Finanse SailPoint, Inc. (SAIL)
NASDAQ · Technology · Software - Infrastructure · Pracownicy: 3229 · CEO: Mark D. McClain
- Cena
- 21,06 $ -4,27%
- Kapitalizacja
- 12 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 11,7 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-09-10
- Następny raport
- 2026-12-15 Prognoza EPS: 0,08 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 12 mld $ EV 11,7 mld $
- Przychody
- 1,17 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +18% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- -16,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -61,9× Prognozowany 64,9× (FY2027)
- P/S
- 10,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -3993,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 182 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -197 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,27 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-15 Prognoza przychodów: 328 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-09): przychody zgodnie z oczekiwaniami, EPS powyżej o 13,8%Przychody 309 mln $ wobec oczekiwanych 310 mln $ (-0,5%); EPS 0,09 $ wobec 0,08 $ (+13,8%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 16,8%Przychody za Q2 '27: 309 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 24,3%.
- Marża operacyjna -18,9% (TTM), zmiana r/r: -3,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -47,1%, przychody: wzrost 20,1%.
- Capex: 1,6% przychodów (rok temu 1,5%)Zainwestowano 18,6 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+27,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 182 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 568 mln, rok wcześniej: 556 mln.
- Gotówka netto: 304 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 310 mln $, dług z leasingiem: 5,88 mln $; rok temu gotówka netto: 251 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 309 mln $ | 264 mln $ | +16,8% |
| Marża brutto | 66,5% | 67,3% | -0,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -59 mln $ | -40,8 mln $ | -44,5% |
| Marża operacyjna | -19,1% | -15,4% | -3,7 pkt proc. |
| Zysk netto | -50,4 mln $ | -10,6 mln $ | -377,3% |
| Rozwodniony EPS | -0,09 $ | -0,02 $ | -350,0% |
| Przepływy operacyjne | 45 mln $ | 49,9 mln $ | -10,0% |
| Capex | 1,93 mln $ | 3,99 mln $ | -51,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | 43 mln $ | 46 mln $ | -6,4% |
| R&D | 62,2 mln $ | 48,1 mln $ | +29,3% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 48,3 mln $ | -100,0% |
Raport vs konsensus
2026-09-09| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 309 mln $ | 310 mln $ | -0,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,09 $ | 0,08 $ | +13,8% |
Z raportu z 2026-09-09 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Subscription | 295 mln $ | – | 54,3% | – | – | |
| Software as a Service (SaaS) | 194 mln $ | – | 35,6% | – | – | |
| Maintenance | 35,5 mln $ | – | 6,5% | – | – | |
| License | – | – | – | – | – | |
| Product and Service, Other | 19,3 mln $ | – | 3,6% | – | – | |
| Technology Service | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 205 mln $ | – | 66,4% | – | – | |
| EMEA | 62,5 mln $ | – | 20,2% | – | – | |
| Rest Of The World | 41,2 mln $ | – | 13,3% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 201 mln $
- Capex
- -18,6 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -118 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 170 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 182 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -61,9× | – | – |
| EV / EBITDA | -3993,0× | 274,0× 1 z 5 lat | 274,0× – 274,0× |
| EV / przychody | 10,1× | 11,5× | 4,5× – 23,9× |
| Cena / FCF | 66,0× | 170,4× 1 z 5 lat | 170,4× – 170,4× |
| Cena / wartość księgowa | 1,7× | 3,2× 2 z 5 lat | 1,3× – 5,1× |
| Rentowność FCF | 1,5% | -2,4% | -8,4% – 0,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -2,9% | -5,1% | -13,2% – -2,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | -2,9% | 48,2% | -15,2% – 181,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 22,25 $ (+5,7%)
zakres 17,00 $ – 30,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 1,27 mld $ | +18,5% | 0,32 $ | +162,4% | 64,9× | 14 |
| FY2028 | 1,51 mld $ | +19,1% | 0,40 $ | +23,8% | 52,4× | 14 |
| FY2029 | 1,8 mld $ | +19,0% | 0,51 $ | +26,0% | 41,6× | 4 |
| FY2030 | 2,02 mld $ | +12,3% | 0,63 $ | +24,5% | 33,4× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (257), które SailPoint, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 13,4 mln $ | 3,51 mln $ | +282,4% | 5,82 mln $ | 3,52 mln $ | +65,7% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 276 mln $ | 203 mln $ | +35,5% | 335 mln $ | 254 mln $ | +31,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 989 tys. $ | 1,07 mln $ | -7,1% | 910 tys. $ | 192 tys. $ | +374,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 4,59 mln $ | 3,5 mln $ | +31,1% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 1,4 mln $ | 800 tys. $ | +75,0% | 5,35 mln $ | 2,53 mln $ | +111,2% |
| Accrued Bonuses, Current | 8,72 mln $2026-04-30 | 9,66 mln $ | -9,8% | 36,2 mln $ | 31,6 mln $ | +14,4% |
| Accrued Income Taxes, Current | 561 tys. $2026-01-31 | 333 tys. $ | +68,5% | 561 tys. $ | 333 tys. $ | +68,5% |
| Accrued Liabilities and Other Liabilities | 121 mln $2026-01-31 | 158 mln $ | -23,2% | 121 mln $ | 158 mln $ | -23,2% |
| Accrued Professional Fees, Current | 0 $2026-01-31 | 8,75 mln $ | -100,0% | 0 $ | 8,75 mln $ | -100,0% |
