Finanse Transocean Ltd. (RIG)
NYSE · Energy · Oil & Gas Drilling · Pracownicy: 5220 · CEO: Keelan I. Adamson
- Cena
- 6,94 $ +3,74%
- Kapitalizacja
- 7,75 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 12,4 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-07
- Następny raport
- 2026-11-02 Prognoza EPS: 0,02 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 7,75 mld $ EV 12,4 mld $
- Przychody
- 4,12 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -1% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -40,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -3,8× Prognozowany 29,0× (FY2026)
- P/S
- 1,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -26,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 904 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -1,66 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,94 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-02 Prognoza przychodów: 944 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 1,0%, EPS powyżej o 1427,5%Przychody 966 mln $ wobec oczekiwanych 957 mln $ (+1,0%); EPS 0,15 $ wobec 0,01 $ (+1427,5%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -2,2%Przychody za Q2 '26: 966 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 13,0%.
- Marża operacyjna 22,2% (TTM), zmiana r/r: +25,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 854,5%, przychody: wzrost 8,5%.
- Capex: 2,2% przychodów (rok temu 4,5%)Zainwestowano 91 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-46,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 904 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 35,4%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 1,2 mld, rok wcześniej: 888 mln.
- Dług netto: 4,61 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 509 mln $, dług z leasingiem: 5,12 mld $; rok temu dług netto: 5,78 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 966 mln $ | 988 mln $ | -2,2% |
| Marża brutto | 37,1% | 82,3% | -45,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 152 mln $ | 165 mln $ | -7,9% |
| Marża operacyjna | 15,7% | 16,7% | -1,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 170 mln $ | -938 mln $ | +118,1% |
| Rozwodniony EPS | 0,14 $ | -1,06 $ | +113,2% |
| Przepływy operacyjne | 236 mln $ | 128 mln $ | +84,4% |
| Capex | 24 mln $ | 24 mln $ | 0,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 212 mln $ | 104 mln $ | +103,8% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 7 mln $ | 8 mln $ | -12,5% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 966 mln $ | 957 mln $ | +1,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,15 $ | 0,01 $ | +1427,5% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '18 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oil And Gas Service | 748 mln $ | – | 100,0% | 3,02 mld $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '18 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 344 mln $ | -15,7% | 35,6% | 1,61 mld $ | -32,0% | |
| BRAZIL | 167 mln $ | -24,4% | 17,3% | 858 mln $ | -24,7% | |
| NORWAY | 177 mln $ | +26,4% | 18,3% | 696 mln $ | -27,0% | |
| Other Geographical | 171 mln $ | -21,9% | 17,7% | 847 mln $ | -11,5% | |
| AUSTRALIA | 107 mln $ | – | 11,1% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 995 mln $
- Capex
- -91 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 40 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -1,41 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 34 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 904 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -3,8× | – | – |
| EV / EBITDA | -26,6× | 15,5× 4 z 5 lat | 9,0× – 23,9× |
| EV / przychody | 3,0× | 3,3× | 2,2× – 4,2× |
| Cena / FCF | 8,6× | 9,2× 3 z 5 lat | 4,8× – 16,5× |
| Cena / wartość księgowa | 0,9× | 0,3× | 0,2× – 0,5× |
| Rentowność FCF | 11,7% | 5,8% | -8,4% – 20,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 6,4% | 1,1% | -0,6% – 4,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | -20,2% | -12,2% | -36,0% – -5,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 7,00 $ (+0,9%)
zakres 7,00 $ – 7,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 3,94 mld $ | -0,7% | 0,24 $ | +107,9% | 29,0× | 6 |
| FY2027 | 3,94 mld $ | 0,0% | 0,31 $ | +27,9% | 22,7× | 7 |
| FY2028 | 4,03 mld $ | +2,5% | 0,42 $ | +37,4% | 16,5× | 6 |
| FY2029 | 3,78 mld $ | -6,4% | 0,15 $ | -64,3% | 46,3× | 3 |
| FY2030 | 3,7 mld $ | -2,1% | 0,10 $ | -33,3% | 69,4× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (257), które Transocean Ltd. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 283 mln $ | 253 mln $ | +11,9% | 242 mln $ | 255 mln $ | -5,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 2 mln $ | 2 mln $ | 0,0% | 2 mln $ | 2 mln $ | 0,0% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 28 mln $2025-12-31 | 39 mln $ | -28,2% | 28 mln $ | 39 mln $ | -28,2% |
| Accrued Employee Benefits, Current | 166 mln $2025-12-31 | 136 mln $ | +22,1% | 166 mln $ | 136 mln $ | +22,1% |
| Accrued Income Taxes, Current | 9 mln $ | 8 mln $ | +12,5% | 22 mln $ | 31 mln $ | -29,0% |
| Accrued Income Taxes, Noncurrent | 90 mln $2025-12-31 | 65 mln $ | +38,5% | 90 mln $ | 65 mln $ | +38,5% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 5,15 mld $ | 6,21 mld $ | -17,1% | 4,87 mld $ | 6,59 mld $ | -26,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -140 mln $ | -141 mln $ | +0,7% | -146 mln $ | -138 mln $ | -5,8% |
