PerpEquities

Finanse Puya Semiconductor (Shanghai) Co., Ltd. (PUYA)

SHH · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 574 · CEO: Nan Wang

Cena
265,55 CNY +5,80%
Kapitalizacja
39,5 mld CNY
Wartość przedsiębiorstwa
37,2 mld CNY
Ostatni raport
Q3 '26 złożony 2026-09-30
Następny raport
2027-04-21
Przychody (TTM)7,9 mld CNY+322,2% rok do rokuOstatnie 4 kwartały; słupki = poszczególne kwartały
Marża operacyjna (TTM)37,6%+31,4 pkt proc. rok do rokuZysk operacyjny: 2,97 mld CNY
Zysk netto (TTM)1,7 mld CNY+1244,8% rok do rokuPo opodatkowaniu, wraz z zyskami nieoperacyjnymi
Wolne przepływy pieniężne (TTM)1,44 mld CNY+1109,8% rok do rokuCapex: 191 mln CNY
Rozwodniony EPS (TTM)11,14 CNY+1210,6% rok do rokuSuma ostatnich 4 kwartałów
Gotówka netto2,27 mld CNY+185,0% rok do rokuGotówka + inwestycje krótkoterminowe - dług

Wycena i kluczowe wskaźniki

Kapitalizacja
39,5 mld CNY
EV 37,2 mld CNY
Przychody
7,9 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Wzrost przychodów
+310%
Konsensus na FY2026
Marża netto
21,6%
Zysk netto / przychody, TTM
P/E
23,8×
Prognozowany 14,6× (FY2026)
P/S
5,0×
Cena / przychody, TTM
EV / EBITDA
12,3×
TTM
Wolne przepływy pieniężne
1,44 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Zysk netto
1,7 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Prognoza przychodów
9,51 mld CNY
Konsensus na FY2026
Zysk
2027-04-21
Dywidenda
0,12 CNY
Na akcję, ostatnie 12 miesięcy

Najważniejsze wnioski

Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.

  • Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 479,2%Przychody za Q3 '26: 3,05 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 193,2%.
  • Marża operacyjna 37,6% (TTM), zmiana r/r: +31,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 2460,5%, przychody: wzrost 322,2%.
  • Capex: 2,4% przychodów (rok temu 16,9%)Zainwestowano 191 mln CNY w ostatnich 4 kwartałach (-39,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,44 mld CNY = 84,3% zysku netto.
  • Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 1,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 150 mln, rok wcześniej: 148 mln.
  • Gotówka netto: 2,27 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 3,64 mld CNY, dług z leasingiem: 1,37 mld CNY; rok temu gotówka netto: 796 mln CNY.

Ostatni kwartał: Q3 '26

Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.

Kwartał na tle roku wcześniej

Q3 '26Rok temuZmiana
Przychody3,05 mld CNY527 mln CNY+479,2%
Marża brutto55,2%36,9%+18,2 pkt proc.
Zysk operacyjny1,34 mld CNY11,4 mln CNY+11 597,6%
Marża operacyjna43,8%2,2%+41,6 pkt proc.
Zysk netto728 mln CNY18,3 mln CNY+3875,6%
Rozwodniony EPS4,87 CNY0,12 CNY+3958,3%
Przepływy operacyjne658 mln CNY98 mln CNY+571,2%
Capex79,2 mln CNY27,1 mln CNY+192,9%
Wolne przepływy pieniężne578 mln CNY70,9 mln CNY+715,6%
R&D134 mln CNY75,9 mln CNY+76,3%
Wynagrodzenie w akcjach0 CNY-18,3 mln CNY+100,0%

EPS vs konsensus

ostatnie 8 raportów

Przychody

Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.

Przychody, zysk operacyjny i wzrost

kwartalnie

Marże i struktura kosztów

Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.

Marże

kwartalnie

Koszty jako % przychodów

kwartalnie

Przepływy pieniężne i alokacja kapitału

Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.

Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne

kwartalnie

Wykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne

lata obrotowe

Ostatnie 4 kwartały

rachunek przepływów pieniężnych
Przepływy operacyjne
1,63 mld CNY
Capex
-191 mln CNY
Skup akcji
0 CNY
Dywidendy
0 CNY
Przejęcia
78,4 mln CNY
Dług netto zaciągnięty
1,26 mld CNY
Wynagrodzenie w akcjach
0 CNY
Wolne przepływy pieniężne
1,44 mld CNY
Zwrócone akcjonariuszom / FCF
-0,0%

Liczba akcji i EPS

kwartalnie, rozwodniony

Bilans

Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.

Gotówka, inwestycje i dług

końce kwartałów

Wycena i zwroty

Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.

Wskaźniki i zwroty

TTM vs 5 lat obrotowych
TerazŚrednia 5 latGdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim
P/E (TTM)23,8×64,2× 4 z 5 lat36,3× – 92,9×
EV / EBITDA12,3×45,7× 4 z 5 lat26,8× – 63,1×
EV / przychody4,7×6,8×5,3× – 8,4×
Cena / FCF27,5×70,9× 1 z 5 lat70,9× – 70,9×
Cena / wartość księgowa9,9×5,1×3,6× – 7,8×
Rentowność FCF3,6%-0,7%-2,5% – 1,4%
Zwrot z zainwestowanego kapitału39,7%7,2%-2,5% – 14,6%
Zwrot z kapitału własnego54,7%7,7%-2,5% – 15,1%

Perspektywy

Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.

Prognozy konsensusu

Rok obrotowyPrzychodyWzrostEPSWzrostP/E przy dzisiejszej cenieAnalitycy (EPS)
FY20269,51 mld CNY+310,0%18,24 CNY+1202,9%14,6×1
FY202712,1 mld CNY+27,0%34,04 CNY+86,6%7,8×1
FY202813,5 mld CNY+12,0%37,99 CNY+11,6%7,0×1

Sprawozdania finansowe

Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.

Źródła

Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.

Dane na 2026-11-02