Finanse Roper Technologies, Inc. (ROP)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 19 400 · CEO: Laurence Neil Hunn
- Cena
- 479,54 $ +2,77%
- Kapitalizacja
- 47,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 56,8 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-11-02
- Następny raport
- 2027-01-26 Prognoza EPS: 5,98 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 47,4 mld $ EV 56,8 mld $
- Przychody
- 8,43 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +8% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 30,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 19,0× Prognozowany 21,4× (FY2026)
- P/S
- 5,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 13,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 2,56 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 2,59 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 8,57 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-01-26 Prognoza przychodów: 2,19 mld $
- Dywidenda
- 3,64 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-22): przychody zgodnie z oczekiwaniami, EPS powyżej o 1,7%Przychody 2,17 mld $ wobec oczekiwanych 2,17 mld $ (-0,1%); EPS 5,89 $ wobec 5,79 $ (+1,7%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 7,6%Przychody za Q3 '26: 2,17 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 10,9%.
- Marża operacyjna 28,0% (TTM), zmiana r/r: -0,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 8,9%, przychody: wzrost 9,2%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 22,4%Zysk przed opodatkowaniem 3,05 mld $, zysk operacyjny 2,37 mld $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,7% przychodów (rok temu 0,8%)Zainwestowano 61,1 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-5,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 2,56 mld $ = 98,8% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 3,6 mld $ = 140,6% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 3,23 mld $ (rok temu 0 $), dywidendy: 370 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 202 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 8,2%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 99,4 mln, rok wcześniej: 108 mln.
- Dług netto: 9,41 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 311 mln $, dług z leasingiem: 9,72 mld $; rok temu dług netto: 9,13 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,17 mld $ | 2,02 mld $ | +7,6% |
| Marża brutto | 70,1% | 69,5% | +0,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 623 mln $ | 573 mln $ | +8,8% |
| Marża operacyjna | 28,7% | 28,4% | +0,3 pkt proc. |
| Zysk netto | 485 mln $ | 399 mln $ | +21,6% |
| Rozwodniony EPS | 4,88 $ | 3,68 $ | +32,6% |
| Przepływy operacyjne | 821 mln $ | 870 mln $ | -5,6% |
| Capex | 26 mln $ | 11,6 mln $ | +124,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 795 mln $ | 858 mln $ | -7,4% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 55,7 mln $ | 46 mln $ | +21,1% |
Raport vs konsensus
2026-10-22| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,17 mld $ | 2,17 mld $ | -0,1% |
| EPS (baza konsensusu) | 5,89 $ | 5,79 $ | +1,7% |
Z raportu z 2026-10-22 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Software And Related Services | 3,4 mld $ | +7,2% | 100,0% | – | – | |
| Application Software | – | – | – | – | – | |
| Technology Enabled Products | – | – | – | – | – | |
| Network Software | – | – | – | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 2,62 mld $
- Capex
- -61,1 mln $
- Skup akcji
- -3,23 mld $
- Dywidendy
- -370 mln $
- Przejęcia
- -473 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 240 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 202 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 2,56 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 140,6%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 19,0× | 39,1× | 31,1× – 47,2× |
| EV / EBITDA | 13,0× | 23,8× | 18,0× – 31,6× |
| EV / przychody | 6,7× | 9,7× | 7,2× – 12,3× |
| Cena / FCF | 18,5× | 33,7× | 19,1× – 68,9× |
| Cena / wartość księgowa | 2,5× | 3,2× | 2,4× – 4,5× |
| Rentowność FCF | 5,4% | 3,6% | 1,5% – 5,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 6,4% | 5,2% | 4,7% – 5,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 13,5% | 8,1% | 7,4% – 9,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 470,38 $ (-1,9%)
zakres 355,00 $ – 540,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 8,57 mld $ | +8,4% | 22,39 $ | +57,7% | 21,4× | 11 |
| FY2027 | 9,09 mld $ | +6,1% | 24,61 $ | +9,9% | 19,5× | 11 |
| FY2028 | 9,61 mld $ | +5,7% | 26,64 $ | +8,2% | 18,0× | 4 |
| FY2029 | 10,2 mld $ | +6,3% | 31,50 $ | +18,2% | 15,2× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (266), które Roper Technologies, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9,1 mln $ | 9,4 mln $ | -3,2% | – | – | – | |
| Accounts Payable | 176 mln $ | 167 mln $ | +5,3% | 150 mln $ | 148 mln $ | +1,5% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 981 mln $ | 910 mln $ | +7,8% | 1 mld $ | 885 mln $ | +13,1% |
| Accrued Income Taxes, Current | 212 mln $ | 35,8 mln $ | +490,8% | 28 mln $ | 68,4 mln $ | -59,1% |
| Accrued Liabilities, Current | 590 mln $ | 538 mln $ | +9,7% | 642 mln $ | 546 mln $ | +17,6% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 286 mln $2025-12-31 | 278 mln $ | +3,0% | 286 mln $ | 278 mln $ | +3,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -138 mln $ | -110 mln $ | -25,6% | -101 mln $ | -167 mln $ | +39,1% |
| Additional Paid in Capital | 3,47 mld $ | 3,24 mld $ | +7,1% | 3,29 mld $ | 3,01 mld $ | +9,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 3 mln $ | 3,1 mln $ | -3,2% | 11,8 mln $ | 9,8 mln $ | +20,4% |
