Finanse Satellogic Inc. (SATL)
NASDAQ · Industrials · Aerospace & Defense · Pracownicy: 154 · CEO: Emiliano Kargieman
- Cena
- 3,32 $ -11,23%
- Kapitalizacja
- 475 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 459 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-10 Prognoza EPS: -0,01 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 475 mln $ EV 459 mln $
- Przychody
- 31,9 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +165% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -325,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -5,4× Prognozowany -3,4× (FY2026)
- P/S
- 14,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -4,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -42,2 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -104 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 47 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-10 Prognoza przychodów: 12,4 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 66,3%, EPS poniżej o 420,0%Przychody 15,9 mln $ wobec oczekiwanych 9,57 mln $ (+66,3%); EPS -0,13 $ wobec -0,03 $ (-420,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 258,5%Przychody za Q2 '26: 15,9 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 58,6%.
- Marża operacyjna -66,8% (TTM), zmiana r/r: +212,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 45,0%, przychody: wzrost 130,1%.
- Capex: 49,7% przychodów (rok temu 31,7%)Zainwestowano 15,9 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+261,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -42,2 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 45,9%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 151 mln, rok wcześniej: 103 mln.
- Gotówka netto: 16,3 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 113 mln $, dług z leasingiem: 96,5 mln $; rok temu dług netto: 71,7 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 15,9 mln $ | 4,44 mln $ | +258,5% |
| Marża brutto | 82,3% | 73,2% | +9,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 266 tys. $ | -6,29 mln $ | +104,2% |
| Marża operacyjna | 1,7% | -141,6% | +143,2 pkt proc. |
| Zysk netto | -20 mln $ | -6,65 mln $ | -201,4% |
| Rozwodniony EPS | -0,13 $ | -0,06 $ | -101,6% |
| Przepływy operacyjne | -8,63 mln $ | -4,34 mln $ | -98,8% |
| Capex | 5,64 mln $ | 776 tys. $ | +626,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | -14,3 mln $ | -5,12 mln $ | -178,7% |
| R&D | 3,07 mln $ | 2,33 mln $ | +32,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 1,43 mln $ | 576 tys. $ | +148,8% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 15,9 mln $ | 9,57 mln $ | +66,3% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,13 $ | -0,03 $ | -420,0% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 8,34 mln $ | – | 52,4% | – | – | |
| Service | 7,58 mln $ | – | 47,6% | – | – | |
| Information Services | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| North America | – | – | – | – | – | |
| Asia And Asia Pacific | 2,96 mln $ | – | 48,4% | – | – | |
| Europe | 1,12 mln $ | – | 18,4% | – | – | |
| Americas | 2,03 mln $ | – | 33,2% | – | – | |
| Asia Pacific | – | – | – | – | – | |
| South America | – | – | – | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -26,3 mln $
- Capex
- -15,9 mln $
- Skup akcji
- -327 tys. $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 5,26 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -42,2 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -5,4× | – | – |
| EV / EBITDA | -4,8× | – | – |
| EV / przychody | 14,4× | 52,1× | 9,8× – 181,4× |
| Cena / FCF | -11,3× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 14,8× | 2,9× 3 z 5 lat | 2,4× – 3,4× |
| Rentowność FCF | -8,9% | -23,5% | -41,1% – -5,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -15,5% | -71,8% | -190,3% – 55,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | -3465,4% | 19,8% | -118,1% – 219,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 11,67 $ (+251,5%)
zakres 9,00 $ – 15,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 47 mln $ | +165,2% | -0,99 $ | -450,0% | -3,4× | 3 |
| FY2027 | 63,8 mln $ | +35,8% | -0,04 $ | +96,5% | -94,9× | 4 |
| FY2028 | 94,6 mln $ | +48,3% | 0,06 $ | +257,1% | 60,4× | 2 |
| FY2029 | 121 mln $ | +27,9% | 0,06 $ | +9,1% | 55,3× | 1 |
| FY2030 | 154 mln $ | +27,4% | 0,16 $ | +166,7% | 20,8× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (219), które Satellogic Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 15 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 15 mln $ | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Trade, Current | 4,43 mln $ | 2,89 mln $ | +53,6% | 2,43 mln $ | 3,75 mln $ | -35,2% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 9,52 mln $ | 1,04 mln $ | +817,1% | 8,55 mln $ | 1,46 mln $ | +483,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 18 tys. $ | 88 tys. $ | -79,5% | 52 tys. $ | 148 tys. $ | -64,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Recovery | -39 tys. $2025-12-31 | -59 tys. $ | +33,9% | 8 tys. $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 66 tys. $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | -2 tys. $ | -49 tys. $ | +95,9% | -38 tys. $ | 22 tys. $ | -272,7% |
