Finanse Quanta Services (PWR)
NYSE · Industrials · Engineering & Construction · Pracownicy: 69 500 · CEO: Earl C. Austin Jr.
- Cena
- 620,73 $ -2,28%
- Kapitalizacja
- 93,5 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 98,7 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-29
- Następny raport
- 2027-02-18 Prognoza EPS: 5,01 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 93,5 mld $ EV 98,7 mld $
- Przychody
- 37,3 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +44% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 4,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 55,5× Prognozowany 35,2× (FY2026)
- P/S
- 2,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 26,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,16 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,69 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 40,7 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-18 Prognoza przychodów: 11,7 mld $
- Dywidenda
- 0,44 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody powyżej o 8,9%, EPS powyżej o 20,7%Przychody 12 mld $ wobec oczekiwanych 11 mld $ (+8,9%); EPS 6,06 $ wobec 5,02 $ (+20,7%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 60,1%Przychody za Q3 '26: 12 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 25,7%.
- Marża operacyjna 6,8% (TTM), zmiana r/r: +0,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 59,0%, przychody: wzrost 37,8%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 12,5% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 2,26 mld $, zysk operacyjny 2,54 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 2,4% przychodów (rok temu 2,1%)Zainwestowano 913 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+62,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 3,16 mld $ = 186,4% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 224 mln $ = 7,1% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 158 mln $ (rok temu 175 mln $), dywidendy: 65,9 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 247 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,8%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 153 mln, rok wcześniej: 151 mln.
- Dług netto: 5,2 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,32 mld $, dług z leasingiem: 7,51 mld $; rok temu dług netto: 5,41 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 12 mld $ | 7,51 mld $ | +60,1% |
| Marża brutto | 16,7% | 14,5% | +2,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 1,03 mld $ | 517 mln $ | +98,5% |
| Marża operacyjna | 8,5% | 6,9% | +1,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 695 mln $ | 339 mln $ | +104,7% |
| Rozwodniony EPS | 4,55 $ | 2,24 $ | +103,1% |
| Przepływy operacyjne | 1,45 mld $ | 563 mln $ | +158,0% |
| Capex | 268 mln $ | 142 mln $ | +88,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 1,19 mld $ | 421 mln $ | +181,6% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 67,9 mln $ | 46,9 mln $ | +44,8% |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 12 mld $ | 11 mld $ | +8,9% |
| EPS (baza konsensusu) | 6,06 $ | 5,02 $ | +20,7% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Electric Power Infrastructure | – | – | – | – | – | |
| Electric | – | – | – | – | – | |
| Underground Utility and Infrastructure Solutions | 2,22 mld $ | +51,8% | 100,0% | – | – | |
| Underground and Infrastructure | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 11,4 mld $ | +60,7% | 95,1% | 35,2 mld $ | +39,6% | |
| CANADA | 337 mln $ | +22,2% | 2,8% | 1,12 mld $ | +15,7% | |
| AUSTRALIA | 221 mln $ | +9,6% | 1,8% | 837 mln $ | +13,9% | |
| Non-US | 28 mln $ | -31,4% | 0,2% | 131 mln $ | -51,8% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '24
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Electric Power | – | – | 355 mln $ | – | – | – | – |
| Renewable Energy | – | – | 222 mln $ | – | – | – | – |
| Underground Infrastructure | – | – | 94 mln $ | – | – | – | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | -239 mln $ | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 4,07 mld $
