Finanse Qorvo, Inc. (QRVO)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 5200 · CEO: Robert A. Bruggeworth
- Cena
- 114,17 $ 0,00%
- Kapitalizacja
- 10,1 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 10,3 mld $
- Ostatni raport
- Q1 '27 złożony 2026-07-28
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 10,1 mld $ EV 10,3 mld $
- Przychody
- 3,64 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -4% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 11,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 26,2× Prognozowany 14,9× (FY2027)
- P/S
- 2,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 13,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 650 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 399 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,53 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- –
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-07-28): przychody powyżej o 5,6%, EPS powyżej o 47,7%Przychody 785 mln $ wobec oczekiwanych 743 mln $ (+5,6%); EPS 1,64 $ wobec 1,11 $ (+47,7%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -4,2%Przychody za Q1 '27: 785 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -1,3%.
- Marża operacyjna 13,1% (TTM), zmiana r/r: +9,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 295,1%, przychody: wzrost -0,2%.
- Capex: 3,2% przychodów (rok temu 3,7%)Zainwestowano 116 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-15,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 650 mln $ = 162,7% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 483 mln $ = 74,3% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 483 mln $ (rok temu 281 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 128 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 4,7%Akcji rozwodnionych w Q1 '27: 89,4 mln, rok wcześniej: 93,8 mln.
- Dług netto: 220 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,33 mld $, dług z leasingiem: 1,55 mld $; rok temu dług netto: 384 mln $.
Ostatni kwartał: Q1 '27
Kwartał zakończony 2026-06-27. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q1 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 785 mln $ | 819 mln $ | -4,2% |
| Marża brutto | 51,1% | 40,5% | +10,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 96,8 mln $ | 30,1 mln $ | +221,6% |
| Marża operacyjna | 12,3% | 3,7% | +8,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 85,8 mln $ | 25,6 mln $ | +235,2% |
| Rozwodniony EPS | 0,96 $ | 0,27 $ | +255,6% |
| Przepływy operacyjne | 139 mln $ | 183 mln $ | -23,8% |
| Capex | 24,1 mln $ | 37,5 mln $ | -35,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | 115 mln $ | 145 mln $ | -20,7% |
| R&D | 172 mln $ | 179 mln $ | -3,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 34,4 mln $ | 42,5 mln $ | -19,0% |
Raport vs konsensus
2026-07-28| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 785 mln $ | 743 mln $ | +5,6% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,64 $ | 1,11 $ | +47,7% |
Z raportu z 2026-07-28 za Q1 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ACG | 477 mln $ | -16,6% | 60,7% | 2,46 mld $ | -3,2% | |
| HPA | 206 mln $ | +50,2% | 26,3% | 775 mln $ | +20,1% | |
| CSG | 102 mln $ | -7,5% | 13,0% | 413 mln $ | -11,6% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 509 mln $ | +19,7% | 64,9% | 2,4 mld $ | +8,8% | |
| CHINA | 77 mln $ | -50,6% | 9,8% | 396 mln $ | -31,7% | |
| Other Asia | 81,2 mln $ | -33,6% | 10,3% | 391 mln $ | -10,1% | |
| Taiwan, Province Of China | 92,5 mln $ | -4,5% | 11,8% | 353 mln $ | +2,3% | |
| Europe | 25 mln $ | +35,7% | 3,2% | 105 mln $ | +21,8% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q1 '27
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| HPA | – | – | 70 mln $ | +224,2% | – | – | 238 mln $ |
