PerpEquities

Finanse Rumble Inc. (RUM)

NASDAQ · Communication Services · Internet Content & Information · Pracownicy: 156 · CEO: Chris Pavlovski

Cena
5,32 $ -5,00%
Kapitalizacja
2,31 mld $
Wartość przedsiębiorstwa
2,61 mld $
Ostatni raport
Q2 '26 złożony 2026-08-10
Następny raport
2026-11-11
Przychody (TTM)118 mln $+13,0% rok do rokuOstatnie 4 kwartały; słupki = poszczególne kwartały
Marża operacyjna (TTM)-97,8%+17,6 pkt proc. rok do rokuZysk operacyjny: -115 mln $
Zysk netto (TTM)-158 mln $+47,4% rok do rokuPo opodatkowaniu, wraz z zyskami nieoperacyjnymi
Wolne przepływy pieniężne (TTM)-154 mln $-139,3% rok do rokuCapex: 47,8 mln $
Rozwodniony EPS (TTM)-0,59 $+58,6% rok do rokuSuma ostatnich 4 kwartałów
Gotówka netto-299 mln $-206,1% rok do rokuGotówka + inwestycje krótkoterminowe - dług

Wycena i kluczowe wskaźniki

Kapitalizacja
2,31 mld $
EV 2,61 mld $
Przychody
118 mln $
Ostatnie 12 miesięcy
Wzrost przychodów
+145%
Konsensus na FY2026
Marża netto
-134,6%
Zysk netto / przychody, TTM
P/E
-9,0×
Prognozowany -10,8× (FY2026)
P/S
19,6×
Cena / przychody, TTM
EV / EBITDA
-27,2×
TTM
Wolne przepływy pieniężne
-154 mln $
Ostatnie 12 miesięcy
Zysk netto
-158 mln $
Ostatnie 12 miesięcy
Prognoza przychodów
247 mln $
Konsensus na FY2026
Zysk
2026-11-11
Dywidenda
–
Brak dywidendy

Najważniejsze wnioski

Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.

  • Ostatni raport (2026-08-10): przychody powyżej o 29,3%, EPS poniżej o 211,1%Przychody 40,4 mln $ wobec oczekiwanych 31,2 mln $ (+29,3%); EPS -0,28 $ wobec -0,09 $ (-211,1%).
  • Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 60,9%Przychody za Q2 '26: 40,4 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 1,9%.
  • Marża operacyjna -97,8% (TTM), zmiana r/r: +17,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 4,2%, przychody: wzrost 13,0%.
  • Capex: 40,6% przychodów (rok temu 2,4%)Zainwestowano 47,8 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+1784,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -154 mln $.
  • Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 9,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 284 mln, rok wcześniej: 260 mln.
  • Dług netto: 299 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 203 mln $, dług z leasingiem: 502 mln $; rok temu gotówka netto: 281 mln $.
  • Single Operating Segment: przychody +7,4%, marża -153,6% (było -153,5%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q1 '26: zysk operacyjny -39,1 mln $ przy przychodach 25,5 mln $ (z noty o segmentach).

Ostatni kwartał: Q2 '26

Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.

Kwartał na tle roku wcześniej

Q2 '26Rok temuZmiana
Przychody40,4 mln $25,1 mln $+60,9%
Marża brutto20,8%-5,8%+26,6 pkt proc.
Zysk operacyjny-70,8 mln $-26,6 mln $-165,7%
Marża operacyjna-175,3%-106,2%-69,2 pkt proc.
Zysk netto-79,1 mln $-30,2 mln $-161,9%
Rozwodniony EPS-0,28 $-0,12 $-133,3%
Przepływy operacyjne-49,5 mln $-15,9 mln $-211,9%
Capex42,1 mln $906 tys. $+4546,8%
Wolne przepływy pieniężne-91,6 mln $-16,8 mln $-445,7%
R&D7,97 mln $4,83 mln $+65,2%
Wynagrodzenie w akcjach7,13 mln $5,38 mln $+32,5%

Raport vs konsensus

2026-08-10
WynikKonsensusvs konsensus
Przychody40,4 mln $31,2 mln $+29,3%
EPS (baza konsensusu)-0,28 $-0,09 $-211,1%

Z raportu z 2026-08-10 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.

EPS vs konsensus

ostatnie 8 raportów

Przychody

Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.

