Finanse Rocket Lab Corporation (RKLB)
NASDAQ · Industrials · Aerospace & Defense · Pracownicy: 2600 · CEO: Sir Peter Beck
- Cena
- 54,73 $ -7,39%
- Kapitalizacja
- 32,8 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 30,8 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-10
- Następny raport
- 2026-11-09 Prognoza EPS: -0,07 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 32,8 mld $ EV 30,8 mld $
- Przychody
- 769 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +59% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -21,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -197,7× Prognozowany -191,4× (FY2026)
- P/S
- 42,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -252,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -371 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -165 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 959 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-09 Prognoza przychodów: 257 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-10): przychody powyżej o 1,1%, EPS poniżej o 37,2%Przychody 234 mln $ wobec oczekiwanych 232 mln $ (+1,1%); EPS -0,08 $ wobec -0,06 $ (-37,2%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 62,0%Przychody za Q2 '26: 234 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 45,8%.
- Marża operacyjna -29,1% (TTM), zmiana r/r: +15,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -0,5%, przychody: wzrost 52,5%.
- Capex: 19,3% przychodów (rok temu 18,5%)Zainwestowano 149 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+59,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -371 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 22,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 630 mln, rok wcześniej: 515 mln.
- Gotówka netto: 2,17 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,3 mld $, dług z leasingiem: 134 mln $; rok temu gotówka netto: 190 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 234 mln $ | 144 mln $ | +62,0% |
| Marża brutto | 36,1% | 32,1% | +4,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -57,5 mln $ | -59,6 mln $ | +3,6% |
| Marża operacyjna | -24,6% | -41,3% | +16,7 pkt proc. |
| Zysk netto | -49,3 mln $ | -66,4 mln $ | +25,8% |
| Rozwodniony EPS | -0,08 $ | -0,13 $ | +38,5% |
| Przepływy operacyjne | -84,1 mln $ | -23,2 mln $ | -261,7% |
| Capex | 26 mln $ | 32 mln $ | -18,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | -110 mln $ | -55,3 mln $ | -99,2% |
| R&D | 82,4 mln $ | 66,1 mln $ | +24,6% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 19,6 mln $ | 17,9 mln $ | +9,1% |
Raport vs konsensus
2026-08-10| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 234 mln $ | 232 mln $ | +1,1% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,08 $ | -0,06 $ | -37,2% |
Z raportu z 2026-08-10 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 127 mln $ | +57,8% | 63,6% | – | – | |
| Space Systems | – | – | – | – | – | |
| Service | 72,9 mln $ | +74,5% | 36,4% | – | – | |
| Launch Services | – | – | – | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -222 mln $
- Capex
- -149 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -176 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -75,3 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 81,6 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -371 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -197,7× | – | – |
| EV / EBITDA | -252,1× | – | – |
| EV / przychody | 40,0× | 37,8× | 7,9× – 80,2× |
| Cena / FCF | -88,3× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 9,9× | 14,0× | 2,6× – 33,0× |
| Rentowność FCF | -1,1% | -3,6% | -8,5% – -0,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -5,3% | -16,7% | -24,2% – -10,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | -7,6% | -26,2% | -49,7% – -11,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 105,17 $ (+92,2%)
zakres 80,00 $ – 132,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 959 mln $ | +59,4% | -0,29 $ | +22,7% | -191,4× | 9 |
| FY2027 | 1,36 mld $ | +42,3% | -0,04 $ | +85,4% | -1313,4× | 10 |
| FY2028 | 1,83 mld $ | +34,3% | 0,26 $ | +719,3% | 212,1× | 6 |
| FY2029 | 2,22 mld $ | +21,2% | 0,49 $ | +89,9% | 111,7× | 3 |
| FY2030 | 2,7 mld $ | +21,3% | 0,84 $ | +71,0% | 65,3× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (286), które Rocket Lab USA, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 74,5 mln $ | 71 mln $ | +4,9% | 72,7 mln $ | 53,1 mln $ | +37,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 113 mln $ | 61,8 mln $ | +82,7% | 39 mln $ | 36,4 mln $ | +7,0% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 415 tys. $ | 538 tys. $ | -22,9% | 2,25 mln $ | 2,9 mln $ | -22,6% |
| Accrued Liabilities, Current | 44,2 mln $ | 23,2 mln $ | +90,5% | 19,3 mln $ | 19,5 mln $ | -0,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 105 mln $ | 78,7 mln $ | +33,7% | 90,9 mln $ | 65,6 mln $ | +38,5% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -8,58 mln $ | 705 tys. $ | -1316,3% | -1,96 mln $ | -2,81 mln $ | +30,0% |
| Additional Paid in Capital | 4,61 mld $ | 1,63 mld $ | +182,9% | 2,74 mld $ | 1,2 mld $ | +128,2% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | – | – | – | 2,6 mln $2023-12-31 | – | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 46 tys. $ | 860 tys. $ | -94,7% | 3,14 mln $ | 3,09 mln $ | +1,6% |
