Finanse Riot Platforms, Inc. (RIOT)
NASDAQ · Financial Services · Financial - Capital Markets · Pracownicy: 816 · CEO: Jason Les
- Cena
- 12,81 $ -6,77%
- Kapitalizacja
- 4,81 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 4,61 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-10
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: -0,34 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 4,81 mld $ EV 4,61 mld $
- Przychody
- 675 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +5% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -196,3% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -3,5× Prognozowany -4,7× (FY2026)
- P/S
- 7,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -21,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -883 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -1,32 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 680 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 160 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-10): przychody powyżej o 12,9%, EPS poniżej o 124,2%Przychody 174 mln $ wobec oczekiwanych 154 mln $ (+12,9%); EPS -0,68 $ wobec -0,30 $ (-124,2%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 13,9%Przychody za Q2 '26: 174 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 60,5%.
- Marża operacyjna -89,1% (TTM), zmiana r/r: -68,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -427,1%, przychody: wzrost 24,5%.
- Capex: 57,9% przychodów (rok temu 179,2%)Zainwestowano 390 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-59,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -883 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 9,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 348 mln, rok wcześniej: 383 mln.
- Gotówka netto: 192 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 471 mln $, dług z leasingiem: 279 mln $; rok temu dług netto: 477 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 174 mln $ | 153 mln $ | +13,9% |
| Marża brutto | 23,7% | -13,9% | +37,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -239 mln $ | -97,2 mln $ | -146,5% |
| Marża operacyjna | -137,4% | -63,5% | -73,9 pkt proc. |
| Zysk netto | -237 mln $ | 219 mln $ | -208,1% |
| Rozwodniony EPS | -0,68 $ | 0,58 $ | -217,2% |
| Przepływy operacyjne | -90,1 mln $ | -231 mln $ | +61,0% |
| Capex | 60,7 mln $ | 60,4 mln $ | +0,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | -151 mln $ | -292 mln $ | +48,3% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 35,6 mln $ | 30,1 mln $ | +18,1% |
Raport vs konsensus
2026-08-10| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 174 mln $ | 154 mln $ | +12,9% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,68 $ | -0,30 $ | -124,2% |
Z raportu z 2026-08-10 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bitcoin Mining Segment | 114 mln $ | -19,3% | 71,1% | 518 mln $ | -2,6% | |
| Engineering Segment | 46,2 mln $ | +196,2% | 28,9% | 145 mln $ | +106,9% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -492 mln $
- Capex
- -390 mln $
- Skup akcji
- -6,22 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -2,4 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 141 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -883 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,7%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -3,5× | 25,5× 1 z 5 lat | 25,5× – 25,5× |
| EV / EBITDA | -21,5× | 83,0× 2 z 5 lat | 9,7× – 156,3× |
| EV / przychody | 6,8× | 6,6× | 1,0× – 8,4× |
| Cena / FCF | -5,4× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 2,0× | 1,2× | 0,4× – 1,5× |
| Rentowność FCF | -18,4% | -37,1% | -74,5% – -14,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -19,7% | -10,7% | -41,7% – 4,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | -48,4% | -13,5% | -44,3% – 3,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 32,33 $ (+152,4%)
zakres 24,00 $ – 40,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 680 mln $ | +5,0% | -2,73 $ | -40,0% | -4,7× | 8 |
| FY2027 | 775 mln $ | +13,9% | -1,23 $ | +54,8% | -10,4× | 9 |
| FY2028 | 1,19 mld $ | +53,2% | -0,71 $ | +42,2% | -18,0× | 9 |
| FY2029 | 2,18 mld $ | +83,5% | 1,43 $ | +300,5% | 9,0× | 3 |
| FY2030 | 3,54 mld $ | +62,3% | 1,21 $ | -15,3% | 10,6× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (247), które Riot Platforms, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 18,1 mln $ | 18,1 mln $ | +0,4% | 23,4 mln $ | 17,6 mln $ | +33,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 42,4 mln $ | 25,4 mln $ | +66,9% | 29,8 mln $ | 27,1 mln $ | +9,8% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 300 tys. $ | 100 tys. $ | +200,0% |
| Accrued Insurance, Current | 248 tys. $ | 4,93 mln $ | -95,0% | 40 tys. $ | 11,7 mln $ | -99,7% |
| Accrued Liabilities and Other Liabilities | 101 mln $ | – | – | – | – | – |
| Accrued Liabilities, Current | 143 mln $2025-12-31 | 75,7 mln $ | +88,8% | 143 mln $ | 75,7 mln $ | +88,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 618 mln $ | 566 mln $ | +9,2% | 605 mln $ | 446 mln $ | +35,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 221 tys. $2025-09-30 | 189 tys. $ | +16,9% | 222 tys. $2024-12-31 | 150 tys. $ | +48,0% |