Przychody, zysk operacyjny i wzrost

kwartalnie

Przychody według linii biznesowych

skumulowane, kwartalnie
SegmentQ2 '26r/rUdziałTTMTTM r/r12 kwartałów
Audience Monetization Member27,1 mln $–67,0%––
Single Operating Segment Member–––––
Other Initiatives Member13,3 mln $–33,0%––

Przychody według regionów

udział w sumie
SegmentQ2 '26r/rUdziałTTMTTM r/r12 kwartałów
United States28,6 mln $+29,8%70,9%––
Other Member6,05 mln $+124,3%15,0%––
El Salvador5,41 mln $–13,4%––
CANADA288 tys. $-16,7%0,7%––

Zyski segmentów

Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).

Segmenty w Q1 '26

SegmentPrzychodyr/rZysk operacyjnyr/rMarżaMarża rok temuZysk operacyjny TTM
Single Operating Segment25,5 mln $+7,4%-39,1 mln $-7,5%-153,6%-153,5%-129 mln $

Zysk operacyjny według segmentów

kwartalnie

Marża operacyjna segmentów

kwartalnie

Czwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.

Marże i struktura kosztów

Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.

Marże

kwartalnie

Koszty jako % przychodów

kwartalnie

Przepływy pieniężne i alokacja kapitału

Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.

Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne

kwartalnie

Wykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne

lata obrotowe

Ostatnie 4 kwartały

rachunek przepływów pieniężnych
Przepływy operacyjne
-106 mln $
Capex
-47,8 mln $
Skup akcji
-1,52 mln $
Dywidendy
0 $
Przejęcia
51 mln $
Dług netto zaciągnięty
0 $
Wynagrodzenie w akcjach
16,9 mln $
Wolne przepływy pieniężne
-154 mln $
Zwrócone akcjonariuszom / FCF
-1,0%

Liczba akcji i EPS

kwartalnie, rozwodniony

Bilans

Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.

Gotówka, inwestycje i dług

końce kwartałów

Wycena i zwroty

Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.

Wskaźniki i zwroty

TTM vs 5 lat obrotowych
TerazŚrednia 5 latGdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim
P/E (TTM)-9,0×––
EV / EBITDA-27,2×––
EV / przychody22,2×54,1×8,5× – 193,7×
Cena / FCF-15,0×––
Cena / wartość księgowa1,1×18,9× 4 z 5 lat3,6× – 61,9×
Rentowność FCF-6,7%-4,6%-11,9% – -0,4%
Zwrot z zainwestowanego kapitału-5,8%105,9%-50,1% – 636,9%
Zwrot z kapitału własnego-29,3%82,5%-46,3% – 536,1%

Analitycy

Cel konsensusu 25,00 $ (+369,9%)
zakres 25,00 $ – 25,00 $ · rekomendacja Hold

Zdecydowanie kupuj0
Kupuj1
Trzymaj2
Sprzedaj0
Zdecydowanie sprzedaj0

Perspektywy

Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.

Prognozy konsensusu

Rok obrotowyPrzychodyWzrostEPSWzrostP/E przy dzisiejszej cenieAnalitycy (EPS)
FY2026247 mln $+145,2%-0,49 $-53,9%-10,8×1
FY2027684 mln $+177,1%-0,38 $+22,8%-14,0×1
FY20281,99 mld $+191,7%-0,63 $-64,9%-8,5×1
FY20291,96 mld $-1,8%0,13 $+120,7%40,9×1

Sprawozdania finansowe

Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.

Wszystkie pozycje raportu

Wszystkie pozycje (218), które Rumble Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).