| CSG | – | – | 2,99 mln $ | +139,7% | – | – | -31,7 mln $ |
| ACG | – | – | 109 mln $ | +10,8% | – | – | 678 mln $ |
| Corporate (unallocated) | – | – | – | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 765 mln $
- Capex
- -116 mln $
- Skup akcji
- -483 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 128 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 650 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 74,3%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 26,2× | 64,0× 4 z 5 lat | 13,0× – 121,2× |
| EV / EBITDA | 13,2× | 16,8× | 9,1× – 26,2× |
| EV / przychody | 2,8× | 2,7× | 2,0× – 3,3× |
| Cena / FCF | 15,5× | 14,4× | 10,5× – 16,2× |
| Cena / wartość księgowa | 2,9× | 2,6× | 2,0× – 3,1× |
| Rentowność FCF | 6,4% | 7,1% | 6,2% – 9,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 7,8% | 5,0% | -1,5% – 15,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | 11,4% | 7,0% | -2,0% – 22,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 108,00 $ (-5,4%)
zakres 96,00 $ – 120,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 3,53 mld $ | -4,1% | 7,65 $ | +111,3% | 14,9× | 8 |
| FY2028 | 3,67 mld $ | +4,2% | 8,03 $ | +5,0% | 14,2× | 5 |
| FY2029 | 3,88 mld $ | +5,7% | 9,03 $ | +12,4% | 12,6× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (245), które Qorvo, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | -340 tys. $ | -672 tys. $ | +49,4% | |
| – | – | – | -0,1% | -1,0% | +90,0% | |
| – | – | – | 4,49 mln $ | 4,85 mln $ | -7,5% | |
| – | – | – | 1,1% | 7,4% | -85,1% | |
| – | – | – | 71,4 mln $ | 70,1 mln $ | +1,8% | |
| – | – | – | 17,9% | 106,4% | -83,2% | |
| – | – | – | 13,7 mln $ | 8,07 mln $ | +69,4% | |
| – | – | – | 1,09 mln $ | 444 tys. $ | +145,3% | |
| Accounts Payable, Current | 243 mln $ | 261 mln $ | -6,8% | 243 mln $ | 261 mln $ | -6,8% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 383 mln $ | 387 mln $ | -1,1% | 383 mln $ | 387 mln $ | -1,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 297 tys. $2025-12-27 | 313 tys. $ | -5,1% | 309 tys. $2025-03-29 | 313 tys. $ | -1,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 248 mln $ | 288 mln $ | -13,8% | 248 mln $ | 288 mln $ | -13,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,78 mld $ | 1,85 mld $ | -3,5% | 1,78 mld $ | 1,85 mld $ | -3,5% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 4,06 mln $ | -5,01 mln $ | +181,0% | 4,06 mln $ | -5,01 mln $ | +181,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 26,9 mln $ | 30,5 mln $ | -11,9% | 111 mln $ | 134 mln $ | -16,9% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -100 tys. | 200 tys. | -150,0% | 1,1 mln | 1 mln | +10,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 25,9 mln $2025-12-27 | 27,6 mln $ | -6,2% | – | – | – |
| Assets | 5,83 mld $ | 5,93 mld $ | -1,8% | 5,83 mld $ | 5,93 mld $ | -1,8% |
| Assets Held-in-trust | 66,4 mln $ | 58,4 mln $ | +13,7% | 66,4 mln $ | 58,4 mln $ | +13,7% |
| Assets Held-in-trust, Current | 3,9 mln $ | 2,9 mln $ | +34,5% | 3,9 mln $ | 2,9 mln $ | +34,5% |
| Assets Held-in-trust, Noncurrent | 62,5 mln $ | 55,5 mln $ | +12,6% | 62,5 mln $ | 55,5 mln $ | +12,6% |
| Assets, Current | 2,31 mld $ | 2,17 mld $ | +6,4% | 2,31 mld $ | 2,17 mld $ | +6,4% |