| Additional Paid in Capital | 15,6 mld $ | 15 mld $ | +4,3% | 15,6 mld $ | 14,9 mld $ | +4,9% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | – | – | – | 16 mln $ | 16 mln $ | 0,0% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 10 mln $ | 12 mln $ | -16,7% | 48 mln $ | 53 mln $ | -9,4% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 4 mln $2024-12-31 | 52 mln $ | -92,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 7 mln $ | 8 mln $ | -12,5% | 35 mln $ | 47 mln $ | -25,5% |
| Assets | 15,2 mld $ | 17,8 mld $ | -14,8% | 15,6 mld $ | 19,4 mld $ | -19,3% |
| Assets for Plan Benefits, Defined Benefit Plan | 78 mln $2025-12-31 | 73 mln $ | +6,8% | 78 mln $ | 73 mln $ | +6,8% |
| Assets, Current | 1,91 mld $ | 2 mld $ | -4,4% | 2,08 mld $ | 2,45 mld $ | -15,1% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | – | – | – | 20 mln $ | 23 mln $ | -13,0% |
| Capitalized Contract Cost, Amortization | 25 mln $ | 42 mln $ | -40,5% | 158 mln $ | 138 mln $ | +14,5% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 80 mln $ | 208 mln $ | -61,5% | 136 mln $ | 224 mln $ | -39,3% |
| Cash Acquired from Acquisition | – | – | – | 5 mln $2024-12-31 | 7 mln $ | -28,6% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 509 mln $ | 377 mln $ | +35,0% | 620 mln $ | 560 mln $ | +10,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 795 mln $ | 772 mln $ | +3,0% | 997 mln $ | 941 mln $ | +6,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 180 mln $ | 81 mln $ | +122,2% | 56 mln $ | -54 mln $ | +203,7% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 3,71 $2026-03-13 | – | – | 3,71 $ | 3,71 $ | 0,0% |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Warrants or Rights | 22,2 mln2025-12-31 | 22,2 mln | 0,0% | 22,2 mln | 22,2 mln | 0,0% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 82,9 mln2025-12-31 | 22,5 mln | +268,4% | 82,9 mln | 22,5 mln | +268,4% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | – | – | – | 0,10 $2023-12-31 | 0,10 $ | 0,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,10 $ | 0,10 $ | 0,0% | 0,10 $ | 0,10 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,45 mld | 1,2 mld | +20,0% | 1,2 mld | 1,06 mld | +13,8% |
| Common Stock, Shares, Issued | 1,3 mld | 1,2 mld | +8,3% | 1,2 mld | 941 mln | +28,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 1,12 mld | 902 mln | +23,8% | 1,1 mld | 876 mln | +25,8% |
| Common Stock, Value, Issued | 112 mln $ | 90 mln $ | +24,4% | 110 mln $ | 87 mln $ | +26,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 171 mln $ | -938 mln $ | +118,2% | -2,92 mld $ | -473 mln $ | -518,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 22 mln $2025-12-31 | 48 mln $ | -54,2% | -2,92 mld $ | -473 mln $ | -518,0% |
| Contract with Customer, Liability | 190 mln $ | 359 mln $ | -47,1% | 273 mln $ | 443 mln $ | -38,4% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 120 mln $ | 222 mln $ | -45,9% | 181 mln $ | 231 mln $ | -21,6% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 70 mln $ | 137 mln $ | -48,9% | 92 mln $ | 212 mln $ | -56,6% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 45 mln $ | 68 mln $ | -33,8% | 260 mln $ | 243 mln $ | +7,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 608 mln $ | 599 mln $ | +1,5% | 2,41 mld $ | 2,2 mld $ | +9,4% |
| Costs and Expenses | 812 mln $ | 823 mln $ | -1,3% | 3,26 mld $ | 3,15 mld $ | +3,4% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 78 mln $ | 31 mln $ | +151,6% |
| Debt and Lease Obligation | 5,12 mld $ | 6,55 mld $ | -21,9% | 5,66 mld $ | 6,88 mld $ | -17,8% |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Amount | – | – | – | 434 mln $2023-12-31 | 112 mln $ | +287,5% |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Shares Issued | – | – | – | 73,3 mln | – | – |
| Debt Instrument, Convertible, Number of Equity Instruments | – | – | – | 201 mln $ | – | – |
| Debt, Current | 397 mln $ | 666 mln $ | -40,4% | 445 mln $ | 686 mln $ | -35,1% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 70 mln $ | 48 mln $ | +45,8% | 61 mln $ | 45 mln $ | +35,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 0 $ | -172 mln $ | +100,0% | -111 mln $ | -42 mln $ | -164,3% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 340 mln $ | 345 mln $ | -1,4% | 404 mln $ | 499 mln $ | -19,0% |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 54 mln $2025-12-31 | 87 mln $ | -37,9% | 54 mln $ | 87 mln $ | -37,9% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 6 mln $2025-12-31 | 22 mln $ | -72,7% | 6 mln $ | 22 mln $ | -72,7% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 766 mln $2025-12-31 | 768 mln $ | -0,3% | 766 mln $ | 768 mln $ | -0,3% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 1,99 mld $2025-12-31 | 1,54 mld $ | +28,8% | 1,99 mld $ | 1,54 mld $ | +28,8% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Not Subject to Expiration | 1,57 mld $2025-12-31 | 1,24 mld $ | +26,5% | 1,57 mld $ | 1,24 mld $ | +26,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Subject to Expiration | 563 mln $2025-12-31 | 437 mln $ | +28,8% | 563 mln $ | 437 mln $ | +28,8% |
| Deferred Tax Assets, Other | 69 mln $2025-12-31 | 69 mln $ | 0,0% | 69 mln $ | 69 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 1,03 mld $2025-12-31 | 1,05 mld $ | -1,8% | 1,03 mld $ | 1,05 mld $ | -1,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Foreign | 5 mln $2025-12-31 | 5 mln $ | 0,0% | 5 mln $ | 5 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Compensation | 11 mln $2025-12-31 | 12 mln $ | -8,3% | 11 mln $ | 12 mln $ | -8,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 33 mln $2025-12-31 | 20 mln $ | +65,0% | 33 mln $ | 20 mln $ | +65,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02