Pozycja (nazwa SEC)Ostatni kwartałRok temur/rOst. FYPopr. FYr/r
Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current125 mln $20,7 mln $+506,0%27,9 mln $18,2 mln $+53,0%
Accounts Payable, Trade, Current28,8 mln $––5,95 mln $1,94 mln $+206,9%
Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss–––5,44 mln $2024-01-014,75 mln $+14,6%
Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current50,8 mln $12,8 mln $+295,3%11,9 mln $9,78 mln $+21,3%
Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss897 tys. $2025-12-31117 tys. $+666,0%897 tys. $117 tys. $+666,0%
Accrued Employee Benefits, Current12,8 mln $––2,67 mln $2,35 mln $+13,8%
Accrued Professional Fees, Current35 mln $––6,45 mln $2,23 mln $+189,0%
Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment26,8 mln $12,1 mln $+120,8%15,4 mln $9,58 mln $+60,7%
Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax-17,9 mln $–––––
Additional Paid in Capital2,03 mld $830 mln $+144,5%839 mln $420 mln $+100,0%
Adjustments to Additional Paid in Capital, Stock Issued, Issuance Costs–––40,5 tys. $2023-12-31––
Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued755 mln $––2,27 mln $2022-12-31––
Advertising Expense–––8,86 mln $5,31 mln $+66,7%
Amortization of Intangible Assets6,58 mln $2,18 mln $+201,3%8,74 mln $8,32 mln $+5,0%
APIC, Share-based Payment Arrangement, Option, Increase for Cost Recognition7,24 mln $5,52 mln $+31,1%24,4 mln $22,3 mln $+9,6%
AssetAcquisitionConsiderationTransferredContingentConsideration–––1,35 mln $2024-12-31-1,92 mln $+170,5%
Assets2,12 mld $380 mln $+459,1%337 mln $195 mln $+72,5%
Assets, Current417 mln $301 mln $+38,2%265 mln $136 mln $+94,3%
Business Combination, Acquisition of Less than 100 Percent, Noncontrolling Interest, Fair Value93,3 mln $–––––
Business Combination, Acquisition Related Costs28,3 mln $2,39 mln $+1085,7%13,3 mln $––
Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability–––1,35 mln $2024-12-31-1,92 mln $+170,5%
Business Combination, Separately Recognized Transactions, Additional Disclosures, Acquisition Costs150 mln $2026-03-31––150 mln $––
Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid114 tys. $145 tys. $-21,3%566 tys. $737 tys. $-23,2%
Cash–––7,34 mln $2024-12-3111,6 mln $-36,9%
Cash Acquired from Acquisition–––1 mln $2023-12-31––
Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value203 mln $284 mln $-28,4%238 mln $114 mln $+108,7%
Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents203 mln $284 mln $-28,4%238 mln $114 mln $+108,7%
Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect-18,9 mln $2026-03-31187 mln $-110,1%124 mln $-104 mln $+218,8%
Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect–––-119 mln $2023-12-31290 mln $-140,9%
Commodity Contract Asset, Current23,8 mln $–––––
Common Stock, Other Shares, Outstanding435 mln2025-09-30389 mln+11,7%390 mln2024-12-31386 mln+1,0%
Common Stock, Other Value, Outstanding779 tys. $–––––
Common Stock, Value, Issued779 tys. $773 tys. $+0,8%773 tys. $769 tys. $+0,6%
Common Stock, Value, Outstanding773 tys. $2025-12-31769 tys. $+0,6%773 tys. $769 tys. $+0,6%
Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest-4,89 mln $–––––
Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent-97 mln $-30,2 mln $-220,9%–––
Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest-102 mln $-30,2 mln $-237,1%–––
Contract with Customer, Liability, Current31,3 mln $17,1 mln $+82,4%16,1 mln $12,8 mln $+25,7%
Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized5,54 mln $988 tys. $+461,1%11 mln $6,72 mln $+63,9%
Contractual Obligation253 mln $41 mln $+517,1%52 mln $37 mln $+40,5%
Convertible Notes Payable367 mln $–––––
Convertible Notes Payable, Noncurrent359 mln $–––––
Cost of Goods and Services Sold7,39 mln $5,47 mln $+35,0%107 mln $138 mln $-22,5%
Costs and Expenses111 mln $51,7 mln $+114,9%227 mln $226 mln $+0,4%
Costs and Expenses, Related Party980 tys. $826 tys. $+18,8%3,3 mln $3,38 mln $-2,6%
CryptoAssetCost27,6 mln $19,1 mln $+44,8%19,1 mln $––
CryptoAssetFairValueNoncurrent20,4 mln $22,6 mln $-9,9%18,5 mln $––
Current Income Tax Expense (Benefit)–––67,2 tys. $-2,01 mln $+103,3%
Current State and Local Tax Expense (Benefit)–––67,2 tys. $––
Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit)–––-2,01 mln $2024-12-31––
Deferred Income Tax Expense (Benefit)-4 tys. $––-2,01 mln $2024-12-31––
Deferred Income Tax Liabilities, Net25 mln $–––––
Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets1,15 mln $2025-12-312,78 mln $-58,7%1,15 mln $2,78 mln $-58,7%
Deferred Tax Assets, Gross94,5 mln $2025-12-3171,4 mln $+32,4%94,5 mln $71,4 mln $+32,4%
Deferred Tax Assets, in Process Research and Development717 tys. $2025-12-31––717 tys. $––
Deferred Tax Assets, Net32 mln $–––––
Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards86,2 mln $2025-12-3165,8 mln $+30,9%86,2 mln $65,8 mln $+30,9%
Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local169 mln $2025-12-31105 mln $+61,8%169 mln $105 mln $+61,8%
Deferred Tax Assets, Other600 tys. $2025-12-3181,9 tys. $+632,6%600 tys. $81,9 tys. $+632,6%
Deferred Tax Assets, Other Loss Carryforwards162 mln $2025-12-31154 mln $+5,4%162 mln $154 mln $+5,4%

Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.

Źródła

Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30

Dane na 2026-11-02