| Allowance for Doubtful Accounts, Premiums and Other Receivables | 4,7 mln $2025-12-31 | 2,9 mln $ | +62,1% | 4,7 mln $ | 2,9 mln $ | +62,1% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 864 tys. $ | 1,12 mln $ | -23,1% | 4,3 mln $ | 250 tys. $ | +1618,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 900 tys. $ | 1 mln $ | -10,0% | 3,9 mln $ | 5,8 mln $ | -32,8% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 72,5 mln | 1,23 mln | +5795,4% | 67,4 mln | 63 tys. | +106 819,5% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 9,41 mln $2020-12-31 | – | – |
| AssetAcquisitionContingentConsiderationLiability | 8,2 mln $ | 9,21 mln $ | -11,0% | 8,2 mln $ | 26,9 mln $ | -69,5% |
| Assets | 3,26 mld $ | 4,29 mld $ | -23,8% | 3,94 mld $ | 3,94 mld $ | 0,0% |
| Assets, Current | 726 mln $ | 516 mln $ | +40,6% | 449 mln $ | 599 mln $ | -25,1% |
| Business Acquisition, Pro Forma Net Income (Loss) | – | – | – | 122 mln $2024-12-31 | -41,3 mln $ | +394,9% |
| Business Acquisition, Pro Forma Revenue | – | – | – | 424 mln $2024-12-31 | 331 mln $ | +28,0% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 0 $2025-12-31 | 2,46 mln $ | -100,0% | 187 tys. $ | 5,54 mln $ | -96,6% |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 100 tys. $2025-09-30 | – | – | -18,1 mln $ | 2,5 mln $ | -822,8% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 8,2 mln $2025-12-31 | 26,9 mln $ | -69,5% | 8,2 mln $ | 26,9 mln $ | -69,5% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -81 tys. $ | -6,55 mln $ | +98,8% | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 471 mln $ | 255 mln $ | +84,6% | 234 mln $ | 278 mln $ | -16,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 549 mln $ | 330 mln $ | +66,2% | 310 mln $ | 351 mln $ | -11,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | 266 mln $ | 92,4 mln $ | +188,3% | -41,5 mln $ | -246 mln $ | +83,1% |
| Common Stock, No Par Value | 0,00 $ | 0,00 $ | – | 0,00 $ | 0,00 $ | – |
| Common Stock, Shares Authorized | 680 mln | 680 mln | 0,0% | 680 mln | 680 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 378 mln | 363 mln | +4,1% | 372 mln | 345 mln | +7,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 378 mln | 363 mln | +4,1% | 372 mln | 345 mln | +7,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 4,28 mld $ | 4,06 mld $ | +5,4% | 4,21 mld $ | 3,83 mld $ | +9,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -237 mln $ | 219 mln $ | -208,1% | -663 mln $ | 109 mln $ | -706,0% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 19,9 mln $ | 6,5 mln $ | +207,0% | 8,31 mln $ | 6,48 mln $ | +28,2% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 65,6 mln $ | 21,6 mln $ | +203,9% | 37,1 mln $ | 9,64 mln $ | +284,9% |
| Contract with Customer, Performance Obligation Satisfied in Previous Period | 100 tys. $ | 100 tys. $ | 0,0% | 1,1 mln $ | 3,5 mln $ | -68,6% |
| Costs and Expenses | 414 mln $ | -63,2 mln $ | +755,0% | 1,27 mld $ | 223 mln $ | +469,2% |
| CryptoAssetCost | 1,03 mld $ | 1,25 mld $ | -17,3% | 1,54 mld $ | 1,09 mld $ | +40,5% |
| CryptoAssetFairValue | 666 mln $ | 2,07 mld $ | -67,8% | 1,58 mld $ | 1,65 mld $ | -4,8% |
| CryptoAssetFairValueNoncurrent | 325 mln $ | 1,71 mld $ | -81,0% | 1,23 mld $ | 1,65 mld $ | -25,8% |
| CryptoAssetFairValueRestricted | 341 mln $ | 354 mln $ | -3,7% | 348 mln $ | – | – |
| CryptoAssetFairValueUnrestricted | 325 mln $ | 1,71 mld $ | -81,0% | 1,23 mld $ | 1,65 mld $ | -25,8% |
| CryptoAssetMining | 114 mln $ | 141 mln $ | -19,3% | 576 mln $ | 321 mln $ | +79,5% |
| CryptoAssetNumberOfRestrictedUnits | 5821 item | 3300 item | +76,4% | 3977 item | – | – |
| CryptoAssetNumberOfUnits | 11 380 item | 19 273 item | -41,0% | 18 005 item | 17 722 item | +1,6% |
| CryptoAssetNumberOfUnrestrictedUnits | 5559 item | 15 973 item | -65,2% | 14 028 item | – | – |
| CryptoAssetPurchase | – | – | – | 578 mln $2024-12-31 | – | – |
| CryptoAssetRealizedAndUnrealizedGainLossOperatingAndNonoperating | -74,6 mln $ | 471 mln $ | -115,8% | -116 mln $ | 457 mln $ | -125,3% |
| CryptoAssetSale | 443 mln $ | – | – | 535 mln $ | 9,52 mln $ | +5526,0% |
| Current Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 150 tys. $ | -744 tys. $ | +120,2% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | -105 tys. $ | 320 tys. $ | -132,8% | -150 tys. $ | 744 tys. $ | -120,2% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 150 tys. $ | -744 tys. $ | +120,2% |
| Debt Issuance Costs, Gross | 12,9 mln $2025-12-31 | 15,1 mln $ | -14,7% | 12,9 mln $ | 15,1 mln $ | -14,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 5,81 mln $2025-09-30 | 5,17 mln $ | +12,5% | 5,35 mln $2024-12-31 | 4,71 mln $ | +13,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 5,81 mln $2025-09-30 | 5,13 mln $ | +13,4% | 5,27 mln $2024-12-31 | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Gain (Loss) | -221 tys. $2025-12-31 | 33 tys. $ | -769,7% | -222 tys. $ | 72 tys. $ | -408,3% |
| Debt Securities, Gain (Loss) | – | – | – | -5,76 mln $ | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,05 mln $2023-12-31 | 12,5 mln $ | -59,8% |
| Deferred Federal, State and Local, Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,05 mln $2023-12-31 | 12,5 mln $ | -59,8% |
| Deferred Income | 0 $2025-12-31 | – | – | 0 $ | – | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -5,05 mln $2023-12-31 | -12,5 mln $ | +59,8% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 55,8 mln $2025-12-31 | 215 mln $ | -74,0% | 55,8 mln $ | 215 mln $ | -74,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02