Finanse Roku, Inc. (ROKU)
NASDAQ · Communication Services · Entertainment · Pracownicy: 3600 · CEO: Anthony J. Wood
- Cena
- 155,12 $ -0,77%
- Kapitalizacja
- 20,5 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 19 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-02 Prognoza EPS: 0,53 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 20,5 mld $ EV 19 mld $
- Przychody
- 5,21 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +19% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 6,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 64,6× Prognozowany 52,7× (FY2026)
- P/S
- 3,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 29,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 825 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 355 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 5,63 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-02 Prognoza przychodów: 1,41 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody powyżej o 4,4%, EPS powyżej o 78,5%Przychody 1,35 mld $ wobec oczekiwanych 1,3 mld $ (+4,4%); EPS 1,08 $ wobec 0,61 $ (+78,5%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 21,9%Przychody za Q2 '26: 1,35 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 16,8%.
- Marża operacyjna 5,2% (TTM), zmiana r/r: +8,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 275,3%, przychody: wzrost 18,5%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 29,5%Zysk przed opodatkowaniem 388 mln $, zysk operacyjny 273 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,2% przychodów (rok temu 0,1%)Zainwestowano 9,13 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+39,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 825 mln $ = 232,3% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 313 mln $ = 37,9% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 313 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 242 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 1,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 152 mln, rok wcześniej: 150 mln.
- Gotówka netto: 2,08 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,56 mld $, dług z leasingiem: 474 mln $; rok temu gotówka netto: 1,69 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,35 mld $ | 1,11 mld $ | +21,9% |
| Marża brutto | 49,7% | 44,8% | +4,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 146 mln $ | -23,3 mln $ | +726,5% |
| Marża operacyjna | 10,8% | -2,1% | +12,9 pkt proc. |
| Zysk netto | 164 mln $ | 10,5 mln $ | +1463,5% |
| Rozwodniony EPS | 1,08 $ | 0,07 $ | +1442,9% |
| Przepływy operacyjne | 285 mln $ | 110 mln $ | +159,4% |
| Capex | 3,77 mln $ | 1,12 mln $ | +236,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 281 mln $ | 109 mln $ | +158,6% |
| R&D | 180 mln $ | 178 mln $ | +0,9% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 75,3 mln $ | 84,6 mln $ | -11,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,35 mld $ | 1,3 mld $ | +4,4% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,08 $ | 0,61 $ | +78,5% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Platform Segment | – | – | – | – | – | |
| Platform | – | – | – | – | – | |
| Advertising | 673 mln $ | – | 49,7% | – | – | |
| Subscriptions | 548 mln $ | – | 40,5% | – | – | |
| Devices | 134 mln $ | – | 9,9% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 834 mln $
- Capex
- -9,13 mln $
- Skup akcji
- -313 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 242 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 825 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 37,9%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 64,6× | 152,8× 2 z 5 lat | 124,7× – 180,8× |
| EV / EBITDA | 29,2× | 48,9× 3 z 5 lat | 34,9× – 70,1× |
| EV / przychody | 3,6× | 4,1× | 1,4× – 10,4× |
| Cena / FCF | 24,8× | 80,0× 4 z 5 lat | 33,4× – 161,1× |
| Cena / wartość księgowa | 8,1× | 5,8× | 2,1× – 10,9× |
| Rentowność FCF | 4,0% | 0,9% | -2,7% – 3,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 7,4% | -8,3% | -25,9% – 6,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | 13,2% | -8,5% | -30,5% – 8,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 163,08 $ (+5,1%)
zakres 155,00 $ – 185,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 5,63 mld $ | +18,8% | 2,94 $ | +398,8% | 52,7× | 10 |
| FY2027 | 6,35 mld $ | +12,7% | 3,94 $ | +33,7% | 39,4× | 14 |
| FY2028 | 7,23 mld $ | +14,0% | 5,67 $ | +44,2% | 27,3× | 11 |
| FY2029 | 7,8 mld $ | +7,8% | 6,69 $ | +17,9% | 23,2× | 4 |
| FY2030 | 9,1 mld $ | +16,7% | 8,49 $ | +26,9% | 18,3× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (269), które Roku, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 167 mln $ | 166 mln $ | +0,7% | 159 mln $ | 274 mln $ | -42,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 777 mln $ | – | – | 880 mln $ | 813 mln $ | +8,3% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 777 mln $ | 628 mln $ | +23,6% | 880 mln $ | 813 mln $ | +8,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 51,1 mln $ | 52,1 mln $ | -1,8% | 80,4 mln $ | 72,7 mln $ | +10,7% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 828 mln $ | 681 mln $ | +21,6% | 960 mln $ | 885 mln $ | +8,5% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 2,46 mln $ | 129 tys. $ | +1806,2% | 2,44 mln $ | 790 tys. $ | +208,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 967 mln $ | 819 mln $ | +18,2% | 958 mln $ | 853 mln $ | +12,3% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 91,5 mln $ | 80,4 mln $ | +13,8% | 95,9 mln $ | 112 mln $ | -14,4% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 229 mln $ | 189 mln $ | +21,5% | 205 mln $ | 166 mln $ | +23,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -424 tys. $ | 1,43 mln $ | -129,6% | 1,04 mln $ | -1,74 mln $ | +159,8% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 4,23 mld $ | 4,03 mld $ | +4,8% | 4,15 mld $ | 3,92 mld $ | +5,7% |