| Amortization of Intangible Assets | 225 mln $ | 221 mln $ | +2,1% | 858 mln $ | 776 mln $ | +10,7% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 2 mln | 823 tys. | +143,5% | 841 tys. | 419 tys. | +100,7% |
| Assets | 34,3 mld $ | 34,6 mld $ | -0,7% | 34,6 mld $ | 31,3 mld $ | +10,3% |
| Assets, Current | 1,95 mld $ | 1,8 mld $ | +7,9% | 1,93 mld $ | 1,54 mld $ | +25,0% |
| Business Combination, Consideration Transferred | 464 mln $ | – | – | 2,39 mld $2019-12-31 | – | – |
| Capitalized Computer Software, Additions | 15,9 mln $ | 16 mln $ | -0,6% | 57,3 mln $ | 45 mln $ | +27,3% |
| Capitalized Computer Software, Net | 131 mln $2025-12-31 | 117 mln $ | +12,1% | 131 mln $ | 117 mln $ | +12,1% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | – | – | – | 36,7 mln $ | 32,2 mln $ | +14,0% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 122 mln $ | 102 mln $ | +19,8% | 42,5 mln $2020-12-31 | 31,4 mln $ | +35,4% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 311 mln $ | 320 mln $ | -2,8% | 297 mln $ | 188 mln $ | +58,0% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 41 mln $2025-12-31 | 900 tys. $ | +4455,6% | 41 mln $ | 900 tys. $ | +4455,6% |
| Cash Provided by (Used in) Operating Activities, Discontinued Operations | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 311 mln $ | 320 mln $ | -2,8% | 297 mln $ | 188 mln $ | +58,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -53,9 mln $ | 77,6 mln $ | -169,5% | 109 mln $ | -26,1 mln $ | +518,4% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,91 $ | 0,83 $ | +10,3% | 3,39 $ | 3,08 $ | +10,1% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $2025-12-31 | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 350 mln | – | – | 350 mln | 350 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 110 mln | – | – | 109 mln | 109 mln | +0,4% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 99 mln | – | – | 107 mln | 107 mln | -0,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 1,1 mln $ | 1,1 mln $ | 0,0% | 1,1 mln $ | 1,1 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 482 mln $ | 393 mln $ | +22,8% | 1,6 mld $ | 1,51 mld $ | +6,4% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,89 mld $ | 1,81 mld $ | +4,4% | 1,91 mld $ | 1,74 mld $ | +9,8% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 167 mln $ | 169 mln $ | -1,3% | 171 mln $ | 155 mln $ | +10,4% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 286 mln $ | 270 mln $ | +6,0% | 1,72 mld $2024-12-31 | 1,55 mld $ | +11,0% |
| Cost of Revenue | 649 mln $ | 615 mln $ | +5,6% | 2,43 mld $ | 2,16 mld $ | +12,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 67,7 mln $ | 318 mln $ | -78,7% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 91 mln $ | 78 mln $ | +16,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 70,4 mln $ | 102 mln $ | -30,8% |
| Customer Refund Liability, Current | 104 mln $2025-12-31 | 92,2 mln $ | +12,4% | 104 mln $ | 92,2 mln $ | +12,4% |
| Deferred Compensation Cash-based Arrangements, Liability, Current | 289 mln $ | 275 mln $ | +5,1% | 293 mln $ | 289 mln $ | +1,4% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 189 mln $ | -42,8 mln $ | +540,4% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -9,5 mln $ | -20,9 mln $ | +54,5% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 69 mln $ | 54,8 mln $ | +25,9% | 73,3 mln $ | 54,1 mln $ | +35,5% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 1,79 mld $ | 1,82 mld $ | -2,0% | 1,88 mld $ | 1,63 mld $ | +15,5% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -8,3 mln $ | -15,9 mln $ | +47,8% |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 49,3 mln $2025-12-31 | 49,3 mln $ | 0,0% | 49,3 mln $ | 49,3 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 629 mln $2025-12-31 | 713 mln $ | -11,7% | 629 mln $ | 713 mln $ | -11,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 105 mln $2025-12-31 | 94,6 mln $ | +10,5% | 105 mln $ | 94,6 mln $ | +10,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 17,1 mln $2025-12-31 | 12,6 mln $ | +35,7% | 17,1 mln $ | 12,6 mln $ | +35,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 250 mln $2025-12-31 | 244 mln $ | +2,8% | 250 mln $ | 244 mln $ | +2,8% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 10,9 mln $2025-12-31 | 8,9 mln $ | +22,5% | 10,9 mln $ | 8,9 mln $ | +22,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 2,11 mld $2025-12-31 | 1,99 mld $ | +6,3% | 2,11 mld $ | 1,99 mld $ | +6,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 2,44 mld $2025-12-31 | 2,29 mld $ | +6,5% | 2,44 mld $ | 2,29 mld $ | +6,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Parent's Basis in Discontinued Operation | 242 mln $2025-12-31 | 221 mln $ | +9,2% | 242 mln $ | 221 mln $ | +9,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 14,7 mln $2025-12-31 | 11,8 mln $ | +24,6% | 14,7 mln $ | 11,8 mln $ | +24,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Undistributed Foreign Earnings | 12,6 mln $2025-12-31 | 9,7 mln $ | +29,9% | 12,6 mln $ | 9,7 mln $ | +29,9% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 51,9 mln $ | 44,2 mln $ | +17,4% |
| Depreciation | 10,3 mln $ | 10,3 mln $ | 0,0% | 39,8 mln $ | 37,1 mln $ | +7,3% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | – | – | – | 898 mln $ | 813 mln $ | +10,5% |
| Discontinued Operation, Gain (Loss) on Disposal of Discontinued Operation, Net of Tax | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Discontinued Operation, Income (Loss) from Discontinued Operation During Phase-out Period, Net of Tax | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-03