| Amortization of Intangible Assets | 10,8 mln $ | 2,57 mln $ | +318,9% | 18 mln $ | 12,1 mln $ | +48,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Option, Increase for Cost Recognition | 21,5 mln $ | 18,7 mln $ | +15,0% | 69,9 mln $ | 55,9 mln $ | +25,1% |
| Assets | 4,19 mld $ | 1,55 mld $ | +169,6% | 2,32 mld $ | 1,18 mld $ | +96,3% |
| Assets, Current | 2,9 mld $ | 1,01 mld $ | +187,8% | 1,37 mld $ | 693 mln $ | +97,2% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 2,3 mld $ | – | – | 1,01 mld $ | 420 mln $ | +141,1% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 199 tys. $ | 0 $ | – | -10,6 mln $ | -218 tys. $ | -4773,4% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 13,7 mln $ | – | – | 7,63 mln $ | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -5,76 mln $ | 3,56 mln $ | -261,7% | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 2,13 mld $ | 564 mln $ | +277,5% | 829 mln $ | 271 mln $ | +205,7% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 2,04 mld $ | 490 mln $ | +315,8% | 743 mln $ | 212 mln $ | +251,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 2,14 mld $ | 569 mln $ | +275,7% | 834 mln $ | 275 mln $ | +202,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 927 mln $ | 261 mln $ | +255,5% | 558 mln $ | 109 mln $ | +412,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 2,5 mld | 2,5 mld | 0,0% | 2,5 mld | 2,5 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 639 mln | 525 mln | +21,7% | 590 mln | 504 mln | +16,9% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 598 mln | 479 mln | +24,8% | 544 mln | 504 mln | +7,8% |
| Common Stock, Value, Issued | 60 tys. $ | 48 tys. $ | +25,0% | 54 tys. $ | 50 tys. $ | +8,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -54,9 mln $ | -63,3 mln $ | +13,4% | -197 mln $ | -195 mln $ | -1,5% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 94,2 mln $ | 51,9 mln $ | +81,5% | 61,6 mln $ | 63,1 mln $ | -2,4% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 94,2 mln $ | 51,9 mln $ | +81,5% | 61,6 mln $ | 63,1 mln $ | -2,4% |
| Contract with Customer, Liability | 351 mln $ | 223 mln $ | +57,2% | 195 mln $ | 216 mln $ | -9,6% |
| Contract with Customer, Liability, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Change in Estimate of Transaction Price | -3,2 mln $2025-12-31 | – | – | -7,92 mln $ | – | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | 351 mln $ | 223 mln $ | +57,2% | 195 mln $ | 216 mln $ | -9,6% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 41,3 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Receivable, after Allowance for Credit Loss | 113 mln $ | 61,8 mln $ | +82,7% | 39 mln $ | 36,4 mln $ | +7,0% |
| Conversion of Stock, Amount Issued | – | – | – | 197 mln $ | 0 $ | – |
| Cost of Revenue | 149 mln $ | 98,1 mln $ | +52,4% | 395 mln $ | 320 mln $ | +23,3% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,71 mln $ | -299 tys. $ | +1007,7% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,72 mln $ | -285 tys. $ | +1053,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4 tys. $ | 14 tys. $ | -71,4% |
| Debt Issuance Costs Incurred During Noncash or Partial Noncash Transaction | -522 tys. $ | -527 tys. $ | +0,9% | 214 tys. $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale | 2,3 mld $ | 676 mln $ | +240,0% | 1,01 mld $ | 420 mln $ | +141,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 51 tys. $ | 247 tys. $ | -79,4% | 412 tys. $ | 281 tys. $ | +46,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 528 tys. $ | 30 tys. $ | +1660,0% | 17 tys. $ | 103 tys. $ | -83,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 2,3 mld $ | 675 mln $ | +240,2% | 1,01 mld $ | 420 mln $ | +141,1% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 2,21 mld $ | 614 mln $ | +260,0% | 931 mln $ | 359 mln $ | +158,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 2,05 mln $2025-09-30 | 45,5 mln $ | -95,5% | 42,4 mln $2024-12-31 | 3,54 mln $ | +1099,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 1 tys. $2025-09-30 | 46 tys. $ | -97,8% | 15 tys. $2024-12-31 | 18 tys. $ | -16,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 185 mln $ | 34,3 mln $ | +440,5% | 25,2 mln $ | 31,7 mln $ | -20,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 528 tys. $ | 30 tys. $ | +1660,0% | 17 tys. $ | 88 tys. $ | -80,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 2,21 mld $ | 614 mln $ | +259,9% | 931 mln $ | 360 mln $ | +158,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | 18,1 mln $2025-09-30 | 60,7 mln $ | -70,1% | 74,1 mln $2024-12-31 | 102 mln $ | -27,1% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Accumulated Loss | 4 tys. $2025-09-30 | 56 tys. $ | -92,9% | 103 tys. $2024-12-31 | 369 tys. $ | -72,1% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -27,8 mln $ | 166 tys. $ | -16 862,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,71 mln $ | 603 tys. $ | +183,6% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 1,06 mln $ | 2,1 mln $ | -49,6% | 1,9 mln $ | 3,01 mln $ | -37,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -30,4 mln $ | 1,05 mln $ | -2998,6% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 10,1 mln $ | 1,18 mln $ | +757,7% | 1,24 mln $ | 891 tys. $ | +39,3% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 254 tys. $ | 2,04 mln $ | -87,5% | -30,7 mln $ | 599 tys. $ | -5219,7% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -4,29 mln $ | 280 tys. $ | -1632,5% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02