- Capex
- -913 mln $
- Skup akcji
- -158 mln $
- Dywidendy
- -65,9 mln $
- Przejęcia
- -2,32 mld $
- Dług netto zaciągnięty
- 1,32 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 247 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,16 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 7,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 55,5× | 45,9× | 33,2× – 61,4× |
| EV / EBITDA | 26,9× | 20,8× | 16,3× – 27,1× |
| EV / przychody | 2,6× | 1,8× | 1,4× – 2,5× |
| Cena / FCF | 29,6× | 42,0× | 27,5× – 82,5× |
| Cena / wartość księgowa | 8,9× | 5,1× | 3,2× – 7,2× |
| Rentowność FCF | 3,4% | 2,8% | 1,2% – 3,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 9,6% | 7,0% | 5,5% – 8,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 17,7% | 10,9% | 9,1% – 12,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 805,29 $ (+29,7%)
zakres 684,00 $ – 960,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 40,7 mld $ | +43,6% | 17,65 $ | +159,6% | 35,2× | 14 |
| FY2027 | 47,6 mld $ | +16,9% | 20,86 $ | +18,2% | 29,8× | 19 |
| FY2028 | 54,3 mld $ | +14,1% | 24,74 $ | +18,6% | 25,1× | 11 |
| FY2029 | 62 mld $ | +14,3% | 28,38 $ | +14,7% | 21,9× | 4 |
| FY2030 | 67,4 mld $ | +8,7% | 31,46 $ | +10,9% | 19,7× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (288), które Quanta Services, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2,91 mln $2026-03-31 | 3,84 mln $ | -24,3% | – | – | – | |
| 1 mld $2026-05-21 | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 7,19 mld $ | 4,39 mld $ | +63,6% | 4,58 mld $ | 3,72 mld $ | +23,0% |
| Accounts Payable, Trade, Current | 4,26 mld $ | 2,78 mld $ | +53,0% | 2,83 mld $ | 2,1 mld $ | +35,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 10,1 mld $ | 6,36 mld $ | +59,6% | 6,85 mld $ | 5,17 mld $ | +32,4% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 12,2 mln $ | 16 mln $ | -23,7% | 15,7 mln $ | 15,2 mln $ | +3,4% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 1,03 mln $ | 897 tys. $ | +14,5% | 3,72 mln $ | 4,28 mln $ | -13,1% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -335 mln $ | -326 mln $ | -2,8% | -307 mln $ | -373 mln $ | +17,6% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 4,76 mld $ | 4,04 mld $ | +17,9% | 4,28 mld $ | 3,44 mld $ | +24,2% |
| Amortization of Intangible Assets | 189 mln $ | 133 mln $ | +41,6% | 499 mln $ | 383 mln $ | +30,2% |
| Assets | 32,7 mld $ | 22,7 mld $ | +44,0% | 24,9 mld $ | 18,7 mld $ | +33,4% |
| Assets, Current | 15,7 mld $ | 9,47 mld $ | +65,9% | 9,9 mld $ | 7,85 mld $ | +26,1% |
| Business Acquisition, Pro Forma Revenue | 12 mld $ | 8,64 mld $ | +39,4% | 30,6 mld $ | 28,2 mld $ | +8,3% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 14,3 mln $ | 19,5 mln $ | -26,7% | – | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration Arrangements, Change in Amount of Contingent Consideration, Liability | 19,8 mln $ | 6,8 mln $ | +191,1% | 31,2 mln $ | 7,06 mln $ | +341,7% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 837 mln $ | 494 mln $ | +69,5% | 594 mln $ | 345 mln $ | +72,1% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 162 mln $ | – | – | 3,47 mln $2020-12-31 | 77,6 mln $ | -95,5% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 675 mln $ | – | – | – | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | – | – | – | 26,9 mln $ | 27,3 mln $ | -1,5% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 2,32 mld $ | 610 mln $ | +279,3% | 440 mln $ | 742 mln $ | -40,8% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 908 mln $ | 360 mln $ | +152,3% | 228 mln $ | 348 mln $ | -34,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 2,32 mld $ | 614 mln $ | +278,3% | 443 mln $ | 746 mln $ | -40,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 1,81 mld $ | 101 mln $ | +1692,7% | -303 mln $ | -549 mln $ | +44,8% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,11 $ | 0,10 $ | +10,0% | 0,41 $ | 0,37 $ | +10,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 