| Buildings and Improvements, Gross | 339 mln $ | 366 mln $ | -7,4% | 339 mln $ | 366 mln $ | -7,4% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -2,44 mln $ | 2,12 mln $ | -215,1% | 24,7 mln $ | 65,2 mln $ | -62,1% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,22 mld $ | 1,02 mld $ | +19,4% | 1,22 mld $ | 1,02 mld $ | +19,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,22 mld $ | 1,02 mld $ | +19,4% | 1,22 mld $ | 1,02 mld $ | +19,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -99,5 mln $ | 252 mln $ | -139,5% | 198 mln $ | -28,1 mln $ | +804,5% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 11,8 mln | 6,14 mln | +91,5% | 11,8 mln | 6,14 mln | +91,5% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 405 mln | 405 mln | 0,0% | 405 mln | 405 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 87,7 mln | 92,9 mln | -5,6% | 87,7 mln | 92,9 mln | -5,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 87,7 mln | 92,9 mln | -5,6% | 87,7 mln | 92,9 mln | -5,6% |
| Common Stocks, Including Additional Paid in Capital | 3,3 mld $ | 3,43 mld $ | -3,8% | 3,3 mld $ | 3,43 mld $ | -3,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 27,4 mln $ | 36,4 mln $ | -24,7% | 348 mln $ | 55,7 mln $ | +524,9% |
| Construction in Progress, Gross | 105 mln $ | 98,2 mln $ | +6,6% | 105 mln $ | 98,2 mln $ | +6,6% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 119 mln $ | 130 mln $ | -9,0% | 119 mln $ | 130 mln $ | -9,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 413 mln $ | 503 mln $ | -17,8% | 1,99 mld $ | 2,18 mld $ | -8,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,13 mln $ | 19,5 mln $ | -78,8% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 93,5 mln $ | 75,4 mln $ | +24,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 98,7 mln $ | 95 mln $ | +3,8% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,02 mln $ | 92 tys. $ | +1012,0% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 830 tys. $2025-12-27 | 770 tys. $ | +7,8% | – | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -22,8 mln $ | -91,1 mln $ | +75,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -14,1 mln $ | 6,32 mln $ | -323,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -14,6 mln $ | -21,5 mln $ | +32,1% | -39,4 mln $ | -84,7 mln $ | +53,5% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -2,5 mln $ | 49 tys. $ | -5200,0% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 29,2 mln $ | 29,3 mln $ | -0,4% | 29,2 mln $ | 29,3 mln $ | -0,4% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 131 mln $ | 101 mln $ | +28,9% | 131 mln $ | 101 mln $ | +28,9% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 290 mln $ | 272 mln $ | +6,6% | 290 mln $ | 272 mln $ | +6,6% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 17,6 mln $ | 17,5 mln $ | +0,6% | 17,6 mln $ | 17,5 mln $ | +0,6% |
| Deferred Tax Assets, Net | 130 mln $ | 90,6 mln $ | +42,9% | 130 mln $ | 90,6 mln $ | +42,9% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 199 mln $ | 186 mln $ | +6,8% | 199 mln $ | 186 mln $ | +6,8% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 25,4 mln $ | 25 mln $ | +1,6% | 25,4 mln $ | 25 mln $ | +1,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 21,1 mln $ | 14 mln $ | +50,2% | 21,1 mln $ | 14 mln $ | +50,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 43,3 mln $ | 42,1 mln $ | +3,0% | 43,3 mln $ | 42,1 mln $ | +3,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Benefits | 37,4 mln $ | 34,3 mln $ | +9,0% | 37,4 mln $ | 34,3 mln $ | +9,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 90,9 mln $ | 85,7 mln $ | +6,0% | 90,9 mln $ | 85,7 mln $ | +6,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Goodwill and Intangible Assets | 17,9 mln $ | 34,3 mln $ | -47,8% | 17,9 mln $ | 34,3 mln $ | -47,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 69,7 mln $ | 95,8 mln $ | -27,3% | 69,7 mln $ | 95,8 mln $ | -27,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 11,8 mln $ | 13 mln $ | -9,0% | 11,8 mln $ | 13 mln $ | -9,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-27, 10-K 2026-03-28, 10-Q 2025-12-27, 10-Q 2025-09-27, 10-Q 2025-06-28, 10-K 2025-03-29, 10-Q 2024-12-28, 10-Q 2024-09-28, 10-Q 2024-06-29
Dane na 2026-11-02