| Accrued Sales Commission, Current | 32,9 mln $ | 17,1 mln $ | +92,3% | 33,2 mln $ | 31,4 mln $ | +5,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 26,8 mln $ | 20,1 mln $ | +33,7% | 22,3 mln $ | 15,8 mln $ | +41,1% |
| Additional Paid in Capital | 7,24 mld $ | 6,99 mld $ | +3,5% | 7,1 mld $ | 0 $ | – |
| Advertising Expense | – | – | – | 33,4 mln $ | 25,5 mln $ | +31,0% |
| Amortization | – | – | – | 202 mln $ | 230 mln $ | -12,3% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 136 tys. $ | 1,48 mln $ | -90,8% | 17,4 mln $ | 12,7 mln $ | +37,1% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 29,9 mln | 18,1 mln | +65,5% | 12,1 mln | 3,9 mln | +210,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 69,8 mln $ | – | – | 31,7 mln $2025-01-31 | 37,5 mln $ | -15,4% |
| Assets | 7,58 mld $ | 7,45 mld $ | +1,9% | 7,6 mld $ | 7,41 mld $ | +2,5% |
| Assets, Current | 777 mln $ | 627 mln $ | +24,0% | 851 mln $ | 512 mln $ | +66,0% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 130 mln $ | 233 mln $ | -44,3% | 309 mln $ | 82 mln $ | +276,4% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 0 $2026-01-31 | 0 $ | – | 1,61 mln $ | 0 $ | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 7,31 mln $2025-07-31 | – | – | 5,7 mln $2025-01-31 | – | – |
| Capitalized Computer Software, Additions | – | – | – | 15,1 mln $ | 8,2 mln $ | +84,1% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | – | – | – | 1,7 mln $ | 400 tys. $ | +325,0% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 16 mln $ | 9,32 mln $ | +71,7% | 39,2 mln $ | 24,9 mln $ | +57,5% |
| Capitalized Contract Cost, Impairment Loss | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Capitalized Contract Cost, Net | 166 mln $2026-01-31 | 127 mln $ | +30,2% | 166 mln $ | 127 mln $ | +30,2% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 62,7 mln $ | 37,9 mln $ | +65,2% | 47,7 mln $ | 32,8 mln $ | +45,3% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 140 mln $ | 98,3 mln $ | +42,8% | 118 mln $ | 94,3 mln $ | +25,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 310 mln $ | 271 mln $ | +14,3% | 358 mln $ | 121 mln $ | +195,3% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 243 mln $2026-04-30 | 200 mln $ | +21,5% | 309 mln $ | 82 mln $ | +276,4% |
| Cash Collateral for Borrowed Securities | 2,7 mln $2026-01-31 | – | – | 2,7 mln $ | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 313 mln $ | 277 mln $ | +12,9% | 361 mln $ | 124 mln $ | +190,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -80,8 mln $ | 43 mln $ | -288,0% | 237 mln $ | -94,1 mln $ | +351,9% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | – | – |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,75 mld | 1,75 mld | 0,0% | 1,75 mld | – | – |
| Common Stock, Shares, Issued | 571 mln | 557 mln | +2,6% | 564 mln | – | – |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 571 mln | 557 mln | +2,6% | 564 mln | – | – |
| Common Stock, Value, Issued | 57 tys. $ | 56 tys. $ | +1,8% | 56 tys. $ | 0 $ | – |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 73,8 mln $ | 58,6 mln $ | +25,9% | 70,6 mln $ | 58,3 mln $ | +21,0% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 45,7 mln $ | 47,1 mln $ | -3,0% | 41,2 mln $ | 33,8 mln $ | +22,1% |
| Contract with Customer, Asset, Allowance for Credit Loss | 463 tys. $ | 201 tys. $ | +130,3% | 216 tys. $ | 168 tys. $ | +28,6% |
| Contract with Customer, Asset, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 48 tys. $ | 27 tys. $ | +77,8% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 515 mln $ | 417 mln $ | +23,5% | 516 mln $ | 413 mln $ | +24,9% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 29,6 mln $ | 32,4 mln $ | -8,6% | 39,2 mln $ | 36,4 mln $ | +7,7% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 212 mln $ | 175 mln $ | +21,7% | 414 mln $ | 340 mln $ | +21,8% |
| Conversion of Stock, Amount Converted | – | – | – | 11,4 mld $ | 0 $ | – |
| Conversion of Stock, Amount Issued | 0 $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Cost of Revenue | 103 mln $ | 86,6 mln $ | +19,5% | 381 mln $ | 306 mln $ | +24,5% |
| Cost, Depreciation, Amortization and Depletion | 2 mln $2025-10-31 | 1,7 mln $ | +17,6% | – | – | – |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,67 mln $ | 353 tys. $ | +372,2% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 11,2 mln $ | 8,43 mln $ | +32,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 13,8 mln $ | 9,72 mln $ | +42,2% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 973 tys. $ | 935 tys. $ | +4,1% |
| Deferred Compensation Cash-based Arrangements, Liability, Classified, Noncurrent | 0 $2026-01-31 | 14,3 mln $ | -100,0% | 0 $ | 14,3 mln $ | -100,0% |
| Deferred Compensation Cash-based Arrangements, Liability, Current | 96 tys. $2026-01-31 | 6,42 mln $ | -98,5% | 96 tys. $ | 6,42 mln $ | -98,5% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -68,4 mln $ | -56,8 mln $ | -20,4% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,05 mln $ | -1,04 mln $ | +297,3% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -69,8 mln $ | -70,5 mln $ | +1,1% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 34,5 mln $ | 77,5 mln $ | -55,5% | 56,1 mln $ | 137 mln $ | -58,9% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30
Części danych nie udało się zaktualizować przy ostatnim pobraniu; pokazują starsze dane lub ich brak.
Dane na 2026-11-02