| Advertising Expense | – | – | – | 28,8 mln $ | 9,7 mln $ | +196,9% |
| Amortization of Intangible Assets | 3,7 mln $ | 5,5 mln $ | -32,7% | 23,3 mln $ | 14,2 mln $ | +64,1% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 1 mln | 3,8 mln | -73,7% | 2,5 mln | 14,4 mln | -82,6% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 75,3 mln $ | 84,6 mln $ | -11,0% | 354 mln $ | 385 mln $ | -7,9% |
| Asset Impairment Charges | 0 $ | 0 $ | – | 2,87 mln $ | 29,1 mln $ | -90,1% |
| Assets | 4,57 mld $ | 4,28 mld $ | +6,8% | 4,43 mld $ | 4,3 mld $ | +3,0% |
| Assets, Current | 3,61 mld $ | 3,16 mld $ | +14,2% | 3,4 mld $ | 3,23 mld $ | +5,2% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 2,56 mld $ | 2,29 mld $ | +11,5% | 2,32 mld $ | 2,22 mld $ | +4,6% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 907 tys. $2025-12-31 | 0 $ | – | 2,3 mln $ | 0 $ | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 36,2 mln $ | 15,3 mln $ | +136,0% | 28,1 mln $ | 0 $ | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 18,1 mln $ | 51 mln $ | -64,6% | 40 mln $ | 0 $ | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -177 tys. $ | 332 tys. $ | -153,3% | 830 tys. $ | 122 tys. $ | +580,3% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 2 mld $ | 2,25 mld $ | -11,2% | 1,59 mld $ | 2,16 mld $ | -26,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 2 mld $ | 2,25 mld $ | -11,2% | 1,59 mld $ | 2,16 mld $ | -26,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | 353 mln $ | -8,97 mln $ | +4038,1% | -579 mln $ | 104 mln $ | -657,7% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 53,5 mln | 57,6 mln | -7,2% | 55,6 mln | 51,7 mln | +7,4% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,15 mld2025-12-31 | 1,15 mld | 0,0% | 1,15 mld | 1,15 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 148 mln2025-12-31 | 146 mln | +1,3% | 148 mln | 146 mln | +1,3% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 148 mln2025-12-31 | 146 mln | +1,3% | 148 mln | 146 mln | +1,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 15 tys. $ | 15 tys. $ | 0,0% | 15 tys. $ | 15 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 164 mln $ | 12,7 mln $ | +1194,3% | 91,1 mln $ | -131 mln $ | +169,4% |
| Contract with Customer, Liability | 149 mln $ | 149 mln $ | +0,2% | 150 mln $ | 131 mln $ | +14,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 124 mln $ | 124 mln $ | +0,1% | 121 mln $ | 106 mln $ | +14,4% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 25,4 mln $ | 25,2 mln $ | +0,8% | 28,8 mln $ | 25,1 mln $ | +15,2% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 23,9 mln $ | 15,2 mln $ | +57,2% | 87,2 mln $ | 102 mln $ | -14,7% |
| Contract with Customer, Performance Obligation Satisfied in Previous Period | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 18,2 mln $ | -100,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 681 mln $ | 613 mln $ | +11,0% | 2,66 mld $ | 2,31 mld $ | +15,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -77 tys. $ | 5,45 mln $ | -101,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 7,55 mln $ | 7,67 mln $ | -1,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8,52 mln $ | 20,9 mln $ | -59,2% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,05 mln $ | 7,75 mln $ | -86,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 43,4 mln $2025-09-30 | 60,8 mln $ | -28,6% | 55,2 mln $2024-12-31 | 53,8 mln $ | +2,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Noncurrent | – | – | – | 60 mln $2022-06-30 | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -5 mln $ | 233 tys. $ | -2246,8% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,62 mln $ | -11,9 mln $ | +122,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -2,98 mln $ | -11,4 mln $ | +73,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -591 tys. $ | 225 tys. $ | -362,7% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,31 mld $2025-12-31 | 1,32 mld $ | -0,9% | 1,31 mld $ | 1,32 mld $ | -0,9% |
| Deferred Tax Assets, Net | 18,4 mln $2025-12-31 | 19,1 mln $ | -3,6% | 18,4 mln $ | 19,1 mln $ | -3,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 438 mln $2025-12-31 | 376 mln $ | +16,5% | 438 mln $ | 376 mln $ | +16,5% |
| Deferred Tax Assets, Other | 7,36 mln $2025-12-31 | 9,17 mln $ | -19,7% | 7,36 mln $ | 9,17 mln $ | -19,7% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 34,7 mln $2025-12-31 | 40,5 mln $ | -14,4% | 34,7 mln $ | 40,5 mln $ | -14,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 286 mln $2025-12-31 | 258 mln $ | +10,8% | 286 mln $ | 258 mln $ | +10,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 34,2 mln $2025-12-31 | 48,6 mln $ | -29,6% | 34,2 mln $ | 48,6 mln $ | -29,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 54,7 mln $2025-12-31 | 44,8 mln $ | +22,1% | 54,7 mln $ | 44,8 mln $ | +22,1% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 1,21 mld $2025-12-31 | 1,22 mld $ | -0,8% | 1,21 mld $ | 1,22 mld $ | -0,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 79 mln $2025-12-31 | 80,2 mln $ | -1,5% | 79 mln $ | 80,2 mln $ | -1,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 1,14 mln $2025-12-31 | 4,25 mln $ | -73,2% | 1,14 mln $ | 4,25 mln $ | -73,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02