 mln $ | +123,8% | -79,5 mln $2021-12-31 | 176 mln $ | -145,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | – | – | – | 74,7 mln $ | 1,59 mln $ | +4596,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 5,95 mln $ | -43,3 mln $ | +113,7% | -103 mln $ | -187 mln $ | +44,8% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 19,5 mln $ | 26,8 mln $ | -27,1% | 19,8 mln $ | 16,6 mln $ | +19,8% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 105 mln $ | 94,5 mln $ | +10,8% | 113 mln $ | 112 mln $ | +0,8% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 45,2 mln $ | 92 mln $ | -50,9% | 78,9 mln $ | 109 mln $ | -27,5% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 20,8 mln $2025-12-31 | 8,24 mln $ | +152,0% | 113 mln $ | 53,4 mln $ | +110,6% |
| Cost of Revenue | 26,5 mln $ | 28,6 mln $ | -7,5% | 113 mln $ | 75,5 mln $ | +50,1% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 188 tys. $ | -202 tys. $ | +193,1% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,24 mln $ | 1,52 mln $ | -18,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,55 mln $ | 1,67 mln $ | -6,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 128 tys. $ | 352 tys. $ | -63,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 126 mln $ | – | – | 165 mln $ | 205 mln $ | -19,5% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -614 tys. $ | -253 tys. $ | -142,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -614 tys. $ | -253 tys. $ | -142,7% |
| Deferred Revenue | 63 tys. $ | 322 tys. $ | -80,4% | 72 tys. $ | 949 tys. $ | -92,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 34,5 mln $2025-12-31 | 5,46 mln $ | +531,2% | 34,5 mln $ | 5,46 mln $ | +531,2% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 256 mln $2025-12-31 | 214 mln $ | +19,7% | 256 mln $ | 214 mln $ | +19,7% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 69,9 mln $2025-12-31 | 62,2 mln $ | +12,3% | 69,9 mln $ | 62,2 mln $ | +12,3% |
| Deferred Tax Assets, Net | 863 tys. $2025-12-31 | 0 $ | – | 863 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 44,5 mln $2025-12-31 | 37 mln $ | +20,4% | 44,5 mln $ | 37 mln $ | +20,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 48,3 mln $2025-12-31 | 51,5 mln $ | -6,4% | 48,3 mln $ | 51,5 mln $ | -6,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 209 mln $2025-12-31 | 204 mln $ | +2,0% | 209 mln $ | 204 mln $ | +2,0% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | 119 mln $2025-12-31 | 129 mln $ | -7,8% | 119 mln $ | 129 mln $ | -7,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 42,4 mln $2025-12-31 | 29,9 mln $ | +41,9% | 42,4 mln $ | 29,9 mln $ | +41,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 35,3 mln $2025-12-31 | 37,5 mln $ | -6,1% | 35,3 mln $ | 37,5 mln $ | -6,1% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 212 mln $2025-12-31 | 177 mln $ | +19,6% | 212 mln $ | 177 mln $ | +19,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Prepaid Expenses | 172 tys. $2025-12-31 | 652 tys. $ | -73,6% | 172 tys. $ | 652 tys. $ | -73,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Unrealized Gains on Trading Securities | 16,2 mln $2025-12-31 | 7,28 mln $ | +122,3% | 16,2 mln $ | 7,28 mln $ | +122,3% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 4,42 mln $ | 4,48 mln $ | -1,2% |
| Defined Contribution Plan, Employer Matching Contribution, Percent of Employees' Gross Pay | – | – | – | 100,0% | 100,0% | 0,0% |
| Defined Contribution Plan, Employer Matching Contribution, Percent of Match | – | – | – | 4,0% | 4,0% | 0,0% |
| Depreciation | – | – | – | 6,02 mln $ | 6,16 mln $ | -2,2% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 1,49 mln $ | 1,53 mln $ | -2,8% | 6,02 mln $ | 6,16 mln $ | -2,2% |
| Earnings Per Share, Basic | 0,08 $ | -0,59 $ | +113,6% | -1,41 $ | -2,57 $ | +45,1% |
| Earnings Per Share, Diluted | 0,08 $ | -0,59 $ | +113,6% | -1,41 $ | -2,57 $ | +45,1% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -21,5 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 30,8 mln $ | 41,2 mln $ | -25,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -30,1% | -22,2% | -35,6% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Foreign Income Tax Rate Differential, Amount | – | – | – | -391 tys. $ | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02