| Accrued Liabilities and Other Liabilities | 6,15 mln $ | 12,7 mln $ | -51,5% | 3,98 mln $ | 12,1 mln $ | -67,2% |
| Accrued Liabilities, Current | 2,26 mln $ | 12,1 mln $ | -81,4% | 1,92 mln $ | 11,6 mln $ | -83,5% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 27,6 mln $ | 27,5 mln $ | +0,6% | 29,7 mln $ | 25,1 mln $ | +18,5% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -267 tys. $ | 435 tys. $ | -161,4% | 531 tys. $ | -571 tys. $ | +193,0% |
| Additional Paid in Capital | 586 mln $ | 379 mln $ | +54,5% | 473 mln $ | 356 mln $ | +32,9% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 2,4 mln $ | -100,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 70,9 mln | 81,9 mln | -13,4% | 56,2 mln | 82,5 mln | -31,9% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 1,43 mln $ | 576 tys. $ | +148,8% | 4,26 mln $ | 2,34 mln $ | +82,4% |
| Assets | 196 mln $ | 73,8 mln $ | +165,8% | 151 mln $ | 61,7 mln $ | +145,3% |
| Assets, Current | 140 mln $ | 37,3 mln $ | +273,8% | 115 mln $ | 27,9 mln $ | +313,3% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 789 tys. $ | 227 tys. $ | +247,6% | 623 tys. $ | 773 tys. $ | -19,4% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 113 mln $ | 32,6 mln $ | +246,4% | 94,4 mln $ | 22,5 mln $ | +319,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 123 mln $ | 33,6 mln $ | +266,7% | 102 mln $ | 23,7 mln $ | +331,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | -6,09 mln $ | 14,6 mln $ | -141,7% | 78,3 mln $ | -3,47 mln $ | +2357,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -20,3 mln $ | -5,9 mln $ | -244,1% | -3,68 mln $ | -117 mln $ | +96,8% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 2,99 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability | 18,1 mln $ | 6,47 mln $ | +179,7% | 14,6 mln $ | 5,87 mln $ | +148,8% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 14,6 mln $ | 6,47 mln $ | +125,6% | 10,6 mln $ | 5,87 mln $ | +80,7% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 3,5 mln $ | – | – | 4 mln $ | 0 $ | – |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 5,6 mln $ | 1,6 mln $ | +250,0% | 3,1 mln $ | 3,4 mln $ | -8,8% |
| Convertible Debt | 89,7 mln $ | 97,7 mln $ | -8,2% | 56,1 mln $ | 79,1 mln $ | -29,0% |
| Convertible Debt, Current | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Convertible Debt, Noncurrent | 89,7 mln $ | 97,7 mln $ | -8,2% | 56,1 mln $ | 79,1 mln $ | -29,0% |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | 2,82 mln $ | 1,19 mln $ | +137,3% | 4,88 mln $ | 5,02 mln $ | -2,9% |
| Costs and Expenses | 15,7 mln $ | 10,7 mln $ | +45,9% | 48,7 mln $ | 65,1 mln $ | -25,1% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8 tys. $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 663 tys. $ | 2,86 mln $ | -76,8% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 673 tys. $ | 2,86 mln $ | -76,5% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2 tys. $ | 0 $ | – |
| Debt Instrument, Redemption Price, Percentage | – | – | – | 105,0%2024-04-12 | – | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 1,85 mln $ | – | – | – | – | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 7,36 mln $2025-12-31 | 11,1 mln $ | -33,5% | 7,36 mln $ | 11,1 mln $ | -33,5% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 3,81 mln $2025-12-31 | 7,02 mln $ | -45,7% | 3,81 mln $ | 7,02 mln $ | -45,7% |
| Deferred Tax Assets, Other | 518 tys. $2025-12-31 | 341 tys. $ | +51,9% | 518 tys. $ | 341 tys. $ | +51,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 2,42 mln $2025-12-31 | 2,01 mln $ | +20,6% | 2,42 mln $ | 2,01 mln $ | +20,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Allowance for Doubtful Accounts | 10 tys. $2025-12-31 | 1,08 mln $ | -99,1% | 10 tys. $ | 1,08 mln $ | -99,1% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 7,36 mln $2025-12-31 | 11,1 mln $ | -33,5% | 7,36 mln $ | 11,1 mln $ | -33,5% |
| Depreciation | 1,15 mln $ | 1,85 mln $ | -38,0% | 7,74 mln $ | 12,7 mln $ | -38,8% |
| Dilutive Securities, Effect on Basic Earnings Per Share, Dilutive Convertible Securities | – | – | – | -19,6 mln $ | 0 $ | – |
| Earnings Per Share, Basic | -0,13 $ | -0,06 $ | -116,7% | -0,04 $ | -1,28 $ | +96,9% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,13 $ | -0,06 $ | -116,7% | -0,18 $ | -1,28 $ | +85,9% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 34 tys. $ | 43 tys. $ | -20,9% | 159 tys. $ | 2,55 mln $ | -93,8% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -863 tys. $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 2,44 mln $2024-12-31 | 8,04 mln $ | -69,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -2,1%2024-12-31 | -15,5% | +86,5% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Amount | – | – | – | -7 tys. $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Percent | – | – | – | 0,2% | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31
Dane na 2026-11-02