600 mln | 600 mln | 0,0% | 600 mln | 600 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 181 mln | 179 mln | +1,0% | 180 mln | 177 mln | +1,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 151 mln | 149 mln | +1,0% | 150 mln | 148 mln | +1,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 2 tys. $ | 2 tys. $ | 0,0% | 2 tys. $ | 2 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 12,1 mln $ | 3,42 mln $ | +252,5% | 13,5 mln $ | 22,5 mln $ | -39,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 701 mln $ | 312 mln $ | +124,5% | 1,09 mld $ | 815 mln $ | +34,2% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 713 mln $ | 316 mln $ | +125,9% | 1,11 mld $ | 838 mln $ | +32,2% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,71 mld $ | 1,56 mld $ | +9,5% | 1,52 mld $ | 1,21 mld $ | +25,9% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 5,54 mld $ | 2,45 mld $ | +126,4% | 3,26 mld $ | 2,15 mld $ | +51,6% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 230 mln $ | 250 mln $ | -8,0% | 1,98 mld $ | 1,42 mld $ | +39,4% |
| Contract with Customer, Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,36 mld $ | 864 mln $ | +57,4% | 994 mln $ | 667 mln $ | +49,2% |
| Contract with Customer, Receivable, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 395 mln $ | 170 mln $ | +132,8% | 229 mln $ | 144 mln $ | +59,3% |
| Cost of Goods and Services Sold | 10 mld $ | 6,41 mld $ | +56,0% | 24,2 mld $ | 20,2 mld $ | +20,1% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 184 mln $ | 185 mln $ | -0,6% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 66,9 mln $ | 52 mln $ | +28,5% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 310 mln $ | 293 mln $ | +5,8% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 59 mln $ | 55,7 mln $ | +5,9% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 55,8 mln $ | 42,7 mln $ | +30,7% | 40,8 mln $ | 31,5 mln $ | +29,4% |
| Debt, Current | 639 mln $ | 97,4 mln $ | +556,7% | 764 mln $ | 62,7 mln $ | +1118,7% |
| Decrease in Unrecognized Tax Benefits is Reasonably Possible | 14,3 mln $2025-09-30 | 11,3 mln $ | +26,5% | 11,9 mln $2020-12-31 | 6,3 mln $ | +88,9% |
| Deferred Compensation Arrangement with Individual, Common Stock Reserved for Future Issuance | 109 tys. | 135 tys. | -19,5% | 119 tys. | 155 tys. | -23,1% |
| Deferred Compensation Liability, Classified, Noncurrent | 139 mln $ | 126 mln $ | +10,4% | 126 mln $ | 110 mln $ | +14,4% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 63 mln $ | 34,5 mln $ | +82,6% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -31,6 mln $ | -57,4 mln $ | +44,9% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 92,4 mln $2025-12-31 | 63,1 mln $ | +46,5% | 92,4 mln $ | 63,1 mln $ | +46,5% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -35,8 mln $2025-12-31 | -6,48 mln $ | -453,1% | 37,6 mln $ | -8,33 mln $ | +551,7% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 541 mln $ | 452 mln $ | +19,7% | 503 mln $ | 353 mln $ | +42,3% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,2 mln $ | 14,6 mln $ | -57,4% |
| Deferred Tax Assets, Equity Method Investments | 11,4 mln $2025-12-31 | 6,75 mln $ | +69,2% | 11,4 mln $ | 6,75 mln $ | +69,2% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 18 mln $2025-12-31 | 3,12 mln $ | +476,4% | 18 mln $ | 3,12 mln $ | +476,4% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 553 mln $2025-12-31 | 499 mln $ | +10,9% | 553 mln $ | 499 mln $ | +10,9% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 518 mln $2025-12-31 | 456 mln $ | +13,6% | 518 mln $ | 456 mln $ | +13,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 123 mln $2025-12-31 | 179 mln $ | -31,5% | 123 mln $ | 179 mln $ | -31,5% |
| Deferred Tax Assets, Other | 4,22 mln $2025-12-31 | 14,8 mln $ | -71,4% | 4,22 mln $ | 14,8 mln $ | -71,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 21,5 mln $2025-12-31 | 14,6 mln $ | +47,1% | 21,5 mln $ | 14,6 mln $ | +47,1% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-01